Постанова № 39336831, 06.06.2014, Ємільчинський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
06.06.2014
Номер справи
277/245/14-а
Номер документу
39336831
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 277/245/14-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" червня 2014 р. смт. Ємільчине

Ємільчинський районний суд Житомирської області в складі:

головуючої-судді Прищепи Т.П.

за участю секретаря Калантарян Л.М.

представників позивача: Лугини В.В.

Ширми Ю.В.

представника відповідача Сич Ю.А.

представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Гнатенка О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Ємільчине адміністративний позов Приватного підприємства «Рембудсервіс» до Ємільчинської селищної ради про скасування рішення двадцять першої сесії 6 скликання Ємільчинської селищної ради від 25 грудня 2013 року № 762,

третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору: відділ Держземагенства в Ємільчинському районі Житомирської області,-

В С Т А Н О В И В:

ПП «Рембудсервіс» звернулося до суду з адміністративним позовом до Ємільчинської селищної ради про скасування рішення двадцять першої сесії 6 скликання Ємільчинської селищної ради від 25 грудня 2013 року № 762.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що рішенням 21 сесії 6 скликання Ємільчинської селищної ради від 25.12.2013 року № 762 «Про внесення змін до земельно - облікових документів» було внесено зміни в державну статистичну звітність за формою 6-зем та 2-зем, при цьому знято з обліку земельні ділянки користувачів загальною площею 5,6 га. з земель громадської забудови в межах населених пунктів, а саме ВАТ «Спецмонтажбуд», Ємільчинська БДМ «Укрдержактивізаціябуд» та ПП «Рембудсервіс» площею 4,20 га. в зв'язку з не оформленням правовстановлюючих документів на земельні ділянки, як таких що порушують Земельне законодавство України. Вищевказані земельні ділянки переведено до земель резерву смт Ємільчине.

ПП «Рембудсервіс» вважає рішення незаконним, необґрунтованим, прийнятим з грубим порушенням діючих норм законодавства та таким що підлягає скасуванню, оскільки відповідно до Статуту ПП «Рембудсервіс», ПП «Рембудсервіс» є правонаступником Ємільчинського районного міжгосподарського будівельно - монтажного об'єднання «Райагробуд» об'єднання Житомир облагробуд, а у відповідності до ст. 108 ЦК України, ст. 59 ГК України, у разі перетворення до нової юридичної особи переходить усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи. Крім того право постійного користування землею, відповідно до державного акту серії ЖТ 14-12 № 00019 від 04.06.1996 року не заперечується і Ємільчинською селищною радою.

Ємільчинська селищна рада, відповідач по справі направила до суду письмове заперечення проти позову з якого слідує, що позовні вимоги ПП «Рембудсервіс» є незаконними, безпідставними та необґрунтованими, оскільки позивач не надав належних допустимих доказів, якими мотивує обставини викладені в позовній заяві. В державному акті на право постійного користування земельною ділянкою не зазначено, що користувачем ділянки є ПП «Рембудсервіс», то очевидним є те, що факт використання земельної ділянки розцінюється як використання без правовстановлюючих документів, що є грубим порушенням вимог ст. 125 ЗК України. Ємільчинська селищна рада протягом останніх років постійно надсилала листи до ПП «Рембудсервіс», щодо рекомендацій оформлення документів на земельну ділянку, відповідно до вимог ст. 92 ЗК України, однак у відповідь були лише формальні відписки або взагалі доля листів залишалася невідомою. Використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів, відсутності у позивача бажання на оформлення ділянки на праві оренди та злісне ухилення від сплати податку за використання ділянки відповідно до чинного законодавства України призвело до неодержання місцевим бюджетом коштів за використання земельної ділянки. Відповідно до п. «Д» ст. 141 ЗК України, систематична несплата земельного податку або орендної плати є однією з підстав припинення права користування земельною ділянкою. Відповідач вважає, що для виникнення права на вимогу про скасування рішення органу місцевого самоврядування, позивач повинен мати обсяг прав та обов'язків щодо володіння та/або користування земельною ділянкою. Відповідач просить суд відмовити ПП «Рембудсервіс» в задоволенні заявлених вимог.

