233 Справа № 233/3688/14-а
УХВАЛА
про повернення адміністративного позову
13 червня 2014 року м. Костянтинівка
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Бєлостоцька О.В., розглянувши матеріал адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Костянтинівці Костянтинівського міськрайонного управління юстиції у Донецькій області про визнання неправомірним висновку про відмову внесення змін до актового запису цивільного стану та зобовязання внести зміни, -
В С Т А Н О В И В
11 червня 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Костянтинівці Костянтинівського міськрайонного управління юстиції у Донецькій області, в якому позивач просить визнати неправомірним висновок відповідача про відмову у внесенні змін, доповнень до актового запису цивільного стану від 19.05.2014 року та зобовязати Відділ реєстрації актів цивільного стану по м. Костянтинівці Костянтинівського міськрайонного управління юстиції у Донецькій області внести зміни до актового запису про народження № 07 від 19.05.1928 року та у свідоцтво про народження на імя ОСОБА_1, а саме: виправити прізвище батька дитини з «Бондоренко» на «Бондаренко», доповнити по батькові дитини «Михайлович», по батьковій батька «Панасович», по батькові матері «Данилівна».
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає поверненню позивачеві з наступних підстав.
Предметна підсудність адміністративних справ визначена ст. 18 КАС України. Зокрема, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених п. п. 1-4 ч. 1 цієї статті; адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України (ч. 1 ст. 18 КАС України).
За приписами ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» органами державної реєстрації актів цивільного стану є відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції.
Відповідно до Типового положення про відділ державної реєстрації актів цивільного стану районного, районного у місті, міського (міста обласного значення), міськрайонного, міжрайонного управління юстиції, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 17 квітня 2002 року №30/5, відділ державної реєстрації актів цивільного стану є структурним підрозділом реєстраційної служби районного, районного у місті, міського (міста обласного значення), міськрайонного, міжрайонного управління юстиції, який реалізує повноваження Державної реєстраційної служби України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. У разі нестворення реєстраційної служби районного, районного у місті, міського (міста обласного значення), міськрайонного, міжрайонного управління юстиції відділ безпосередньо підпорядковується начальнику реєстраційної служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі і є структурним підрозділом районного, районного у місті, міського (міста обласного значення), міськрайонного, міжрайонного управління юстиції.
Таким чином, Відділ реєстрації актів цивільного стану по м. Костянтинівці є структурним підрозділом Костянтинівського міськрайонного управління юстиції у Донецькій області, яке відноситься до системи органів виконавчої влади.
Оскільки ОСОБА_1 предявлено позов до органу виконавчої влади, в силу ч. 2 ст. 18 КАС України дана справа предметно підсудна окружному адміністративному суду.
У відповідності до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві у випадку, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Приймаючи до уваги викладене, враховуючи, що дана справа не підсудна Костянтинівському міськрайонному суду, як адміністративному суду, вважаю, що позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Костянтинівці Костянтинівського міськрайонного управління юстиції у Донецькій області про визнання неправомірним висновку про відмову внесення змін до актового запису цивільного стану та зобовязання внести зміни слід повернути позивачеві, розяснивши йому, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом
Одночасно в силу п. 2 ч. 1 ст. ст. 7 Закону України «Про судовий збір» вважаю за необхідне повернути позивачеві ОСОБА_1 сплачений ним судовий збір в розмірі 121 грн. 80 коп.
Керуючись ст.ст. 18, 108 КАС України,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Костянтинівці Костянтинівського міськрайонного управління юстиції у Донецькій області про визнання неправомірним висновку про відмову внесення змін до актового запису цивільного стану та зобовязання внести зміни повернути позивачеві.
Судовий збір сплачений позивачем відповідно до квитанцій № 32 від 11 червня 2014 року ТББВ № 1004/067 філії Донецького обласного управління АТ «Ощадбанк» в розмірі 121 (сто двадцять одна) грн. 80 коп. на р/р 31215206700058, код ЄДРПОУ 37890775, МФО 834016 повернути ОСОБА_1.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду через Костянтинівський міськрайонний суд протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: