ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"10" червня 2014 р.Справа № 6/2095
Господарський суд Хмельницької області у складі:
суддя Танасюк О.Є., розглянувши матеріали справи
За позовом Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора м. Нетішин в інтересах держави в особі:
1. Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області м. Хмельницький
2. Державного підприємства "Хмельницьке лісомисливське господарство" с. Червона зірка Хмельницький район
до Приватного підприємства "Ресурс Інвест Агро" м. Хмельницький
за участю в якості третьої особи на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Хмельницької обласної державної адміністрації, м. Хмельницький;
- Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації
про - стягнення 11458,30 грн. збитків, заподіяних самовільним використанням землі для встановлення тимчасових споруд у межах об'єкту природно-заповідного фонду, які перерахувати одержувачу коштів - Давидковецькій сільській раді с. Давидківці Хмельницького району;
- зобов'язання Приватного підприємства "Ресурс Інвест Агро" демонтувати незаконно встановлені тимчасові споруди, а саме: павільйони для відвідувачів площами 18 м. км., 4,91 м. кв. та два площею по 7,84 м. кв., бетонну стяжку під адміністративний будинок площею 107,6 м. кв., огорожу загальною площею 17,5 м. кв. та приведення земельної ділянки у стан придатний для використання за цільовим призначенням
Представники сторін:
від позивача 1: Сліпчук О.П. - представник за довіреністю № б/н від 08.01.2014р.
від позивача 2 : не з'явився
від відповідача : Домбровська І.І. - представник за довіреністю № 02/1 від 06.02.2014р.
від третьої особи: Хмельницької обласної державної адміністрації: Людвік В.В. - представник за довіреністю № 99/10-12-1231/2014 від 20.03.2014 р.
від третьої особи: Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації: не з'явився
від прокуратури: Мартинюк Ю.М. - прокурор відділу прокуратури м. Хмельницького згідно службового посвідчення № 023491 від 09.12.2013 р.
Суть спору: Прокурор в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції та ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача 11458,30 грн. збитків, заподіяних самовільним використанням землі для встановлення тимчасових споруд у межах об'єкту природно-заповідного фонду, які перерахувати одержувачу коштів - Давидковецькій сільській раді с. Давидківці Хмельницького району, а також зобов'язати ПП "Ресурс Інвест Агро" демонтувати незаконно встановлені тимчасові споруди, а саме: павільйони для відвідувачів площами 18 м. кв., 4,91 м. кв. та два площею по 7,84 м. кв., бетонну стяжку під адміністративний будинок площею 107,6 м. кв., огорожу загальною площею 17,5 м. кв. та привести земельну ділянку у стан придатний для використання за цільовим призначенням.
Прокурор у позовній заяві зазначає, що рішенням № 7 сесії Хмельницької обласної ради від 28.10.1994 року з метою збереження лісового масиву, в якому переважають високопродуктивні насадження дуба черешчатого, створено лісовий заказник місцевого значення „Давидковецький". Даний об'єкт розташований у кварталах 28-34 Хмельницького лісництва ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" і входить до складу природно-заповідного фонду України, який охороняється як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об'єктів, що перебувають під особливою охороною.
09.02.2009р. на підставі розпорядження № 503/2008-р голови Хмельницької обласної державної адміністрації від 01.10.2008р., Хмельницькою районною державною адміністрацією з ПП „Ресурс Інвест Агро" укладено договір № 4 довгострокового тимчасового користування лісовою ділянкою, відповідно до якого ПП „Ресурс Інвест Агро" передано у строкове платне користування, у рекреаційних цілях, лісову ділянку площею 0,95 га на території Давидковецької сільської ради Хмельницького району, без вилучення земель у постійного користувача - ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство".
При цьому, звертає увагу суду, що вказана лісова ділянка знаходиться в межах лісового заказника місцевого значення „Давидковецький", який прийнятий під охорону ДП „Хмельницьке ЛМГ" та згідно охоронного зобов'язання від 29.12.2007 року на території заказника забороняється будь-яке будівництво, не пов'язане з охороною території заказника (п. 3 Заповідного режиму Охоронного зобов'язання.)
