Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження
25 червня 2014 р. Справа № 820/12059/14
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Горшкова О.О., розглянувши адміністративний позов Харківського міського управління юстиції в особі Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції до Громадської організації «Всеукраїнська федерація боїв без правил «Оплот», 3-тя особа Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про припинення юридичної особи, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернулось Харківське міське управління юстиції в особі Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції з позовною заявою до Громадської організації “Всеукраїнська федерація боїв без правил “Оплот”, 3-тя особа ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області, відповідно до якої просить суд припинити юридичну особу - Громадську організацію “Всеукраїнська федерація боїв без правил “Оплот”, призначити ліквідаційну комісію по припиненню вказаної юридичної особи - ДПІ у Київському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області, встановити строк роботи ліквідаційної комісії з дня набрання рішення суду по цій справі законної сили.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що в Єдиному державному реєстрі наявний запис про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням, що відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи.
Дослідивши доводи позовної заяви, суд дійшов висновку, що даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.3 ст.6 КАС України, суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Компетенція центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців визначена положеннями ст. 7 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 03.03.2005 року (зі змінами та доповненнями), відповідно до змісту якої центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: бере участь у формуванні та забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; здійснює державний нагляд за дотриманням законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; узагальнює практику застосування нормативно-правових актів з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і розробляє проекти нормативно-правових актів у цій сфері; забезпечує формування та ведення Єдиного державного реєстру; організовує навчальну підготовку та підвищення кваліфікації державних реєстраторів; забезпечує замовлення, постачання, облік та звітність щодо витрачання бланків свідоцтв про державну реєстрацію та бланків виписок з Єдиного державного реєстру; видає спеціалізований друкований засіб масової інформації; забезпечує державні органи інформацією з Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому Міністерством юстиції України; здійснює методологічне та інформаційне забезпечення діяльності державних реєстраторів.
Відповідно до пп. 20.1.37 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб’єктів господарювання.
Згідно до п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів.
Отже, право звернення до суду щодо припинення юридичної особи у зв’язку з наявністю запису в Єдиному державному реєстрі про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням, відповідно до вищезазначених норм, мають лише органи доходів і зборів.
Враховуючи вищенаведені обставини, зважаючи на положення Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, суд дійшов висновку про відсутність законних підстав для звернення Харківського міського управління юстиції в особі Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції з даним позовом відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі зазначеного, керуючись ст.ст. 6, 17, 109, ст. ст.165, 185, 186 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Відмовити позивачу у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Харківського міського управління юстиції в особі Реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції до Громадської організації «Всеукраїнська федерація боїв без правил «Оплот», 3-тя особа Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про припинення юридичної особи.
Роз’яснити позивачу, що відповідно до ч. 5 ст. 109 КАС України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Горшкова О.О.