Ухвала суду № 39400839, 17.06.2014, Господарський суд Донецької області

Дата ухвалення
17.06.2014
Номер справи
905/263/14
Номер документу
39400839
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПОПЕРЕДНЬОГО ЗАСІДАННЯ

17.06.2014 Справа № 905/263/14

Суддя господарського суду Донецької області Тарапата С.С.

Розглянувши матеріали за заявою кредитора (заявника) Товариства з обмеженою відповідальністю "Паралель - М ЛТД", м. Донецьк

до боржника Відкритого акціонерного товариства "Артемнафтопродукт", с.Опитне, Артемівський район, Донецька область

про банкрутство

Представники сторін:

від кредиторів: Кириченко М.О. - за довіреністю №128 від 26.12.2013р. представник ТОВ "Паралель - М ЛТД", м.Донецьк, Козіна Ю.Є. - за довіреністю №11953/10/10 від 11.07.2013р. представник Артемівської ОДПІ

від боржника: не з'явився

розпорядник майна - арбітражний керуючий Карауш Ю.В.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 20.01.2014р. прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Паралель - М ЛТД", м. Донецьк про порушення справи про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Артемнафтопродукт", с.Опитне, Артемівський район, Донецька область, підготовче засідання суду призначено на 03.02.2014р.

Розгляд питання щодо порушення провадження по даній справі неодноразово відкладався ухвалами суду від 03.02.2014р., 18.02.2014р. та 21.03.2014р. на 18.02.2014р., 21.03.2014р. та на 09.04.2014р. відповідно.

Ухвалою господарського суду від 09.04.2014р. за результатами підготовчого засідання порушено провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Артемнафтопродукт", с.Опитне, Артемівський район, Донецька область, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введена процедура розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначений арбітражний керуючий Карауш Ю.В. визнані кредиторські вимоги ініціюючого кредитора в розмірі 1 753 292,99грн., встановлено дату попереднього засідання суду на 28.05.2014р.

Офіційне оприлюднення на веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет про порушення справи №905/263/14 про банкрутство Відкрите акціонерне товариство "Артемнафтопродукт", с.Опитне, Артемівський район, Донецька область було здійснено 10.04.2014р. за номером 2507.

Після оприлюднення оголошення у визначений ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строк до суду звернулись:

1. Артемівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області

2. Артемівський міський центр зайнятості

3. Управління Пенсійного фонду України в м.Артемівську та Артемівському районі

Ухвалою господарського суд Донецької області від 28.05.14р. розгляд реєстру вимог кредиторів відкладено на 17.06.14р.

На дату слухання справи до суду надійшли додаткові документи:

1. 12.06.14р. від Управління Пенсійного фонду України в м.Артемівську та Артемівському районі - пояснення щодо заявлених кредиторських вимог;

2. 16.06.14р. від розпорядника майна - уточнений реєстр вимог кредиторів та відзиви на заяви про визнання конкурсних кредиторських вимог, які підписані розпорядником майна та генеральним директором боржника;

3. 17.06.14р від Артемівською ОДПІ - уточнення до заяви про визнання конкурсним кредитором;

4. 17.06.14р. від розпорядника майна - докази проведення інвентаризації майна боржника.

Вказані документи долучені до матеріалів справи.

Розглянувши в судовому засіданні 17.06.2014р. заяви конкурсних кредиторів, реєстр вимог кредиторів, заслухавши пояснення представників кредиторів та розпорядника майна, суд встановив:

Не зважаючи на повне та часткове визнання розпорядником майна та боржником частини грошових вимог кредиторів, суд самостійно розглядає кожну заявлену грошову вимогу, перевіряє її відповідність чинному законодавству та за результатами такого розгляду визнає або відхиляє частково чи повністю грошові вимоги кредитора.

Зазначений висновок збігається з правовою позицією Вищого господарського суду України від 08.08.2009р. у справі №Б11/314-07.

Відповідно до ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство в порядку провадження, передбаченому цим Кодексом з урахуванням особливостей, встановлених законом про банкрутство.

Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до п. 1 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після опублікування оголошення в передбачений законом строк конкурсні кредитори подають до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.

В силу ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України.

Згідно абз.7 ст.1 вказаного Закону кредитор - юридична або фізична особа, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника.

На підставі положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в процедурі банкрутства при розгляді заяв з грошовими вимогами до боржника господарський суд не вирішує спір по суті, а лише перевіряє обґрунтованість грошових вимог кредиторів поданими документами.

Зазначений висновок збігається з правовою позицією Вищого господарського суду України викладеній у постанові від 05.11.03. по справі № 14-08/2820.

За загальним правилом, визначеним ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона належними засобами доказування повинна довести підстави своїх вимог.

Отже, виходячи з системного аналізу положень законодавства, заявлені у справі про банкрутство грошові вимоги можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчить про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.

Відповідно до п.2 ст.25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.

Таким чином, аналіз норм права дозволяє зробити висновок, про те що спеціальне законодавство про банкрутство визначає особливий порядок розгляду грошових вимог кредитора у процедурі банкрутства шляхом їх визнання (відхилення) внаслідок розгляду по суті.

05.05.14р. до суду із заявою про визнання конкурсним кредитором у справі про банкрутство №905/263/14 звернулась Артемівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області (далі - Артемівська ОДПІ) на загальну суму грошових вимог 416931,74грн.

17.06.14р Артемівською ОДПІ надано уточнення до заяви про визнання конкурсним кредитором, відповідно до якої загальна сума вимог складає 416468,18грн.

У зв'язку з вищевикладеним, суд розглядає заяву даного кредитора з урахуванням наданих уточнень.

Розглянувши вказані вимоги судом встановлено наступне:

Грошові вимоги Артемівської ОДП в розмірі 416468,18грн., з урахуванням уточнення, складаються із:

- заборгованості зі сплати земельного податку з юридичних осіб в загальному розмірі 174878,01грн., з яких: 150967,71грн. - основний платіж, 22903,96грн. - штраф та пеня, сплачено - 506,79грн.

- заборгованість зі сплати податку на додану вартість - 30068,89грн., з яких:28468,00грн. - основний платіж, 18465,06грн. - штрафні санкції, 10619,14грн. - пеня, сплачено - 27483,31грн.;

- заборгованість зі сплати податку на прибуток - 212729,93грн., з яких: 190638,00грн. - основний платіж, 1848,60грн. - штрафні санкції, 20243,33грн. - пеня;

- заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - 791,35грн., з яких: 561,97 - основний платіж, 229,38грн. - пеня.

Розпорядником майна та боржником вказані вимоги визнані у заявленому розмірі 416468,18грн. (з урахуванням уточнень).

Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п.п. 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до абз. 1 п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно ст. 203 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

В обґрунтування кредиторських вимог заявник посилається на додані до заяви копії податкових повідомлень-рішень від 06.09.12р. №№0002891840, 0002901840, 0002851840, 0002861840, від 12.12.12р. №0003401840, від 06.09.12р. №0002791840, №0002801840, від 06.09.12р. №0002811840, №0002821840, від 22.05.12р. №0000292342, від 14.09.12р. №0001181640, від 15.01.13р. №0000041640, від 16.08.12р. №000101154, від 19.12.12р. №0001341540; копії податкових декларацій з плати на землю за 2012р., за 2013р., за 2014р.; копії облікових карток платника земельного податку, ПДВ та податку на прибуток.

Згідно п. 4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 4 липня 2013р. № 406-VII, Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

На підставі вищевказаних положень законодавства, Артемівська ОДПІ заявляє вимоги, які складаються із заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - 791,35грн., з яких: 561,97 - основний платіж, 229,38грн. - пеня та підтверджуються доданими до заявами звітами на особовому рахунку.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що кредиторські вимоги Артемівської ОДПІ є обґрунтованими та підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів в сумі 416468,18грн., з яких: 561,97грн. - грошові зобов'язання другої черги; 341596,74грн. - грошові зобов'язання третьої черги, 74309,47грн. (штраф, пеня) - грошові зобов'язання шостої черги.

07.05.14р. до суду із заявою про визнання кредитором звернувся Артемівський міський центр зайнятості, в якій просить визнати грошові вимоги до боржника на суму недоїмки в розмірі 5,89грн., пені в розмірі 1,94грн. та штрафу в розмірі 2418,17грн.

Розпорядником майна та боржником вказані вимоги визнані у заявленому розмірі.

В обґрунтування вказаних вимог заявник посилається на постанову Донецького окружного адміністративного суд від 08.11.11р. по справі №2а/0570/17242/2011, відповідно до якої з боржника стягнута заборгованість на користь Артемівського міського центру зайнятості в загальному розмірі 2426,00грн.

Згідно з вимогами ст.35 Господарського процесуального кодексу України факти, встановлені рішенням господарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори), за винятком встановлених рішенням третейського суду, під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторонни.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що кредиторські вимоги Артемівського міського центру зайнятості є обґрунтованими та підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів в загальному розмірі 2426,00грн., з яких: 5,89грн. - грошові зобов'язання другої черги; 2420,11грн. (штраф, пеня) - грошові зобов'язання шостої черги.

13.05.14р. до суду із заявою про визнання кредиторських звернулось Управління Пенсійного фонду України в м.Артемівську та Артемівському районі, у якій просить визнати кредитором на суму грошових вимог до боржника в розмірі 463,56грн.

Як вбачається зі змісту заяви та доданих до неї документів вказана заборгованість в розмірі 463,56гр. складається із заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування нарахованого згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яка виникла за період з 20.12.2012р. по 22.07.2013р.

Розпорядником майна та боржником вказані вимоги визнані у заявленому розмірі.

Вказана заборгованість підтверджується доданими до заяви звітами за формою Додаток 4, які були самостійно надані боржником за період з листопад 2012р. - червень 2013р., карткою особового рахунку платника, а також постановами про відкриття виконавчого провадження щодо стягнення заборгованості винесених на підставі вимог про сплату заборгованості.

Згідно п. 4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 4 липня 2013р. № 406-VII, Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом.

Однак, як вбачається з абзацу 3 пункту 3 Прикінцевих положень Закону України від 4 липня 2013р. № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що кредиторські вимоги Управління Пенсійного фонду України в м.Артемівську та Артемівському районі в сумі 463,56грн. є обґрунтованими та підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів, як грошові зобов'язання другої черги.

Відповідно до ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" інші кредитори із заявами про визнання майнових вимог до боржника до суду не звернулися.

Як вбачається з наданого розпорядником майна реєстру вимог кредиторів, заборгованість по виплатам з аліментів, авторської винагороди та відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, відсутні; окремо внесені вимоги щодо виплати заборгованості по заробітній платі в розмірі 2776,49грн.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 23, 24, 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.86 ГПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Визнати кредиторські вимоги:

Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області в розмірі 416468,18грн.

Артемівського міського центру зайнятості в розмірі 2426,00грн.

Управління Пенсійного фонду України в м.Артемівську та Артемівському в розмірі 463,56грн.

Затвердити реєстр вимог кредиторів, що складається з вимог:

1.Товариства з обмеженою відповідальністю "Паралель - М ЛТД", м.Донецьк в розмірі 1753292,99грн. - грошові зобов'язання четвертої черги.

2.Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області в загальному розмірі 416468,18грн. з яких: 561,97грн. - грошові зобов'язання другої черги; 341596,74грн. - грошові зобов'язання третьої черги, 74309,47грн. (штраф, пеня) - грошові зобов'язання шостої черги.

3.Артемівського міського центру зайнятості в загальному розмірі 2426,00грн. з яких: 5,89грн. - грошові зобов'язання другої черги; 2420,11грн. (штраф, пеня) - грошові зобов'язання шостої черги.

4.Управління Пенсійного фонду України в м.Артемівську та Артемівському в розмірі 463,56грн. - грошові зобов'язання другої черги.

Призначити дату проведення перших загальних зборів кредиторів на 27.06.2014р.

Призначити дату проведення комітету кредиторів на 27.06.2014р.

Збори кредиторів провести розпоряднику майна відповідно до ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Суду надати протокол загальних зборів кредиторів, на яких обраний комітет кредиторів, та протокол засідання комітету кредиторів, на якому вирішене питання щодо подальшої процедури банкрутства по справі.

Розпоряднику майна надати суду аналіз господарсько-фінансової діяльності боржника.

Дату підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду призначити на 16.07.2014р. о 10год.00хв., каб.311.

Суддя С.С. Тарапата