Також у позовній заяві, наголошує, що згідно ч. 1 ст. 26 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", на території заказника обмежується або забороняється діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник. Зазначає, що, ПП „Ресурс Інвест Агро", без дозволу ДП „Хмельницьке ЛМГ" на встановлення тимчасових споруд, протягом вересня 2009 року самовільно провело встановлення тимчасових споруд на вищевказаній лісовій ділянці, внаслідок чого створено перешкоди для здійснення основної мети створення даного заказника - збереження лісового масиву, в якому переважають високопродуктивні насадження дуба черешчатого.
Ухвалою суду від 03.08.2010 р. провадження у справі було зупинено до вирішення Львівським апеляційним адміністративним судом пов'язаної із нею адміністративної справи № 2-а-2162/10/2270/9 за апеляційною скаргою Хмельницького природоохоронного прокурора на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.07.2010р. у справі за позовом прокурора до Державного управління ОНПС в Хмельницькій області про визнання незаконним дій начальника, щодо видачі листа №05/1896 від 22.10.2009р., яким гр. ОСОБА_6 погоджено розміщення тимчасових споруд на рекреаційне використання земельної ділянки площею 0,95га в межах лісового заказника місцевого значення „Давидковецький".
21.01.2014 р. до суду надійшов лист Хмельницького окружного адміністративного суду, в якому повідомлено, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 10.10.2013 р. по справі №31549/10/9104 скасовано постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.07.2010 р. по адміністративній справі № 2-а-2162/10/2270/9.
Ухвалою суду від 28.02.2014р. поновлено провадження у справі № 6/2095.
Представники прокуратури та Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області додатково мотивують позовні вимоги тим, що у судовому порядку визнано недійсними розпорядження №503/2008-р голови Хмельницької обласної державної адміністрації від 01.10.2008р. та договір № 4 від 09.02.2009р. укладений Хмельницькою районною державною адміністрацією з ПП „Ресурс Інвест Агро" м. Хмельницький на довгострокове тимчасове користування лісовою ділянкою, відповідно до якого ПП „Ресурс Інвест Агро" передано у строкове платне користування, у рекреаційних цілях, лісову ділянку площею 0,95 га на території Давидковецької сільської ради Хмельницького району, без вилучення земель у постійного користувача - ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство".
Крім того, постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2013р. у справі №31549/10/9104 дії начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Хмельницькій області визнано неправомірними та зобов'язано відкликати виданий ним лист № 05/1896 від 22.10.2009р., яким гр. ОСОБА_6 погоджено розміщення тимчасових споруд на рекреаційне використання земельної ділянки площею 0,95га в межах лісового заказника місцевого значення „Давидковецький".
У письмових поясненнях (вих. № 075-09 від 17.03.2014 р.) прокурор наголошує, що лише ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" має право організовувати рекреаційну діяльність, оскільки заказник місцевого значення знаходиться в його підпорядкуванні. Зазначає, що відповідач не наділений правом на розміщення тимчасових споруд та рекреаційного використання вказаної земельної ділянки, оскільки згідно умов договору № 4 довгострокового тимчасового користування лісовою ділянкою від 09.02.2009 р. Хмельницька РДА передала у строкове платне використання у рекреаційних цілях лісову ділянку. Таким чином ПП „Ресурс Інвест Агро" без належним документів самовільно використало земельну ділянку під будівництво тимчасової споруди.
Прокурор у письмових поясненнях (вих. № 075-09 від 01.04.2014 р.) зазначає, що відповідно до п. 3 охоронного зобов'язання, зареєстрованого в Державному управлінні навколишнього природного середовища в Хмельницькій області під № 372 від 29.12.2007 р. на території заказника забороняється будь-яке будівництво, не пов'язане з охороною території заказника. Посилаючись на п. 2.2. Положення про рекреаційну діяльність у межах території та об'єктів природно-заповідного фонду України, затвердженого наказом Мінприроди від 22.06.2009 р. № 330, прокурор зазначає, що лише ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" має право організовувати рекреаційну діяльність, оскільки заказник місцевого значення знаходиться в його підпорядкуванні.