24.03.2014 року ПП «Рембудсервіс» надав суду додаткові обґрунтування до позовної заяви з яких слідує, що ПП «Рембудсервіс» як землекористувач у відповідності до вимог Податкового Кодексу України (ПК України), протягом усього часу користування земельною ділянкою сплачував земельний податок. Крім того навіть після вилучення земельної ділянки, згідно рішення сесії Ємільчинської селищної ради від 25.12.2013 року № 762, ПП «Рембудсервіс» і надалі продовжує сплачувати земельний податок, як постійний землекористувач, а відповідач не повертає суми земельного податку, як невірно або неналежно сплаченого. Тобто, такими діями Ємільчинська селищна рада протирічить сама собі, а саме продовжує всупереч прийнятому рішенню від 25.12.2013 року № 762, визнавати ПП «Рембудсервіс» як суб'єкта сплати земельного податку, тобто власника землі або постійного землекористувача. Просить позов задовольнити.

Ухвалою Ємільчинського районного суду Житомирської області від 04.04.2014 року було залучено до участі в розгляді справи третю особу, яка не заявляє самостійних вимог - Відділ Держземагенства в Ємільчинському районі Житомирської області. Представник Відділу Держземагенства надав суду заперечення проти позовної заяви з якого вбачається, що перетворення юридичної особи (ст. 108 ЦК України) - це зміна її організаційно-правової форми, у результаті чого до нової юридичної особи переходить усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи. В разі реорганізації підприємству необхідно вирішити питання щодо печаток підприємства, питання в органах податкової служби, органах пенсійного фонду, що відповідно приватним підприємством «Рембудсервіс» було зроблено. Однак питання щодо земельної ділянки не вирішувалося і не вирішується по цей день. Відсутні будь - які докази, що стосується того чи зверталося підприємство до відповідних органів щодо оформлення (переоформлення) земельної ділянки в користування. Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст. 125 ЗК України). Право на земельну ділянку, яку використовує ПП «Рембудсервіс» не зареєстровано, а тому відповідно до законодавства ніякого права на ділянку не виникло.

Згідно ст. 92 ЗК України, право постійного користування земельною ділянкою - це право володіти і користуватися земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку, а права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають: підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності. Тобто норми ст. 92 ЗК України чітко регламентують хто має право на постійне користування земельною ділянкою, а ПП «Рембудсервіс» є приватним підприємством.

Після тривалого використання земельної ділянки з порушенням земельного законодавства та після неодноразових звернень селищної ради до підприємства, селищна рада була змушена прийняти відповідне рішення в межах закону. Посилання позивача на норми ПК України ніяк не відноситься до порядку дотримання законодавства щодо використання земельних ділянок чи прийняття рішень органами місцевого самоврядування, що стосується земельних відносин. Податковий кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів. Земельні відносини регулюються ЗК України та іншими нормативно - правовими актами у сфері земельних відносин. Повноваження органів місцевого самоврядування регулюються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Непогоджуючись із запереченнями відповідача, представника відділу Держземагенства в Ємільчинському районі Житомирської області, позивач направив до суду відзив на заперечення з якого слідує, що дійсно ст. 125 ЗК України визначено, що право власності на земельну ділянку, право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Однак, положення даної статті включені до ЗК України, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок" від 05.03.2009 року. До цього щодо права власності та постійного користування діяли правила, за якими право на земельні ділянки виникало виключно після його оформлення відповідними документами.

Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Відповідно, зважаючи на вищевикладене, аргументація відповідача, щодо того, що в зв'язку з відсутністю в державному акті на право постійного користування запису, про те, що користувачем є ПП «Рембудсервіс», використання земельної ділянки розцінюється як використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів, що є грубим порушенням вимог ст. 125 ЗК України є абсолютно безпідставним.

Більше того, як зазначено в позові, положення пункту 6 розділу 10 Земельного кодексу України (щодо обов'язкового переоформлення документів на земельну ділянку) втратили чинність, як такі, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) в частині зобов'язання переоформити право постійного користування земельною ділянкою на право власності або право оренди без відповідного законодавчого, організаційного та фінансового забезпечення на підставі Рішення Конституційного Суду № 5-рп/2005 від 22.09.2005 року.

