ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" березня 2007 р.
Справа № 3/70-697(12/90-1135)
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі
при секретарі судового засідання
Розглянув справу
за позовом: Військового прокурора Тернопільського гарнізону м. Тернопіль в інтересах Держави в особі органу уповноваженого здійснювати функції у спірних відносинах в особі позивача Міністерства оборони України, м. Київ
до відповідачів: 1-го Державного підприємства Міністерства оборони України „Івано-Франківський лісопромкомбінат” , м. Івано-Франківськ
2-го Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції, м. Тернопіль
за участю представників сторін:
від позивача: не явився
від відповідача: 1-го не явився
2-го Іванців Ю.С. представник по довіреності №28/7/10-015 від 04.01.2007 року
в присутності військового прокурора Тернопільського гарнізону –Юськів П.М.
Суть справи: До господарського суду Тернопільської області поступила позовна заява Військового прокурора Тернопільського гарнізону м. Тернопіль в інтересах Держави в особі органу уповноваженого здійснювати функції у спірних відносинах в особі Міністерства оборони України, м. Київ до Державного підприємства Міністерства оборони України „Івано-Франківський лісопромкомбінат” , м. Івано-Франківськ та Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції, м. Тернопіль , в якій позивач просить :
* визнати недійсним акт Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції ,а саме: акт опису активів Тернопільського УВТК ДП МО України „Івано –Франківський ЛПК” в рахунок погашення його податкового боргу від 29 липня 2003 року в частині опису майна ,що включається до складу цілісного майнового комплексу державного підприємства , а саме:
- будівлі столярної майстерні - в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №1 ”Столярна майстерня”,
- будівлі лісопильного цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №2 „Лісопильний цех”,
- будівлі механічної майстерні –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №3 ”Механічна майстерня”,
- будівлі арматурного цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №4 ”Арматурний цех”,
- будівлі формувального цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №5 „Формувальний цех”,
- будівлі бетонно –змішувального цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №7 ”Бетонно - змішувальний цех”,
- котельні –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №8 „Котельня”,
- будівлі сушарки –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №10 „Сушка”,
- будівлі матеріального складу –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №11 „Склад матеріальний”,
- будівлі складу цементу –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №13 „Склад цементу”,
- будівлі арматурного нового цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №14 „Арматурний новий цех”,
- пропарочних камер –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під № 16 ”Пропа-
рочні камери”,
- свердловина –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №17 „Свердловина водяна”,
- Сітка водонапірна - в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №18 „Водонапірна сітка”,
- Електрокабельна лінія –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №19 „Кабельна лінія” ,
- Стрічковий конвеєр – в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №20 „Стрічковий конвеєр”,
* судові витрати покласти на відповідачів.
1-й Відповідач своїм конституційним правом на захист скористався. Явку в судове засідання свого представника забезпечив, надав суду письмовий відзив на позов, в якому проти позову заперечує, посилаючись на те, що опис активів було здійснено правомірно і на законних підставах, а тому не має підстав для задоволення позовних вимог позивача.
2-й Відповідач своїм конституційним правом на захист скористався. Явку в судове засідання свого представника забезпечив, надав суду письмовий відзив на позов, в якому проти позову заперечує, посилаючись на те, що опис активів було здійснено правомірно і на законних підставах, у відповідності Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами і доповненнями , а тому не має підстав для задоволення позовних вимог позивача.
В порядку ст.ст.49, 50, 51, 53, 56, 58, 59, 65, 126, 127, 130 Кодексу адміністративного судочинства України в розпочатому судовому засіданні роз’яснено права представників сторін та особам, які беруть участь у справі.
