Постанова № 39487399, 12.05.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2014
Номер справи
804/2938/14
Номер документу
39487399
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2014 р. Справа № 804/2938/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Барановського Р.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Відокремленого структурного підрозділу "Дніпродзержинське міське Управління Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області" до Товариства з обмеженою відповідальністю"ОМС-Україна" про застосування заходів реагування , -

ВСТАНОВИВ:

Відокремлений структурний підрозділ "Дніпродзержинське міське Управління Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області" звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОМС-Україна", у якому просить застосувати до відповідача, який організовує громадське харчування в орендованих приміщеннях на території ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського» за адресою м. Дніпродзержинськ вул. Кирова, 18Б та в орендованих приміщеннях за територією підприємства, за договором №12-0977-01 від 22.05.2012 року заходи реагування у вигляді зупинення роботи їдальні №1 розташованою за адресою м. Дніпродзержинськ вул. Губи, 13; їдальні №11 розташованою за адресою м. Дніпродзержинськ вул. П. Морозова, 1; їдальні № 4, 8, 24, 25, 30, 34, 35, 36, 27, 40, 43, 44 та роздавальні АТЦ які розташовані на території ПАТ ДМКД за адресою м. Дніпродзержинськ вул. Кирова, 18Б; фабрики «Кулінарія» розташованою за адресою м. Дніпродзержинськ вул. Димитрова, 117; плодоовочевої бази розташованою за адресою м. Дніпродзержинськ вул. Цементна, 4 до усунення порушень санітарного законодавства, та отримання дозвільних документів.

Позовні вимоги обгрунтовані неусуванням у добровільному порядку відповідачем значних порушень, виявлених в ході проведених перевірок, відображених в актах дотримання санітарного законодавства, а також відсутністю у Товариства з обмеженою відповідальністю «ОМС-Україна» дозвільних документів, які дають право відповідачу провадити певну діяльність з організації громадського харчування.

Заперечень на позов або доказів підтвердження усунення відповідачем наявних порушень санітарного законодавства до суду не надано.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

З 14.10.2013р. по 25.10.2013р. Дніпродзержинським міським Управлінням Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області (далі - позивач), відповідно до ч. 1 ст. 5 Закон України № 877 з додержанням вимог ст. 7 Закон України № 877, на виконання плану роботи щодо забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя на території м. Дніпродзержинська на 2013рік, затвердженого начальником Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області, за направленням на проведення перевірки №556 від 14.10.2013р, було проведено планову перевірку ТОВ «ОМС-Україна», яке організовує громадське харчування на території ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержінського» за адресою м. Дніпродзержинськ вул. Кирова, 18Б та в орендованих приміщеннях, за договором №12-0977-01 від 22.05.2012року, а саме: їдальні №1 за адресою м. Дніпродзержинськ вул. Губи, 13; їдальні №11 за адресою м. Дніпродзержинськ вул. П. Морозова, 1; їдальні № 4, 8, 24, 25, 30, 34, 35, 36, 27, 40, 43, 44, роздавальна АТЦ розташованих на території ПАТ ДМКД; фабрика «Кулінарія» за адресою м. Дніпродзержинськ вул. Димитрова, 117; плодоовочева база за адресою м. Дніпродзержинськ вул. Цементна, 4.

В ході проведеної перевірки позивачем виявлено факти порушення санітарного законодавства та зафіксовані в акті перевірки дотримання санітарного законодавства складеного за результатами перевірки відповідно до Інструкції про порядок накладення і стягнення штрафів за порушення санітарного законодавства, затвердженого наказом МОЗ України від 14 квітня 1995 року №64 від 25.10.2013р., а саме:

-на всіх об'єктах відсутні експлуатаційні дозволи для потужностей (об'єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів, що є порушенням ст. 22 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» (далі Закон України № 771);

-відсутні висновки держсанепідекспертизи на право виготовлення продукції на Фабриці «Кулінарія», що є порушенням ч.3 ст. 17 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (далі Закон України №4004);

-відсутні висновки держсанепідекспертизи на низькотемпературне холодильне обладнання цеху напівфабрикатів Фабрики « Кулінарія», що є порушенням п. 9.2. Санитарных правил для предприятий общественного питания, включая кондитерские цехи и предприятия, вырабатывающие мягкое мороженое» № 42-123-5777-91, затверджених Головним державним санітарним лікарем СРСР 19.03.1991 р. (далі СанПін 42-123-5777-91);

-відсутні дані щодо кількості вентиляційних систем санітарно -гігієнічного призначення, інструкції з їх експлуатації, маркування повітропроводів вентиляційних систем, графік 111 IP, журнали з ремонту та експлуатації, що є порушенням п.п. 74-77 Інструкції з санітарного утримання приміщень та обладнання виробничих підприємств» № 658-66 затвердженої головним санітарно - епідеміологічним управлінням МОЗ СРСР від 31.12.1966 року;

-відсутні документи щодо організації відомчого лабораторно - інструментального контролю умов праці робітників у 2013 році, що є порушенням розділів 4 -7, додатків 2- 5 СанПіН СанПін 42-123-5777-91;

-відсутнє централізоване прання санітарного одягу, організовано прання санітарного одягу робітників в приміщеннях їдалень №№ 1,11, що не відповідає виду господарчої діяльності та оснащенню вищевказаних об'єктів, що є порушенням п. 9.1 СанПіН СанПін 42-123-5777-91;

-відсутній централізований вивіз ТПВ ( окрім фабрики «Кулінарія» по вул. Димитрова, 117) та утилізації люмінесцентних ламп, що є порушенням ст. 17 Закону України «Про відходи»;

-порушення технологічного режиму виготовлення кулінарних виробів, що підтверджено результатами санітарно - бактеріологічних досліджень ВСП ДМВЛД ДУ ДОЛЦ ДСЕСУ в 3 кулінарних виробах із 39 досліджених виявлені Е.соїі, що складає 7,7%, а саме в каші рисовій їдальні № 1 (результат від 21.10.2013 № 102) , макаронах відварених їдальні № 8 (результат від 25.10.2013р. №212), битку по - кишинівські в їдальні № 34 (результат від 25.10.2013р. №123), що є порушенням п.16.2 СанПіН СанПін 42-123-5777-91;

-незадовільний технічний стан частини приміщень їдалень, фабрики «Кулінарія» та дільниці по зберіганню та переробки плода - овочевої продукції (порушена цілісність гігієнічного облицювання стін, стелі, покрівлі, підлоги в частині приміщень, відсутні змішувачі на кранах, фізично зношені рукомийники для відвідувачів), із-за відсутності необхідних відділень, цехів, мийних ванн, відсутності підведення трубопроводів централізованого водопостачання та каналізування, порушується поточність технологічного процесу їдальнях № 1, 8, 34, 44, що є порушеннями. 16.1 СанПіН 42-123-5777-91;

-порушена цілісність облицювання керамічною глазурованою плиткою у варочному цеху, відсутня гаряча проточна вода до ванни варочного цеху в їдальні № 1, внаслідок чого відсутня можливість якісної обробки що є порушенням п.16.1 СанПіН 42-123-5777-91;

-не обладнані цехи виготовлення холодних страв, не обладнані мийні ванни в овочевому та м'ясному цехах їдалень № 1, 24;

-відсутня необхідна кількість мийних ванн для обробки столового посуду в їдальнях № 1,8, 30, 37, 43;

-для обробки кухонного посуду відсутні водопровідні крани на 1ванні з 2-х в їдальні № 8, взагалі відсутні водопровідні крани та ванни в їдальні № 40 та обладнана 1 ванна замість 2-х (№ 1), що є порушенням п.16.1 СанПіН 42-123-5777-91;

-недостатнє або відсутнє освітлення в частині приміщень, не функціонують від 50% до 100% джерел освітлення в їдальнях № 4,8, 40, Фабрики « Кулінарія», що є порушенням п. 6.1 СанПіН 42-123-5777-91;

-не обладнана місцева механічна вентиляційна мережа над тепловим обладнанням в їдальні №1, 11;

