Постанова № 39477017, 26.06.2014, Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
26.06.2014
Номер справи
904/5695/13
Номер документу
39477017
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.06.2014 року Справа № 904/5695/13

Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді : Бахмат Р. М. (доповідача),

суддів: Євстигнеєва О.С., Кощеєва І.М.

секретар судового засідання : Назаренко С.Г.

за участю представників сторін, які були присутні у судовому засіданні 17.06.2014 р.:

від позивача: представник в судове засідання не явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином

від відповідача: Завгородній О.В.( дов. б/н від 01.03.13 р.);

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю виробничого підприємства "Шляхбудсервіс" м.Дніпродзержинськ на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 02.10.2013р. у справі № 904/5695/13

за позовом: Дніпродзержинської міської ради м. Дніпродзержинськ

до: Товариства з обмеженою відповідальністю виробничого підприємства "Шляхбудсервіс" м. Дніпродзержинськ

про: внесення змін до пунктів 1.4 та 4.1 Договору від 11.03.2005 р. оренди земельної ділянки

та за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю виробничого підприємства "Шляхбудсервіс" м. Дніпродзержинськ

до Дніпродзержинської міської ради м. Дніпродзержинськ

про розірвання договору від 11.03.2005 р. оренди земельної ділянки

В С Т А Н О В И В :

Рішенням господарського суду Дніпропетровської обл. від 02.10.2013 р. у справі № 904/5695/13, яке підписано 07.10.2013 р. і оформлено відповідно до вимог ст. 84 ГПК України (суддя Загинайко Т.В.), задоволено первісний позов Дніпродзержинської міської ради м. Дніпродзержинськ до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничого підприємства "Шляхбудсервіс" м. Дніпродзержинськ про внесення змін до пунктів 1.4 та 4.1 Договору від 11.03.2005 р. оренди земельної ділянки.

В задоволенні зустрічного позову Товариства з обмеженою відповідальністю виробничого підприємства "Шляхбудсервіс" м. Дніпродзержинськ до Дніпродзержинської міської ради м. Дніпродзержинськ про розірвання договору від 11.03.2005 р. оренди земельної ділянки відмовлено.

18.10.13 р. Дніпропетровським господарським судом, на примусове виконання рішення від 02.10.13 р., видано наказ.

Товариство з обмеженою відповідальністю виробниче підприємство "Шляхбудсервіс" не погодилося з вказаним рішенням, подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове рішення, яким задовольнити зустрічний позов.

Розпорядженням секретаря судової палати від 31.10.2013 р. № 1215, у зв`язку з відпусткою судді Євстигнеєва О.С., змінено склад колегії суддів.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 31.10.2013 р. розгляд справи призначено на 26.11.2013 р. на 10 год. 30 хвилн.

Розпорядженням секретаря судової палати від 25.11.2013 р. № 1270, у зв`язку з закінченням відпустки судді Євстигнеєва О.С., змінено склад колегії суддів.

26.11.2013 р. представник позивача в судове засідання не з`явився, у зв`язку з чим колегія суддів відклала розгляд справи на 10.12.2013 р. на 10 год. 30 хвилн.

05.12.2013 р. від Дніпродзержинської міської ради надійшла заява, в якій вона просить розглянути справу без участі її представника.

Розпорядженням секретаря судової палати від 10.12.2013 р. № 1304, у зв`язку з хворобою судді Євстигнеєва О.С., змінено склад колегії суддів.

21.11.2013 р. від відповідача надійшла заява про зупинення провадження у справі до розгляду Дніпропетровським окружним адміністративним судом справи № 804/12024/13-а, яка пов`язана зі справою № 904/5695/13.

Ухвалою від 10.12.2013 р. Дніпропетровський апеляційній господарський суд задовольнив заяву відповідача про зупинення справи № 904/5695/13 до вирішення Дніпропетровським окружним адміністративним судом справи № 804/12024/13а.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.12.2013 р. у справі № 804/12024/13-а у задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю виробничого підприємства "Шляхбудсервіс" до Відділу Держземагенства у м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської обл. про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії - відмовлено у повному обсязі.

ТОВ ВП «Шляхбудсервіс» не погодилося з вказаною постановою, подало апеляційну скаргу до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, який, ухвалою від 20.03.2014 р., залишив апеляційну скаргу без задоволення, а постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.12.2013 р. у справі № 804/12024/13-а без змін.

Розпорядженням від 03.06.2014 р. № 318, у зв`язку з виходом з лікарняного судді Євстигнеєва О.С. - члена постійно діючої колегії суддів, змінено склад колегії суддів.

Ухвалою від 03.06.2014 р., після усунення обставин, що зумовило його зупинення, поновлено провадження по даній справі і справу призначено до розгляду на 17.06.14 р. на 10 год. 30 хвилн.

