Постанова № 39349696, 03.06.2014, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2014
Номер справи
805/4809/14
Номер документу
39349696
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 червня 2014 р. Справа № 805/4809/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Кравченко Т.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства про стягнення штрафу, -

встановив:

15 квітня 2014 року Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» (далі - Позивач або ДП «НЕК «Укренерго») звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства (далі - Відповідач або РКБПКГ), в якому просило стягнути з відповідача до Державного бюджету України штраф в сумі 5 100,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем проведена перевірка дотримання РКБПКГ вимог законодавства України з питань електроенергетики та теплопостачання, за результатами якої 06 серпня 2013 року виданий припис про усунення виявлених порушень. 29 жовтня 2013 року перевірено виконання відповідачем зазначеного припису та встановлений факт невиконання ним 3 з 3 його пунктів.

За невиконання вимог припису № 02/11-22-64ПР від 06 серпня 2013 року, постановою № 02/10-02-185 від 08 листопада 2013 року до РКБПКГ застосований штраф в розмірі 5 100,00 грн. Оскільки відповідач в добровільному порядку штраф не сплатив, ДП «НЕК «Укренерго» просило стягнути його в судовому порядку (а.с.2-5, 51-52).

Про дату, час і місце судового розгляду сторони повідомлені належним чином з дотриманням вимог ст.ст.33-36 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.68-69).

02 червня 2014 року через відділ діловодства та документообігу Донецького окружного адміністративного суду представник позивача надав клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.70-72).

Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, свого ставлення до заявлених позовних вимог не висловив.

З урахуванням наведеного та на підставі положень ч.ч.1, 4 ст.122, ч.ч.4, 6 ст.128 КАС України розгляд справи здійснено в письмовому провадженні за наявними у ній матеріалами.

З'ясовуючи чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, суд встановив наступне.

Родинське комунальне багатопрофільне підприємство комунального господарства (ідентифікаційний код 37803038) зареєстроване у якості юридичної особи 27 грудня 2011 року, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесений запис за номером 1 271 102 0000 001068.

До основних видів господарської діяльності РКБПКГ належать код КВЕД 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; код КВЕД 68.32 Управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту (основний); код КВЕД 77.11 Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів; код КВЕД 38.11 Збирання безпечних відходів; код КВЕД 39.00 Інша діяльність щодо поводження з відходами.

Вказані обставини встановлені на підставі довідки АА № 382407 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.11) та даних ресурсу «Пошук відомостей в ЄДР» державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр» (а.с.21-24).

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» (ідентифікаційний код 00100227) зареєстроване у якості юридичної особи 10 серпня 1998 року Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією, про що 09 серпня 2005 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесений запис за номером 1 074 120 0000 009282, що підтверджено довідкою АА № 420794 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.14) та даними ресурсу «Пошук відомостей в ЄДР» державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр» (а.с.25-40).

Згідно з п.1.2. Статуту Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21 лютого 2012 року № 127, ДП «НЕК «Укренерго» є державним унітарним підприємством електроенергетичної галузі і діє як державне комерційне підприємство, що засноване на державній власності, підпорядковане та належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Відповідно до п.2.2. Статуту ДП «НЕК «Укренерго» метою діяльності позивача є забезпечення надійного та ефективного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, стабільної паралельної роботи теплових, атомних і гідравлічних електростанцій України, а також об'єктів альтернативної енергетики, об'єднаних магістральними енергетичними мережами; забезпечення стійкості та живучості об'єднаної енергетичної системи України, запобігання порушенням нормального режиму роботу об'єднаної енергетичної системи України і аваріям системного значення, ліквідація можливих аварій з найменшими втратами для країни; дотримання вимог енергетичної безпеки України тощо.

До основних напрямів діяльності позивача п.2.3. Статуту ДП «НЕК «Укренерго» віднесено здійснення контролю за додержанням нормального режими роботи об'єднаної енергетичної системи України (а.с.12-15).

Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» (ідентифікаційний код 34190827) зареєстрований 20 лютого 2006 року, статусу юридичної особи не має та входить до складу ДП «НЕК «Укренерго», про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 17 грудня 2013 року № 32-51 (а.с.17) та дані ресурсу «Пошук відомостей в ЄДР» державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр» (а.с.25-40).

В період з 05 по 06 серпня 2013 року включно державним інспектором з енергетичного нагляду Бедряк І.К. вжито заходів державного енергетичного нагляду (контролю) на енергетичному об'єкті - РКБПКГ, а саме проведена позапланова перевірка, предметом якої була перевірка виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду - припису від 14 листопада 2012 року № 02/18-04-113-П/2.

Перевірка проводилась в присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання - майстра по експлуатації житлового фонду ОСОБА_2, призначеної згідно з усним розпорядженням керівництва.

Перевіркою встановлений факт ухилення РКБПКГ від виконання вимог припису від 14 листопада 2012 року № 02/18-04-113-П/2, а саме: п.1 - виконати теплову ізоляцію підвального та зворотного теплопроводів, розташованих на рамці вводу обстежених житлових будинків по вул. Леніна, № 10, вул. Театральній, № 2, № 4, № 8, вул. Мира, № 14, № 18, вул. Краснолиманській, № 29, № 33, вул. Комсомольській, № 5 (ПТЕ ТУ і М п.7.7.11); п.2 - виконати пофарбування теплопроводів і опалювальних приладів, що розташовані на рамці вводу обстежених житлових будинків по вул. Театральній, № 2, № 14, вул. Мира, № 14, № 18, вул. Краснолиманській, № 33 (ПТЕ ТУ і М п.7.7.10); п.3 - обладнати дренажем води із систем опалення в каналізацію з розривом в обстежених житлових будинках по вул. Леніна, № 7, № 8, № 10, вул. Театральній, № 2, № 14, вул. Мира, № 11, № 14, № 18, вул. Краснолиманській, № 31, № 33 (ПТЕ ТУ і М п.7.7.3, 7.7.33).

Вказані висновки відображені в акті перевірки (протоколі) від 06 серпня 2013 року № 02/11-22-64-А, який підписаний уповноваженою особою суб'єкта господарювання ОСОБА_2 Директор РКБПКГ ОСОБА_3 з актом перевірки (протоколом) ознайомлений та отримав його примірник, про що свідчить його підпис, скріплений печаткою відповідача (а.с.57-58).

06 серпня 2013 року державним інспектором з енергетичного нагляду Бедряк І.К. виданий припис за № 02/11-22-64П, яким директора РКБПК ОСОБА_3 зобов'язано: п.1 виконати теплову ізоляцію підвального та зворотного теплопроводів, розташованих на рамці вводу обстежених житлових будинків по вул. Леніна, № 10, вул. Театральній, № 2, № 4, № 8, вул. Мира, № 14, № 18, вул. Краснолиманській, № 29, № 33, вул. Комсомольській, № 5 у строк до 30 вересня 2013 року; п.2 - виконати пофарбування теплопроводів і опалювальних приладів, що розташовані на рамці вводу обстежених житлових будинків по вул. Театральній, № 2, № 14, вул. Мира, № 14, № 18, вул. Краснолиманській, № 33; п.3 - обладнати дренажем води із систем опалення в каналізацію з розривом в обстежених житлових будинках по вул. Леніна, № 7, № 8, № 10, вул. Театральній, № 2, № 14, вул. Мира, № 11, № 14, № 18, вул. Краснолиманській, № 31, № 33 у строк до 30 вересня 2013 року.

Припис отриманий ОСОБА_3 06 серпня 2013 року, про що свідчить підпис цієї особи, скріплений печаткою відповідача (а.с.6).

18 жовтня 2013 року заступником начальника відділу енергетичного нагляду Державної інспекції енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Донецькій області Держенергонагляду у Донбаському регіоні Лукашуком В.Є. виданий наказ за № 10/11-10-689 «Про організацію виконання заходу з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства».

Вказаний наказ передбачав проведення 29 жовтня 2013 року перевірки енергетичних об'єктів РКБПКГ з питання виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, а саме - припису від 06 серпня 2013 року № 02/11-22-64ПР (а.с.59).