Відповідно до п. 3 ст. 150 Конституції України рішення Конституційного Суду України є обов'язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені. Згідно ст. 8 Основного Закону України норми Конституції України є нормами прямої дії, а тому зазначене підкреслює безумовність їх виконання будь-якими суб'єктами права.

Стаття 69 Закону України «Про Конституційний суд України» від 16.10.96 року № 422/96-ВР встановлює, що рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.

Таким чином, особи, які користуються землею на підставі державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, не зобов'язані вчиняти дії, пов'язані із переоформленням їх права постійного користування.

Щодо позиції Відповідача про те, що з 2002 року. (моменту введення в-дію Земельного кодексу України), в постійному користуванні можуть знаходитись ділянки у осіб зазначених у ст. 92 ЗК України, позивач повідомив, що відповідно до Статуту ПП «Рембудсервіс», ПП «Рембудсервіс» є правонаступником Ємільчинського районного міжгосподарського будівельно-монтажного об'єднання «Райагробуд» об'єднання Житомир облагробуд. Розділом 3 вказаного Статуту передбачено, що статутний фонд підприємства створюється в розмірі 300 тис. грн. та за рахунок майна, переданого Засновнику зборами засновників Ємільчинського «Райагробуду» від 18.03.2003 року, протокол № 1 та зборами колективу «Райагробуду», протокол від 13.08.2003 року.

Відповідно до ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

У випадку перетворення відбувається припинення однієї юридичної особи та виникнення іншої на основі універсального правонаступництва (ст. 108 Цивільного кодексу України, ст. 59 Господарського кодексу України)

Поряд з тим, обставини щодо правонаступництва Позивача після Ємільчинського районного міжгосподарського будівельно-монтажного об'єднання «Райагробуд» на право постійного користування землею, відповідно до державного акту серії ЖТ 14-12 № 00019 від 04.06.1996 року, не заперечується і Ємільчинського селищною радою, що вбачається з листа № 11 від 22.01.2014 року.

Свого часу, до набуття чинності Земельним кодексом, у постійне користування земля надавалася Радами народних депутатів із земель, що перебували у державній власності.

Право постійного користування посвідчувалося також державними актами, які видавалися і реєструвалися сільськими, селищними, міськими, районними Радами народних депутатів.

Стаття 92 Земельного кодексу застосовується до первинного отримання земельних ділянок, оскільки закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи (ст. 58 Конституції України).

Окрім викладеного, відповідач вказує на злісне ухилення Позивачем від сплати за використання ділянки відповідно до чинного законодавства.

Однак, вказані обставини не відповідають дійсності та є звичайним наклепом, так як ПП «Рембудсервіс» регулярно, у відповідності до вимог діючого законодавства, сплачував земельний податок і продовжує сплачувати останній, не зважаючи на прийняте оскаржуване рішення.

Щодо відсутності у Позивача обсягу прав та обов'язків щодо володіння/ користування земельною ділянкою для того щоб мати право звернутись з позовом до суду, позивач зазначив, що відповідно до ст. 3 ЦПК України, - кожна особа має право, в порядку встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Статтею 141 ЗК України визначає перелік підстав припинення права користування земельною ділянкою.

В запереченнях на позовну заяву, відповідач зсилається на пункт «д» вказаної статті - систематична несплата земельного податку або орендної плати, однак згідно довідки Ємільчинського відділення Новоград-Волинської ОДПІ від 04.04.2014 року. № 795/10/202, заборгованість ПП «Рембудсервіс» по сплаті земельного податку відсутня.

Статтями 142, 149 ЗК України регламентовано порядок вилучення земельних ділянок, який здійснюється в двох формах - добровільній та примусовій. Згідно ст. 142 ЗК України припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувача здійснюється за його заявою до власника земельної ділянки, а відповідно до ч. 10 ст. 149 ЗК України, у разі незгоди землекористувача з вилученням земельної ділянки питання вирішується в судовому порядку.

