Постанова № 39490846, 24.06.2014, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2014
Номер справи
822/2087/14
Номер документу
39490846
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/2087/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2014 року 15:40м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіКовальчук А.М. при секретаріБачку А.М. за участі:представників сторінрозглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю торгово-промислове підприємство "Універсал" до Хмельницької митниці Міндоходів про визнання протиправними, скасування картки відмови та рішення, -

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду з позовом до Хмельницької митниці Міндоходів, в якому з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог просить визнати протиправними та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 400050000/2014/00013 від 31 січня 2014 року та рішення про коригування митної вартості товарів від 31 січня 2014 року за № 400050000/2014/000005/2; стягнути витрати по сплаті судового збору.

Позовні вимоги мотивовані тим, що декларантом ТОВ ТПП "Універсал" подано митну декларацію № 400050000/2014/ для митного оформлення товару, поставленого за контрактом № 21/12/UA від 21.12.2012 року, з наданням усіх необхідних документів на підтвердження заявленої митної вартості товару.

Позивач не погоджується з винесеною відповідачем карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення та рішенням про коригування митної вартості товарів, оскільки вважає, що відповідачу надані всі документи і дотримані всі умови, визначені ст. 53 Митного кодексу України. З огляду на викладене, позивач вважає прийняті відповідачем картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 400050000/2014/00013 від 31 січня 2014 року та рішення про коригування митної вартості товарів від 31 січня 2014 року за № 400050000/2014/000005/2 протиправними та просить їх скасувати.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задоволити в повному обсязі.

Представник відповідача позов не визнав подав письмове заперечення в якому вказав, що документи подані до митного оформлення містять розбіжності та не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості, а тому картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення та рішення про коригування митної вартості товарів прийняті митним органом правильно, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законом, тому просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що позивач зареєстрований 14.05.1997 року як юридична особа, ідентифікаційний код 23841050, та відповідно до статей 15, 16 Податкового кодексу України є платником податків, зборів і зобов'язаний стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України, вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відносини, пов'язані із справлянням митних платежів, регулюються Митним кодексом України, Податковим кодексом України та іншими законами України з питань оподаткування (частина 2 статті 1 Митного кодексу України № 4495-VI від 13.03.2012 року).

Згідно із частиною 1 статті 7 Митного кодексу України, встановлені порядок і умови переміщення товарів через митний кордон України, їх митний контроль та митне оформлення, застосування механізмів тарифного і нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, справляння митних платежів, ведення митної статистики, обмін митною інформацією, ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, здійснення відповідно до закону державного контролю нехарчової продукції при її ввезенні на митну територію України, запобігання та протидія контрабанді, боротьба з порушеннями митних правил, організація і забезпечення діяльності митних органів та інші заходи, спрямовані на реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, становлять державну митну справу.

Згідно частин 1, 2, 3 статті 318 Митного кодексу України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Митний контроль здійснюється виключно митними органами відповідно до цього Кодексу та інших законів України.

21 грудня 2012 року між позивачем та компанією MASPEX-GMW SP.Z O.O. S.K.A., (Польща) було укладено Контракт №21/12/UA, предметом якого була поставка позивачу на умовах FCA Вадовіце (Інкотермс 2010) партій товару по актуальних пропозиціях постачальника, згідно інвойсу постачальника і спеціфікацій, узгоджених покупцем, складених під кожну партію товару.

На виконання Контракту на адресу позивача згідно Інвойсів від 29.01.2014 року WADF №9216400018 та WADF №9216400019, Специфікацій від 29.01.2014 року WADF №9216400018 і WADF №9216400019, а також згідно Інвойсів від 31.01.2014 року WADF №9216400025 та WADF №9216400026, Специфікацій від 31.01.2014 року WADF №9216400025 та WADF №9216400026, продавець MASPEX-GMW SP.Z O.O. S.K.A. направив позивачу товар.

