Рішення № 39270083, 17.06.2014, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
17.06.2014
Номер справи
904/2292/14
Номер документу
39270083
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

17.06.14р. Справа № 904/2292/14За позовом Державного підприємства "Придніпровська залізниця", м. Дніпропетровськ

до Публічного акціонерного товариства "АрселорМіттал Кривий Ріг", м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

про стягнення 3 720,05грн.

Суддя Турчин С.О.

Секретар судового засідання Сергієнко П.М.

Представники:

від позивача - Черненко Є.І. дов. №34 від 01.01.14р.

від відповідача - Майстат О.О. дов. №14-288юр від 02.12.13р.

СУТЬ СПОРУ:

Державне підприємство "Придніпровська залізниця" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до публічного акціонерного товариства "АрселорМіттал Кривий Ріг" про стягнення плати за користування вагонами та додаткових зборів у сумі 3720,05грн., з яких: плата за користування вагонами - 18,90грн., збір за телеграфне повідомлення - 211,80грн., збір за маневрову роботу - 2338,50грн., збір за охорону вантажу - 1150,58грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що за накладними №№47351440, 47351457, 47372263, 47781984, 47781950, 47781927, 47781893, 47741913, 47741921 станція Кривий Ріг Придніпровської залізниці прийняла від публічного акціонерного товариства "АрселорМіттал Кривий Ріг" вантаж - прутки з нелегованої сталі для перевезення за кордон України. На шляху прямування вагони №№55216030, 55106561, 54032966, 56075567, 52299872, 55227938, 55219950, 52177987 були затримані на станції Куп'янськ - Сортувальний Південної залізниці через відсутність в перевізних документах відмітки про проведення радіологічного контролю або документів, підтверджуючих проведення радіологічного контролю. Час затримки вагонів для проведення радіологічного контролю екологічною службою зафіксовано актами загальної форми ГУ-23 станції Куп'янськ - Сортувальний Південної залізниці №А830 від 01.08.2013року, №А8242 від 31.07.2013року, №А935 від 11.08.2013року, №8847 від 11.08.2013року, №А936 від 11.08.2013 року, №8848 від 11.08.2013 року, які підписані представниками станції та екологічної служби. При цьому на актах про закінчення затримки вагонів Державною екологічною інспекцією проставлено штемпелі радіологічного контролю з дозволом про вивіз вантажу за межі України.

На підставі актів станцією Куп'янськ - Сортувальний Південної залізниці було нараховано плату за користування вагонами, збір за маневрову роботу, збір за телеграфне повідомлення, збір за охорону вантажу за увесь час затримки вагонів у загальній сумі 3720,05грн.

Ухвалою суду від 09.04.14р. порушено провадження по справі та призначено слухання на 23.04.14р.

23.04.14р. в судове засідання повноважні представники сторін не з'явились. За результатами судового засідання розгляд справи відкладено до 20.05.14р.

19.05.14р., позивачем подано заперечення проти позову, з посиланнями на те, що:

- враховуючи вимоги ст. 319 Митного кодексу України, вина відповідача у затримці вагонів відсутня, а відтак і підстав для нарахування плати за користування вагонами і додаткових зборів, оскільки відповідач користується правом проходження радіологічного контролю у пунктах пропуску через державний кордон України, яким у даному випадку є пункт „Тополі";

- нарахування плати за користування вагонами здійснено з порушенням вимог ст.119 Статуту та Правил користування вагонами, оскільки залізницею не складалися відомості плати за користування вагонами, які є документами обліку часу перебування вагонів у пунктах навантаження та вивантаження та на під'їзних коліях, а надані тільки актів загальної форми ГУ-23;

- позивачем не надано доказів направлення вимоги власника під'їзної колії або вантажовласника, оскільки маневрові роботи щодо спірних вагонів виконувались поза межами під'їзної колії;

- позивачем не надано доказів надсилання телеграм одержувачам вантажу, що прибув на їх адресу на станції призначення, таким чином нарахування збору за телеграфне повідомлення здійснено з порушенням положень пункту 10 таблиці 3 розділу тарифного керівництва №1;

- є необґрунтованим нарахування плати за охорону вантажу згідно з вимогами п.31.5 розділу 2 Тарифного керівництва №1;

- затримка спірних вагонів відбулась не з вини відповідача.

