Постанова № 3944090, 22.06.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.06.2009
Номер справи
2а-3503/09/1/0170
Номер документу
3944090
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.06.09Справа №2а-3503/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р. , при секретарі Єлжової Н.М., за участю представників позивача Кадирова У.І.,Коновалової П.С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

до фірми «Круіз»

про стягнення заборгованості,

Суть спору :До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим до фірми «Круіз» про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій за порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, - код платежу 21080908 (р/р 31114104700002 в УДК в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026) у сумі 5000,00 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 23.02.2009 року відкрито провадження по справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 23.02.2009 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представники позивача позов підтримали у повному обсязі, зазначили, що 15 вересня 2008 року співробітниками ДПА в АР Крим проведена перевірка господарської одиниці, котра належить відповідачу. У ході перевірки встановлені факти порушення п.1,2 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Представники позивача пояснили,що рішенням про застосування штрафних санкцій № 0011122303 від 29.09.2008 року за порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 5000,00 гривень. До теперішнього часу сума штрафних санкцій у розмірі 5000,00 гривень не сплачена, у звязку з чим позивач звернувся з адміністративним позовом до суду.

У судове засідання представник відповідача не зявився, повідомлений належним чином про дату та час розгляду справи через засоби масової інформації відповідно до ст.39 КАС України, про причини неявки суд не повідомив.

На підставі викладеного, суд вважає можливим розглядати справу за відсутністю представника відповідача на підставі пояснень представників позивача та наявних у справі доказів.

Вислухавши пояснення представників позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Згідно п.2 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари(послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Відповідно до ст.ст.15,16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Отже, враховуючи вищезазначене, Державна податкова інспекція у м. Сімферополі у відносинах з фірмою «Круіз», під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являється субєктом владних повноважень.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання.

Фірма «Круіз» (ЄДРПОУ 16501572) зареєстрована як юридична особа виконавчим комітетом Сімферопольської міської Ради народних депутатів 14.04.1997 року, що підтверджується Довідкою про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 23/5 -2243 від 22.04.1997 року (а.с. 14).

Відповідно до п.1 Статуту Фірми “Круіз”, зареєстрованого на підставі розпорядження Заступника Голови виконкому Сімферопольської міської Ради народних депутатів № 216-р від 14 квітня 1997 року Фірма “Круіз” є юридичною особою з моменту її реєстрації виконкомом, має самостійний баланс, розрахунковий та валютний рахунки, круглу печатку, штампи зі своїм найменуванням, фірмовий та товарний знаки.

Згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Серії АБ № 111731 від 16.03.2009 року Фірма “Круіз” є юридичною особою, видами діяльності є неспеціалізована оптова торгівля харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами, діяльність кафе, виробництво хліба та хлібобулочних виробів, діяльність автомобільного вантажного транспорту, роздрібна торгівля з лотків та на ринках.

Судом встановлено, що відповідно до Довідки про взяття на облік платника податків від 15 травня 2006 року за № 2685/29-0 платник податків фірма “Круіз” взята на облік в Державній податковій інспекції у м. Сімферополі 7 травня 1997 року за № 3575.

Таким чином, судом встановлено, що фірма “Круіз” являється субєктом господарювання, юридичною особою, зобовязана виконувати обовязки, покладені на неї законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності.

Судом встановлено, що 15 вересня 2008 року посадовими особами Державної податкової адміністрації в АР Крим Муратовим Р.С., Моніч О.П. на підставі направлення № 6136 від 01 вересня 2008 року та направлення № 6135 від 01 вересня 2008 року здійснено перевірку господарської одиниці бар «Круіз», який належить відповідачу та розташований за адресою: м.Сімферополь, вул.Київська,2, в результаті чого було складено акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності № 005253/1340/01/09/23/16501572 (надалі Акт) (а.с. 10-11).

Перевіркою встановлений факт невикористання відповідачем реєстратора розрахункових операцій, нероздрукування відповідного розрахункового документу при оплаті послуги з попереднього замовлення банкету на суму 1000,00 гривень.

В вищевказаному акті зазначено про наявність електроенергії у відповідача на момент здійснення перевірки; зазначено, що РРО справний, господарська діяльність здійснювалася.

У ході перевірки працівниками Державної податкової адміністрації в АР Крим було встановлено порушення п.1,2 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року.

Перевірку проведено в присутності директора Лапшиної Т.П., яка з актом перевірки ознайомилася, акт перевірки підписала без заперечень, зазначила, що заперечень до перевірки не має, один екземпляр акту перевірки отримала.

29 вересня 2008 року за результатами розгляду акта перевірки від 15.09.2008 року Державною податковою інспекцією у м.Сімферополі АР Крим прийнято рішення № 0011122303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до фірми “Круіз” на суму 5000,00 гривень.

Суд зазначає, що зазначене рішення було направлено відповідачеві, однак, кореспонденція повернулася на адресу позивача.

Судом встановлено, що відповідно до акту № 2675/23-3 від 06 жовтня 2008 року вищезазначене рішення підлягало розміщенню на дошці податкових обяв.

Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем фінансових санкцій судом встановлено наступне.

Суд звертає увагу відповідача на те, що як встановлено в Акті, підприємницька діяльність фірми “Круіз” здійснюється з використанням реєстратору розрахункових операцій Датекс MD-50.

Відповідно до п.1 ст.3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно з п.2 статті 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Судом встановлено, що до відповідача фірми “Круіз” винятки, встановлені ст.9 Закону щодо невикористання розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій не застосовуються, оскільки відповідач здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Судом встановлено, що відповідачем 15.09.2008 року розрахункова операція не була проведена через РРО на суму 1000,00 гривень при сплаті авансу за проведення банкету, що підтверджується актом перевірки та копією Х-звіту, які є належними доказами по справі.

Відповідно до п.1 ст. 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій або проведення її без використання розрахункової книжки, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фінансових санкцій по акту перевірки від 15.09.2008 року по Фірмі «Круіз»:

-за порушення пунктів 1,2 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року до відповідача застосована фінансова санкція у пятикратному розмірі суми вартості проданого товару відповідно до п.1 ст.17 зазначеного Закону: 1000,00 гривень х 5 = 5000,00 гривень.

Отже, суд встановив, що позивачем вірно застосовані фінансові санкції у розмірі 5000,00 гривень за непроведення розрахункової операції через РРО на суму 1000,00 гривень.

Таким чином, суд приходить до висновку, що, рішення № 0011122303 від 29.09.2008 року прийнято позивачем відповідно до закону, обґрунтовано та у межах наданих владних повноважень.

З пояснень представників позивача у судовому засіданні та Довідки про стан розрахунків з бюджетом станом на 19.06.2009 року встановлено, що відповідачем заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 5000,00 гривень не сплачена, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

У звязку зі складністю справи судом 22 червня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 23 червня 2009 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з Фірми «Круіз» (ЄДРПОУ 16501572) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у сумі 5000,00 гривень на р/р 31114104700002 в УДК в АРК, код платежу 21080908, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення її у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Трещова О.Р.