ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
16 червня 2014 року 813/4209/14
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Потабенко В.А., перевіривши виконання вимог ст. ст. 105, 106 КАС України за позовною заявою виконавчого комітету Дрогобицької міської ради до Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови про накладення штрафу, -
встановила:
Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради звернулися до Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови відповідача від 22.05.2014 року ВП № 43089586 про накладення штрафу за невиконання судового рішення Дрогобицького міскрайонного суду.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій та бездіяльності органів державної виконавчої служби визначаються ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України. В ч. 1 ст.181 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
У відповідності до ч. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Стаття 15 ЦПК України до компетенції судів щодо розгляду цивільних справ відносить справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Також, відповідно до ст. 383 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Крім того, відповідно ч. 4 ст. 82 Закону України “Про виконавче провадження” від 24.09.1998 року № 202/98-ВР, з наступними змінами та доповненнями, рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Суд зазначає, що рішення суду, боржником згідно якого є виконавчий комітет Дрогобицької міської ради, було ухвалене відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що спір, який виник між сторонами, не є адміністративним і не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1, ч.2 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.
Керуючись п.1 ч.1, ч.5 ст. 109, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
у х в а л и л а :
відмовити у відкритті провадження у справі за позовом виконавчого комітету Дрогобицької міської ради до Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови про накладення штрафу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Потабенко В.А.