20.05.14р. в судове засідання з'явились повноважні представники сторін. За результатами судового засідання оголошено перерву до 02.06.14р.

02.06.14р. в судове засідання з'явився повноважний представник позивача. Крім того, представником позивача подано клопотання про продовження строку розгляду спору. За результатами судового засідання продовжено строк розгляду спору до 24.06.14р. та розгляд справи відкладено до 17.06.14р.

17.06.14р. в судове засідання з'явились повноважні представники сторін. Позивачем надано клопотання про долучення документів.

Відповідно до п.3.9.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 Господарського процесуального кодексу України. У разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (пункт 4 частини другої статті 811 ГПК), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Сторони належним чином повідомлені про час та місце судового засідання, що підтверджується поштовими повідомленнями, які повернулися на адресу господарського суду з відмітками про отримання ухвал суду повноважними представниками сторін та відомостями відображеними в протоколі судового засідання.

Згідно зі ст. 75 ГПК України за результатами судового засідання справу було розглянуто за участю повноважних представників сторін за наявними в ній матеріалами та оригіналами документів наданих позивачем для огляду додатково на вимоги суду в судове засідання в обґрунтування своїх позовних вимог.

В порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення та представникам сторін повідомлено про дату складення повного тексту рішення.

Фіксація судового процесу технічними засобами не проводилася.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

02.01.2008 року між Державним підприємством "Придніпровська залізниця" (далі - Позивач, Залізниця) та публічне акціонерне товариство "АрселорМіттал Кривий Ріг" (далі - Відповідач, Вантажовласник), укладено договір № ПР/ДН-2-07/138/1808/НЮп (далі - Договір), відповідно до умов якого залізниця надає вантажовласнику послуги, пов'язані з перевезенням вантажів та проведенням розрахунків за ці послуги.

Пункт 2.1. договору передбачає, що вантажовласник зобов'язується пред'являти залізниці у визначені терміни місячні плани перевезень в електронному вигляді, при цьому оригінали заявок, оформлені на бланках ГУ-12 (ГУ-12К) та заявки на подачу вагонів (контейнерів) надавати згідно з Правилами перевезень вантажів. Здійснювати навантаження (вивантаження) вантажів, що відправляються ним або прибувають на його адресу.

Залізниця зобов'язується приймати до перевезення та видавати вантаж вантажовласника, подавати під навантаження вагони (контейнери) згідно з затвердженими планами і заявками та надавати вантажовласнику додаткові послуги, пов'язані з перевезенням вантажів, у тому числі за вільними тарифами, перелік яких зазначається в додатку до цього договору (пункт 2.2. договору).

За змістом пункту 2.4. договору передбачено, що вантажовласник зобов'язується здійснювати безготівкову попередню оплату залізниці за перевезення вантажів та надані додаткові послуги згідно діючих тарифів з урахуванням корегуючих коефіцієнтів, оголошених Укрзалізницею, за послуги за вільними тарифами шляхом перерахування грошових коштів на рахунок залізниці або готівкою на станції.

Договір укладено строком на один рік і вступає в дію з моменту підписання його обома сторонами. Якщо жодна із сторін не звернеться письмово за один місяць до закінчення дії договору з пропозицією до іншої сторони про припинення його дії, то цей договір продовжує діяти до надходження такої пропозиції із здійсненням усіх розрахунків за виконані залізничні перевезення та надані додаткові послуги (п. 8.4. договору).

