Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
26.05.09Справа №2а-1147/09/5/0170 11:18 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
судді Сидоренко Д.В. , при секретарі Джигіль В.Є.
за участю представника позивача Костиної О.С. держ. податк. інсп., дов. № 24 від 17.04.09р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державна податкова інспекція у м. Феодосії АР Крим
до Феодосійська квартирно-експлуатаційна частина району
про стягнення податкового боргу з земельного податку у розмірі 35766, 40 грн.
Обставини справи: ДПІ у м. Феодосії АР Крим (далі позивач) звернуласьдо Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Феодосійської квартирно-експлуатаційної частини району (далі відповідач) про стягнення податкового боргу з земельного податку у розмірі 35766,40 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та мотивовані тим, що відповідачем порушені строки сплати податкових зобовязань.
Позивач у судовому засіданні 26.05.09р. надав суду заяву про уточнення позовних вимог та просить стягнути з відповідача 28338,10 грн., оскільки інша частина податкового боргу погашена відповідачем, у звязку з чим позовні вимоги підтримав з урахуванням уточнення.
Відповідач у судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив, заперечення на позов суду не надав, був сповіщений належним чином рекомендованою кореспонденцією, про що свідчить наявне у матеріалах справи поштове повідомлення про вручення відправлення № 4470.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
20.07.2001р. відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим як юридична особа, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач з 20.11.1997р. перебуває на обліку платника податків у ДПІ у м. Феодосії АР Крим за № 56, що підтверджено довідкою № 418 від 24.12.08р. (а.с.6).
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Відповідно до зазначеної норми відповідач самостійно обчислив суму податкового зобовязання з земельного податку, що підтверджується податковим розрахунком земельного податку на 2007 рік в сумі 4285,80 грн. та уточнюючими податковими розрахунками; податковим розрахунком земельного податку на 2008 рік в сумі 16535,60 грн.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування”встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України “Про плату за землю”від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю”сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю”платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
ДПІ у м. Феодосії АР Крим були складені акти невиїзних документальних перевірок своєчасності сплати податкового зобовязання з земельного податку № 3985/15-3/07894457 від 26.12.07р., № 883/15-3/07894457 від 20.03.08р., № 2242/15-3/07894457 від 20.08.08р. та № 2929/15-3/07894457 від 04.11.08р., в яких позивач зафіксував порушення відповідачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181, які виразились у несвоєчасної сплаті земельного податку.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначених актів перевірки, відносно відповідача прийняти податкові повідомлення-рішення форми «Ш»: № 000301503/0 від 10.01.08р., № 0002501503/0 від 31.03.08р., № 0006211503/0 від 04.09.08р. та № 0007971503/0 від 14.11.08р., якими нарахований штраф у розмірі 14945,00 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем, про що свідчать наявні у матеріалах справи належним чином завірені копії поштових повідомлень про вручення (а.с.29, 39, 49, 58) та не оскаржені у встановленому законом порядку. Тому податкова заборгованість з земельного податку є узгодженою.
Таким чином загальна сума заборгованості з земельного податку складала 35766,40 грн., у тому числі 20821,40 грн. основного платежу та 14945,00 грн. штрафних санкцій.
Згідно ст. 5.1 Закону № 2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, а згідно ст. 5.3.1 - платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму такого податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 цього Закону.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону № 2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Оскільки вищезазначені податкові повідомлення-рішення надіслані (вручені) відповідачу у встановленому Законом порядку, а також не оскаржені відповідачем, то відповідно, зазначені в них суми податкових зобовязань відповідача є узгодженими.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Під час розгляду справи відповідач частково оплатив суму заборгованості, у звязку з чим залишилась заборгованість у розмірі 28338,10 грн.
Таким чином на момент розгляду справи за відповідачем числиться заборгованість з земельного податку у розмірі 28338,10 грн.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості, що залишилась або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень.
Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 28338,10 грн., що підтверджується наявними у справі первинними доказами виникнення податкових зобовязань.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист»).
За таких обставин справи позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено в судовому засіданні 26.05.2009р.
У повному обсязі постанову складено та підписано 01.06.2009р.
На підставі викладено, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Феодосійської квартирно-експлуатаційної частини району (98100, АР Крим, м. Феодосія, вул. Чкалова, б. 134: ЄДРПОУ 07894457) заборгованість зі сплати земельного податку у розмірі 28338,10 грн. у дохід Державного бюджету з перерахуванням коштів в місцевий бюджет м. Феодосія на р/р 33212811700024, код платежу 13050107, ЄДРПОУ 34740709 Управління Державного казначейства в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Сидоренко Д.В.