ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 червня 2014 року м. Київ К/800/65571/13
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючий суддя судді Муравйов О. В. Блажівська Н. Є. Борисенко І. В.розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платниківна постановуКиївського апеляційного адміністративного суду від 05.12.2013 рокуу справі№ 826/10978/13-аза позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «ЗАРА Україна»до Окружної державної податкової служби - Центральний офіс з обслуговування великих платників податків Державної податкової службипровизнання нечинним податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.08.2013 року у справі № 826/10978/13-а в задоволенні позову відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 05.12.2013 року апеляційну скаргу ТОВ «Зара Україна» задоволено. Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва скасовано. Позов задоволено. Скасовано податкове повідомлення-рішення Окружної державної податкової служби - Центральний офіс з обслуговування великих платників податків Державної податкової служби № 0000153930 від 19.04.2013 року.
Не погоджуючись із постановою апеляційного суду, відповідач звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить її скасувати, залишити в силі постанову першої інстанції. Свої вимоги заявник обґрунтовує порушенням судами норм матеріального та процесуального права, зокрема, абз. 12 ст. 2, п. 9 ст. 3, п. 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Заперечення на касаційну скаргу не надходили, що не перешкоджає її розгляду по суті.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що за результатами проведеної відповідачем фактичної перевірки магазину «Зара» по пр. Оболонський, 18, в м. Києві, в якому здійснює підприємницьку діяльність ТОВ «ЗАРА Україна», складено акт № 0012/28/10/39/35534116 від 05.04.2013 року, яким зафіксовано порушення п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» внаслідок невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків, оскільки контролюючим органом виявлено 2 256 фіскальних звітних чеків, які не містять відомостей про зміну та номер чека.
На підставі акта перевірки відповідачем 19.04.2013 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000153930, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 716 720,00 грн.
Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з правомірності спірного податкового повідомлення-рішення, оскільки у зв'язку з відсутністю у звітних чеках відомостей про їх номер та зміну, останні не можуть вважатись фіскальними звітними чеками в розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Суд апеляційної інстанції дійшов висновку про задоволення позову, оскільки застосування штрафних санкцій за відсутність певних реквізитів у фіскальних звітних чеках з посиланням на п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» є необґрунтованим.
Колегія суддів погоджується з висновком апеляційного суду, враховуючи наступне.
Згідно із п. 9 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкт господарювання зобов'язаний щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Стаття 2 цього Закону визначає, що фіскальний звітний чек - це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті.
Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тобто, відповідальність передбачена лише за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку, а не за його невідповідність встановленій формі.
Отже, відповідачем в акті перевірки зазначено, що порушення платника полягає у відсутності у фіскальних звітних чеках номеру та зміни у ті дні, коли через реєстратор не було проведено жодної розрахункової операції, тому нарахування штрафних санкцій за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку є помилковим.
Оскільки в порушення ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України податковим органом не доведено правомірність висновків акта перевірки, що стали підставою прийняття податкового повідомлення-рішення, колегія суддів погоджуються з висновком апеляційного суду про задоволення позову.
Доводи касаційної скарги, викладеного не спростовують.
За таких обставин підстави для задоволення касаційної скарги відсутні.
Керуючись ст. ст. 220, 223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центральний офіс з обслуговування великих платників відхилити.
Постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 05.12.2013 року у справі № 826/10978/13-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236-239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя О. В. Муравйов
Судді Н. Є. Блажівська
І. В. Борисенко