-не обладнані мийні ванни в цехах їдалень № 1, 34, відсутні мережі централізованого водопостачання до мийної ванни овочевого цеху їдальні № 34, відсутні водопроводі крани на частині рукомийників для відвідувачів в їдальні № 1, відсутні змішувачі на водопровідних кранах мийних ванн в їдальні № 36, фізично зношено холодильне обладнання, пошкоджено гігієнічне покриття полиць в їдальнях № 8,24,34,40,44, що є порушенням СанПіН 42-123-5777-91;

-в їдальнях № 4, 40,43 із-за відсутності овочевого цеху первинна обробка овочів проводиться у мийному відділенні кухонного посуду, не обладнаний холодний цех, відсутні мийна ванна в борошняному цеху їдальні № 4, не промарковані ємкості для обробки яєць, проводиться сумісне зберігання яєць з готовими до вживання продуктами в їдальні № 44, що є порушенням розділу 11 СанПіН 42-123-5777-91;

-не проводиться бракераж всіх страв в їдальнях, формально відносяться до заповнення журналу бракеражу продукції, огляду на гнійничкові захворювання, здоров'я (в їдальні №4 в момент перевірки 18.10.2013р. заповнені журнали до 22.10.2013р.), вказані недостовірні данні часу виготовлення тістечок «Літо» в експедиції на Фабриці «Кулінарія» (при перевірці 17.10.2013р. в 15 год. вказаний час 17 год.) у порушення розділу 12 СанПіН 42-123-5777-91;

-на Фабриці «Кулінарія» та в їдальні № 8 використовувався посуд із полімерних матеріалів, які не дозволені до використання МОЗ України, в їдальнях №1, 44 використовується посуд з відбитою емаллю, неякісно проводилась обробка роздробного інвентарю, внутрішньо цехової тари, недотримувались правила особистої гігієни, що підтверджено результатами санітарно мікробіологічних досліджень ВСП «ДМВЛД» ДУ «ДОЛЦ ДСЕСУ» з досліджених 300 змивів на БГКП в 10 виявлені бактерії групи кишкової палички (Е.соlі, Еnt.аеrogenes), що складає 3,33% а саме в їдальні № 1 з дошки для хлібу, розносу (результат № 535, 542 від 22.10.2013р.), на фабриці «Кулінарія» з роздробного ножу, рук пекаря ОСОБА_2 (№ 676, 680 від 18.10.2013р.), в їдальні № 43 з розносу (№ 616 від 25.10.13), їдальні № 37 з марміту (№ 644 від 25.10.2013р.), в їдальні № 8 з салатниці, рук кухаря ОСОБА_3 (№ 680, 685 від 26.10.2013р.), в їдальні № 34 з розносу (№ 711 від 26.10.2013р.), в їдальні № 36 з марміту (№ 691 від 26.10.2013р.);

-в їдальнях № 30,43,44 не дотримуються правила обробки столового посуду (не працює посудомийна машина,обробка проводиться в каструлі та 2 мийних ваннах);

-в їдальнях № 1,34,36 недостатня температура гарячої проточної води, проводиться обробка в 2 мийних ваннах, третя не підключена до централізованих мереж водопостачання та каналізування в їдальні № 34, в їдальні № 37 проводиться обробка в 3 ваннах , що є порушенням розділу 9 СанПіН 42-123-5777-91;

-відсутнє проходження обов'язкового періодичного медичного огляду 12 - ти працівників підприємства, що є порушенням ст. 26 Закону України № 4004;

-не забезпечено термометрами холодильне обладнання, в тому числі низькотемпературне в їдальнях, порушувалась температура зберігання заморожених напівфабрикатів на експедиції Фабрики «Кулінарія» (при температурі мінус 9 замість мінус 18 град С);

-не в повному обсязі надані документи, що підтверджують якість та безпеку харчових продуктів, а саме на кулінарну продукцію (м'ясні та рибні напівфабрикати), борошняні кондитерські вироби виготовлення фабрики «Кулінарія», овочі, сипучі продукти (висновки Держсанепідекспертизи, декларації виробника, та протоколи досліджень на генетично модифіковані організми (ГМО) в хлібобулочних та борошняних виробах), що є порушенням ст. 18, 20 Закону України № 771, ст. 17 Закону України №4004, п. 10.5 СанПіН № 42- 123-5777-91;