18 жовтня 2013 року на підставі наказу від 18 жовтня 2013 року № 10/11-10-689 заступником начальника відділу енергетичного нагляду Державної інспекції енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Донецькій області Держенергонагляду у Донбаському регіоні Лукашуком В.Є. видане направлення на проведення заходу за № 10/11-10-689, яким державного інспектора з енергетичного нагляду Бердяк І.К. уповноважено на проведення 29 жовтня 2013 року позапланового інспектування РКБПКГ з метою перевірки виконання останнім вимог припису від 06 серпня 2013 року № 02/11-22-64ПР (а.с.60).

Направлення на проведення заходу від 18 жовтня 2013 року № 10/11-10-689 отримане уповноваженою особою відповідача 29 жовтня 2013 року, про що свідчить її підпис на примірнику направлення, скріплений печаткою РКБПКГ (а.с.60).

29 жовтня 2013 року державним інспектором з енергетичного нагляду Бедряк І.К. вжито заходів державного енергетичного нагляду (контролю) на енергетичному об'єкті - РКБПКГ, а саме проведена позапланова перевірка, предметом якої була перевірка виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду - припису від 06 серпня 2013 року № 02/11-22-64ПР.

Перевірка проводилась в присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання - директора РКБПКГ ОСОБА_3

Перевіркою встановлений факт ухилення РКБПКГ від виконання вимог припису від 06 серпня 2013 року № 02/11-22-64ПР., а саме: п.1 - виконати теплову ізоляцію підвального та зворотного теплопроводів, розташованих на рамці вводу обстежених житлових будинків по вул. Леніна, № 10, вул. Театральній, № 2, № 4, № 8, вул. Мира, № 14, № 18, вул. Краснолиманській, № 29, № 33, вул. Комсомольській, № 5 (ПТЕ ТУ і М п.7.7.11); п.2 - виконати пофарбування теплопроводів і опалювальних приладів, що розташовані на рамці вводу обстежених житлових будинків по вул. Театральній, № 2, № 14, вул. Мира, № 14, № 18, вул. Краснолиманській, № 33 (ПТЕ ТУ і М п.7.7.10); п.3 - обладнати дренажем води із систем опалення в каналізацію з розривом в обстежених житлових будинках по вул. Леніна, № 7, № 8, № 10, вул. Театральній, № 2, № 14, вул. Мира, № 11, № 14, № 18, вул. Краснолиманській, № 31, № 33 (ПТЕ ТУ і М п.7.7.3, 7.7.33).

Вказані висновки відображені в акті перевірки (протоколі) від 29 жовтня 2013 року № 10/11-22-91-АП, який підписаний уповноваженою особою суб'єкта господарювання ОСОБА_3 Керівник суб'єкта господарювання з актом перевірки (протоколом) ознайомлений та отримав його примірник, про що свідчить його підпис, скріплений печаткою відповідача (а.с.7).

Про дату, час і місце розгляду результатів перевірки виконання вимог припису від 06 серпня 2013 року № 02/11-22-64ПР (08 листопада 2013 року о 10 годині 30 хвилин в приміщенні Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Донецькій області) РКБПКГ повідомлене листом від 01 листопада 2013 року № 15-25/2441, який переданий відповідачу за допомогою факсимільного зв'язку 01 листопада 2013 року (а.с.61).

08 листопада 2013 року заступником начальника - старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Донецькій області Шестковим О.Є. за результатами розгляду акта перевірки (протоколу) від 29 жовтня 2013 року № 10/11-22-91-АП винесена постанова про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання за № 02/10-02-185.

Вказаною постановою на підставі ст.27 Закону України «Про електроенергетику», ст.31 Закону України «Про теплопостачання» за невиконання припису від 06 серпня 2013 року № 02/11-22-64ПР. до РКБПКГ застосований штраф в сумі 5 100,00 грн. (а.с.8).

11 листопада 2013 року разом із супровідним листом від 08 листопада 2013 року № 15-29/2485 постанова від 08 листопада 2013 року № 02/10-02-185 надіслана на адресу відповідача та отримана ним 14 листопада 2013 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.9-10).