Посилаючись на те, що вказана земельна ділянка знаходиться у постійному користуванні ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" та заказник місцевого значення „Давидковецький" ним взято під охорону і на нього покладено обов'язок зберігати заказник, дотримуватися екологічних вимог при використанні природних ресурсів згідно чинного законодавства, вказує, що внаслідок протиправних дій відповідача порушуються інтереси держави в особі ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство".
Звертає увагу, що охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини є невід'ємною умовою сталого економічного та соціального розвитку України, а тому збитки, завдані порушенням природоохоронного законодавства завдають шкоди інтересам держави. При цьому, зазначає, що позов заявлявся в інтересах Державної екологічної інспекції, з огляду на те, що основними завданнями Інспекції є здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання, відтворення та охорону природних ресурсів.
У письмових поясненнях (вих. № 075-09 від 22.05.2014 р.) прокурор зазначає, що згідно з п.п. 3.1.-3.2. Положення про лісовий заказник місцевого значення „Давидковецький" (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) затвердженого наказом Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Хмельницькій області № 50 від 14.12.2006 р. на території заказника забороняється будь-яка діяльність, що не пов'язана з виконанням покладених на нього завдань і загрожує його збереженню, зокрема: проведення такої господарської діяльності та іншої, яка може спричинити шкоду заказнику, та порушити екологічну рівновагу, будівництво споруд, що можуть вплинути на зміну характеру місцевості, ландшафту і спричинити шкоду заказнику. На території заказника дозволяється в установленому порядку: окремі види діяльності, що не суперечать меті та завданням заказника та регульована рекреаційна діяльність.
Тому вважає, що будівництво тимчасових споруд на території заказника є незаконним та підлягає демонтуванню, оскільки відповідач діяв всупереч природоохоронного законодавства, що підтверджується постановами Київського апеляційного господарського суду від 30.06.2010 та 16.03.2011 р. у справі №32/701, постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2013 р. у справі № 31549/10/9104.
У письмовому поясненні (вих. № 075-09 від 10.06.2014 р.) з приводу договору № 1 про створення ландшафтно-паркового комплексу та передачу його у власність від 25.05.2012 р. укладеного між ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" та ПП „Ресурс Інвест Агро" звертає увагу що вказаний договір був укладений після виникнення спірних правовідносин та пред'явлення позову.
Також наголошує, що Положенням про лісовий заказник місцевого значення „Давидковецький" заборонено вилучення лісового заказника із користування державного підприємства..
Позивач-2 - Державне підприємство „Хмельницьке лісомисливське господарство" у письмових поясненнях (вих. № 173 від 19.02.2014р.) повідомив, що земельна ділянка площею 0,95га знаходиться в межах лісового заказника „Давидковецький" (кв. 34 вид.1 Хмельницького лісництва) постійним користувачем якої є ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство". 09.02.2009р. було укладено договір № 4 довгострокового користування лісовою ділянкою сторонами якого є Хмельницька райдержадміністрація, з однієї сторони та ПП „Ресурс Інвест Агро" з іншої. ДП Хмельницьке ЛМГ" зазначає, що не заперечує на розміщенні тимчасових споруд та рекреаційного використання земельної ділянки площею 0,95га в межах лісового заказника місцевого значення „Давидковецький" при умові дотримання вимог ст. 20 Лісового Кодексу України, природоохоронного законодавства та встановленого заповідного режиму.
Відповідач - Приватне підприємство „Ресурс Інвест Агро" у письмовому поясненні (№ 04 від 26.02.2014р.) проти позовних вимог заперечує повністю, мотивуючи тим, що, на день подання позову прокурором до суду твердження прокурора про самовільне зайняття земельної ділянки є безпідставним, оскільки відповідач здійснював свою діяльність на підставі чинного на той час договору № 4, погоджень на здійснення рекреаційної діяльності та встановлення тимчасових споруд, проектної документації і не виходячи за межі чинного законодавства.
Звертає увагу суду, що на сьогоднішній день у нього наявний лист-погодження № 05/1452 від 23.05.2012р. Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області. Також, зазначає, що відповідачем сплачувалась щомісячно орендна плата за користування лісовою ділянкою згідно договору № 4.
Твердження прокурора про самовільне зайняття земельної ділянки та нарахування шкоди вважає безпідставним, оскільки не обґрунтовано в чому саме полягає шкода і які збитки причинено державі, просить суд відмовити в позові.
