Ухвала суду № 39519218, 10.06.2014, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2014
Номер справи
821/310/14
Номер документу
39519218
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

10 червня 2014 р.м.ОдесаСправа № 821/310/14

Категорія: 8.3.3 Головуючий в 1 інстанції: Морська Г.М.

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого - Танасогло Т.М.

суддів - Бойка А.В.

- Яковлєва О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 03 березня 2014 року у справі за адміністративним позовом Дочірнього підприємства «ГАУДА» Товариства з обмеженою відповідальністю «СТАНІСЛАВ І Ко» до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

В С Т А Н О В И Л А :

Дочірнє підприємство «ГАУДА» товариства з обмеженою відповідальністю «Станіслав і Ко» (далі - позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області (далі - відповідач, ДПІ) за яким просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення від 15.01.2014 року № 0000171502, яким позивачеві збільшено грошові зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними санкціями на 138542,9 грн. та № 000181502, яким позивачеві збільшено грошові зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними санкціями на 46080,0 грн. за несвоєчасне перерахування сум ПДВ на спеціальний рахунок переробного підприємства.

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 03 березня 2014 року позовні вимоги задоволено повністю. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення 15.01.2014 року № 0000171502 про визначення позивачу зобов'язання з податку на додану вартість із штрафних санкцій у сумі 138542,9 грн. та № 0000181502 про визначення позивачу зобов'язання з податку на додану вартість із штрафних санкцій у сумі 46070,0 грн.

В апеляційній скарзі Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального права, а також що у зв'язку з тим, що висновки суду не відповідають обставинам справи.

Відповідно до приписів ст. 197 КАС України встановлено, що суд апеляційної інстанції, може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд за їх участю, а також у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області , перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.

Підставою для застосування штрафних санкцій став акт перевірки позивача від 10.12.2013 року №1730/21-03-15-02/24752615. За даним актом відображені результати перевірки позивача з питань своєчасності перерахування коштів на спеціальний рахунок по декларації з ПДВ переробного підприємства за січень-серпень 2013 року.

Податковим органом під час перевірки було встановлено, що позивач в порушення абзацу 10 підрозділу 2 розділу ХХ Перехідних положень ПК України не своєчасно перерахував ПДВ на спеціальний рахунок до декларації з ПДВ переробного підприємства за січень-серпень 2013 року у сумі 184612,9 грн. Кількість днів затримки складала від 6 до 57 днів.

На підставі вказаного акту податковим органом були сформовані податкові повідомлення-рішення № 0000171502, 0000181502 від 15.01.2014 року.

За спірним податковим повідомленням - рішенням від 15.01.2014 року № 0000171502 до позивача засновано штрафну санкцію за несвоєчасне перерахування ПДВ на спеціальний рахунок із затримкою платежу в межах 30 календарних днів у розмірі 10% у сумі 138542,9 грн.

За спірним податковим повідомленням - рішенням від 15.01.2014 року № 0000181502 до позивача засновано штрафну санкцію за несвоєчасне перерахування ПДВ на спеціальний рахунок із затримкою платежу в більш ніж 30 календарних днів у розмірі 20% у сумі 46070,0 грн.

Позивач, не погодившись з зазначеними рішеннями податкового органу, звернувся до суду з позовною заявою про скасування податкових повідомленнь-рішеннь ДПІ у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області № 0000171502 та № 0000181502 від 15.01.2014 року.

Вирішуючи справу та задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до пп.1 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України переробне підприємство позитивну різницю між сумою податкових зобов'язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначену у податковій декларації з податку на додану вартість щодо діяльності з постачання продукції, сплачує до спеціального фонду Державного бюджету України та на спеціальний рахунок, відкритий ним в органі державної казначейської служби.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.

За пп.1 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України переробне підприємство позитивну різницю між сумою податкових зобов'язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначену у податковій декларації з податку на додану вартість щодо діяльності з постачання продукції, сплачує до спеціального фонду Державного бюджету України та на спеціальний рахунок, відкритий ним в органі державної казначейської служби, у таких розмірах: у 2012 році - до спеціального фонду Державного бюджету України - у розмірі 30 відсотків, а на спеціальний рахунок - у розмірі 70 відсотків; у 2013 році - до спеціального фонду Державного бюджету України - у розмірі 40 відсотків, а на спеціальний рахунок - у розмірі 60 відсотків;у 2014 році - до спеціального фонду Державного бюджету України - у розмірі 50 відсотків, а на спеціальний рахунок - у розмірі 50 відсотків.

Перерахування суми податку на додану вартість на спеціальний рахунок переробного підприємства для виплати компенсації здійснюється переробним підприємством до 15 числа місяця, наступного за звітним (податковим) періодом, до спеціального фонду Державного бюджету України - у строки, встановлені пунктом 203.2 статті 203 Кодексу.

За пп. 1. 13 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України суми податку на додану вартість, не перераховані на спеціальний рахунок або перераховані з порушенням терміну, встановленого цим пунктом, а також суми компенсації, не виплачені сільськогосподарським товаровиробникам або виплачені з порушенням терміну, встановленого цим пунктом, вважаються такими, що використані не за призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету.

Отже, з наведених норм слідує, що оподаткування податку на додану вартість доходів позивача від переробки сільськогосподарської продукції та відповідальність за порушення вимог щодо застосування спеціального режиму оподаткування визначається виключно пп.1 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що відповідальність Дочірнього підприємства «ГАУДА» Товариства з обмеженою відповідальністю «СТАНІСЛАВ І Ко» полягала у вилученні не перерахованих або несвоєчасно перерахованих коштів ПДВ на спеціальний рахунок позивача.

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що податкові повідомлення - рішення від 15.01.2014 року № 0000171502, яким позивачеві збільшено грошові зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними санкціями на 138542,9 грн. та № 000181502, яким позивачеві збільшено грошові зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними санкціями на 46080,0 грн., підлягають скасуванню, що було вірно встановлено судом першої інстанції.

Враховуючи все вищевикладене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 195, 197; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, судова колегія, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області залишити без задоволення, а постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 03 березня 2014 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які брали участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: Т.М. Танасогло

Суддя: А.В. Бойко

Суддя: О.В. Яковлєв