З метою митного оформлення Товару, позивачем була заповнена та подана до підрозділу відповідача митна декларація №400050000/2014/ з усіма необхідними документами, в якій задекларував митну вартість товару за ціною контракту №21/12/UA від 21.12.12 р.

31.01.2014 року позивач отримав картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №400050000/2014/00013 та рішення про коригування митної вартості товарів №400050000/2014/000005/2 від 31.01.2014 року, та відповідачем змінено митну вартість товарів по контракту №21/12/UА від 21.12.12 р. в сторону збільшення.

Позивач вимушено здійснив митне оформлення товару, що надійшов від MASPEX-GMW SP.Z O.O. S.K.A., по контракту №21/12/UA від 21.12.12 р., по МД №400050000/2014/001321 від 03.02.2014 року та МД №400050000/2014/001498 від 06.02.2014 року, скориставшись відповідно до ч.7 ст. 55 Митного кодексу України правом на звернення до митного органу із заявою про випуск товарів, що декларуються, у вільний обіг на умовах фінансової гарантії.

Компанія MASPEX-GMW SP.Z O.O. S.K.A. додатковою довідкою від 03.03.2014 року надала підтвердження цін зазначених в Інвойсах №9216400018, №9216400019, №9216400025 та №9216400026.

Листом від 06.03.2014 року подано відповідачу додаткові документи, а саме: офіційний прайс-лист компанії MASPEX-GMW SP.Z O.O. S.K.A., висновок Хмельницької ТПП №22-05/51 від 23.01.14 р. та цінова інформаційна довідка №22-05/63 від 30.01.14 р., лист-довідка компанії MASPEX-GMW SP.Z O.O. S.K.A. про підтвердження цін на поставлені товари, сертифікати якості на товар, документи щодо обліку товару.

21.03.2014 року за результатом розгляду листа від 06.03.2014 року позивачем отримано повідомлення від 13.03.2014 року №1343/8/22-70-00.1.2-52 яким у скасуванні рішення про коригування митної вартості товарів №400050000/2014/000005/2 від 31.01.2014 року відмовлено.

27.03.2014 року позивачем подано скаргу №103 на зазначені рішення, яку листом №1711/8/22-70-00.1.2-52 від 02.04.2014 року відповідач залишив без задоволення.

07.04.2014 року позивачем подано скаргу №118 до Міністерства доходів і зборів України.

Листом №8371/6/99-99-24-02-04-15 від 13.05.2014 року Міністерство доходів і зборів України повідомило про відсутність підстав для перегляду рішень відповідача.

Однак суд не погоджується із прийнятим висновком митного органу, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що підставою прийняття оскаржуваних рішень слугував висновок митного органу про недостатність поданих позивачем документів для підтвердження митної вартості товару.

Відповідно до п.2.1. контракту №21/12/UA від 21.12.12 р. загальні відпускні ціни на товар встановлюються постачальником на основі діючого прейскуранта (прайс-лист), у цьому ж пункті, зазначено, що ціна на кожну партію товару що постачатиметься позивачу відображатиметься у специфікації та фактурі.

Угодою №7 від 17.01.2014 р. до контракту, передбачено надання позивачу знижки до 11 % (від прайсових цін) на період з 20.01.14 р. по 28.02.14 р. для товару: капучіно Lа Fеsta МІХ, в коробці 10*12,5 г та забілювач для кави СОFFЕЕТА в пакеті 200г. Отже, постачальник, при поставці даних партій товару застосував подібну знижку до 11%, внаслідок чого фактурна ціна порівняно із цінами прайс-листа зменшилась відповідно до 11%, а керуючись умовами п.2.1. контракту остаточну відпускну ціну для позивача, з урахуванням знижки, було зазначено в специфікації та фактурі.

Вартість товару відображається у специфікації та фактурі оформлених на партію товару відповідно до умов контракту, підозри щодо можливих розбіжностей спростовуються змістом умов цінової політики контракту (основа для визначення ціни постачальника це прайс-лист, позивачу надається певна знижка і остаточні узгоджені ціни для поставки зазначаються у специфікації і фактурі).

Відповідно до п.2.1. контракту передбачено, що ціни встановлюються на умовах поставки FСА Вадовіце (на умовах Інкотермс 2010) і включають лише вартість упаковки та маркування. Сам термін FСА (Fгее Саrrіеr - вказане місце) передбачає, що продавець самостійно несе всю відповідальність та витрати по навантаження товару.

Митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари (ст. 49 Митного кодексу України).

Відповідно до ч.1 ст. 53 МК України, у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає митному органу документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення. Відповідно до переліку даних документів, наведеного в частині другій даної статті, такими документами є:

1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п'ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;

2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;

3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об'єктом купівлі-продажу);

4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;

5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;

6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;

7) копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;

8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.

Згідно із ч.3 ст.53 МК України у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу митного органу зобов'язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи:

1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається;

2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);

3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов'язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту);

4) виписку з бухгалтерської документації;

5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів;

6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару;

7) копію митної декларації країни відправлення;

8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.

Аналіз даної норми дає змогу виокремити наступні обставини, за наявності яких митний орган має право зобов'язати декларанта подати додаткові документи для підтвердження митної вартості:

1) наявність розбіжностей між окремими документами;

2) наявність ознак підробки певних документів;

3) відсутність достатніх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Необхідно звернути увагу, що висновок митного органу щодо наявності даних обставин повинен бути обґрунтованими та підтверджений відповідними доказами. Так, встановивши відсутність достатніх відомостей, що підтверджують задекларовану митну вартість товарів митний орган повинен вказати, які саме складові митної вартості товарів є непідтвердженими, чому з поданих декларантом документів неможливо встановити дані складові та які документи необхідні для підтвердження того чи іншого показника.

Частиною 10 статті 58 Митного кодексу України визначено перелік складових митної вартості. Але зазначено, що ці складові (додаткові витрати) повинні додаватись до ціни товару для визначення митної вартості лише в тому випадку, коли вони не були включені до ціни товару.

Суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на зниження рівня фактурної вартості товару на 11% в порівнянні з попереднім митним оформленням, оскільки угодою №7 від 17.01.2014 року до контракту, передбачено надання позивачу знижки до 11%.

Суд також критично ставиться щодо твердження представника відповідача на розбіжності у контракті та товаросупровідних документах, оскільки це зумовлене особливістю пакування товару.

Крім того, компанія MASPEX-GMW SP.Z O.O. S.K.A. додатковою довідкою від 03.03.2014 року надала підтвердження цін зазначених в Інвойсах №9216400018, №9216400019, №9216400025 та №9216400026.

Аналіз досліджених норм Митного кодексу України та встановлених обставин по справі дає суду підставу зробити висновок про те, що рішення відповідача № 400050000/2014/000005/2 від 31 січня 2014 року про коригування митної вартості товарів та картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 400050000/2014/00013 від 31 січня 2014 року не відповідають вимогам Кодексу, тобто є протиправними та підлягають скасуванню.

Аналізуючи все в сукупності, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та повністю доведений у судовому засіданні дослідженими доказами, тому його необхідно задоволити.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 15, 16, 41 177 ПК України, ст. ст. 1, 4, 7, 53, 57, 58 Митного кодексу України, ст.ст. 159 - 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

позов товариства з обмеженою відповідальністю торгово-промислове підприємство "Універсал" задоволити.

Визнати протиправними та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 400050000/2014/00013 від 31 січня 2014 року та рішення про коригування митної вартості товарів від 31 січня 2014 року за № 400050000/2014/000005/2.

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю торгово-промислове підприємство "Універсал", код ЄДРПОУ 23841050, судовий збір в сумі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 27 червня 2014 року

Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя А.М. Ковальчук