При цьому, повідомляє, що 25.05.2012 р. ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" та ПП „Ресурс Інвест Агро" з метою забезпечення рекреаційної діяльності на території земельної ділянки площею 0,9431га в кварталі 34 виділ 1 Давидковецької сільської ради укладено договір № 1 про створення ландшафтно-паркового комплексу та передачу його у власність.
Представник третьої особи - Хмельницької обласної державної адміністрації у поясненнях від 20.02.2014 р. зазначав, що при вирішенні спору покладається на розсуд суду, оскільки постановою Київського апеляційного господарського суду від 16.03.2011р. розпорядження від 01.10.2008р. №503/2008-р. „Про надання у користування ПП „Ресурс Інвест Агро" лісової ділянки" визнано недійсним. Первинною підставою для прийняття розпорядчого документу були погодження державного підприємства „Хмельницьке лісомисливське господарство" від 09.08.2006р. № 751, обласного управління лісового та мисливського господарства від 10.01.2008р. № 05-47 та Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області від 28.11.2007р. № 05/2424. Звертає увагу, що обласна державна адміністрація не приймала розпоряджень щодо надання дозволу суб'єкту підприємницької діяльності на розміщення тимчасових споруд.
Листом за № 4/1-1259 від 23.04.2014 р. Держсільгоспінспекцією у Хмельницькій області повідомлено, що з часу утворення у січні 2012 р. державна інспекція сільського господарства в Хмельницькій області перевірок щодо дотримання вимог земельного законодавства ПП „Ресурс Інвест Агро" не проводила та матеріали перевірок відсутні. Архівні матеріали щодо дотримання вимог земельного законодавства суб'єктами господарювання області до 2012 р., управлінням Держземінспекції Головного управління Деркомзему в Хмельницькій області на зберігання до Держсільгоспінспекцієї у Хмельницькій області не передавалися.
Розглядом матеріалів справи встановлено.
Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області є юридичною особою, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 476022 від 31.01.2014 р.
Державне підприємство "Хмельницьке лісомисливське господарство" є юридичною особою, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 476023 від 31.01.2014 р.
Приватне підприємство "Ресурс Інвест Агро" є юридичною особою, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 476025 від 31.01.2014 р.
Рішенням другої сесії Хмельницької обласної ради від 28.10.1994 р. № 7 створено лісовий заказник місцевого значення „Давидковецький".
Наказом від 14.12.2006 р. № 50 Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області затверджено Положення про лісовий заказник місцевого значення „Давидковецький" (далі - Положення).
Відповідно до п. 1.1. Положення, лісовий заказник місцевого значення „Давидковецький" оголошено відповідно до рішення 2 сесії Хмельницької обласної ради народних депутатів від 28.10.1994 р. № 7, з метою збереження лісового масиву в якому переважають високопродуктивні насадження дуба черешчатого. Заказник входить до складу природно-заповідного фонду України, який охороняється як національне надбання і є складовою часткою світової системи природних територій та об'єктів, що перебувають під особливою охороною (п.1.2. Положення). Заказник загальною площею 506,0 га розташований в кварталах 28-34 Хмельницького лісництва ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" (п. 1.3. Положення.)
Пунктом 3.1. Положення передбачено, що на території заказника забороняється будь-яка діяльність, що не пов'язана з виконанням покладених на нього завдань і загрожує його збереженню, зокрема, проведення такої господарської діяльності та іншої, яка може спричинити шкоду заказнику та порушити екологічну рівновагу, будівництво капітальних споруд.
Згідно з п. 3.2. Положення на території заказника дозволяється в установленому порядку, зокрема, рекреаційна діяльність.
Відповідно до п. 3.3. Положення всі види користування та господарські заходи, що проводяться на території заказника здійснюється за погодженням Держуправління охорони навколишнього природного середовища України в Хмельницькій області в установленому порядку.
Наказом від 10.03.2010 р. № 9 Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області визнано таким, що втратив чинність наказ Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області від 14.12.2006 р. № 50 „Про затвердження Положень на території та об'єкти природно-заповідного фонду місцевого значення" та затверджено нове Положення про лісовий заказник місцевого значення „Давидковецький".