Докази оскарження РКБПКГ вказаної постанови суду не надані.

Відповідач мав сплатити штраф протягом 15 днів з моменту отримання постанови та надати Позивачу засвідчену копію платіжного доручення, проте цього не зробив.

Згідно з довідкою від 26 травня 2014 року № 02-12/876, наданою відокремленим підрозділом «Держенергонагляд у Донбаському регіоні», станом на 26 травня 2014 року сума штрафу, накладеного на РКБПКГ постановою від 08 листопада 2013 року № 02/10-02-185, стягнення якої є предметом спору, відповідачем не сплачена (а.с.63-65).

Вирішуючи справу по суті, суд застосовує до спірних правовідносин нижченаведені правові норми.

Основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об'єктах сфери теплопостачання та регулює відносини, пов'язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищення енергоефективності функціонування систем теплопостачання, створення і удосконалення ринку теплової енергії та захисту прав споживачів та працівників сфери теплопостачання визначає Закон України «Про теплопостачання» від 2 червня 2005 року № 2633-IV (далі - Закон № 2633).

Відповідно до ст.5 Закону № 2366 регулювання відносин у сфері теплопостачання має особливості, визначені цим Законом. Ці особливості викликані такими об'єктивними умовами функціонування систем теплопостачання: наявністю поділу господарської діяльності у сфері теплопостачання на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії; існуванням різних технологій виробництва теплової енергії, у тому числі технологій комбінованого виробництва електричної і теплової енергії та з використанням нетрадиційних і поновлюваних джерел енергії; централізованим теплопостачанням споживачів від теплоелектроцентралей і котелень, які входять до об'єднаної енергетичної системи України; існуванням об'єктів теплопостачання різних форм власності; суттєвою сезонною відмінністю режимів виробництва і споживання теплової енергії протягом року; особливим статусом суб'єктів природних монополій, який мають деякі суб'єкти господарювання у сфері теплопостачання.

Принципи державної політики у сфері теплопостачання визначає ст.6 Закону № 2633, згідно з якою державна політика у сфері теплопостачання базується на принципах забезпечення енергетичної безпеки держави; встановлення відповідальності суб'єктів теплопостачання за порушення законодавства у сфері теплопостачання тощо.

Відповідно до ст.14 Закону № 2633 державний нагляд (контроль) у сфері теплопостачання здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) у галузі теплопостачання.

Предметом державного нагляду (контролю) у сфері теплопостачання є господарська діяльність, пов'язана з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії в частині технічної експлуатації теплових, тепловикористальних установок і мереж, енергетичного обладнання суб'єктів відносин у сфері теплопостачання, випробування та ремонту зазначених установок і мереж, режимів споживання теплової енергії, а також виконання робіт з проектування теплових, тепловикористальних установок і мереж.

Способом здійснення державного нагляду (контролю) у сфері теплопостачання є проведення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) у галузі теплопостачання, відповідних обстежень, перевірок, оглядів, інспектування теплових, тепловикористальних установок і мереж, енергетичного обладнання суб'єктів відносин у сфері теплопостачання в порядку, визначеному Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Згідно з ч.5 ст.14 Закону № 2633 центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) у галузі теплопостачання, здійснює нагляд за тепловими, тепловикористальними установками та мережами суб'єктів відносин у сфері теплопостачання щодо додержання вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічного стану теплових, тепловикористальних установок та мереж, їх експлуатації, проектування, будівництва, підтвердження готовності до роботи, користування енергією у сфері теплопостачання.

Відповідно до ч.6 ст.14 Закону № 2633 центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) у галузі теплопостачання, під час здійснення державного енергетичного нагляду (контролю) має право: вимагати від суб'єктів відносин у сфері теплопостачання усунення виявлених порушень вимог законодавства; видавати суб'єктам відносин у сфері теплопостачання обов'язкові для виконання розпорядження щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічного стану теплових, тепловикористальних установок та мереж, їх експлуатації, проектування та будівництва, користування енергією у сфері теплопостачання; застосовувати відповідно до цього Закону штрафні санкції до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства у сфері теплопостачання.