В судовому засіданні представник військового прокурора Тернопільського гарнізону подав заяву про уточнення позовних вимог по справі №3/70-697(12/90-1135), в якій у відповідності ст.121 Конституції України , ст. 36-1 Закону України „Про прокуратуру”, ст..20 ГК України , ст. ст. 3, 6, 51, 60, 104, 105, 106, п.6 Розділу УІІ прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України , пп.10.1.1., пп.10.1.3 п.10.1 ст.10, п.11.1 ст.11 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” , п.11, п.12 „Порядку стягнення коштів та продажу інших активів платника податків , які перебувають у податковій заставі”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2002 року №538, просить:
- визнати нечинним рішення Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції, а саме акт опису активів Тернопільського УВТК ДП МО України „ Івано –Франківський ЛПК „ в рахунок погашення його податкового боргу від 29 липня 2003 року за формою згідно з додатком №4 до „Порядку стягнення коштів та продажу інших активів платника податків ,які перебувають у податковій заставі”, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 15 квітня 2002 року №538.
Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно дослідивши обставини справи, та вислухавши доводи та заперечення представників сторін, доводи представника військового прокурора, суд встановив наступне:
5 серпня 2005 року господарський суд Тернопільської області по справі №12/18-247(6/176-1657) за позовом Військового прокурора Тернопільського гарнізону м. Тернопіль в інтересах Держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції у спірних відносинах в особі Міністерства оборони України, м. Київ до Державного підприємства Міністерства оборони України „Івано-Франківський лісопромкомбінат” , м. Івано-Франківськ та Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції, м. Тернопіль прийняв рішення яким визнав недійсним акт опису активів Тернопільського УВТК ДП МО України „Івано- Франківський ЛПК” від 29 липня 2003 року в частині опису майна , що знаходиться за адресою м. Тернопіль вул.. Лозовецька,24 , а саме:
- будівлі столярної майстерні - в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №1 ”Столярна майстерня”,
- будівлі лісопильного цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №2 „Лісопильний цех”,
- будівлі механічної майстерні –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №3 ”Механічна майстерня”,
- будівлі арматурного цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №4 ”Арматурний цех”,
- будівлі формувального цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №5 „Формувальний цех”,
- будівлі бетонно –змішувального цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №7 ”Бетонно - змішувальний цех”,
- котельні –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №8 „Котельня”,
- будівлі сушарки –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №10 „Сушка”,
- будівлі матеріального складу –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №11 „Склад матеріальний”,
- будівлі складу цементу –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №13 „Склад цементу”,
- будівлі арматурного нового цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №14 „Арматурний новий цех”,
- пропарочних камер –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під № 16 ”Пропа-
рочні камери”,
- свердловина –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №17 „Свердловина водяна”,
- Сітка водонапірна - в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №18 „Водонапірна сітка”,
- Електрокабельна лінія –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №19 „Кабельна лінія” ,
- Стрічковий конвеєр – в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №20 „Стрічковий конвеєр”.
Тернопільська об’єднана державна податкова інспекція м. Тернопіль не погоджуючись з рішенням, в установленому законом порядку подала апеляційну скаргу на рішення господарського суду Тернопільської області по даній справі до Львівського апеляційного господарського суду.
Львівський апеляційний господарський суд 24 листопада 2005 року виніс ухвалу у відповідності якої рішення господарського суду Тернопільської області від 05.08.2005 року у справі №12/90-1135 залишено без змін, а апеляційна скарга - без задоволення.
Тернопільська об’єднана державна податкова інспекція м. Тернопіль не погоджуючись з рішенням Львівського апеляційного господарського суду , в установленому законом порядку подала касаційну скаргу на рішення господарського суду Тернопільської області та ухвалу Львівського апеляційного господарського суду по даній справі до Вищого адміністративного суду України.
Вищий адміністративний суд України 20 грудня 2006 року виніс ухвалу по даній справі, згідно якої рішення господарського суду Тернопільської області від 05.08.2005 року та ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 24.11.2005 року у справі №12/90-1135 скасував , а справу направив на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
Розпорядженням голови господарського суду Тернопільської області від 19 лютого 2007 року передана на розгляд судді Турецькому І.М.