У відзиві на апеляційну скаргу Дніпродзержинська міська рада просить залишити оскаржуване рішення без змін, а апеляційну скаргу без задоволення, оскільки в повному обсязі погоджується з прийнятим рішенням, вважає його прийнятим у відповідності до вимог матеріального та процесуального права.

Позивач вказує у відзиві, що належним чином повідомив відповідача про прийняття рішення та направив лист з пропозицією приведення договору у відповідність до вимог чинного законодавства та рішень міської ради, а також в повному обсязі провів досудове врегулювання спору. Проте вимоги міської ради були проігноровані відповідачем, договір оренди земельної ділянки не переукладений.

Таким чином, позивач вважає, що відповідач порушує майнові права орендодавця, вносячи плату за користування земельними ділянками у розмірах менших, ніж передбачено чинним законодавством, внаслідок чого бюджет міста зазнає значних втрат.

17.06.2014 р. ТОВ ВП «Шляхбудсервіс» подало письмове клопотання, в якому просило припинити провадження по даній справі, так як вважає, що між сторонами відсутній предмет спору, оскільки фактично позивач вимагає привести договір у відповідність до рішення Дніпродзержинської міської ради від 15.12.2010 р. № 07-02/УІ, яке втратило чинність згідно п. 7 рішення Дніпродзержинської міської ради 38 сесії УІ скликання від 12.07.2013 р. № 842-38/УІ. До клопотання долучені ксерокопії доказів, які перелічені у Додатку до клопотання.

В судовому засідання оголошено перерву до 26.06.2014 р. до 10 год. 15 хвилн.

Заслухавши суддю-доповідача та пояснення представника ТОВ ВП «Шляхбудсервіс», розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, доводи, викладені у відзиві на апеляційну скаргу, перевіривши матеріали справи, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів встановила, що 11.03.2005р. між Дніпродзержинською міською радою, як орендодавцем, та Товариством з обмеженою відповідальністю виробничим підприємством „Шляхбудсервіс", як орендарем, було укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до пункту 1.1 якого орендодавець надав, а орендар прийняв у строкове платне користування земельну ділянку площею 0,6053 га, що знаходиться за адресою: м. Дніпродзержинськ, вул. Колеусівська (на території ВАТ „Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського") згідно з планом земельної ділянки, що додається.

21.03.2005р. була проведена державна реєстрація Договору оренди за №02116.

Договір укладено на строк до 23.12.2014р.; після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк (пункт 2.1 Договору оренди).

Відповідно до пункту 10.6 Договору оренди передача об'єкта оренди здійснюється орендодавцем у строки та на умовах, визначених у договорі оренди землі, за актом приймання-передачі.

На виконання умов Договору оренди відповідачу було передано в оренду земельну ділянку площею 0,6053 га, про що свідчить акт від 18.03.2005р. прийому-передачі земельної ділянки.

Згідно з пунктом 1.3 Договору оренди цільове призначення земельної ділянки: землі підприємств іншої промисловості (1.10.5).

Відповідно до пункту 1.4 Договору оренди (у редакції додаткової угоди від 28.07.2009р. до Договору оренди) нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 29.12.2004р. становить 504 328 грн. 67 коп.

Пунктом 1.5 Договору оренди передбачено, що земельна ділянка передається в оренду з метою несільськогосподарського використання для фактичного розміщення виробничої бази.

Згідно пункту 3.3. Договору оренди розмір орендної плати щорічно переглядається у випадках і з моменту: зміни умов господарювання, передбачених договором; підвищення цін, тарифів тощо, у тому числі внаслідок інфляційних процесів; збільшення розміру ставки земельного податку; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законодавчими актами України.

У довідці про визначення грошової оцінки земельної ділянки № 1/06-879 від 29.12.2004 р. вказано, що у відповідності з Методикою грошової оцінки землі, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України, грошова оцінки земельної ділянки за адресою: вул. Колеусівська (на території Ват «ДМК») площею 0,6053 га складає 504 328,67 грн., виходячи з коефіцієнтів Км2-0,728; кф-1,2; к3 - 1. Також зазначено, що у разі змін у діючому законодавстві, прийняття міською радою рішень щодо змін в грошовій оцінці земель міста дійсна довідка втрачає чинність.

Згідно пункту 8.1 Договору оренди зміна умов договору оренди можлива за взаємною згодою сторін; у разі недосягнення згоди щодо умов договору, його дострокового розірвання на вимогу зацікавленої сторони та інші спори вирішуються у судовому порядку (пункт 8.6 Договору оренди).