В даному випадку, як вбачається з викладених норм, Ємільчинською селищною радою, серед іншого, порушено і сам порядок вилучення земельної ділянки. Позивач просив суд задовольнити позовні вимоги, а також стягнути з відповідача судові витрати та витрати на правову допомогу.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили задовольнити в повному обсязі, зіславшись на обставини викладені в позовній заяві, додаткових обґрунтуваннях до позовної заяви.

Представник відповідача в судовому засіданні не визнала позовних вимог, просила відмовити позивачу в їх задоволенні, зіславшись на обставини викладені в запереченні на позов.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору в судовому засіданні показав, що рішення прийняте Ємільчинською селищною радою щодо внесення змін в державну статистичну звітність за формою 6-зем та 2-зем є законним, обґрунтованим, прийнятим відповідно до вимог чинного законодавства.

Суд, вислухавши представників позивача, представника відповідача, представника третьої особи, дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з'ясувавши обставини справи, розглянувши надані докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв'язок у сукупності приходить до наступного.

В судовому засіданні встановлено, що 29.08.2003 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців було включено приватне підприємство «Рембудсервіс», тобто проведена державна реєстрація приватного підприємства (а.с. 7-8). Відповідно до статуту ПП «Рембудсервіс», підприємство є юридичною особою, має круглу печатку із зазначенням ідентифікаційного коду, штампів із своєю назвою і емблемою та інші атрибути. ПП «Рембудсервіс» є правонаступником Ємільчинського районного міжгосподарського будівельно - монтажного об'єднання «Райагробуд» об'єднання Житомир облагробуд (а.с. 10, 11). Статутний фонд підприємства створено в розмірі 300 тис. грн.. за рахунок майна, переданого Засновнику зборами засновників Ємільчинського «Райагробуду» від 18.03.2003 року, протокол № 1, та зборами колективу «Райагробуду» протокол від 13.08.2003 року (а.с. 12, 16-23). Розділом «облік господарської діяльності» статуту ПП «Рембудсервіс» передбачено, що підприємство проводить оперативний, бухгалтерський облік та звітність перед державними органами і фондами у відповідності з вимогами законодавства України (а.с. 12).

Рішенням двадцять першої сесії Ємільчинської селищної ради від 25.12.2013 року № 762 «Про внесення змін до земельно - облікових документів», внесено зміни в державну статистичну звітність за формою 6-зем та 2-зем, при цьому знято з обліку земельні ділянки користувачів громадської забудови в межах населених пунктів ПП «Рембудсервіс» по вул. Жовтня площею 4,20 га. в зв'язку з не оформленням правовстановлюючих документів на земельні ділянки, як таких, що порушують Земельне законодавство України та переведено до земель резерву смт Ємільчине (а.с. 32).

Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотримання принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У відповідності до положень Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми № № 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженої наказом Державного комітету статистики України № 377 від 05.11.1998 року, державна статистична звітність форма 6-зем «Звіт про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності» (річна) та № 2-зем «Звіт про землі, які перебувають у власності й користуванні» (піврічна) формуються територіальними органами Держземагенства на підставі звітів про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями, та видами економічної діяльності, які подаються інженерами землевпорядниками місцевих рад. Звіт за формою № 6-зем складається за станом на 1 січня кожного року і включає два розділи: землі, які входять до адміністративно-територіальних одиниць (розділ перший), у тому числі в межах населених пунктів (розділ другий). Звіт за формою № 2-зем складається за станом на 01.01 і на 01.07 кожного року і включає два розділи землі, які входять до адміністративно-територіальних одиниць та у тому числі у межах населених пунктів (у формі № 2-зем розподіл за рядками відповідає формі № 6-зем).

Відповідно до ст. 125 ЗК України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. В матеріалах справи є державний акт на право постійного користування землею серії ЖТ 14-12 № 00019 з якого слідує, що державний акт на право постійного користування землею площею 4,18 га. видано Ємільчинському райагробуду відповідно до рішення Ємільчинської селищної ради народних депутатів від 25.04.1996 року (а.с. 24, 25), тобто законне право користування спірною землею мало підприємство «Ємільчинський райагробуд» правонаступником якого стало ПП «Рембудсервіс», яке у встановленому законом порядку не провело державної реєстрації права користування земельною ділянкою, тобто використовувало земельну ділянку без правовстановлюючих документів.

