ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
18 червня 2014 р. Справа № 804/8446/14
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Голобутовський Р.З., перевіривши матеріали позовної заяви Комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради до Відділу державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції та Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області про визнання дій неправомірними, скасування постанови та визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, -
в с т а н о в и в:
17.06.2014 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Комунального підприємства «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Нікопольської міської ради, в якому просить:
-визнати дії державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції щодо винесення постанови 02.06.2014 р. про відкриття виконавчого провадження №43528446 неправомірними;
-скасувати постанову від 02.06.2014 р. державного виконавця про відкриття виконавчого провадження №43528446 з примусового виконання виконавчого документа виданого Управлінням Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області, а саме: рішення №0213 від 16.03.2009 р. про стягнення з Комунального підприємства «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Нікопольської міської ради грошових коштів у розмірі 6587,39 грн.;
-визнати виконавчий лист, а саме: рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області №0213 від 16.03.2009 р. про стягнення з Комунального підприємства «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Нікопольської міської ради грошових коштів у розмірі 6587,39 грн. таким, що не підлягає виконанню.
Крім того до позовної заяви додано клопотання про забезпечення адміністративного позову.
Пунктом 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що зазначений адміністративний позов поданий без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Законом України «Про судовий збір» (далі - Закон) визначено, що судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Статтею 2 Закону встановлено, що платники судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Розмір ставок судового збору визначається ст. 4 Закону, відповідно до якої судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Виходячи з приписів ч. 2 ст. 4 Закону, розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову:
-майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати;
-немайнового майнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» з 1 січня 2014 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі в сумі - 1218 гривень.
Таким чином, мінімальний розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 1827,00 грн., максимальний - 4872,00 грн., за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 73,08 грн.
Також згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» окремо передбачений судовий збір за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову, який справляється в розмірі 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
За таких обставин, судовий збір в даному випадку за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру повинен складати 182,70 грн., за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру повинен складати 73,08 грн., а судовий збір за подання заяви про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову повинен складати 121,80 грн.
Матеріали справи свідчать, що Комунальним підприємством «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Нікопольської міської ради судовий збір сплачений лише за подання адміністративного позову немайнового характеру у розмірі 73,08 грн., про що свідчить платіжне доручення №221 від 10.06.2014 р., яке міститься у справі, а за подання адміністративного позову майнового характеру та за заяву про забезпечення позову судовий збір не сплачувався.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
За таких обставин, позовна вимога про скасування постанови від 02.06.2014 р. державного виконавця про відкриття виконавчого провадження №43528446 з примусового виконання виконавчого документа виданого Управлінням Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області, а саме: рішення №0213 від 16.03.2009 р. про стягнення з Комунального підприємства «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Нікопольської міської ради грошових коштів у розмірі 6587,39 грн. є майновою. Інші позовні вимоги, заявлені Комунальним підприємством «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Нікопольської міської ради в адміністративному позові. є немайновими.
Таким чином, для вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі та розгляду клопотання про забезпечення адміністративного позову позовну заяву необхідно привести у відповідність до ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: надати до суду документ, що підтверджує сплату судового збору у загальному розмірі 304,05 грн. (182,70 грн. + 121,80 грн.)
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
Позовну заяву Комунального підприємства "Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" Нікопольської міської ради до Відділу державної виконавчої служби Нікопольського міськрайонного управління юстиції та Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області про визнання дій неправомірними, скасування постанови та визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню - залишити без руху.
Комунальному підприємству «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Нікопольської міської ради для усунення недоліків надати до суду у строк до 03 липня 2014 р. документ, що підтверджує сплату судового збору у загальному розмірі 304,05 грн. (182,70 грн. + 121,80 грн.) за реквізитами: отримувач: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ (отримувача) 37989253, рахунок: 31210206784008, банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО: 805012, код бюджетної класифікації доходів 22030001, призначення платежу - судовий збір за позовом.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки, передбачені ст. ст. 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.З. Голобутовський