Згідно розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації №503/2008-р від 01.10.2008р. ПП „Ресурс Інвест Агро" виділено для довгострокового тимчасового користування у рекреаційних цілях лісову ділянку площею 0,95 га у лісовому масиві, що знаходиться на території Давидковецької сільської ради Хмельницького району (квартал 34, виділ 1) на термін до 2050 р., без вилучення земельної ділянки у постійного лісокористувача ДП „Хмельницьке лісопромислове господарство".
Як вбачається з документів, наявних в матеріалах справи, зазначене розпорядження прийняте на підставі заяви ПП „Ресурс Інвест Агро" та погоджень ДП „Хмельницьке лісопромислове господарство" (лист № 751 від 09.08.2006 р.), державним управлінням охорони навколишнього природного середовища (лист № 05/2424 від 28.11.2007 р.), Хмельницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства (лист № 05-47 від 10.01.2008 р.).
09.02.2009 р. між Хмельницькою районною державною адміністрацією та ПП „Ресурс Інвест Агро" укладено договір №4 довгострокового тимчасового користування лісовою ділянкою, відповідно до умов якого ПП „Ресурс Інвест Агро" було передано у строкове платне користування, у рекреаційних цілях, лісову ділянку, яка знаходиться на території Давидковецької сільської ради Хмельницького району, без вилучення земель у постійного користувача ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" (п. 1 договору).
Як слідує зі схеми розміщення земельної ділянки лісового заказника місцевого значення „Давидковецький", що є додатком до Положення про лісовий заказник місцевого значення „Давидковецький", затвердженого наказом Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області № 50 від 14.12.2006 р., лісова ділянка (квартал 34, виділ 1), що передана в користування відповідачу, знаходиться в межах території лісового заказника місцевого значення „Давидковецький".
Згідно з п. 3 договору лісова ділянка передається в довгострокове користування в рекреаційних цілях. ПП „Ресурс Інвест Агро" має право проводити поліпшення стану лісової ділянки з метою ефективного користування нею за обраним видом використання.
В п. 8 Договору, серед інших, передбачене право відповідача за погодженням із постійним лісокористувачем в установленому порядку зводити тимчасові будівлі та споруди, необхідні для ведення господарської діяльності.
09.02.2009 р. між сторонами підписано акт приймання-передачі лісової ділянки загальною площею 0,95 га, розташованої за межами населених пунктів на території Давидковецької сільської ради Хмельницького району.
09.10.2009 р. Державною екологічною інспекцією в Хмельницькій області проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ПП „Ресурс Інвест Агро", за наслідками якої складено відповідний акт. Під час перевірки було встановлено, що на наданій лісовій ділянці на території Давидковецької сільської ради у лісовому заказнику місцевого значення „Давидковецький" в кварталі 34, виділу 1 розміщені малі архітектурні форми: павільйони відпочинку відвідувачів (4 шт.): 18 м.кв., 7,84 м.кв., 7,84 м.кв. та 4,91 м.кв.; огорожа довжиною 87,4 м., шириною 0,2 м. - 17,5 м.кв.; стяжка під адміністративні приміщення - 107,6 м.кв. товщиною 15-20 см. Також виявлено складування будівельних відходів між деревами на площі 2,56 м.кв.
За наслідками перевірки проведено розрахунок шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу внаслідок самовільного використання земельних ділянок під будівництво тимчасової споруди на території Давидковецької сільської ради у лісовому заказнику місцевого значення „Давидковецький" в кварталі 34, виділ 1 та визначено її в розмірі 11458,30 грн.
15.10.2009 р. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області проведено перевірку ПП „Ресурс Інвест Агро" з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва, за результатами якої складено відповідний акт. В акті зазначено про встановлення альтанок та огорожі на землях лісового фонду на території Давидковецької сільської ради Хмельницького району. Вказано про відсутність дозволу на виконання будівельних робіт, але разом з тим зазначено, що на тимчасові споруди такий дозвіл не вимагається. В ході перевірки встановлено, що на об'єкті влаштовано огорожу з каменю-вапняка, тимчасові споруди (альтанки) без улаштування капітальних фундаментів. Порушень містобудівного законодавства не виявлено. В графі „додаткові відомості" зазначено, що капітальних споруд не будувалося, на ділянці встановлені тимчасові споруди згідно проекту, рекреаційної шкоди зеленим насадженням не нанесено.