Постановою КМ України від 17.10.2012 року № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» передбачено, що земельні ділянки можуть перебувати у приватній, комунальній і державній власності. Згідно ст. 92 ЗК України, право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку, а права постійного користування земельною ділянкою із земель державної і комунальної власності набувають підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності. Тобто норми ст. 92 ЗК України чітко регламентують хто має право на постійне користування земельними ділянками. Статтею 113 ГК України передбачено, що приватне підприємство - це підприємство, що діє на основі приватної власності одного або кількох громадян. Згідно ст. 62 ГК України, підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом. Тобто ПП «Рембудсервіс» має всі законодавчі ознаки приватного підприємства, відокремлене майно, свій рахунок в банку, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, а також згідно статуту є приватним підприємством, тому згідно вищенаведених норм ЗК України не має права на постійне користування спірною земельною ділянкою. Отже, посилання позивача на те, що в результаті перетворення Ємільчинського районного міжгосподарського будівельно - монтажного об'єднання «Райагробуд» до правонаступника приватного підприємства «Рембудсервіс» в порядку ч. 2 ст. 108 ЦК України, ч. 5 ст. 59 ГК України, ч. 2 ст. 120 ЗК України, разом з іншими майновими правами перейшло і право постійного користування спірною земельною ділянкою не знайшло свого підтвердження в судовому засіданні виходячи з вищенаведених норм законодавства України.

Разом з тим слід зазначити, що в протоколах зборів засновників Ємільчинського районного міжгосподарського колективного будівельно - монтажного об'єднання «Райагробуд» Житомирського облагробуду від 18.03.2003 року передбачено, що у зв'язку з реорганізацією Ємільчинського районного міжгосподарського колективного будівельно - монтажного об'єднання «Райагробуд» Житомирського облагробуду, зміною засновниками організаційно - правової форми та враховуючи тяжкий економічний стан з метою зберігання структури даного підприємства та приведення установчих документів до чинного законодавства збори вирішили провести реорганізацію підприємства в приватне підприємство (а.с. 18), тобто цим же засновники зобов'язали керівництво приватного підприємства привести установчі документи відповідно до вимог чинного законодавства, що і було зроблено приватним підприємством, проведено реєстрацію приватного підприємства в органах влади та фондах, виготовлено печатку, переоформлено право власності на нежитлові приміщення, тільки не відбулося виготовлення правовстановлюючих документів на переоформлення права користування земельною ділянкою, чим не виконано законного розпорядження засновників.

Ємільчинською селищною радою протягом останніх років постійно надсилалися листи до ПП «Рембудсервіс» щодо рекомендацій оформлення відповідних документів на земельну ділянку, однак до цього часу відповідач не оформив правовстановлюючих документів на земельну ділянку (а.с. 123, 124, 125, 130). Крім того селищна рада зверталася за допомогою про вирішення питання щодо оформлення земельної ділянки ПП «Рембудсервіс» до Ємільчинської РДА, Земельного відділу Ємільчинського району, прокуратури Ємільчинського району, Ємільчинського відділення Новоград - Волинської ОДПІ на що вказані органи попереджували ПП «Рембудсервіс» про настання для підприємства негативних наслідків вразі продовження неправомірно використовувати земельну ділянку, однак позитивних результатів від ПП «Рембудсервіс» не отримано (а.с. 112 - 122, 128-129, 131-132).

Відповідно до ст. 12 ЗК України, до повноважень селищних рад належить: розпорядження землями територіальних громад; здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності; додержанням земельного та екологічного законодавства; обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення вимог земельного законодавства. Тобто після тривалого порушення ПП «Рембудсервіс» земельного законодавства та після неодноразових звернень Ємільчинською селищною радою до підприємства з вимогою про усунення порушень земельного законодавства, орган місцевого самоврядування в межах своїх повноважень прийняв відповідне рішення щодо внесення змін в державну статистичну звітність за формою 6-зем та 2-зем.