На виконання вказаного розпорядження 20 лютого 2007 року суддя Турецький І.М. виніс ухвалу про відкриття провадження у адміністративній справі №3/70-697(12/90-1135) і прийняття її до свого провадження.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, додатково представлені документи, вислухавши доводи представника прокуратури та заперечення представників відповідачів, господарський суд встановив наступне:
20 травня 1993 року наказом №104 Міністра оборони України „ Про заснування державного підприємства Міністерства оборони –„Івано –Франківського лісопромкомбінату”, було створено підприємство Міністерства оборони України „Івано –Франківський лісопромисловий комбінат” засноване на загальнодержавній власності , з наданням йому права юридичної особи.
Вищеназваним наказом затверджено статут „Івано –Франківського лісопромислового комбінату”.
У відповідності даного статуту (пункт 2.3.) Івано –Франківський лісопромисловий комбінат як підприємство має у своєму складі 21 підрозділ, в тому числі підрозділ:
-Тернопільський цех залізобетонних виробів , місце розташування: 282000 м. Тернопіль вул. Лозовецька,34, працює на правах самостійного підрозділу з правом відкриття рахунку в банку згідно положення про підрозділ.
Державне підприємство Івано-Франківський лісопромкомбінат Міністерства оборони України є державним підприємством ,яке створене на підставі Закону України „Про підприємства в Україні” , Закону України „Про власність”, Декрету Кабінету Міністрів України №8 від 1992 року, наказу Міністра оборони України від 2 лютого 1993 року №18, Міністерство оборони України здійснює функції по управлінню майном лісопромкомбінату.
Підприємство є державним підприємством Міністерства оборони України ,діяльність якого регулюється законодавством України, наказами Міністра оборони України та даним статутом.
Підприємство є самостійним господарським суб’єктом з правами юридичної особи ,має самостійний баланс та розрахунковий рахунок в банку, круглу печатку ,штамп та бланки із своєю назвою емблеми , круглі печатки , штампи цехів, структурних підрозділів, профкомів відділу кадрів та інші реквізити.
Місце знаходження управління підприємства: Україна м. Івано – Франківськ вул.. Цілиноградська,6.
У відповідності довідки №22-40 про включення до ЄДРПОУ Тернопільського обласного управління статистики Тернопільське управління виробничо-технологічної комплектації Івано –Франківського ЛПК МО України (ідентифікаційний код 24633164 ) зареєстрований у Тернопільській області як структурний підрозділ без права юридичної особи.
Згідно довідки №1474 від 30 липня 1999 року державної податкової інспекції у м. Тернополі Тернопільське управління виробничо-технологічної комплектації Івано –Франківського ЛПК МО України (ідентифікаційний код 24633164 м. Тернопіль вул.. Лозовецька ,34 ) взято на облік, як платник податків у м. Тернополі.
5 листопада 2002 року головне квартирно –експлуатаційне управління Міністерства оборони України видало розпорядження №144\18-957, в якому зобов’язало керівників підприємств ,в тому числі Івано - Франківський лісопромкомбінат, в якому вказано, що на виконання розпорядження начальника Головного управління розквартирування військ і капітального будівництва від 1 листопада 2002 року №163/2/2/4008 запропоновано надати до ГоловКЕУ:
- переліки майна ,як джерела податкового погашення ,яке не входить до цілісного майнового комплексу, відповідно до положення „Про порядок віднесення майна до такого, що не включається до складу цілісних майнових комплексів державних підприємств ,які не підлягають приватизації”, затвердженого наказом Фонду державного майна від 5 травня 2001 року №787.
- суму податкового боргу станом на 1 жовтня 2002 року по кожному підприємству, що не підлягає приватизації
- вказану інформацію надати в термін до 7 листопада 2002 року.
На виконання розпорядження №144/18-957 від 5.11.2002 року керівник Івано –Франківського ЛПК МО України Кочетигов М.І. своїм листом №667 від 8.11.1002 року подав до ГоловКЕУ МО України :
· перелік майна , як джерела податкового погашення ,яке не входить до цілісного майнового комплексу, відповідно до положення „Про порядок віднесення майна до такого, що не включається до складу цілісних майнових комплексів державних підприємств ,які не підлягають приватизації”, затвердженого наказом Фонду державного майна від 5 травня 2001 року №787.
