03.06.2014
Справа № 638/6442/14-а
2-А/638/293/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 червня 2014 року Дзержинський районний суд м.Харкова у складі головуючого судді Цвірюка Д.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру нарахованих коштів у вигляді допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача звернувся до Дзержинського районного суду м.Харкова із адміністративним позовом про стягнення з ОСОБА_1 надміру нарахованих коштів у вигляді допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
В обґрунтування заявленого позову посилається на те, що згідно заяви ОСОБА_1 їй була призначена допомога по догляду за дитиною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що перевищує мінімальний з 21.04.2011 року по ІНФОРМАЦІЯ_4. З 01.05.2013 року по 31.10.2013 року допомога призначена у розмірі 1147 гривень, з 01.11.2013 року у розмірі 130 гривень та фактично виплачена по 31.12.2103 року. Відповідач по справі при заповненні заяви про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку повідомлялась, що у разі працевлаштування впродовж терміну призначення допомоги відповідно до ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» вона зобов'язується повідомити органи праці та соціального захисту населення протягом 5-ти днів. Згідно наказу від 08.08.2013 року №184 Державного підприємства «Харківський машинобудівний завод «ФЕД» ОСОБА_1 була прийнята на роботу з 08 серпня 2013 року прибиральником службових приміщень. Натомість відповідач своєчасно не повідомила управління праці та соціального захисту населення про те, що вона працевлаштувалась, що призвело до надміру виплаченої допомоги. Про те, що відповідачка працевлаштувалась, управлінню стало відомо тільки 16.12.2013 року так як в цей день ОСОБА_1 надала до УПСЗН копію наказу про прийняття на роботу та 17.12.2013 року було зроблене розпорядження про зняття з оплати ОСОБА_1 з 08.08.2013 року. Розмір переплаченої допомоги за період з 08 серпня 2013 року по 31 грудня 2013 року склав 3442,00 грн. 24.01.2014 року ОСОБА_1 написала заяву, в якій зобов'язувалась повернути надмір отриманих бюджетних коштів протягом трьох місяців, але станом на дату подання позовної заяви кошти відповідачем не сплачені.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надала суду заяву, в якій просила справу розглянути без її участі, позовні вимоги визнала у повному обсязі, проти їх задоволення не заперечувала.
Оскільки сторонами надані заяви про розгляд справи за їхньої відсутності, згідно ч. 4 ст. 122 КАС України у суду є підстави для вирішення справи в порядку письмового провадження.
Суддя, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази кожний окремо та у їх сукупності, дійшов до наступного:
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2, виданого 24.02.2011 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по м.Харкову Харківського міського управління юстиції, ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_3. Батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_1.
Суддею встановлено, що на підставі відповідних заяв ОСОБА_1 від 24.04.2011 року та 16.05.2013 року, рішенням управління праці та соціального захисту населення Дзержинського району м.Харкова від 25.05.2011 року та від 17.05.2013 року ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, була призначена державна соціальна допомога по догляду за дитиною - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що перевищує мінімальний з 21.04.2011 року по ІНФОРМАЦІЯ_4. З 01.05.2013 року по 31.10.2013 року допомога призначена у розмірі 1147 грн., з 01.11.2013 року - у розмірі 130 грн.
Згідно наказу №6 від 05.08.2013 року, виданого ФЛП ОСОБА_4, ОСОБА_1 була звільнена з займаної посади з 05 серпня 2013 року за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України.
Відповідно до запису у трудовій книжці 08.08.2013 року ОСОБА_1 була прийнята прибиральником службових приміщень до господарчого відділу Державного підприємства «Харківський Машинобудівний завод «ФЕД», де працює і до теперішнього часу.
Згідно заяви ОСОБА_1 від 16.12.2013 року, поданої на ім'я начальника управління праці та соціального захисту населення Дзержинського району, остання просить припинити виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у зв'язку з влаштуванням на роботу з 08.08.2013 року. Також зазначила, що отриману суму допомоги зобов'язана повернути у встановленому законом порядку.
Згідно рішення управління праці та соціального захисту населення Дзержинського району м.Харкова від 17.12.2013 року ОСОБА_1 була знята з оплати державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку - з 08.08.2013 року.
Відповідно наданого представником позивача розрахунку від 24.12.2013 року за ОСОБА_1 наявна переплата грошових коштів, нарахованих у вигляді державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яка виникла у період з 08.08.2013 року по 31.12.2013 року в сумі 3442,00 гривень з причини працевлаштування відповідачки.
Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у тому числі приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги), стягуються згідно з законом.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751 затверджений Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми. Згідно п.18 вищевказаного Порядку допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення. Відповідно до п. 20 цього Порядку, якщо особа працює в режимі повного робочого часу або оформила відпустку у зв'язку з навчанням до закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, роботодавець повинен протягом п'яти днів після видання наказу про припинення зазначеної відпустки повідомити про це орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання такої особи. Відповідно до п.23 вищевказаного Порядку, виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється у разі, коли особа, що отримує в органі праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виявила бажання працювати - з дня працевлаштування (початку виконання трудових обов'язків).
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 при заповненні заяви про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку повідомлялась, що у разі працевлаштування впродовж терміну призначення допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу сім'ям з дітьми» вона зобов'язується повідомити органи праці та соціального захисту населення протягом 5-ти днів.
Враховуючи вищевикладене, а також ту обставину, що відповідачці було виплачено надміру суми державної допомоги внаслідок зловживань з її боку та копія наказу про вихід на роботу ОСОБА_1 з 08.08.2013 року надійшла до позивача тільки 16.12.2013 року, суд дійшов висновку про отримання ОСОБА_1 надміру нарахованих їй коштів за період з 08.08.2013 року по 31.12.2013 року, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ч.3 ст.94 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 18, 19, 71, 104, 122, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1) на користь управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради (61072, м.Харків, вул. Тобольська, буд. 65, р/р 35414012032886, банк ГУДКСУ в Харківській області м.Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 03196593) бюджетні кошти у розмірі 3442 (три тисячі чотириста сорок дві) гривні, виплачені надміру у вигляді державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 73 (сімдесят три) гривні 08 копійок.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга подається до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий: суддя Д.В.Цвірюк