Відповідно до п. 6 Перехідних положень ЗК України, громадяни та юридичні особи, які мають у постійному користуванні земельні ділянки, але за чинним ЗК України не можуть мати їх на такому праві, повинні до 01.01.2008 року переоформити у встановленому порядку право власності або право оренди на них. Посилання позивача на те, що вказана норма закону втратила чинність, як така, що не відповідає Конституції України (є неконституційною) в частині зобов'язання переоформити право постійного користування земельною ділянкою на право власності або право оренди без відповідного законодавчого, організаційного та фінансового забезпечення на підставі Рішення Конституційного суду № 5-рп/2005 від 22.09.2005 року не знайшло свого підтвердження в судовому засіданні, оскільки п. 6 Перехідних положень ЗК України залишився чинним і його ніхто не відміняв.

Посилання позивача на відсутність підстав передбачених ст. 141 ЗК України для припинення права постійного користування спірною земельною ділянкою спростовується п.п. в, е ст. 141 ЗК України з яких вбачається, що одними з підстав припинення права користування земельною ділянкою є:

- припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій. З матеріалів справи вбачається, що Ємільчинське районне міжгосподарське колективне будівельно - монтажне об'єднання «Райагробуд» Житомирського облагробуду, якому видавався державний акт на право постійного користування землею серії ЖТ 14-12 № 00019 припинило свою діяльність у зв'язку з реорганізацією в приватне підприємство «Рембудсервіс»;

- набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або спруду, які розташовані на земельній ділянці. В матеріалах справи наявне свідоцтво про право власності на нежитлове приміщення столової загальною площею 172,6 кв. м в цілому серії САВ № 930784 з якого вбачається, що рішенням виконкому Ємільчинської селищної ради від 24.09.2009 року нежитлове приміщення столової, яке розташоване в смт Ємільчине по вул. Жовтня, буд. 45 належить на праві приватної власності ПП «Рембудсервіс» (а.с. 30), тобто приватне підприємство набуло права власності на нежитлове приміщення, яке розташоване на земельній ділянці підприємства, яке припинило свою діяльність шляхом реорганізації, що є підставою для припинення права користування земельною ділянкою.

Щодо посилання позивача на норми Податкового кодексу України слід зазначити наступне, ПК України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, земельні відносини регулюються ЗК України та іншими нормативно - правовими актами у сфері земельних відносин, тобто норми ПК України не відносяться до порядку дотримання законодавства щодо використання земельних ділянок чи прийняття рішень органами місцевого самоврядування.

Крім того слід зазначити, що прийняття рішення селищною радою щодо внесення змін в державну статистичну звітність за формою 6-зем та 2-зем не позбавляє права ПП «Рембудсервіс» на оформлення земельної ділянки, відповідно до законодавства, як власника нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці і як правонаступника, звернувшись з відповідним дозволом до селищної ради.

Отже, підсумовуючи вищенаведене, суд вважає, що в судовому засіданні було доведено, що порушень законодавства органом місцевого самоврядування при прийнятті рішення щодо внесення змін в державну статистичну звітність за формою 2-зем та 6-зем. небуло, тому позовні вимоги ПП «Рембудсервіс» не підлягають задоволенню.

В судовому засіданні 06.06.2014 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Відповідно до ст. 160 КАС України повний текст постанови виготовлено 11.06.2014 року.

На підставі наведеного, керуючись Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми № № 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженої наказом Державного комітету статистики України № 377 від 05.11.1998 року, п. 6 перехідних положень, ст. ст. 12, 92, 120, 125, 141 ЗК України, ст. ст. 2, 7, 17, 60, 94, 158-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позову Приватного підприємства «Рембудсервіс» до Ємільчинської селищної ради про скасування рішення двадцять першої сесії 6 скликання Ємільчинської селищної ради від 25 грудня 2013 року № 762 - відмовити.

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Ємільчинський районний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя /підпис/

Копія вірна:

Суддя: Т. П. Прищепа