ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 червня 2014 року м. Київ № 826/8806/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., ознайомившись з позовною заявою
за позовом
Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Київській області та м. Києві
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Будкапітал"
про
застосування заходів реагування,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Територіальне управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві з позовом до ТОВ "Будівельна компанія "Будкапітал", в якому просить суд прийняти рішення, яким застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду, у вигляді анулювання документа дозвільного характеру, а саме: анулювати Дозвіл № 2285.13.32 на виконання робіт підвищеної небезпеки ТОВ "Будівельна компанія "Будкапітал".
Стаття 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) передбачає, що суддя, вирішуючи питання щодо відкриття провадження в адміністративній справі, з’ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Разом з тим, статтею 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI передбачений перелік категорій позивачів, які звільнені від сплати судового збору, серед яких Територіальне управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві не зазначено.
Частиною першою статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Як вбачається з клопотання позивача, останній просить суд звільнити від сплати судового збору, враховуючи його майновий стан, надаючи рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової адміністрації України №12/1505 від 19 січня 2012 року про внесення Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Київській області та м. Києва до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Суд зазначає, що внесення позивача до Реєстру неприбуткових установ та організацій, не є доказом неможливості сплати судового збору. При цьому, копія кошторису не є доказом відсутності достатніх коштів на рахунках позивача для оплати судових витрат.
З аналізу вказаних норм вбачається, що в межах спірних правовідносин позивач не є таким, що звільнений від сплати судового збору, а тому має сплатити судовий збір у належному порядку та розмірі.
Як вбачається з позовної заяви, Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві у заявлена вимога немайнового характеру.
Згідно частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенню до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент подання адміністративного позову) встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру складає 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
На момент звернення до суду мінімальна заробітна плату у місячному розмірі з 01 січня становить - 1218 гривень.
Таким чином розмір судового збору за подачу позову немайнового характеру становить 73, 08 грн.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зазначені недоліки позовної заяви повинні бути усунуті шляхом подання до суду документу про сплату судового збору у розмірі 73, 08грн. Керуючись ст. ст. 106, 160, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Київській області та м. Києві без руху .
2.Встановити позивачу строк до 11 липня 2014 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.А. Качур