За накладними №№47351440, 47351457, 47372263, 47781984, 47781950, 47781927, 47781893, 47741913, 47741921 станція Кривий Ріг Придніпровської залізниці прийняла від публічного акціонерного товариства "АрселорМіттал Кривий Ріг" вагони №№55216030, 55106561, 54032966, 56075567, 52299872, 55227938, 55219950, 52177987 з вантажем - прутки з нелегованої сталі для перевезення за кордон України.

На шляху прямування вагони №№55216030, 55106561, 54032966, 56075567, 52299872, 55227938, 55219950, 52177987 були затримані на станції Куп'янськ - Сортувальний Південної залізниці через відсутність в перевізних документах відмітки про проведення радіологічного контролю або документів, підтверджуючих проведення радіологічного контролю. Час затримки вагонів для проведення радіологічного контролю екологічною службою зафіксовано актами загальної форми ГУ-23 станції Куп'янськ - Сортувальний Південної залізниці №А830 від 01.08.2013року, №А8242 від 31.07.2013року, №А935 від 11.08.2013року, №8847 від 11.08.2013року, №А936 від 11.08.2013 року, №8848 від 11.08.2013 року, які підписані представниками станції та екологічної служби. При цьому на актах про закінчення затримки вагонів Державною екологічною інспекцією проставлено штемпелі радіологічного контролю з дозволом про вивіз вантажу за межі України.

На підставі зазначених актів станцією Куп'янськ - Сортувальний Південної залізниці нараховано до сплати 3720,05грн. (з ПДВ), а саме: плата за користування вагонами - 18,90грн., збір за телеграфне повідомлення - 211,80грн., збір за маневрову роботу - 2338,50грн., збір за охорону вантажу - 1150,58грн.

Розрахунки за надані послуги з користування вагонами розраховано на підставі пар. ІІІ Правил користування вагонами і контейнерами, затверджених наказом Мінтрансу України від 25.02.99 №11.3 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.03.99р. за №165/3458 із застосуванням ставок, наведених в таблиці 1 р.5 Тарифного керівництва №1 , затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 26.03.2009 № 317 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2009 за №340/16356 із застосуванням коригуючого коефіцієнта.

Збір за маневрову роботу розраховано на підставі п.п. 1.8 п. 1 роз.З Тарифного керівництва №1 затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 26.03.2009 № 317 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2009 за №340/16356 із застосуванням коригуючого коефіцієнта, затвердженого наказом міністерства інфраструктури України від 25.02 11 р. № 8 та коефіцієнта підвищення, встановленого п.6 розділу III Тарифного керівництва №1 (далі - Тарифне керівництво №1). Збір за охорону вантажу розраховано на підставі п. 31.5 Тарифного керівництва №1. Збір за повідомлення, наведено в таблиці 3 п.10 роз.3 Тарифного керівництва № 1.

Відмова відповідача від сплати нарахованої позивачем плати за користування вагонами і додаткових зборів і є причиною виникнення спору.

Згідно з частиною першою статті 319 Митного кодексу України товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю, можуть підлягати державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному та радіологічному контролю.

За змістом частини восьмої статті 319 цього Кодексу при вивезенні товарів за межі митної території України радіологічний контроль може здійснюватись в митних органах відправлення при завершенні митного оформлення або у пунктах пропуску через державний кордон України при завершенні митного контролю товарів.

Згідно з абзацом першим пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України № 1031 від 05.10.2011року (із змін. і доп.) "Деякі питання здійснення державного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України" радіологічному контролю підлягають товари груп 1 - 97 згідно з УКТЗЕД (крім електроенергії - код товару згідно з УКТЗЕД 2716 00 00 00 та товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом), серед яких і зазначений у накладних №№47351440, 47351457, 47372263, 47781984, 47781950, 47781927, 47781893, 47741913, 47741921 вантаж - прутки з нелегованої сталі. Спору щодо цього сторони не мають.

За змістом абзацу другого пункту 5 цієї Постанови Кабінету Міністрів України радіологічний контроль товарів у разі вивезення за межі митної території України здійснюється один раз в митних органах відправлення або у пунктах пропуску через державний кордон України (пунктах вивезення за межі митної території України), крім випадків переміщення (пересилання) товарів у міжнародних поштових відправленнях та експрес-відправленнях.

