ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2014 р. Справа № 804/7729/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіКоренева А.О. при секретарі судового засідання Литвин Ю. Ю., за участю: представника позивача - представника відповідача - Вергун С.І., Лисого А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Криворізької міськради Дніпропетровської області про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
Суб'єкт владних повноважень - Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» звернувся до суду з позовом до Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Криворізької міськради Дніпропетровської області про стягнення штрафу в розмірі 5 100 грн. На обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідачем не сплачена сума штрафу в розмірі 5 100 грн., накладена постановою від 13.11.13 № 01/11-90-117, яка отримана відповідачем 21.11.13. Також позивачем зазначено, що постанова про накладення штрафу від 13.11.2013р. № 01/11-90-117 відповідачем не оскаржена, проте штраф у добровільному порядку не сплачений. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач, КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Криворізької міськради Дніпропетровської області, проти задоволення позову заперечував, зазначивши, що на підприємстві відсутні кошти для оплати спірної суми штрафу.
Вивчивши доводи позову, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та проаналізувавши норми матеріального та процесуального права, суд при винесені постанови виходить з наступних підстав та мотивів.
Матеріалами справи підтверджено, сторонами визнано, що спірна сума заборгованості виникла у зв'язку з несплатою відповідачем Постанови про накладення штрафу від 13.11.2013р. № 01/11-90-117, фактичною підставою для винесення якої слугував факт невиконання відповідачем припису від 23.08.12 №01/11-68-020, а юридичною - ст.27 Закону України «Про електроенергетику», ст.31 Закону України «Про теплопостачання», пп.5.2.7 п.5.2 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж. Як вбачається зі змісту повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.28) та не заперечується відповідачем, вказана постанова отримана ним 21.11.13.
Розв'язуючи спір, суд зазначає, що відповідно до абз. 4 ч.5 ст.9 Закону України «Про електроенергетику» встановлюєдержавні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень нормативно-правових актів. Таке ж право закріплене і в пункті 11 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії. Згідно з п. 2 ч.1 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Відповідно до ч.6 ст.31 Закону України «Про теплопостачання» штраф повинен бути сплачений протягом 15 днів з дня отримання постанови про його накладення.
Згідно зі ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» та ст.31 Закону України «Про теплопостачання» постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.99 №1312 затверджено Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання (далі - Положення).
Положення визначає порядок накладення НКРЕ, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання. Пунктами 7, 8 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії та оформлюється постановою цієї Інспекції.
Відповідачем не заперечується правомірність припису від 23.08.12 №01/11-68-020, за невиконання якого позивачем постановою від 13.11.13 накладений штраф у розмірі 5 100 грн., а також означеної постанови, як не заперечується і факт невиконання зазначених рішень суб'єкта владних повноважень.
Враховуючи наведене, з огляду на те, що законодавець не звільняє суб'єкта господарювання від оплати штрафу через відсутність коштів, суд доходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 8-12, 69, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Комунальної установи «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Криворізької міськради Дніпропетровської області (код ЄДРПОУ 37861828) до Державного бюджету України штраф в розмірі 5 100 грн. (п'ять тисяч сто гривень).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили згідно зі ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 27 червня 2014 року
Суддя А.О. Коренев