ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/1428/14
10 червня 2014 року 11год. 17хв. м. РівнеРівненський окружний адміністративний суд у складі судді Махаринця Д. Є. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Головного управління Міндоходів у Рівненській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій в сумі 8500 грн., -ВСТАНОВИВ :
Головне управління Міндоходів у Рівненській області звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій в сумі 8500 грн.
Справа розглянута в порядку скороченого провадження.
Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 21 травня 2014 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня отримання ухвали для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.
Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідно до наказу від 18.10.2013 № 510, направлень від 17.10.2013 № 205 та №206 працівниками Головного управління Міндоходів у Рівненській області проведено фактичну перевірку дотримання вимог чинного законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів у кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1" за адресою: АДРЕСА_1, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1.
Статтею 16 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон № 481/95-ВР) встановлено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції визначеної законами України.
За результатами перевірки було складено акт № 109/21/НОМЕР_1 від 18.10.2013, відповідно до висновків якого в ході перевірки встановлено факт реалізації пачки сигарет "Прима срібна червона" з маркою акцизного податку: 26 АААЖ 381180 ТВ 13/2 за ціною 8,50 грн. та пачки сигарет "Честерфілд сині" з маркою акцизного податку: 20 ААБК 343063 ТВ 13/2 за ціною 11,00 грн. Продавець розрахункову операцію провела на повну суму покупки, роздрукувала та видала фіскальний чек № 1266 від 18.10.2013 на суму 19,50 грн. Всього в реалізації знаходилися тютюнові вироби в асортименті, які зазначені в додатку до акту перевірки, в кількості 71 пачка на загальну суму 698,50 грн.
Факт продажу двох пачок сигарет з описаними маркою акцизного податку підтверджується письмовим поясненням продавця ОСОБА_2
На вказаних тютюнових виробах марки акцизного податку мають ознаки підробки, а саме: відсутня гама кольорів, нечіткий і розмитий друк, захисні видимі волокна повторюються в однакових місцях на різних марках.
Вилучені марки акцизного податку 20 ААБК 343063 ТВ 13/2,26 АААЖ 381180ТВ 13/2,20 ААЖЗ 160769 ТВ 12/3,20АААЖ 426977 ТВ 13/2,20 ААБЦ 309269 ТВ 12/4, 16 ААББ 381208 ТВ 13/2 було направлено на проведення експертизи до уповноваженої державної установи - Департаменту державної політики у сфері пробірного нагляду, документів суворої звітності та лотерейної діяльності Міністерства фінансів України листом від 22.10.2013 № 1477/10/17-00-21-19.
Актом експертизи від 22.11.2013 № 293-10-13 встановлено, що надані на експертизу марки акцизного податку для маркування тютюнових виробів вітчизняного виробництва з реквізитами:
- ТВ, 20АААЖ 426977,13/2,
- ТВ, 20ААБК 343063, 13/2,
- ТВ, 26АААЖ 381180,13/2,
- ТВ, 16ААББ 381208,13/2,
- ТВ, 20ААЖЗ 160769, 12/3,
- ТВ, 20ААБЦ 309269, 12/4 - державним підприємством "Поліграфічний комбінат Україна по виготовленню цінних паперів" не виготовлялись і є підробленими.
Зберігання та реалізація алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку суперечить абзацу 3 частини 4 статті 11 Закону № 481/95-ВР та Положенню про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1251.
Відповідальність за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку встановлена абзацом 15 частини 2 статті 17 Закону № 481/95- ВР, і передбачає застосування до суб'єктів господарювання фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості товару, але не менше 8500 гривень.
Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790, прийнято рішення від 20.12.2013 № 170106/21 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу на суму 8500 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій отримане ОСОБА_2 26.12.2013, згідно з поштовим повідомленням від 23.12.2013, у встановленому порядку оскаржене не було.
Згідно пункту 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790 у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкції стягується на підставі рішення суду.
На момент розгляду справи фінансові санкції в розмірі 8500,00 грн. відповідачем не сплачені.
З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення суми штрафних санкцій в сумі 8500 грн. підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.
Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 8500,00 грн. (вісім тисяч п'ятсот гривень 00 коп.), які перерахувати до Державного бюджету, р/р 31119106700103, УК у Дубенському районі 21081100, код ЄДРПОУ 38043480, ГУ ДКСУ у Рівненській області, МФО 833017, код платежу 21081100, код виду сплати 135.
Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.
У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.
Суддя Махаринець Д. Є.