Ухвала суду № 39267399, 18.06.2014, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2014
Номер справи
812/3992/14
Номер документу
39267399
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18 червня 2014 рокуЛуганськ№ 812/3992/14

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Солоніченко О.В., перевіривши матеріали скарги Державного підприємства «Іванівське лісомисливське господарство» до Відділу державної виконавчої служби Антрацитівського міськрайонного управління юстиції про скасування постанов від 08.04.2014 №№ 43060552, 43060231,

ВСТАНОВИВ:

16 червня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла скарга Державного підприємства «Іванівське лісомисливське господарство».

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністратвиного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

У скарзі Державним підприємством «Іванівське лісомисливське господарство» заявлено вимоги про:

- зупинення стягнення на підставі виконавчого листа № 812/9548/13-а, виданого Луганським окружним адміністративним судом 08.04.2014;

- скасування постанови від 08.04.2014 № 43060552;

- скасування постанови від 08.04.2014 № 43060231.

Згідно з п. 6 ст. 3 КАС України, адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Статтею 104 КАС України, встановлено, що позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Відповідно до ч. 1 ст. 105 КАС України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.

Згідно зі статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

В супереч вищенаведеним положенням Кодексу адміністративного судочинства України Державне підприємство «Іванівське лісомисливське господарство» 16 червня 2014 року звертається до Луганського окружного адміністративного суду саме зі скаргою на Відділ державної виконавчої служби Антрацитівського міськрайонного управління юстиції, що Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено.

Згідно з ч. 1 ст. 50 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Як вбачається зі скарги заявником не визначено процесуального статусу учасників спірних правовідносин.

Тобто, зазначені Державним підприємством «Іванівське лісомисливське господарство» у скарзі стягувач, боржник та організація дії якої оскаржується не є сторонами в адміністративному процесі, в розумінні положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і викладаються обставини, якими позивач обгрунтовує свої вимоги.

Частиною 2 статті 106 КАС України, передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Відповідно до ч. 2 ст.181 КАС України позовну заяву з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

При цьому Державним підприємством «Іванівське лісомисливське господарство» не додано до матеріалів скарги документів на підтвердження дати отримання оскаржуваних постанов.

Відповідно до ч.1 ст. 89 КАС України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.

Частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлена ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру до адміністративного суду у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати на січень 2014 року встановлений у сумі 1218,00 грн.

Зі скарги вбачається, що заявник звертається до суду вимогами немайнового характеру.

Виходячи з наведеного, розмір судового збору за звернення до адміністративного суду з немайновими вимогами має складати - 73,08 грн.

До матеріалів скарги заявником не надано будь-якого платіжного документа на підтвердження сплати судового збору.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Як вбачається з матеріалів скарги, Державним підприємством «Іванівське лісомисливське господарство» при звернені до суду не надано копій всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

У зв'язку з викладеним, суд приходить до висновку, що скарга Державного підприємства «Іванівське лісомисливське господарство» до Відділу державної виконавчої служби Антрацитівського міськрайонного управління юстиції про скасування постанов від 08.04.2014 №№ 43060552, 43060231 не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.

Згідно з ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ст. 108 КАС України,

УХВАЛИВ:

Скаргу Державного підприємства «Іванівське лісомисливське господарство» до Відділу державної виконавчої служби Антрацитівського міськрайонного управління юстиції про скасування постанов від 08.04.2014 №№ 43060552, 43060231 залишити без руху.

Надати строк до для усунення недоліків, протягом 5 днів з моменту отримання даної ухвали, шляхом надання суду позовної заяви оформленого відповідно до вимог ст.106 КАС України підписаної позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання, належного процесуального статусу сторін; копій позовної заяви та всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб; документів на підтвердження дати отримання оскаржуваних постанов; сплати судового збору за заявлені немайнові вимоги у розмірі встановленому ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» на розрахунковий рахунок:

Код ЄДРПОУ: 35079949

Одержувач: УДКСУ у м. Луганську

Банк одержувача: ГУДКСУ у Луганській області

Код ОКПО 37991503

МФО: 804013

Розрахунковий рахунок: 31213206784006

Код бюджетної

класифікації доходів: 22030001

символ: 206

Призначення платежу: судовий збір.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов повернути позивачеві зі всіма доданими до нього документами.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяО.В. Солоніченко