Згідно з частиною першою статті 2 Закону України "Про транспорт" відносини, пов'язані з діяльністю транспорту, регулюються цим Законом, кодексами (статутами) окремих видів транспорту, іншими актами законодавства України.

Частиною першою статті 42 Закону України "Про транспорт" передбачено, що якщо міжнародним договором, укладеним з Україною, встановлені інші правила ніж ті, що містяться у законодавстві України про транспорт, то застосовуються правила відповідного міжнародного договору.

Відповідно до § 1 статті 11 Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення (УМВС) відправник повинен додати до накладної супровідні документи, необхідні для здійснення митних та інших правил на всьому шляху прямування вантажу.

Нормативні положення § 2 статті 11 УМВС передбачають відповідальність відправника перед залізницею за наслідки, що виникли у результаті відсутності, недостатності чи неправильності супровідних документів.

Якщо перевезення або видача вантажу затримуються внаслідок того, що відправник не надав необхідних супровідних документів або документи, надані ним та зазначені в накладній у графі "Документи, додані відправником", є недостатніми або неправильними, то за час затримки стягуються штрафи, збори, а саме: за зберігання вантажу, простій вагонів. Штрафи, збори за зберігання вантажу, простій вагонів, повинні бути внесені до накладної. Вони стягуються з вантажовідпрвіника або вантажоотримувача в залежності від того, хто з них сплачує провізні платежі за перевезення по даній транзитній залізниці.

За умовами пункту 1 § 1 статті 15 УМВС стягнення провізних платежів (до яких відповідно § 1 статті 13 УМВС відносяться додаткові збори та витрати, що виникли за період від прийняття вантажу до перевезення до його видачі одержувачу), які виникли під час перевезень по залізницях відправлення, здійснюється з відправника на станції відправлення або відповідно до діючих на залізницях відправлення внутрішніх правил.

Таким чином, угодою про міжнародне залізничне вантажне сполучення (УМВС), якою регулюються спірні правовідносини, встановлено правило, згідно з яким збори, штрафні та інші витрати повинні бути внесені до накладної, що є підставою для стягнення таких сум з винної сторони.

Станцією Куп'янськ - Сортувальний Південної залізниці, на підставі актів загальної форми ГУ-23 №А830 від 01.08.2013року, №А936 від 11.08.2013 року, №А935 від 11.08.13року було нараховані плата за користування вагонами, збір за телеграфне повідомлення, плата за маневрову роботу, збір за охорону вантажу, які були виконані залізницею через затримку спірних вагонів з вини відправника ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг".

Розрахунок плати за користування вагонами, збору за зберігання вантажу, збору за маневрову роботу, збору за відправлення телеграми внесено до накладних, як це передбачено § 2 ст. 11 УМВС.

В матеріалах справи наявний наданий позивачем розрахунок плата за користування вагонами у розмірі 18,90грн.

Суд бере до уваги те, що доводи відповідача щодо необхідності нарахування плати за користування вагонами по відомостях плати фГУ-46, є безпідставними, оскільки перевозка є міжнародною, а тому слід керуватись не нормами "Правил користування вагонами та контейнерами" для внутрішньодержавних перевезень, а вимогами УМВС, зокрема в цьому випадку § 2 ст. 11 цієї угоди. Відповідач, вибираючи процедуру проходження контролю у пункті пропуску, взяв на себе ризики оплати додаткових витрат, які з цим пов`язані.

Таким чином, є обґрунтованою та підлягає задоволенню вимоги в частині стягнення плати за користування вагонами у розмірі 18,90грн.

