Постанова № 39457615, 20.06.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.06.2014
Номер справи
826/6804/14
Номер документу
39457615
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

20 червня 2014 року 09:15 № 826/6804/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В. розглянувши в скороченому провадженні адміністративну справу

за позовомДержавної екологічної інспекції у місті КиєвідоТовариства з обмеженою відповідальністю «Три О» протимчасову заборону виробничої діяльності,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна екологічна інспекція у місті Києві (далі по тексту - позивач) звернулась з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Три О» (далі по тексту - відповідач) про тимчасову заборону ТОВ «Три О» щодо виконання робіт з експлуатації стаціонарних джерел без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що під час перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, встановлено ряд порушень ТОВ «Три О».

Ухвалою суду від 22.05.2014р. відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та зобов'язано відповідача надати суду заперечення.

Відповідач проти позову заперечує з тих підстав, що підприємством отримано Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами №8038200000-10019 від 16.05.2014р.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачем проведено перевірки ТОВ «Три О» дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, за результатами яких складені акти перевірки №05/1654а, №05/811а та №05/1150а та приписи №05/503п від 17.06.2014р., №05/353п від 29.04.2014р. та №05922п від 31.10.2013р.

Приписами позивача зобов'язано усунути порушення:

- видати наказ по підприємству про відповідальних посадових осіб за виконанням даного припису, а також розробити план організаційно - технічних заходів з усунення виявлених недоліків, їх копії надати до Державної екологічної інспекції у м. Києві;

- відкоригувати дозвіл №8038200000-447 від 24.09.2013р. на розміщення відходів у 2014 році включивши до нього всі види відходів та отримати дозвіл на розміщення небезпечних відходів у 2014 році, за адресою: м. Київ, площа Спортивна, 1А. Копії дозволів на розміщення відходів у 2014 році надати до Державної екологічної інспекції у м. Києві;

- вести, за встановленими нормами, первинний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються чи утилізуються за формою № 1-Вт;

- отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів за адресою: м. Київ, площа Спортивна, 1А;

- відповідно до проекту будівництво Торговельно - офісного комплексу з об'єктами громадського призначення та паркінгом за адресою: м. Київ, площа Спортивна, 1А, провести роботи по озелененню вільної від забудови та твердого покриття території, у відповідності до розділу Генплану «План озеленення», а саме: мають бути висаджені 5 дерев горобини звичайно, а також чагарники: сніжноягідник - 9 шт., барбарис Тунберга - 5 шт. Також передбачається облаштування газону, загальною площею 1005 кв.м. та квітнику, площею 10 кв.м.;

- представити до Державної екологічної інспекції у м. Києві Довідку, щодо годин роботи стаціонарних джерел викидів (по кожному джерелу окремо) з початку роботи джерел викиду з 01.11.2013р. по 29.04.2014р.).

Приписом від 17.06.2014р. №05/503 приписано відповідачеві:

- видати наказ по підприємству про відповідальних посадових осіб за виконанням даного припису, а також розробити план організаційно - технічних заходів з усунення виявлених недоліків, їх копії надати до Державної екологічної інспекції у м. Києві;

- у зв'язку із змінами у Законі України «Про відходи» отримати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, включивши до нього всі види небезпечних відходів, за адресою: м. Київ, площа Спортивна, 1А. Копії дозволів на розміщення відходів у 2014 році надати до Державної екологічної інспекції у м. Києві;

- вести, за встановленими нормами, первинний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються чи утилізуються за формою № 1-Вт;

- представити до Державної екологічної інспекції у м. Києві Довідку, щодо годин роботи стаціонарних джерел викидів (по кожному джерелу окремо) з початку роботи джерел викиду з 01.11.2013р. по 16.05.2014р.

Відповідачем не надано суду доказів виконання вимог припису Державної екологічної інспекції у м. Києві від 29.04.2014р. №05/353п в повному обсязі, ТОВ «Три О» надано суду лише копію Дозволу №803800000-10019 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від 16.05.2014р.

Відповідно до статті 2 Закону № 1264-XII відносини у галузі охорони навколишнього природного середовища в Україні регулюються цим Законом, а також земельним, водним, лісовим законодавством, законодавством про надра, про охорону атмосферного повітря, про охорону і використання рослинного і тваринного світу та іншим спеціальним законодавством.

Частиною другою статті 10 зазначеного Закону встановлено, що діяльність, що перешкоджає здійсненню права громадян на безпечне навколишнє природне середовище та інших їх екологічних прав, підлягає припиненню в порядку, встановленому цим Законом та іншим законодавством України.

Згідно з частиною третьою статті 16 Закону № 1264-XII державними органами управління в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, а на території Автономної республіки Крим - орган виконавчої влади Автономної республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища та інші державні органи, до компетенції яких законами України віднесено здійснення зазначених функцій.

До компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, в галузі охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів належить реалізація державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів (пункт "а" частини першої статті 20-1 Закону № 1264-XII).

Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 04 листопада 2011 року № 429 затверджено Положення про державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, основними завданнями якої є реалізація повноважень Держекоінспекції України у межах відповідної території.

Державна екологічна інспекція в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі є територіальним органом Державної екологічної інспекції України, який діє у складі Держекоінспекції України і їй підпорядковується (пункт 1 Положення про державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 04 листопада 2011 року № 429).

Відповідно до підпункту 6.4 пункту 6 зазначеного Положення Держекоінспекція відповідно до покладених на неї завдань має право проводити перевірки з питань, що належать до її компетенції, видавати за їх результатами обов'язкові для виконання приписи.

У зв'язку з тим, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Три О» не виконані в повному обсязі зазначені вище порушення вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, адміністративний позов Державної екологічної інспекції у місті Києві підлягає задоволенню в повному обсязі.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до положень статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної екологічної інспекції у місті Києві задовольнити повністю.

Тимчасово заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «Три О» (код ЄДРПОУ 23167814) виконання робіт з експлуатації стаціонарних джерел без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами за адресою: м. Київ, 01001, площа Спортивна, 1А.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя В.В. Амельохін