Провадження №3-3295/14
у справі №760/9861/14-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 червня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., за участю: прокурорів Маруненка О.А., Кучера Ю.М., представника органу доходу і зборів Козлюк П.Г., представника особи, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2,
розглянувши матеріали, які надійшли від Київської регіональної митниці Міндоходів, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, директора ТОВ «Адексім-Трейд» за ознаками порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України -
В С Т А Н О В И В :
18.04.2014 р. головним державним інспектором відділу боротьби з незаконним переміщенням наркотиків і зброї оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Київської міжрегіональної митниці Міндоходів Очередько В.А. складено протокол про порушення митних правил №0273/10000/14 відносно ОСОБА_3
Здійснюючи провадження у справі про порушення митних правил органом доходів і зборів встановлено, що 14.04.2014 п. в зоні діяльності Південної митниці Міндоходів через пункт пропуску «Одеський морський торговельний порт» через митний кордон України на адресу ТОВ «Адексім-Трейд» в морському контейнері №PONU1303985 переміщено вантаж «труби, фітинги до труб» вагою брутто 14020,00 кг, вагою нетто 13320,00 кг.
15.04.2014 р. вищевказаний вантаж, автомобільним транспортом, надійшов в зону діяльності Київської міжрегіональної митниці Міндоходів до митного посту «Столичний», відділу митного оформлення №3 та був розміщений директором ТОВ «Адексім-Трейд» ОСОБА_3 на складі тимчасового зберігання ТОВ «ВіДі Термінал».
При цьому ОСОБА_3 серед документів необхідних для митного оформлення органу доходів і зборів було надано інвойс від 15.10.2013 р. №PS1310-11BA CN на загальну суму 117900,95 дол. США виставлений компанією «Macrox Limited» (Великобританія) до підприємства ТОВ «Адексім-Трейд», який містить неправдиві відомості щодо відправника та/або одержувача, а також, щодо його вартості.
Даний факт був встановлений органом доходів і зборів під час порівняльної перевірки документів, виявлених 10.04.2014 у зоні митного контролю відділу митного оформлення №3 митного поста «Спеціалізований» Київської міжрегіональної митниці Міндоходів, в ході митного огляду міжнародного експрес-відправлення документального характеру (DOX) № 2370501276, та документів, на підставі яких товар був переміщений через митний кордон України та розміщений на складі тимчасового зберігання ТОВ «ВіДі Термінал» в зоні діяльності Київської міжрегіональної митниці Міндоходів.
Вказані дії кваліфіковано митним органом як порушення митних правил, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України.
Безпосередні предмети порушення митних правил вартістю 1257100,21 грн. органом доходів і зборів відповідно до протоколу про тимчасове вилучення товарів від 25.04.2014 р. на підставі ст.ст. 508, 511 МК України вилучено.
В судовому засіданні представник особи, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 з висновками органу доходів і зборів викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення не погодився та заперечував проти притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України. Зокрема, вказував, що матеріалами справи не підтверджено вчинення ОСОБА_3 дій, які становлять об'єктивну сторону адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, а також недоведеність умислу останнього на вчинення вказаного правопорушення.
Представник Київської міжрегіональної митниці, з позицією якого погодився прокурор, в судовому засіданні підтримав викладені в протоколі обставини та просив притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності, посилаючись на те, що зібраними у справі доказами повністю підтверджено факт вчинення порушення митних правил.
Заслухавши пояснення учасників провадження в справі, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.
За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
У відповідності до ст. 459 МК України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Згідно п. 43 ч. 1 ст. 4 МК України, посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Порушення митних правил передбачене диспозицією ч. 1 ст. 483 МК, полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
При цьому відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 року №8, документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Судом встановлено, що 01.03.2013 р. між компанією «Macrox Limited» (Великобританія), як продавцем, та ТОВ «Адексім-Трейд» в особі генерального директора ОСОБА_3, як покупцем, укладено контракт №МА-010313, на купівлю гофрованих труб у бухтах, фітингів та інших комплектуючих, аксесуарів компанії «KOFULSO CO., LTD» (Південна Корея) перерахованих у інвойсах, які погоджуються сторонами на кожну окрему поставку товару.
На підставі вказаного контракту 14.04.2014 р. на митну територію України в зоні діяльності Південної митниці Міндоходів через пункт пропуску «Одеський морський торговельний порт» переміщено вантаж «труби, фітинги до труб» вагою брутто 14020,00 кг, вагою нетто 13320,00 кг.
15.04.2014 р. вищевказаний вантаж автомобільним транспортом доставлений в зону діяльності Київської міжрегіональної митниці Міндоходів був розміщений директором ТОВ «Адексім-Трейд» ОСОБА_3 на складі тимчасового зберігання ТОВ «ВіДі Термінал».
Для поміщення товарів у митний режим митного складу ОСОБА_3 органу доходів і зборів надано наступні документи: CMR №290, інвойс від 15.10.2013 р. №PS1310-11BA CN, виставлений компанією «Macrox Limited» до ТОВ «Адексім-Трейд» на загальну суму 117 900,95 дол. США.
Також 10.04.2014 р. у зоні митного контролю відділу митного оформлення №3 митного поста «Спеціалізований» Київської міжрегіональної митниці при митному огляді міжнародного експрес-відправлення документального характеру №2370501276, який надійшов від компанії «Shanghai Mirable Garment Co. LTD» на адресу - «Bastion-Kiev LTD» органом доходів і зборів виявлено оригінали документів: інвойс від 24.03.2014 р. №PS1310-11BA CN, на загальну суму 100 014,95 дол. США, на товар «труби, фітинги до труб», відправником в якому зазначено компанію «Shanghai Kofulso Flex CO., LTD» (Китай), одержувачем - «Bastion-Kiev LTD»; пакувальний лист до інвойсу від 24.03.2014 №PS1310-11BA CN; коносамент від 06.03.2014 №WMS14020038, відправником в якому зазначено компанію «Shanghai Kofulso Flex CO., LTD» одержувачем - ТОВ «Адексім-Трейд».
Вбачається, що інвойс від 15.10.2013 р. №PS1310-11BA CN наданий для митного оформлення ОСОБА_3 та інвойс від 24.03.2014 №PS1310-11BA CN, виявлений під час митного огляду міжнародного експрес-відправлення документального характеру №2370501276, стосуються однієї партії товару, оскільки співпадає опис товару, дані про асортимент та кількість товару. Разом з цим вказані документи містять відмінності щодо вартості товарів та підприємств-отримувачів.
Крім того встановлено, що ОСОБА_3 на час укладання контракту №МА-010313 обіймав посаду директора ТОВ «Бастіон-Київ», як зазначена як отримувач товару в інвойсі від 24.03.2014 №PS1310-11BA CN.
Таким чином, беручи до уваги встановлені вище обставини, суддя вважає обґрунтованими висновки органу доходів і зборів про те, що поданий для митного оформлення інвойс від 15.10.2013 р. №PS1310-11BA CN містить неправдиві дані щодо вартості товарів та підприємств-отримувачів.
Оцінюючи наведені докази в сукупності, суддя знаходить їх належними та допустимими, та вважає, що факт вчинення ОСОБА_3 правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України повністю підтверджений в ході розгляду справи.
Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно санкції ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Як вбачається з матеріалів справи вартість безпосередніх предметів порушення митних правил складає 1257100,21 грн.
Таким чином, з урахуванням обставин справи суддя приходить до висновку про накладення на ОСОБА_3 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 1257100,21 грн. та додаткового стягнення у виді конфіскації вилучених товарів.
Керуючись ст. 467, 483, 486, 489, 495, 522, 527, 531 МК України, ст.ст. 251, 252, 280, 283, 287, 294 КУпАП України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1257100,21 грн.
Роз'яснити, що штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ - 38050812; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095.
Безпосередні предмети порушення митних правил - товари, зазначені у протоколі про тимчасове вилучення товарів від 25.04.2014 р. №0273/10000/14, - конфіскувати.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: