ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2014 року Справа № 803/1143/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ковальчука В.Д..,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцького міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Луцький міський центр зайнятості звернувся з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів в розмірі 964,31 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач з 22.08.2012 року була зареєстрована в Луцькому міському центрі зайнятості як така, що шукає роботу, у зв'язку з чим їй виплачувалась допомога по безробіттю. Однак, 26.02.2014 року спеціалістами Луцького міського центру зайнятості в ході проведення перевірки було встановлено, що в період перебування на обліку в Луцькому міському центру зайнятості відповідач не повідомила про факт перебування у цивільно-правових відносинах із ІП "1+1 Продакшн" та отримання доходу, що встановлено актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Таким чином, відповідач перебуваючи у трудових відносинах, не мала права на отримання допомоги по безробфттю.
Луцьким міським центром зайнятості було прийнято рішення про повернення коштів відповідачем, однак ОСОБА_1 в добровільному порядку кошти не повернула.
Позивач просить стягнути з відповідача в користь Луцького міського центру зайнятості кошти в розмірі 964,31 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибула, на адресу суду надіслала клопотання про розгляд справи за її відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідач в судове засідання не прибула, хоча належним чином була повідомлена про дату, час і місце судового розгляду.
У зв'язку з цим суд вважає можливим розглянути справу в порядку письмового провадження відповідно до частини 6 статті 128 КАС України.
Дослідивши подані суду письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 за її заявою від 29.08.2012 року згідно із наказом Луцького міського центру зайнятості від 29.08.2012 року №НТ120829 було надано статус безробітного, призначено допомогу по безробіттю, виплата якої була припинена згідно із наказом від 30.04.2013 року №НТ130430, що підтверджується витягом із наказів про прийняті рішення по ОСОБА_1 ПК №035012082200010, персональною карткою №035012082200010 та заявою відповідача від 29.08.2012 року.
Актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №64 від 26.02.2014 року встановлено, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в центрі зайнятості та одночасно приймала участь у зйомках телевізійної програми під робочою назвою "Пекельна кухня-5" згідно договору з 28.01.2013 року по 27.02.2013 року та отримала винагороду у сумі 60,39 грн. Зазначене підтверджується договором №280120 з учасником програми та ІП "1+1 Продакшн" від 28.01.2013 року, розрахунковим листом за лютий 2013 року.
За час перебування на обліку у центрі зайнятості відповідачем отримано допомогу по безробіттю. За період з 28.01.2013 року по 27.02.2013 року заборгованість відповідача перед Луцьким міським центром зайнятості становить 964,31 грн., що підтверджується відповідним розрахунком повернення допомоги по безробіттю.
11.03.2014 року Луцьким міським центром зайнятості видано наказ №НТ140311 про повернення відповідачем вищезазначеним коштів. 23.04.2014 року позивач надіслав рекомендованим відправленням лист №1346/01-15 від 25.03.2014 року на адресу ОСОБА_1 повідомлення про повернення коштів на суму 964,31 грн., який відповідач отримала 29.04.2014 року. В добровільному порядку відповідач зазначені кошти не повернула.
Відповідно до пункту "а" частини 3 статті 1 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 року №803-ХІІ (з наступними змінами та доповненнями) в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном у фізичних осіб.
Згідно із частинами другою, третьою статті 36 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 року №1533-ІІІ (з наступними змінами та доповненнями) застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Як передбачено пунктами 6-9 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 року №60/62, постановою правління Пенсійного фонду України від 13.02.2009 року №7-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2009 року №232/16248, у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. Якщо відомості про доходи є недостовірними з вини особи, центри зайнятості припиняють відповідні виплати, а суми здійснених виплат з дня їх призначення повертаються особою. Рішення про повернення коштів особою оформлюється наказом. У разі відмови особи повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства. Рішення центру зайнятості щодо повернення коштів може бути оскаржено в центрі зайнятості вищого рівня або в судовому порядку.
Таким чином, з урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд приходить до висновку, що оскільки Луцьким міським центром зайнятості у зв'язку із встановленням належності відповідача до категорії зайнятих прийнято наказ №НТ140311 від 11.03.2014 року про повернення відповідачем коштів у вигляді незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 964,31 грн., який відповідач не оскаржила та в добровільному порядку кошти не повернула, тому адміністративний позов про стягнення зазначених коштів підлягає до задоволення.
Керуючись частиною 4 статті 122, частиною 6 статті 128, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Закону України "Про зайнятість населення", суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (43000, АДРЕСА_1, податковий номер НОМЕР_1) на користь Луцького міського центру зайнятості (43000, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Ярощука, будинок 2, ідентифікаційний код 13352315) кошти в сумі 964 (дев'ятсот шістдесят чотири) гривні 31 копійки.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.Д. Ковальчук