Ухвала суду № 39376614, 18.06.2014, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2014
Номер справи
805/4321/14
Номер документу
39376614
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Бойко В.Г.

Суддя-доповідач - Гаврищук Т.Г.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2014 року справа №805/4321/14 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Гаврищук Т.Г.

суддів: Білак С.В.

Сухарька М.Г.

при секретарі судового засідання Святодух О.Б.,

за участю представників сторін по справі:

від позивача: Удачина Е.А.,

від відповідача: не з'явився,

від третьої особи1: не з'явився,

від третьої особи2: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 05 травня 2014 року по справі № 805/4321/14 (головуючий І інстанції Бойко М.І.) за позовом Приватного акціонерного товариства «Горлівськтепломережа» до Управління державної казначейської служби України м. Горлівки Донецької області, третя особа 1 - Горлівська загальнообов'язкова школа I-III ступенів № 8 Горлівської міської ради Донецької області, третя особа 2 - Централізована бухгалтерія при Департаменті освіти, молоді та спорту Горлівської міської ради, про визнання дій неправомірними щодо повернення без виконання наказу господарського суду від 06.02.2014 року та зобов'язання виконати наказ господарського суду від 06.02.2014 р.,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області про визнання дій неправомірними щодо повернення без виконання наказу господарського суду від 06.02.2014 року та зобов'язання виконати наказ господарського суду від 06.02.2014 р..

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 05 травня 2014 року позов задоволено, внаслідок чого визнано неправомірними дії Управління державної казначейської служби України м. Горлівки Донецької області щодо повернення без виконання наказу господарського суду від 06.02.2014 року у справі № 905/8100/13 та зобов'язано прийняти до виконання наказ господарського суду Донецької області від 06.02.2014 року у справі №905/8100/13.

В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги відповідач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Відповідач вважає, що судом першої інстанції безпідставно не прийнято до уваги тих обставин, що згідно до вимог п.2 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затв.постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. № 845, боржники - визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства.

Позивач під час апеляційного розгляду справи проти доводів апеляційної скарги заперечував, вважає, що постанова суду є законною та обґрунтованою, ухвалена судом відповідно до норм матеріального та процесуального права на підставі повного і всебічного з'ясування обставин в адміністративній справі.

Представник відповідача та третіх осіб в судове засідання суду апеляційної інстанції не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечення на скаргу, дійшла висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що рішенням господарського суду Донецької області від 20.01.2014р. по справі № 905/8100/13 стягнуто з Горлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Горлівської міської ради Донецької області на користь позивача суму основного боргу 340166.32 грн., пеню у сумі 121,15 грн., 3% річних у сумі 27,95 грн., судовий збір у сумі 6806.31 грн. та 06.02.2014 р. був виданий відповідний наказ про примусове виконання рішення.

Заявою № 06/3388 від 18.02.2014р. позивач направив наведений вище наказ на виконання до Управління Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області відповідно до Закону України «Про гарантії держави щодо ви конання судових рішень», Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою КМУ від 03.08.2011р. № 845 (на далі - Порядок).

Листом № 3-13/621 від 20.02.2014р. наказ господарського суду Донецької області від 06.02.2014р. по справі № 905/8100/13 був повернутий відповідачем без виконання на підставі п.9 Порядку, у зв'язку з тим, що не підлягає виконанню органом Казначейства, оскільки боржник відсутній в мережі підприємств, які обслуговуються УДКСУ у м. Горлівці Донецької області.

Листом № 3-13/857 від 06.03.2014р. відповідач повторно повідомив про те, що підставами відмови є відсутність боржника в мережі підприємств, які обслуговуються УДКСУ у м. Горлівці Донецької області, а вичерпний перелік підстав для повернення виконавчих документів, у зв'язку з тим, що не підлягає виконанню органом Казначейства, законодавством не передбачений. При цьому п.24 Порядку передбачає, що стягувачі, на користь яких прийняті рішення про стягнення коштів з рахунків боржника, подають документи органу Казначейства, в якому обслуговується боржник.

Частиною 2 статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Згідно Статуту Горлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Горлівської міської ради Донецької області, школа - це загальноосвітній навчальний заклад, знаходиться у комунальній власності. Засновником школи є Горлівська міська рада, яка здійснює її фінансування. Школа у своїй діяльності підпорядкована Департаменту освіти, молоді та спорту Горлівської міської ради.

Відповідно до ст.22 Бюджетного Кодексу України для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. За обсягом наданих прав розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня. Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів визначаються рішенням про місцевий бюджет.

Горлівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 Горлівської міської ради Донецької області відповідно до норм Бюджетного кодексу України класифікується як розпорядник коштів нижчого рівня, а Департамент освіти, молоді та спорту Горлівської міської ради - головним розпорядником коштів.

У зв'язку з відсутністю у штатному розкладі школи посади бухгалтера, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України «Про забезпечення цільового використання коштів бюджетними установами (закладами) соціально-культурної сфери» від 19.08.2009р. № 1007-р, між Горлівською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 8 Горлівської міської ради Донецької області та Централізованою бухгалтерією при Департаменті освіти, молоді та спорту Горлівської міської ради був укладений договір № 5 від 31.10.2011р. про надання послуг з бухгалтерського обслуговування, відповідно до умов якого ЦБ при ДОМС приймає на себе зобов'язання здійснювати бухгалтерське обслуговування фінансово-господарської діяльності школи, зокрема, ведення розрахункових та інших операцій по загальному та спеціальному фондам школи (п. 1.2.1.), на підставі первинної інформації здійснювати оплату з реєстраційних рахунків, відкритих по кодам функціональної класифікації у Держказначействі (п. 1.2.2.).

Згідно до п.1.7 Положення про ЦБ при ДОМС, затв. наказом ДОМС від 04.10.2011р. №1, при централізації бухгалтерського обліку установам, що обслуговуються, реєстраційні рахунки не відкриваються.

За приписами ст.25 Бюджетного Кодексу України Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснює безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.

Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. № 845 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. № 45), згідно до п.2 якого безспірне списання - операції з коштами державного та місцевих бюджетів, що здійснюються з метою виконання Казначейством та його територіальними органами (далі - органи Казначейства) рішень про стягнення коштів без згоди (подання) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, боржників, органів місцевого самоврядування та/або державних органів на підставі виконавчих документів.

Відповідно до п.3 цього Порядку рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань.

З урахуванням викладеного, суд апеляційної інстанції погоджує висновок суду першої про те, що наказ господарського суду від 06.02.2014 року у справі № 905/8100/13 підлягає виконанню саме органами Казначейства, а тому відповідачем безпідставно було повернуто цей наказ позивачеві без виконання.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.

Судова колегія дійшла висновку про те, що підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін.

Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 05 травня 2014 року по справі № 805/4321/14 - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 05 травня 2014 року по справі № 805/4321/14 - залишити без змін.

Вступна та резолютивна частини ухвали прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 18 червня 2014 року.

Ухвала у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті 23 червня 2014 року.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Головуючий: Т.Г. Гаврищук

Судді: С.В. Білак

М.Г.Сухарьок