Відповідно до абзацу 20 пункту 4 Правил користування вагонами і контейнерами (у редакції наказу Міністерства транспорту та зв'язку України від 01.12.2008 р. № 1454) плата за подавання, забирання вагонів та маневрову роботу нараховується за Відомостями плати за подавання, забирання вагонів та маневрову роботу (додаток 10), які оформляються на підставі Пам'яток про подавання/забирання вагонів. Відомості плати за користування вагонами, контейнерами, за подавання, забирання вагонів та маневрову роботу, Пам'ятки про подавання/забирання вагонів, Пам'ятки про видачу/приймання контейнерів, Повідомлення про закінчення вантажних операцій з вагонами оформляються в електронному або паперовому вигляді. На вимогу вантажовласника йому надається копія Пам'ятки про подавання/забирання вагонів, Пам'ятки про видачу/приймання контейнерів.

За приписами пунктів 1.8 - 1.10 розд. III Тарифного керівництва № 1 ("Збори за роботи та послуги, пов'язані з перевезенням вантажів") за маневрову роботу, що виконується локомотивом залізниці не одночасно з подачею або забиранням вагонів на вимогу власника під'їзної колії, вантажовласника або порту, яка оформлена пам'яткою про подавання/забирання вагонів (форми ГУ-45), із зазначенням у ній часу, протягом якого виконувалась маневрова робота, нараховується збір у розмірі 292,6 грн за кожні півгодини роботи локомотива, рахуючи неповні півгодини за повні. До такої роботи належать: переставляння вагонів з одного вантажного фронту на інший, переміщення вагонів на фронти; подача вагонів на ваги і для дозування; прибирання вагонів після зважування та дозування; у випадках, коли навантаження або вивантаження виконується в присутності локомотива залізниці (подача стисненого повітря від локомотива тощо); інша маневрова робота з вагонами на станціях, під'їзних коліях та інших місцях не загального користування.

Не стягується плата за маневрову роботу, яка виконується в процесі подачі й забирання вагонів на під'їзних, портових (пристанських) коліях, а саме: розставляння вагонів, що подаються, на вантажні фронти та забирання їх після закінчення вантажних операцій; підбирання вагонів на станційних коліях перед подаванням на під'їзні, пристанські (портові) колії, а також після здавання з під'їзної колії.

Станція Куп'янськ - Сортувальний нарахувала плату за виконану маневрову роботу керуючись вимогами розділу III Тарифного керівництва № 1 в частині належності такої послуги до іншої маневрової роботи з вагонами на станціях. В такому випадку, складання Пам'яток ф.ГУ-45 не потрібне, так як маневрові роботи виконувались на коліях станції Куп'янськ - Сортувальний, а не на під'їзній колії (форма Пам'ятки ГУ-45 містить графи відповідно до яких вноситься інформація про подавання /здавання вагонів на під'їзну колію/з під'їзної колії). Станція Куп'янськ - Сортувальний правомірно нарахувала збір за проведену маневрову роботу по актам загальної форми ГУ-23 із засвідченням обставин за яких проводилась ця робота. Згідно вимог п. 3 Правил складання актів, саме акти ГУ-23 №№А830 від 01.08.2013року, №А936 від 11.08.2013 року, №А935 від 11.08.13року є належним документом для матеріальної відповідальності.

Таким чином, вимога позивача щодо стягнення плати за проведення маневрових робіт у розмірі 2338,50грн. є правомірними та підлягають задоволенню.

Відповідно до таблиці 3 (№ з/п 3) пункту 10 розд. III Тарифного керівництва № 1 ("Збори за роботи та послуги, пов'язані з перевезенням вантажів") за виконання залізницями послуг, пов'язаних з перевезенням вантажів, справляється, зокрема, збір за надання одержувачам інформації про вантажі, що прибули на їхню адресу на станції призначення (незалежно від кількості відправок): телеграфом (крім домашніх речей) - 53,00грн за повідомлення.

Позивачем надані копії телеграм про затримку спірних вагонів у зв'язку з проведенням радіологічного контролю зі станції Куп'янськ - Сортувальний Південної залізниці на адресу станції Кривий Ріг Придніпровської залізниці - станції відправлення вантажу.

