КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 квітня 2014 року № 810/1693/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Києві адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Броварах та Броварському районі Київської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в м. Броварах та Броварському районі Київської області звернулось до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість у сумі 569,64 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач має перед УПФ України в м. Броварах та Броварському районі Київської області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за липень - серпень 2010 року, що підтверджується наявними в матеріалах справи розрахунком суми заборгованості (а.с. 5), карткою особового рахунку платника (а.с. 6), фотокопіями вимоги від 05.02.2014 № 426 про сплату заборгованості у сумі 569,64 грн. (а.с. 7), витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 8).
До суду 01.04.2014 надійшов лист від гр. ОСОБА_2 в якому вказано, зокрема, що ОСОБА_1 є інвалідом ІІ-ї групи, не може працювати у звичайних умовах виробництва.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, судом встановлено наступне.
У період з 17 липня по 31 грудня 2010 року діяв Закон України від 08.07.2010 № 2461-VI «Про внесення змін до Законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 2461-VI), яким був встановлений механізм обчислення та сплати страхових внесків фізичними особами-підприємцями.
У період дії цього Закону та дії ч. 3 ст. 106 Закону № 1058-ІУ у відповідача виникла недоїмка зі сплати страхових внесків, у зв'язку з чим УПФ України в м. Броварах та Броварському районі Київської області сформовано вимогу про сплату боргу від 15.02.2014 № 426, яка отримана відповідачем, що підтверджується фотокопією повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення № 07400 12812934 (а.с. 7).
З наявного в матеріалах справи розрахунку заборгованості слідує, що у вказаній вимозі вказана недоїмка відповідача за липень - серпень 2010 року, тобто за період дії Закону № 2461-VI та дії ч. 3 ст. 106 Закону № 1058-ІУ.
Сплата страхових внесків здійснюється у строки, визначені ч. 6 ст. 20 Закону № 1058-ІV, - щоквартально, протягом 20 календарних днів наступних за останнім календарем днем звітного кварталу. Суми несплачених страхових внесків вважаються простроченою заборгованістю і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Абз. 5 п. 7 розділу VII «Прикінцеві та Перехідні положення» Закону № 2461-VI, який набрав чинності з 01.01.2011, визначено, що стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01.01.2011, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01.01.2011 не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України він є центральним органом виконавчої влади, завданнями Пенсійного фонду України є керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, проводить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою цих внесків. Облік платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - платники єдиного внеску) та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення.
Згідно з п. 1.1. Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, управління у районах, містах і районах є органами Пенсійного фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням цього фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах, Києві то Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Пенсійного фонду.
Відповідно до пп. 6 п. 2.2. Положення про управління Пенсійного фонду Управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює реєстрацію та веде облік платників єдиного внеску та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, забезпечує надходження єдиного внеску, сум фінансових санкцій, страхових внесків та інших платежів до Фонду; контролює дотримання платниками єдиного внеску вимог законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, надходження страхових внесків, єдиного внеску та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності нарахування та сплати страхових внесків, єдиного внеску, призначення (перерахунку) і виплати пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Доказів оскарження відповідачем вказаної вимоги в адміністративному чи судовому порядку або добровільного погашення заборгованості суду не надано.
Відповідно до п. 16 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» строк давності щодо нарахування єдиного внеску, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Відповідно до п. 15 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» строк давності щодо стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків, пені та штрафів не застосовується.
Щодо відомостей, викладених у листі гр. ОСОБА_2, суд зазначає, що вони жодним чином не спростовують обставин справи.
Зокрема, суду не надано будь-яких доказів добровільної сплати заборгованості, припинення державної реєстрації відповідача фізичною особою-підприємцем у період, в який виникла заборгованість, або визнання відповідача недієздатним у встановленому законом порядку.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованим, а адміністративний підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Суд, керуючись статтями 11, 14, 33, 70, 71, 72, 86, 94, 183-2, 256 КАС України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Броварах та Броварському районі Київської області (ідентифікаційний код 37892505) заборгованість зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 569 (п'ятсот шістдесят дев'ять) грн. 64 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Лапій С.М.