У відповідності до вимог ст. 201 Земельного кодексу України грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній основі. Залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо. Грошова оцінка земельних ділянок проводиться за методикою, яка затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про оцінку земель», підставою для проведення оцінки земель (нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 34 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», питання регулювання земельних відносин вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

15.12.2010 р. Дніпродзержинською міською радою прийнято рішення № 07-02/У «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста «Дніпродзержинськ», яким з метою визначення розмірів плати за землю для забезпечення економічного регулювання земельних відносин у місті, поповнення доходної частини бюджету, у зв`язку з тим, що з часу виконання попередньої нормативної грошової оцінки земель відбулися значні зміни у сфері розвитку інфраструктури міста, збільшилась кількість земель комерційного використання, суттєво змінились показники ринку нерухомості, вирішено застосувати для визначення плати за землю базову вартість 1 кв.м земель міста у розмірі 202,37 грн. та затвердити нову технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Дніпродзержинська, зобов`язано забезпечити видачу довідок про визначення нормативної грошової оцінки земельних ділянок (п.4.1).

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 р. №213 затверджено Методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (далі - Методика).

Згідно п.1 Методики нормативна грошова оцінка земельних ділянок здійснюється з метою визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Відповідно до п. 2 Методики інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення є матеріали державного земельного кадастру (кількісна і якісна характеристика земель, бонітування грунтів, економічна оцінка земель), матеріали внутрігосподарського землевпорядкування, а земель населених пунктів - їх генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів, матеріали економічної оцінки території.

Дані за результатами проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель, що видається територіальним органом Держземагентства за місцезнаходженням земельної ділянки у строк, що не перевищує семи робочих днів з дати надходження відповідної заяви (п. 2-1 Методики).

Порядок проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, визначений ст.18 Закону України «Про оцінку земель», в якому передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться - не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Відповідно до вимог Земельного кодексу України, Закону України «Про оцінку земель» та постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.95 N213 «Про Методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», наказом Державного комітету України із земельних ресурсів (Держкомзему) від 27.01.2006 № 18/15/21/11 затверджено Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (далі - Порядок).

Згідно п.1.2 Порядку, Порядок регламентує механізм нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів.

У відповідності до змісту п.1.3 Порядку, нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Згідно п. 1.7. Порядку Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться суб'єктами оціночної діяльності, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою.

Відділ Держземагентства у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області не являється розробником документації із землеустрою.

Також, п. 3.5 Порядку визначено, що коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності. Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.98 N 377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.98 за N 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.

Відповідно до п.3.6 Порядку, коефіцієнт, який характеризує місцерозташування земельної ділянки (Км), обумовлюється трьома групами рентоутворювальних факторів регіонального, зонального, та локального характеру і обчислюється за формулою

Км = Км1 х Км2 х Км3, (9)

де Км1 - регіональний коефіцієнт, який характеризує залежність рентного доходу від місцеположення населеного пункту у загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва і розселення;

Км2 - зональний коефіцієнт, який характеризує містобудівну цінність території в межах населеного пункту (економіко-планувальної зони);

Км3 - локальний коефіцієнт, який враховує місцерозташування земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони.

Вихідними даними для обчислення Км є генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів, плани їх земельно-господарського устрою, матеріали економічної оцінки їх територій.

Значення коефіцієнтів установлюються за результатами пофакторних оцінок кожної групи з урахуванням питомої ваги рентоутворювальних факторів у формуванні загального рентного доходу в межах населеного пункту та його економіко-планувальних зон.

Згідно п.3.9п.3.9 Порядку, числові значення пофакторних оцінок приймаються в межах граничних значень коефіцієнтів Км2 для груп населених пунктів з різною чисельністю населення (табл. 1.6 додатка 1) з урахуванням нормативно-технічної документації та експертної оцінки.

Відповідно до Таблиці 1.6 Додатка 1 Порядку, граничні значення які враховують ступінь містобудівної цінності території в межах населених пунктів (Км2) встановлені: від 250 до 500 (тис. чол.) граничні значення коефіцієнтів максимальні: 3,0-3,5, мінімальні: 0,30.

Так земельна ділянка за адресою: вул. Колеусівська (на території ПАТ «Дніпровський меткомбінат ім. Дзержинського») знаходиться в 155 економіко-планувальній зоні (оціночному кварталі), а тому коефіцієнт Км2 в даній зоні складає 2,37.

Відповідно до п.4 Порядку, за результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, згідно з додатком 2.

Згідно п.5.1 даного Рішення, Управлінню земельних відносин Дніпродзержинської міської ради доручено забезпечити застосування нової нормативно-правової грошової оцінки земель м. Дніпродзержинська згідно п.1 даного рішення при укладанні договорів оренди земельних ділянок та перегляді річної орендної плати за землю в чинних договорах.

