Постанова № 39306118, 13.06.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.06.2014
Номер справи
813/2973/14
Номер документу
39306118
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 червня 2014 року справа № 813/2973/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В., за участю секретаря судового засідання: Процько Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Самбірської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в :

Самбірська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Львівській області звернулася у Львівський окружний адміністративний суд з позовом у якому згідно заяви від 13.06.2014 року просить стягнути з Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства податковий борг у розмірі 278019,37 грн.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що у відповідача існує податковий борг внаслідок несплати податкового зобов’язання по податку на прибуток у розмірі 152344,75 грн. та по податку на додану вартість у розмірі 125674,62 грн. Враховуючи те, що відповідачем тривалий час не вживаються заходи щодо погашення заборгованості самостійно, просить позов задовольнити повністю.

Представник позивача в судове засідання не з’явився. Подав через канцелярію суду заяву від 13.06.2014 року про розгляд справи без участі Самбірської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області. Просив стягнути з Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства податковий борг у розмірі 278019,37 грн.

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце проведення судового розгляду.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які мають значення для справи, суд виходив з наступного:

Самбірське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства зареєстроване як юридична особа, з присвоєнням коду в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України – 05514293 та взяте на облік в органах державної податкової служби (довідка від 14.02.2014 року №219/10/1800/20/342).

Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пп. 41.1 ст.41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.

У відповідності до приписів п. 41.2 зазначеної статті органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Як вбачається з матеріалів справи заборгованість у Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства з податку на прибуток складають:

1) самостійно задекларовані підприємством податкові зобов’язання згідно поданих податкових декларацій з податку на прибуток, а саме:

- за 2012 рік від 11.02.2013 року №J0100112 на суму 51868,00 грн.;

- за 2013 рік від 27.01.2014 року №J0100112 на суму 95477,00 грн.

2) податкові зобов’язання, нараховані ДПІ у зв’язку з порушенням підприємством податкового законодавства:

- податкове повідомлення-рішення №0000701500 від 11.12.2012 року, яким визначено суму штрафу в розмірі 1824,65 грн.

3) пеня – 3175,10 грн.

Як вбачається з матеріалів справи заборгованість у Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства з податку на додану вартість складають:

1) самостійно задекларовані підприємством податкові зобов’язання згідно поданих податкових декларацій з податку на додану вартість, а саме:

- за жовтень 2013 року від 19.11.2013 року №J0200113;

- за листопад 2013 року від 18.12.2013 року №J0200113;

- за грудень 2013 року від 17.01.2014 року №J0200113;

2) податкові зобов’язання, нараховані ДПІ у зв’язку з порушенням підприємством податкового законодавства:

- податкове повідомлення-рішення №0003021500 від 20.12.2013 року, яким визначено суму штрафу в розмірі 9057,03 грн.;

- податкове повідомлення-рішення №0003001500 від 20.12.2013 року, яким визначено суму штрафу в розмірі 77452,25 грн.

3) пеня – 7822,62 грн.

Згідно довідки Самбірської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області від 11.06.2014 року №1082/10/13-10-25-00/362 станом на 10.06.2014 року за даними карток особових рахунків у Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства наявний податковий борг у розмірі 278 019,37 грн. (в тому числі по податку на прибуток у розмірі 152 344,75 грн. (податковий борг за зобов’язаннями – 147345,00 грн., податковий борг по пені – 3175,10 грн., податковий борг по штрафних санкціях – 1824,65 грн.) та по податку на додану вартість у розмірі 125 674,62 грн. (податковий борг за зобов’язаннями – 58206,00 грн., податковий борг по пені – 7822,22 грн., податковий борг по штрафних санкціях – 59646,00 грн.)).

Відповідно до припису норми п.п. 14.1.137 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п.п. 14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 вищезазначеного Кодексу вбачається, що податковий борг – сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Підпунктом 20.1.34 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що контролюючі органи мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Положеннями п.п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню грошове зобов’язання, самостійно визначене платником податків.

У відповідності до п.п.54.3.1 п. 54.3 ст. 54 Податкового Кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, зокрема, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Положеннями п.57.3 ст.57 Податкового Кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

На виконання вимог ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» позивачем були сформовані та надіслані на адресу Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства перша податкова вимога від 22.10.2001 року №1/42 на суму 1393,10 грн. та друга податкова вимога від 27.12.2001 року №2/436 на суму 41582,78 грн., які отримані головним бухгалтером відповідача згідно відміток у них.

З 01 січня 2011 року Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» втратив чинність у зв'язку з набранням чинності Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно із п. 59.5. ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Сторонами доказів щодо оскарження та скасування податкової вимоги до суду не надано.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пункт 95.1. статті 95 Податкового кодексу України).

У відповідності до пункту 95.3. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно пункту 95.4. статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Як вбачається з матеріалів справи сума заборгованості є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу.

Частиною 1 ст. 71 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З урахуванням викладеного, суд прийшов до переконання, що позовні вимоги Самбірської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами та підлягають до задоволення шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.

Керуючись ст. ст. 71, 94, 158, 159, 160-163, 167 КАС України, суд, –

п о с т а н о в и в :

Позов задоволити повністю.

Стягнути з рахунків Самбірського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства (81400, Львівська область, м. Самбір, вул. Шевченка, 59 а, код ЄДРПОУ: 05514293) у банках, обслуговуючих цього платника податків, до бюджету 278 019 (двісті сімдесят вісім тисяч дев’ятнадцять) грн. 37 коп. податкового боргу.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Крутько О.В.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 18.06.2014 року.