· Довідку про суму податкового боргу.
У відповідності довідки про суму податкового боргу Івано –Франківського ЛПК станом на 1.10.2002 року (додаток №2) становить 4 476 000 грн.
Згідно з переліком майна, як джерела погашення податкового боргу по Івано -Франківському ЛПК вказано майно восьми підрозділів, в тому числі по Тернопільському УВТК .
По опису майна по Тернопільському УВТК , значиться 127 пунктів майна ,в тому числі:
- будівлі столярної майстерні - в списку під № №1 ”Столярна майстерня” вартістю 3 976 грн.
- будівлі лісопильного цеху –в списку під №2 „Лісопильний цех” вартістю 4441 грн.
- будівлі механічної майстерні –в списку під №3 ”Механічна майстерня” вартістю 2255 грн.
- будівлі арматурного цеху –в списку під №4 ”Арматурний цех” вартістю 2217 грн.
- будівлі формувального цеху –в списку під №5 „Формувальний цех” вартістю 2292 грн.
- будівлі бетонно –змішувального цеху –в списку під №7 ”Бетонно - змішувальний цех” вартістю 3764 грн.
- котельні –в списку під №8 „Котельня” вартістю 3998 грн.
- будівлі сушарки –в списку під №10 „Сушілка” вартістю 730 грн.
- будівлі матеріального складу –в списку під №11 „Склад матеріальний” вартістю 3653 грн.
- будівлі складу цементу –в списку під №13 „Склад цементу” вартістю 3310 грн.
- будівлі арматурного нового цеху –в списку під №14 „Арматурний новий цех” вартістю 19904 грн.
- пропарочні камери –в списку під № 16 ”Пропарочні камери” вартістю 2800 грн.
- свердловина водяна –в списку під №17 „Свердловина водяна” вартістю 1635 грн.
- Сітка водопровідна - в списку під №18 „Водонапірна сітка” вартістю 369 грн.
- Електрокабельна лінія –в списку під №19 „Кабельна лінія” вартістю 83 грн.
- Стрічковий конвеєр – в списку під №57 „Стрічковий конвеєр” вартістю 241 грн.,
яке розташоване за адресою м. Тернопіль вул. Лозовецька,34.
24 червня 2003 року ГоловКЕУ своїм листом №163/2843 звернулося до державного секретаря Міністерства Оборони України з клопотанням надати дозвіл на реалізацію активів підприємств, яке не задіяно в виробничому процесі і не являється частиною цілісного майнового комплексу для погашення податкового боргу в сумі 990,9 тис. грн. по Івано-Франківському ЛПК МО України.
На даному листі вчинена резолюція „Дозволяю в установленому порядку , підпис, 27.06.2003 року.
23.06.2003 року начальником розквартирування військ і капітального будівництва збройних сил –начальник головного управління розквартирування військ і капітального будівництва генерал - лейтенант О.М. Мещеряков затвердив перелік майна, що не включається до складу цілісного майнового комплексу державного підприємства МО України „Івано- Франківський ліспромкомбінат” ,яке підлягає відчуженню згідно постанови №787 від 5.05.2001 року, по списку значиться 47 пунктів майна , в тім числі з 27-го по 47-й пункт майно по Тернопільському УВТК за адресою м. Тернопіль вул. Лозовецька 34.
2 липня 2003 року ГоловКЕУ МО України своїм листом №163/2964 надало розпорядження керівнику Івано - Франківського ЛПК, в якому вказано, що з метою покращення фінансового стану державного підприємства Міністерства оборони України „Івано –Франківський лісопромкомбінат” державний секретар МО України дав згоду на зняття з обліку та реалізацію майна , яке не входить до складу цілісного майнового комплексу ЛПК
Запропоновано через податкові адміністрації на місцях , згідно ст.11 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами „ прискорити роботу щодо оцінки та реалізації зазначеного майна.