Відділом Держземагенства у м. Дніпродзержинську було проведено розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки у м. Дніпродзержинську по вул. Колеусівській (на території ВАТ «ДМК»), який оформлено у вигляді витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 188 від 19.01.2012 р.

30.08.2013 р. позивач звернувся до начальника відділу Держземагенства у м.Дніпродзержинську Дніпропетровської обл. з заявою за вих.. № 108, згідно якої зазначив, що при виготовленні Витягу № 188 від 19.01.2012 р. Управлінням Держкомзему у м. Дніпродзержинську було допущено технічну помилку та помилково використаний коефіцієнт Км2 -2,37, в той час, як відповідно до Довідки про визначення грошової оцінки земельної ділянки коефіцієнт Км2 дорівнює 0,728. Враховуючи викладене просив виправити зазначену помилку шляхом видачі нового витягу.

Відповідно до частини 1 пункту 2.19. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

На момент розгляду даної справи судом першої інстанції рішення Дніпродзержинської міської ради від 15.12.2010 р. № 07-02/УІ є чинним, доказів його скасування до суду не надано.

Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом.

Оскільки договором та законом передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Аналогічна позиція викладена в постановах Верховного суду України від 06.12.2010 р. у справі № 2-1/10068-2008 та від 27.12.2010р. у справі №27/15-10, а також постановах Вищого господарського суду України від 28.09.2010р. №11/14-ПД-10, від 15.11.2010р. №1/125пд, від 17.11.2010р. №19/132пд, від 25.11.2010р. №54/91-10 та від 23.12.2010р. №11/171-10.

Отже, у зв'язку зі зміною нормативної грошової земельної ділянки, що орендується, обґрунтованими є вимоги позивача про внесення змін до умов Договору оренди.

Доводи Товариства з обмеженою відповідальністю виробничого підприємства „Шляхбудсервіс", викладені у відзиві на первісну позовну заяву, є безпідставними, оскільки рішенням Конституційного Суду України від 09.07.02р. №15-рп/2002 визначено, що положення частини другої статті 124 Конституції України щодо поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають у державі, необхідно розуміти так, що право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами; встановлення законом або договором досудового врегулювання спору за волевиявленням суб'єктів правовідносин не є обмеженням юрисдикції судів і права на судовий захист; обрання певного засобу правового захисту, у тому числі і досудового врегулювання спору, є правом, а не обов'язком особи, яка добровільно, виходячи з власних інтересів, його використовує; отже, надсилання відповідачу пропозицій про внесення змін до спірного договору оренди є виключно правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання позивачем вимог частини 2 статті 188 Господарського кодексу України щодо обов'язку надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору оренди земельної ділянки не позбавляє його права звернутися до суду з позовом до відповідача про зміну умов договору за наявності спору, тобто відсутності згоди на зміну умов договору.

Крім того, у статті 4 Господарського кодексу України встановлено, що земельні відносини не є предметом регулювання цього Кодексу.

Дніпропетровський окружний адміністративний суд, постановою від 10.12.2013 р. у справі № 804/12024/13-а, відмовив товариству з обмеженою відповідальністю виробничому підприємству «Шляхбудсервіс» у задоволенні позову про скасування помилково виданого витягу № 188 від 19.01.2012 р. та видати новий витяг з використанням коефіцієнта Км2 - 0,728.

Відмовляючи у задоволенні позову, Дніпропетровський адміністративний окружній суд дійшов висновку, що у спірних відносинах відповідач діяв у відповідності до норм чинного законодавства України, а доводи позивача не знайшли об`єктивного підтвердження під час судового розгляду справи, у зв`язку з чим позовні вимоги є необґрунтованими.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.03.2014 р. Постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.12.2013 р. залишена без змін.

Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.12.2013 р. у справі № 804/12024/13-а та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.03.2014 р., колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правомірно задовольнив позовні вимоги за первісним позовом і відмовив у задоволенні зустрічного позову.

Клопотання ТОВ ВП «Шляхбудсервіс» про припинення провадження по справі з підстав, вказаних у клопотанні, не підлягає задоволенню у зв`язку з тим, що згідно з ч. 2 ст. 101 ГПК України апеляційний господарський суд не зв`язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Керуючись ст. 103-105 Господарського процесуального кодексу України, Дніпропетровський апеляційний господарський суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю виробничого підприємства "Шляхбудсервіс" м. Дніпродзержинськ залишити без задоволення.

Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 02.10.2013 р. у справі № 904/5695/13 залишити без змін.

Головуючий Р.М. Бахмат

Судді: О.С. Євстигнеєв

І.М. Кощеєв