-з порушенням вимог етикування проводиться обіг м'ясних та рибних напівфабрикатів, борошняних кондитерських виробів виготовлення фабрики «Кулінарія»: не зберігались маркувальні ярлики сипучих продуктів до кінця їх реалізації, відсутні маркувальні ярлики на фасованих продуктах з бакалійного складу, що є порушенням ст. 36, 38 Закону України № 771, не надані протоколи досліджень на ГМО в борошні, крупах з пшениці, овочах, що є порушенням ст. 38 Закону України № 771, наказу МОЗ України від 09.11.10 № 971 «Про затвердження переліку харчових продуктів, щодо яких здійснюється контроль вмісту ГМО»;

-відсутній спеціалізований охолоджуючий автотранспорт для транспортування заморожених напівфабрикатів, не проводився контроль якості постачаємих продуктів, відсутні маркувальні ярлики виробника частково на сипучих продуктах (при розфасуванні на бакалійному складі) та необхідні реквізити на ярликах продукції фабриці «Кулінарія» (виробника, нормативної документації), в їдальні № 1 порушувались температурні режими реалізації салатів (при температурі + 16 С замість +6 С), в їдальні № 4 без холодильного обладнання зберігались кондитерські вироби тістечко «Літо», «Дніпродзержинське»), гастрономічні продукти при температурі + ЮС замість +2,+6 С , в їдальні №34 морожена риба при температурі +10 С замість мінус і 8 С, що є порушенням розділу 10 СанПіН 42-123-5777-91.

З огляду на виявлені порушення санітарного законодавства, враховуючи ступень порушення та його можливі наслідки на посадових осіб ТОВ « ОМС - Україна» було складено протоколи про порушення санітарних норм та винесено постанови №№ 141, 143 - 155, 157 від 04.11.2013 про притягнення до адміністративної відповідальності. На виконання ч.7 ст.7 ЗУ « Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» відповідно до п.4.31 Положення 400/211 в.о начальника Дніпродзержинського міського Управління Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області 31.10.2013 року було складено розпорядження № 1632 до в.о. директора ТОВ «ОМС - Україна» щодо усунення порушень санітарного законодавства виявлених під час здійснення перевірки шляхом проведення відповідних заходів та надання відповідної інформації у термін до 02.12.2013р., яке згідно ч. 9 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» обов'язкове для виконання.

09.12.2013 до Позивача надійшов лист директора ТОВ « ОМС - Україна» від 05.12.2013 № 687(вх. № 3205) про часткове виконання Розпорядження та коригування строків повного виконання п.п. 1. 4, 5 Розпорядження №1632 з проханням перенести строки виконання розпорядження до 01.03.2014 року з метою отримання відповідачем дозвільних документів тависновків держсанепідекспертизи на холодильне обладнання, проведення досліджень на вміст ГМО в хлібо - булочних та борошневих виробах виробництва фабрики « Кулінарія», укладання договору на централізовану утилізацію люминісцентних ламп.

У період з 09.12.2013 по 20.12.2013 контролюючим органом було проведено позаплановий захід з питань перевірки виконання підприємством розпорядження № 1632 від 31.10.2013року, в ході проведення якої позивачем встановлено не виконання ТОВ «ОМС-Україна» п.п. 1, 3, 4, 5, 8, 9 Розпорядження №1632.

Факти не виконання вимог вказаного розпорядження зафіксовані в акті перевірки дотримання санітарного законодавства складеного за результатами перевірки відповідно до Інструкції про порядок накладення і стягнення штрафів за порушення санітарного законодавства, затвердженого наказом МОЗ України від 14 квітня 1995 року №64 від 20.12.2013р.

По факту не виконання розпорядження посадової особи органу державної санітарно -епідеміологічної служби щодо усунення порушень, була винесена постанова від 30.12.2013 № 183 про притягнення до адміністративної відповідальності в.о. директора ТОВ «ОМС - Україна».