До матеріалів справи позивачем додано докази вручення відповідачу спірних телеграм про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача. Повноваження особи на отримання документів від залізниці підтверджується довіреністю № 14-340 юр від 04.12.13р. Залізниця зобов'язана повідомити вантажовідправника про всі обставини, які виникли при перевірці вантажу, тому вимоги позивача щодо стягнення збору у розмірі 211,80грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно з пунктом 31.5. розд. П Тарифного керівництва № 1 ("Правила застосування тарифів) якщо на станціях з причин, не залежних від залізниці, виникає затримка вантажу, що охороняється, то з відправника (одержувача, експедитора) додатково справляється плата згідно з табл. 4.

За вказаною таблицею тариф складає 24,00грн/ваг-год, що охороняються при затримці вантажів.

При цьому плата за охорону вантажу, який затримано на станціях з причин, не залежних від залізниці, нараховується кожному відправнику (одержувачу, експедитору) окремо. Плата за ставками, установленими для групи вагонів (контейнерів) або для прямих маршрутів, нараховується у разі затримки декількох вагонів (контейнерів), що були пред'явлені до перевезення одним вантажовідправником за одним напрямком перевезення від станції відправлення до станції призначення і оформлені одним перевізним документом.

Час затримки зазначається в акті загальної форми ГУ-23 з моменту її виникнення до закінчення. Час до 30 хвилин не враховується, час 30 хвилин і більше враховується як повна година.

Згідно з пунктом 2 Порядку проведення розрахунків за супроводження і охорону вантажів особовим складом і засобами відомчої воєнізованої охорони на залізничному транспорті України (далі - Порядок проведення розрахунків), затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 20.01.1997 року № 18 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.02.1997 р. за № 39/1843), охорона і супроводження вантажів згідно з Переліком вантажів, які повинні супроводжуватися особовим складом відомчої воєнізованої охорони на залізничному транспорті на всьому шляху прямування залізницями України, здійснюється після внесення відповідної відмітки в перевізних документах.

Міжнародні залізничні накладні №№47351440, 47351457, 47372263, 47781984, 47781950, 47781927, 47781893, 47741913, 47741921, за якими були прийняті до перевезення спірні вагони, містять відмітку про охорону вантажу.

Пунктом 6.2. Порядку проведення розрахунків передбачено, що при міжнародних перевезеннях плата за охорону вантажів, які супроводжуються і охороняються особовим складом і засобами відомчої воєнізованої охорони, стягується з вантажовідправника за відстань по Україні - при вивозі на станції відправлення.

За вказаних обставин вимоги позивача про стягнення збору за охорону вантажу на підставі п. 31.5 розд. П Тарифного керівництва № 1 у загальній сумі 1150,85грн. є правомірним і підлягає задоволенню. Перевіркою здійсненого розрахунку порушень не встановлено.

З врахуванням викладених обставин, затримка вагонів на станції Куп`янськ - Сортувальний виникла саме з вини відповідача через відсутність відмітки в накладних про проведення відправником радіологічного контролю, тому всі витрати, понесені позивачем внаслідок затримки перевезення вантажу, а саме: плата за користування вагонами - 18,90грн., збір за телеграфне повідомлення - 211,80грн., збір за маневрову роботу - 2338,50грн., збір за охорону вантажу - 1150,58грн. підлягають стягненню з вантажовідправника яким є відповідач.

Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись статтями 4, 32-34, 36, 43-44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з публічного акціонерного товариства "АрселорМіттал Кривий Ріг" (50095, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, 1, ідентифікаційний код 24432974) на користь державного підприємства "Придніпровська залізниця" (49600, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 108, ідентифікаційний код 01073828) плату за користування вагонами - 18,90грн., збір за телеграфне повідомлення - 211,80грн., збір за маневрову роботу - 2338,50грн., збір за охорону вантажу - 1150,58грн., судовий збір - 1827,00грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено та підписано - 17.06.2014.

Суддя С.О. Турчин