ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
11 червня 2014 року м. Київ В/800/1810/14
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
судді-доповідача Олендера І.Я.,
суддів Кочана В.М.,
Ліпського Д.В.,
Лиска Т.О.,
Іваненко Я.Л.,
перевіривши заяву ОСОБА_5 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 22 січня 2014 року (К/800/32595/13) у справі за позовом ОСОБА_5 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, третя особа: Вінницький обласний військовий комісаріат про перерахунок пенсії, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_5 звернувся до Вищого адміністративного суду України із заявою про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 22 січня 2014 року в зазначеній справі, яку мотивує неоднаковим застосуванням касаційним судом частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року №2262-ІІІ, положень постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу" та наказу Міністра оборони України від 15 листопада 2010 року № 595 в правовідносинах щодо виплати пенсії.
Заслухавши доповідача по справі, перевіривши доводи заяви та додані до неї матеріали, колегія суддів приходить до висновку, що справа підлягає допуску до провадження Верховного Суду України, з наступних мотивів та передбачених законом підстав.
Так, відповідно до пункту 1 статті 237 КАС України підставою для подання заяви про перегляд судового рішення є неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Постановляючи ухвалу від 22 січня 2014 року, про перегляд якої подано заяву, касаційний суд погодився з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, якими відмовлено в задоволенні позовних вимог, виходячи з того, що відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії військовослужбовцям, відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", так як щомісячна додаткова грошова винагорода, яка була встановлена постановами Кабінету Міністрів України № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців збройних сил, Державної прикордонної служби та внутрішніх військ міністерства внутрішніх справ" та наказом Міністра оборони України від 15 листопада 2010 року № 595 носила тимчасовий характер, виплата такої винагороди дозволена за наявності наказу командира (начальника) військової частини (установи, організації) або вищого командира (начальника) залежно від настання спеціальних обставин (здійснення польотів у конкретному місці), її розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною.
В свою чергу, приймаючи постанову від 30 травня 2013 року у справі № К/9991/16598/12 у подібних правовідносинах Вищий адміністративний суд України висловив протилежну позицію та приймаючи рішення про часткове задоволення позовних вимог зазначив, оскільки, з 1 жовтня 2010 року було встановлено виплату щомісячної додаткової грошової винагороди, тобто, відбулось фактичне введення нового виду грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, то відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців збройних сил, Державної прикордонної служби та внутрішніх військ міністерства внутрішніх справ" та наказу Міністра оборони України від 15 листопада 2010 року № 595, є підстави для проведення перерахунку пенсій відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Враховуючи наведене, колегія суддів приходить до висновку, що внаслідок неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права має місце ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, а тому справу слід допустити до провадження Верховного Суду України.
Керуючись статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и л а:
Допустити до провадження Верховного Суду України справу за позовом ОСОБА_5 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, третя особа: Вінницький обласний військовий комісаріат про перерахунок пенсії.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: І.Я. Олендер
В.М. Кочан
Д.В. Ліпський
Т.О. Лиска
Я.Л. Іваненко