26.12.2013 позивачем повторно було видано Розпорядження № 2083 про усунення виявлених порушень санітарного законодавства шляхом надання необхідних документів для провадження господарської діяльності згідно чинного законодавства у термін до 26.01.2014р., а також - розроблення плану санітарно - оздоровчих заходів приведення підприємства до вимог чинного законодавства з урахуванням виявлених порушень у термін до 26.01.2014р.

З 27.01.2014р. по 07.02.2014р. позивачем проведно позаплановий захід з питань перевірки виконання ТОВ «ОМС-Україна» розпорядження № 2083 від 26.12.2013року.

В ході проведення заходу контролю було встановлені факт повторного невиконання відповідачем п.п. 1,2 Розпорядження №2083, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду із зазначеним позовом.

Відповідно до п.1 Положення, про Державну санітарно-епідеміологічну службу України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 400/2011 (далі - Положення 400/211), Держсанепідслужба України входить до системи органів виконавчої влади у галузі охорони здоров'я та утворюється для забезпечення реалізації державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Згідно п. 4.4 Положення про територіальні органи Державної санітарно - епідеміологічної служби України, затвердженого наказом МОЗ України від 19.01.2012 № 34, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 16.03.2012 № 413/20/726 (далі - Положення 413/20/726), державний санітарно - епідеміологічний нагляд та контроль за дотриманням вимог санітарного законодавства органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, органами влади АР Крим, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від їх форми власності, фізичними особами та громадянами, виконанням ними санітарних та протиепідемічних (профілактичних) заходів здійснюють Головні управління Державної санітарно - епідеміологічної служби в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на водному, залізничному, повітряному транспорті.

Згідно п. 7 Положення 400/211, Держсанепідслужба України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі і на водному, залізничному, повітряному транспорті. Керівниками територіальних органів Держсанепідслужби України є головні державні санітарні лікарі на відповідній території, відповідному виді транспорту.

Згідно п. 3 Положення про Дніпродзержинське міське Управління Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області затвердженого наказом начальника Головного управління № 26-од від 28.02.2013, завданням відокремленого структурного підрозділу Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області є реалізація повноважень Держсанепідслужби України, визначених цим Положенням, на території м. Дніпродзержинська.

Згідно ст. 1 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» - державні санітарні норми та правила, санітарно-гігієнічні та санітарно-протиепідемічні правила і норми, санітарно-епідеміологічні правила і норми, протиепідемічні правила і норми, гігієнічні та протиепідемічні правила і норми, державні санітарно-епідеміологічні нормативи, санітарні регламенти (далі-санітарні норми) - обов'язкові для виконання нормативно-правові акти центрального органу виконавчої влади.

Відповідно до ч. 1ст. 22 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» оператори потужностей (об'єктів), що здійснюють в Україні діяльність з виробництва та/або обігу харчових продуктів, підконтрольних санітарній службі, повинні отримати експлуатаційний дозвіл відповідного головного державного санітарного лікаря, який видається на кожну з і таких потужностей (об'єктів), що використовуються для здійснення вищезазначеної діяльності.

Згідно ч.1 ст. 5 Закону України №771 до підконтрольних продуктів харчування санітарно-епідеміологічній службі належать:

1) усі харчові продукти для спеціального дієтичного споживання;

2) усі функціональні харчові продукти;

3) усі харчові продукти, крім усіх рослинних продуктів, сільськогосподарської продукції та необроблених харчових продуктів тваринного походження, що продаються на агропродовольчих ринках.

Відповідно до ст. 1 Закону України №771:

-необроблений харчовий продукт тваринного походження - м'ясо, риба, молюски і ракоподібні, у тому числі свіжі, охолоджені або заморожені, та яйця, молоко, мед та їх продукти, які були вироблені шляхом зміни їх первинного стану без додавання харчових добавок, ароматизаторів або інших харчових продуктів;

-експлуатаційний дозвіл - дозвіл, який видається відповідним головним державним санітарним лікарем та/або відповідним головним державним інспектором ветеринарної медицини оператору потужностей (об'єкта) на підставі перевірки дотримання цими потужностями (об'єктами) санітарних заходів і технічних регламентів, та дозволяє оператору потужностей (об'єкта) здійснювати господарську діяльність згідно з цим Законом;

-оператор потужностей - виробник, який здійснює передбачені цим Законом види діяльності, використовуючи потужності (об'єкти), які належать йому на правах власності або користування;

-виробник - фізична або юридична особа (її філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, представництва), що здійснює господарську діяльність з виробництва харчових продуктів, харчових добавок,ароматизаторів, дієтичних добавок, допоміжних матеріалів для переробки та допоміжних засобів і матеріалів для виробництва з метою введення їх в обіг, а також обіг;

-виробництво - господарська діяльність, пов'язана з виробленням об'єктів санітарних заходів, включаючи всі стадії технологічного процесу, у тому числі виготовлення, підготовку, змішування та пов'язані з цим процедури, обробку, наповнення, пакування, переробку, відновлення та інші зміни стану об'єкта;

-об'єкти санітарних заходів - харчові продукти, включаючи харчові продукти для спеціального дієтичного споживання, функціональні харчові продукти, а також харчові добавки, ароматизатори, дієтичні добавки та допоміжні матеріали для переробки, допоміжні засоби та матеріали для виробництва та обігу.

Враховуючи наведені положенння законодавства, ТОВ «ОМІС-Україна» відноситься до оператора потужностей оскільки є юридичною особою, що здійснює господарську діяльність по організації громадського харчування пов'язану з виробленням харчових продуктів підконтрольних санітарно епідеміологічній службі, включаючи всі стадії технологічного процесу, у тому числі виготовлення, підготовку, змішування та пов'язані з цим процедури, обробку, наповнення, пакування, переробку, відновлення та інші зміни стану об'єкта виробництва харчових продуктів та обігу продуктів харчування.

Отже, відповідач повинен отримати експлуатаційний дозвіл.

Так відповідно до п.79 додатку до Закону України «Про перелік дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» Експлуатаційний дозвіл відноситься до документів дозвільного характеру.

Правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності і встановлення порядку діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру, та державних адміністраторів регулюються Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ, який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності;

Об'єкт, на який видається документ дозвільного характеру (далі - об'єкт), - природні ресурси, земельна ділянка, ґрунтовий покрив земельних ділянок, споруда, будівля, приміщення, устаткування, обладнання та механізми, що вводяться в експлуатацію або проектуються, окрема операція, господарська діяльність певного виду, робота та послуга, а також документи, які використовуються суб'єктом господарювання у процесі проходження погоджувальної (дозвільної) процедури (проектна документація на будівництво об'єктів, землевпорядна документація, містобудівна документація, гірничий відвід) (п. 6 ст.1 Закону України « Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»).

З наведених положень законодавства вбачається, що суб'єкт господарювання набуває право на проведення певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності з моменту отриманням дозвільного документа.

Таким чином, враховуючи відсутність доказів усунення виявлених контролюючим органом порушень законодавства та дозвільних документів, які надають відповідачу право здійснювати діяльність з організації громадського харчування, суд приходить до висновку, що адміністративний позов Відокремленого структурного підрозділу "Дніпродзержинське міське Управління Головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОМС-Україна" про застосування заходів реагування - підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Застосувати до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОМС-Україна" (ідентифікаційний код 36010275) заходи реагування у вигляді зупинення роботи їдальні №1 розташованою за адресою м. Дніпродзержинськ вул. Губи, 13; їдальні №11 розташованою за адресою м. Дніпродзержинськ вул. П. Морозова, 1; їдальні № 4, 8, 24, 25, 30, 34, 35, 36, 27, 40, 43, 44 та роздавальні АТЦ які розташовані на території ПАТ ДМКД за адресою м. Дніпродзержинськ вул. Кирова, 18Б; фабрики «Кулінарія» розташованою за адресою м. Дніпродзержинськ вул. Димитрова, 117; плодоовочевої бази розташованою за адресою м. Дніпродзержинськ вул. Цементна, 4.

Копію постанови направити сторонам по справі.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Р.А. Барановський