Про результати проведеної роботи доповісти письмово в термін до 30 серпня 2003 року
15.07.2003 року керівник Івано-Франківського ЛПК МО України своїм листом №529 повідомив державну податкову інспекцію у м. Тернополі, регіональне відділення Фонду державного майна України у Тернопільській області та командира військової частини А-1551, про те, що державним підприємством „Івано –Франківський ліспромкомбінат” МО України отримано дозвіл №163/2964 від 2.07.2003 року на реалізацію майна, що не входить до складу цілісного майнового комплексу ЛПК .
Відповідно до Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р №2181-ІІІ та Постанови КМ України від 15.04.2002 року №538 „Про затвердження порядку стягнення коштів та продажу інших активів платника податків ,які перебувають у податковій заставі „ прошу ВАС встановити порядок реалізації вищевказаного майна з врахуванням ,що всі отримані кошти ,за винятком необхідних відрахувань, будуть направлені на погашення податкової заборгованості Тернопільського УВТК.
При цьому додається перелік майна та дозвіл на 4-х аркушах.
Судом встановлено наступне:
На практичну реалізацію ст..10 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами” постановою Кабінету Міністрів України №538 від 15.04.2002 року затверджено Порядок стягнення коштів та продажу інших активів платника податків ,які перебувають у податковій заставі.
Згідно п.11 вказаного Положення платник податків (для державних і комунальних підприємств –за узгодженням з органом уповноваженим управляти його майном) не пізніше ніж на 30 –й календарний з моменту отримання другої податкової вимоги , самостійно визначає склад і черговість продажу своїх активів виходячи з принципів збереження цілісності майнового комплексу ,що забезпечує ведення його основної виробничої діяльності та повного погашення суми податкового боргу.
Судом встановлено, що другу податкову вимогу УВТК „ Івано - Франківського ліспромкомбінату” отримало 21.11.2001 року ,про що свідчить поштове повідомлення.
Разом з тим, податковим органом 10.05.2002 року прийнято рішення за №16545-7-24-35 про стягнення коштів та продаж інших активів платника в рахунок погашення його податкового боргу.
Оскільки платник податків в порушення податкового законодавства України самостійно не виділив активи ,а тому податковий орган ,у відповідності до пункту 12 вищенаведеного Порядку зобов’язаний самостійно визначити у присутності платника податків (його посадових осіб) склад активів ,що підлягають продажу ,виходячи з принципів збереження цілісності майнового комплексу того, та з урахуванням що звичайна оціночна вартість таких активів не перевищує двократного розміру податкового боргу.
Таке рішення податкового керуючого може бути оскаржене у порядку, визначеному Законом для оскарження рішень податкового органу , щодо визначення сум податкових зобов’язань або податкового боргу, однак платником податків вищевказане рішення податкового органу не оскаржувалося.
Із цього випливає що відповідно до вимог ст.10 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами” та пункту 11 „Порядку стягнення коштів та продажу інших активів платника податків ,які перебувають у податковій заставі” податковим органом правомірно за погодженням з посадовими особами платника податків складено акт опису активів від 29.07.2003 року .
Зазначений перелік активів погоджений з відповідним органом - Міністерством Оборони України ,який 23.06.2003 року затвердив наданий перелік майна ,як такого що не входить до цілісного майнового комплексу
29 липня 2003 року податковим керуючим державної податкової інспекції у м. Тернополі складено акт опису активів (Додаток №4 до „Порядку стягнення та продажу інших активів платника податків ,які перебувають у податковій заставі”) згідно якого описав майно Тернопільського УВТК, яке знаходиться за адресою м. Тернопіль вул.Лозовецька,34 в кількості 21 пункт ,в тому числі:
- будівлі столярної майстерні - в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №1 ”Столярна майстерня”,
- будівлі лісопильного цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №2 „Лісопильний цех”,
- будівлі механічної майстерні –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №3 ”Механічна майстерня”,
- будівлі арматурного цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №4 ”Арматурний цех”,
- будівлі формувального цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №5 „Формувальний цех”,
- будівлі бетонно –змішувального цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №7 ”Бетонно - змішувальний цех”,
- котельні –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №8 „Котельня”,
- будівлі сушарки –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №10 „Сушка”,
- будівлі матеріального складу –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №11 „Склад матеріальний”,
- будівлі складу цементу –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №13 „Склад цементу”,
- будівлі арматурного нового цеху –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №14 „Арматурний новий цех”,
- пропарочних камер –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під № 16 ”Пропа-
рочні камери”,
- свердловина –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №17 „Свердловина водяна”,
- Сітка водонапірна - в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №18 „Водонапірна сітка”,
- Електрокабельна лінія –в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №19 „Кабельна лінія” ,
- Стрічковий конвеєр – в акті опису активів від 29 липня 2003 року під №20 „Стрічковий конвеєр”,
Даний акт опису активів підписаний податковим керуючим і представником платника податків Головатим В.Г. ,якому і було передано описане майно на зберігання і затверджений начальником ДПІ у м. Тернополі.
1 жовтня 2003 року Тернопільське УВТК МО України Івано-Франківського ЛПК в особі директора Дунець В.А. та ПМП „Експертооцінка” в особі директора Дикого М.Є. укладено угоду №45 про проведення оцінки вартості майна.
У відповідності висновку про оцінку вартості будівель та устаткування ПМП „Експертооцінка” оцінила будівлі та устаткування ,що належать Тернопільському УВТК МО України Івано –Франківському ЛПК і знаходяться за адресою м. Тернопіль вул. Лозовецька,34 в сумі 658 125 грн. без ПДВ ,станом на 31.10.2003 року .
14 листопада 2003 року ДПІ у м. Тернополі та ТзОВ „Скриня” заключили між собою договір без номера „Про виконання робіт з реалізації майна, що знаходиться в податковій заставі згідно якого ТзОВ „Скриня” зобов’язалося здійснити реалізацію майна Тернопільського УВТК Івано-Франківського ЛПК МО України, що знаходиться у податковій заставі, а саме:
- будівля лісопильного цеху - оціночною вартістю 45960 грн.
- будівля столярної майстерні –оціночною вартістю 39120 грн.
- будівля механічної майстерні –оціночною вартістю 20370 грн.
- будівля арматурного цеху –оціночною вартістю 21280 грн.
- будівля формувального цеху –оціночною вартістю 17880грн.
- будівля бетонно –змішувального цеху –оціночною вартістю 4330 грн.
- котельні –оціночною вартістю 37060 грн.
- будівля сушарки –оціночною вартістю 2470 грн.
- будівля матеріального складу –оціночною вартістю 16350 грн.
- будівля складу цементу –оціночною вартістю 0 грн.
- будівля арматурного нового цеху –оціночною вартістю 83040 грн.
- пропарочні камери –оціночною вартістю 62520 грн.
- свердловина –оціночною вартістю 20040 грн.
- Сітка водопровідна - оціночною вартістю 8420 грн.
- Електрокабельна лінія –оціночною вартістю 3940 грн.
- Стрічковий конвеєр – оціночною вартістю 900 грн.
- Будівля санвузла - оціночною вартістю 2790,00 грн.
- Будівля гаражів - оціночною вартістю 50270 , 00 грн.
- Будівля побутових приміщень - оціночною вартістю 38960,00 грн.
- Будівля овочесховища - оціночною вартістю 4870,00 грн.
- Колодотяг Б19 –оціночною вартістю 825,00 грн.
У відповідності чинного законодавства України в газеті Свобода” від 22.11.2003 року було опубліковано об” яву про проведення аукціону з продажу майна управління виробничо –технічної комплектації Івано - Франківського ЛПК, а саме:
* комплекс будівель з 14 споруд
* пропарювальні камери
*сітка водопровідна
*свердловина
*електрокабельна лінія
*стрічковий конвеєр
* колодотяг,
який відбудеться 1 грудня 2003 року за адресою м. Тернопіль вул. Коперніка,3
На день слухання справи вищеназване майно відчужене Товариству з обмеженою відповідальністю „ТеДБуд м. Тернопіль вул. Дубовецька,1-б, що підтверджується договором купівлі –продажу , від 9.09.2004 року та акту передачі вищеназваного майна .
Отримані кошти за продане майно використані для погашення податкової заборгованості, що підтверджується довідкою податкового органу про розподіл коштів, отриманих від реалізації майна.
Оцінивши представлені документальні докази, вислухавши доводи та заперечення представників сторін та представника військової прокуратури Тернопільського військового гарнізону, господарський суд Тернопільської області прийшов до переконання, що відповідачем у відповідності до ст.10 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами” та пункту 11 Порядку стягнення коштів та продажу інших активів платника податків ,які перебувають у податковій заставі було складено акт опису активів від 29.07.2003 року у відповідності чинного законодавства України ,а тому позовні вимоги позивача документально не обґрунтовані і задоволенню не підлягають.
А також в судовому засіданні представник першого відповідача - ДП МО України „Івано-Франківський ЛПК” заявив клопотання, про заміну неналежної сторони згідно ст.52 КАСУ, а саме:
- виключити ДП МО України „Івано –Франківський ЛПК” із числа відповідачів і залучити ДП МО України „Івано –Франківський ЛПК „ до участі у справі як третю особу, на стороні позивача .
Розглянувши клопотання ДП МО України „Івано –Франківський ЛПК” та матеріали справи,суд встановив наступне:
До господарського суду Тернопільської області поступила позовна заява Військового прокурора Тернопільського гарнізону м. Тернопіль в інтересах Держави в особі органу уповноваженого здійснювати функції у спірних відносинах в особі Міністерства оборони України, м. Київ з позовом до Державного підприємства Міністерства оборони України „Івано-Франківський лісопромкомбінат” , м. Івано-Франківськ та Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції, м. Тернопіль , в якій просить визнати недійсним акт Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції ,а саме: акт опису активів Тернопільського УВТК ДП МО України „Івано –Франківський ЛПК” в рахунок погашення його податкового боргу від 29 липня 2003 року в частині опису майна ,що включається до складу цілісного майнового комплексу.
Стаття 52 КАСУ передбачає наступне:
1. Суд першої інстанції, встановивши, що із адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право ви моги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за
адміні стративним позовом, може за згодою позивача допустити за міну первинного позивача або відповідача належним позива чем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
2. Якщо позивач не згоден на його заміну іншою особою, то ця особа може вступити у справу як третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, про що суд повідомляє третю особу.
3. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою осо бою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні адміністративного позову до такого від повідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
4. Після заміни сторони, вступу третьої особи, що заявляє са мостійні вимоги на предмет спору, залучення другого відпові дача розгляд адміністративної справи починається спочатку
Оцінивши заявлене клопотання відповідача - ДП МО України „Івано-Франківський ЛПК” про заміну неналежної сторони згідно ст.52 КАСУ,а саме:
- виключити ДП МО України „Івано –Франківський ЛПК” із числа відповідачів і залучити ДП МО України „Івано –Франківський ЛПК „ до участі у справі як третю особу, на стороні позивача , визнав його необгрунтованим і як таке ,що не підлягає задоволенню.
Судові витрати в порядку ст.ст. 87,89,90,94, 97,98, Кодексу адміністративного
судочинства України , покласти на відповідача - ДП МО України „Івано –Франківський ЛПК”.
Керуючись ст. ст. 69, 70, 71, 76, 77, 79, 80, 86, 122, 133, 138, 158, 160, 161, 162, 163, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами”, „Порядком стягнення коштів та продажу інших активів платника податків ,які перебувають у податковій заставі”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №538 від 15.04.2002 року, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. В задоволенні клопотання, про заміну неналежної сторони згідно ст.52 КАСУ,а саме:
- виключити ДП МО України „Івано –Франківський ЛПК” із числа відповідачів і залучити ДП МО України „Івано –Франківський ЛПК „ до участі у справі як третю особу, на стороні позивача , відмовити.
2.В позові по даній справі ,відмовити.
3. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції ,а протягом 20 днів після подання заяви про подання апеляційної скарги.
4.Постанову суду направити сторонам по справі
Суддя