Інспектори з державного енергетичного нагляду мають право видавати в межах своїх повноважень суб'єктам відносин у сфері теплопостачання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічного стану теплових, тепловикористальних установок та мереж, їх експлуатації, проектування та будівництва, користування енергією у сфері теплопостачання; видавати суб'єктам відносин у сфері теплопостачання приписи щодо приведення технічного стану теплових, тепловикористальних установок і мереж, засобів обліку, контролю та регулювання виробництва, постачання та споживання теплової енергії, організації їх експлуатації у відповідність із вимогами нормативних документів з питань експлуатації, проектування та будівництва енергообладнання і мереж у сфері теплопостачання, що передбачено ч.7 ст.14 Закону № 2633.

Згідно з п.2 ч.1 ст.31 Закону № 2633 уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання штрафні санкції за невиконання (ухилення від виконання) або несвоєчасне виконання рішень чи приписів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері енергозбереження, або центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) у галузі теплопостачання, або національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч.3 ст.31 Закону № 2633 справи про накладання штрафів за порушення, визначені цією статтею, розглядаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі теплопостачання, та органами державного регулювання в межах їх компетенції.

Суми штрафів, що накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі теплопостачання, та органами державного регулювання, перераховуються до Державного бюджету України, що передбачено ч.4 ст.31 Закону № 2633.

Згідно з ч.ч.8-10 ст.31 Закону № 2633 суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф у п'ятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання. У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку. Рішення про накладання штрафу в справах про порушення, передбачені цим Законом, може бути оскаржено в суді.

Порядок накладення НКРЕ, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання визначений Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312 (далі - Положення № 1312).

Відповідно до абз.3 п.2 Положення № 1312 штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Накладати на суб'єктів господарювання штрафи мають право НКРЕ; державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж; державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, що передбачено п.3 Положення № 1312.

П.п.4-6 Положення № 1312 містять правові норми щодо розмежування повноважень суб'єктів, уповноважених застосовувати до суб'єктів господарювання штрафних санкцій в залежності від розміру штрафу.

Зокрема, п.5 Положення № 1312 передбачено, що старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарювання штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення, - у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

П.7 Положення № 1312 визначено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду.

Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду, що вбачається зі змісту п.8 Положення № 1312.

Відповідно до п.10 Положення № 1312 суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що приймаючи постанову за № 02/10-02-185 про накладення штрафу за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, заступник начальника - старший державний інспектор з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Донецькій області Шестков О.Є. діяв у межах повноважень, в порядку та способом, що визначені Законом № 2633, та з дотриманням вимог Положення № 1312.

Оскільки відповідач допустив порушення вимог законодавства в галузі теплопостачання, постанову про застосування штрафу не оскаржив, штраф добровільно не сплатив, суд дійшов висновку, що вимоги позивача про стягнення з РКБПКГ до Державного бюджету України штрафу в сумі 5 100,00 грн. є законними і обґрунтованими, отже - підлягають задоволенню.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, беручи до уваги, що ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Позивачем, на користь якого ухвалене рішення, документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 182,70 грн. (а.с.2), які підлягають присудженню на користь останнього з Державного бюджету України.

Керуючись Конституцією України, ст.ст.2-15, 17-20, 69-72, 94, 98, 159-163, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

постановив:

1. Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства про стягнення штрафу - задовольнити повністю.

2. Стягнути з Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства (ідентифікаційний код 37803038) на користь Державного бюджету України штраф, застосований постановою про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання від 08 листопада 2013 року № 02/10-02-185, в сумі 5 100 (п'ять тисяч сто) грн. 00 коп. (п/р 31110106700060, УДК в м. Красноармійськ, ГУ ДКСУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 37803022, одержувач: Державний бюджет м. Красноармійськ).

3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (ідентифікаційний код 00100227) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 182 (сто вісімдесят дві) гривні 70 копійок.

4. Постанова прийнята, складена і підписана у нарадчій кімнаті.

5. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд у порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

6. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

7. Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кравченко Т.О.