Ухвала суду № 39357229, 19.06.2014, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2014
Номер справи
814/1736/14
Номер документу
39357229
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

19 червня 2014 р. справа № 814/1736/14

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Мороз А. О., ознайомившись із

позовомФОП ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54018

доЛенінського відділу ДВС Миколаївського міського управління юстиції, вул. Декабристів, 41/23а, м. Миколаїв, 54020

провизнання дій протиправними, скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 11.10.13 р.

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду із позовом, в якому просить визнати протиправними дії державного виконавця відповідача, які полягають у відкритті виконавчого провадження, а також скасувати постанову відповідача про відкриття виконавчого провадження.

Відповідно до ст. 107 ч. 1 п. 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, суд приходить до висновку про те, що він поданий із пропуском встановленого КАС України строку і відсутні підстави для визнання причин пропуску цього строку поважними.

Як зазначає позивач, 9 грудня 2013 р. він отримав постанову відповідача про відкриття виконавчого провадження від 26 листопада 2013 р. № 60626 (позивач помилково наводить реквізити не оскарженої ним постанови про відкриття виконавчого провадження, а супровідного листа до неї - спірна постанова датована 11 жовтня 2013 р. і має номер ВП № 40097980). На підставі постанови, відповідач відкрив виконавче провадження із примусового виконання вимоги органу пенсійного фонду про стягнення із позивача недоїмки в сумі 4572,42 грн.

Відповідно до ст. 99 ч. 2 КАС України, загальним строком звернення до адміністративного суду, є шестимісячний строк.

В той же час ч. 3 наведеної статті передбачає, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Стаття 181 КАС України встановлює особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби.

Відповідно до ст. 181 ч. 2 КАС України, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Оскільки позивач сам зазначає, що про наявність спірної постанови він дізнався 9 грудня 2013 р., право на її оскарження він мав реалізувати протягом 10 днів, тобто до 19 грудня 2013 р., тоді як адміністративний позов поданий тільки 19 червня 2014 р., тобто позивач зволікав із зверненням до суду більше ніж півроку.

Жодних доказів того, що в цей час існували обставини, які об'єктивно унеможливлювали його своєчасне звернення до суду, позивач не надав.

Що стосується такої вимоги позивача, як визнання дій державного виконавця щодо відкриття виконавчого провадження протиправними, то вони є похідними від вимоги про скасування постанови, а тому також заявлені із пропуском встановленого КАС України 10-денного строку.

Відповідно до ст. 100 ч. 1 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Оскільки позивач судовий збір не сплатив, судом питання про повернення судового збору не вирішується.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 165 КАС України, суд -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов залишити без розгляду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя А. О. Мороз