ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" червня 2014 р. Справа № 809/927/14
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мигалюка Ю.В.
секретаря Григорука Д.С.,
за участю сторін:
представника позивача: Кічури Г.,
представника відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Івано-Франківську в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів у Івано-Франківській області до Державного міського підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго» про стягнення податкового боргу в сумі 14 056 253,13 грн. -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Івано-Франківську Головного управління Міндоходів у Івано-Франківській області звернулася в суд з адміністративним позовом до Державного міського підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго» про стягнення податкового боргу по податку на прибуток, податку на додану вартість, податку з доходів найманих працівників на загальну суму 15 376 013,46 грн.
Представник Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, суду пояснила, що відповідачем, всупереч вимог податкового законодавства допущено заборгованість по сплаті податків і зборів, з урахуванням проведених уточнень податкового боргу просила стягнути заборгованість в сумі 14 056 253,13 грн. Зазначила, що дана заборгованість не є предметом оскарження в адміністративній справі №809/849/14, підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків, на даний час відповідачем не сплачена, в адміністративному чи судовому порядку не оскаржена, а тому підлягає стягненню в повному обсязі. Просила позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлений про розгляд справи за адресою, що вказана в ЄДРПОУ. В судовому засіданні, призначеному на 23.05.2014 року вказав що окремі податкові повідомлення-рішення, суми по яких є предметом оскарження в даному адміністративному позові оскаржуються відповідачем у справі №809/849/14, в якій рішення суду не набрало законної сили, а тому є підстави для зупинення провадження в цій частині. Просив у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, взявши до уваги пояснення представника відповідача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд прийшов до висновку що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що згідно витягу з ЄДРПОУ Державне міське підприємство «Івано-Франківськтеплокомуненерго» є юридичною особою - суб'єктом господарської діяльності, як платник податків взяте на облік у Державній податковій інспекції у м. Івано-Франківську.
Станом на день розгляду справи відповідачем допущено заборгованість по сплаті податків і зборів на загальну суму 14 056 253,13 грн. по наступних видах податків:
-податку з доходів найманих працівників 510 грн., який виник внаслідок проведення
ДПІ у м. Івано-Франківську документальної виїзної планової перевірки з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів, а також дотримання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.10.11 р. по 31.03.2013 р. ( акт № 1994/09-15-22-04/03346058 від 30.09.2013 р., за результатом якої винесено податкові повідомлення - рішення № 0021381704 від 18.10.2013 р. за платежем податок з доходів найманих працівників на суму 510 грн. -
-авансовий внесок з податку на прибуток на суму 1684,27 грн. згідно уточнюючої декларації за звітний період 2012 р. від 13.02.2013 р. (авансовий внесок , що підлягає сплаті щомісячно 1496,06 грн. та пеня нарахована в КОР суму 188,21 грн.).
- податок на прибуток 1 935 684,30 грн. згідно декларації за звітний період 2012 р. від 08.02.2013 р. та уточнюючої декларації за звітний період 2012 р. від 13.02.2013 р. (загальна сума нарахованого до сплати на суму 944 417 грн. (у зв'язку з сплатою стягненню підлягає 415903,16 грн.), декларація за звітний період 2013 р. від 10.02.2014 р. (загальна сума нарахованого до сплати на суму 1 507 594 грн. та авансовий внесок , що підлягає сплаті щомісячно 125 633 грн., пеня нарахована в КОР на суму 12 187,14 грн.
-податок на додану вартість 12 118 374,56 грн., що виник внаслідок проведення ДПІ у м. Івано-Франківську камеральної перевірки з податку на додану вартість, за результатом якої винесено податкове повідомлення - рішення № 0000431501 від 14.01.2014 р. за платежем податок на додану вартість на суму 1 887 988,9 грн. та уточнюючий розрахунок зобов'язань за 2012 р. за 3 місяць від 05.08.2013 р. на суму 21 грн. та штрафна санкція 1 грн. та згідно наступних уточнюючих розрахунків: уточнюючий розрахунок зобов'язань за 2012 р. за 6 місяць від 20.05.2013 р. на суму 365700,00 грн., уточнюючий розрахунок зобов'язань за 2012 р. за 6 місяць від 05.08.2013 р. на суму 365700,00 грн., уточнюючий розрахунок зобов'язань за 2012 р. за 6 місяць від 05.08.2013 р. штраф на суму 10 971грн., уточнюючий розрахунок зобов'язань за 2012 р. за 8 місяць від 01.04.2013 р. на суму 759000 грн. та штраф 22770 грн., уточнюючий розрахунок зобов'язань за 2012 р. за 9 місяць від 17.05.2013 р. на суму 276000 грн., уточнюючий розрахунок зобов'язань за 2012 р. за 9 місяць від 05.08.2013 р. штраф на суму 8280 грн., уточнюючий розрахунок зобов'язань за 2012 р. за 10 місяць від 01.07.2013 р. на суму 447 грн. та штраф 14 грн., уточнюючий розрахунок зобов'язань за 2012 р. за 10 місяць від 05.08.2013 р. на суму 483000 грн. та штраф 14490 грн., уточнюючий розрахунок зобов'язань за 2013 р. за 1 місяць від 05.08.2013 р. на суму 34637 грн. та штраф 1039 грн., уточнюючий розрахунок зобов'язань за 2013 р. за 2 місяць від 05.08.2013 р. на суму 72 грн. та штраф 2 грн., уточнюючий розрахунок зобов'язань за 2013 р. за 3 місяць від 08.05.2013 р. на суму 0 та штраф 45118 грн., уточнюючий розрахунок зобов'язань за 2013 р. за 3 місяць від 14.05.2013 р. на суму 1503929 грн., декларацій за звітний період 2013 року та за 1 і 2 місяць 2014 року та пеня на суму 560 175,66 грн. А всього на суму 14 056 253,13 грн. (а.с.8-101,148-156,199-206, 210-227).
Судом встановлено, що податкові повідомлення-рішення, на які посилається представник відповідача та зазначені в них податкові зобов'язання не є предметом стягнення в даній адміністративній справі. Дане підтверджується поданими самостійно відповідачем деклараціями, актами перевірок, податковими повідомленнями-рішеннями, податковими вимогами, карткою особового рахунку платника податку та іншими матеріалами справи.
Відповідачу направлялись перша та друга податкові вимоги, однак останні залишені без виконання (а.с.102-103).
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно статті 8 Податкового кодексу України в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори (пункт 8.1.). До загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені цим Кодексом і є обов'язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом (пункт 8.2.). До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних і міських рад у межах їх повноважень, і є обов'язковими до сплати на території відповідних територіальних громад (пункт 8.3.).
Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
У відповідності до статті 180 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платником податку на додану вартість є: будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу; будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку.
В силу вимог пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно пункту 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Згідно підпункту 14.1.156. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але несплаченого встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно пп.20.1.28. п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755 VI органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податки фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів сумі грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі наведеного, керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного міського підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго» (код ЄДРПОУ 03346058, вул.Б.Хмельницького,59 А, м. Івано-Франківськ область, 76007) в дохід бюджету податковий борг в сумі 14 056 253,13 грн. (чотирнадцять мільйонів п'ятдесят шість тисяч двісті п'ятдесят три гривні 13 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 КАС України.
Постанова складена в повному обсязі 23.06.2014 року.
Суддя (підпис) Мигалюк Ю.В.