15.10.2009 р. Державною інспекцією з контролю за використанням і охороною земель у Хмельницькій області проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства ПП „Ресурс Інвест Агро", за результатами якої складено відповідний акт. В результаті перевірки встановлено, що ПП „Ресурс Інвест Агро" згідно договору довгострокового тимчасового користування № 4 від 09.02.2009 р. використовує лісову ділянку площею 0,95 га на території Давидковецької сільської ради Хмельницької області (квадрат 34, виділ 1), яка надана в рекреаційних цілях. При візуальному обстеженні даної земельної ділянки виявлено будівництво тимчасових та капітальних споруд, призначених для відпочинку громадян. Будівництво капітальних споруд негативно впливає на земельну ділянку. Капітальною спорудою являється огорожа, основа якої складається із бетону, а сама огорожа - із ракушняка.
В матеріалах справи знаходиться копія охоронного зобов'язання від 29.12.2007 р., зареєстрованого в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області за № 372, в якому зазначено, що Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області передало, а ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" взяло під охорону лісовий заказник місцевого значення „Давидковецький" площею 506 га.
Відповідно до п. п. 1, 3. охоронного зобов'язання, на території заказника забороняється проведення такої господарської діяльності, що суперечить цілям і завданням, які передбачені Положенням про заказник; будь-яке будівництво, не пов'язане з охороною території заказника.
В охоронному зобов'язані визначено, що господарська, наукова та інша діяльність, що не суперечить цілям та завданням заказника, проводиться з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.
Також передбачено, що види робіт, які не пов'язані з лісогосподарською діяльністю проводяться за погодженням Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області.
Згідно листа від 22.10.2009 р. за № 05/1896 Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області погоджено розміщення тимчасових споруд та рекреаційне використання земельної ділянки площею 0,95 га в межах лісового заказника місцевого значення „Давидковецький" (квартал 34, виділ 1) за умови дотримання природоохоронного законодавства та встановлення заповідного режиму.
Відповідно до листа від 20.11.2009 р. за № 1085 ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" погодило відповідачу розміщення тимчасових споруд та рекреаційне використання земельної ділянки площею 0,95 га в межах лісового заказника місцевого значення „Давидковецький" (квартал 34, виділ 1 Хмельницького лісництва) при умові дотримання вимог ст. 20 Лісового кодексу України, природоохоронного законодавства та встановлення заповідного режиму.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 30.06.2010 р. по справі №32/701, яку частково залишено без змін постановою Вищого господарського суду України від 17.11.2010 р., договір № 4 довгострокового тимчасового користування лісовою ділянкою від 09.02.2009 р. визнано недійсним з тих підстав, що такий суперечить положенням чинного законодавства щодо використання лісового заказника, зокрема, вилучення лісового заказника із користування державного підприємства.
З цих же підстав постановою Київського апеляційного господарського суду від 16.03.2011 р. було визнано недійсним розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації №503/2008-р від 01.10.2008р.
Листом від 23.05.2012 р. за № 05/1452 Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області погодило державному підприємству „Хмельницьке лісомисливське господарство" провадження рекреаційної діяльності на території майданчику для відпочинку розташованого в лісовому заказнику місцевого значення „Давидковецький" квартал 34 виділ 1 за умов дотримання вимог природоохоронного законодавства України.
25.05.2012 р. між ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" та ПП „Ресурс Інвест Агро" з метою забезпечення рекреаційної діяльності на території земельної ділянки площею 0,9431 га в кварталі 34 виділ 1 Давидковецької сільської ради уклали договір № 1 про створення ландшафтно-паркового комплексу та передачу його у власність.
За умовами п. 1.1. зазначеного договору ПП „Ресурс Інвест Агро", діючи як підрядник, за власні кошти створює ландшафтно-парковий комплекс та передає його у власність ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство", шляхом завершення зведення розпочатого під час використання лісової ділянки раніше ландшафтно-паркового комплексу з водоймами, малими архітектурними формами, квітниками, альпінарієм, розважальними майданчиками для дітей та кафе (далі - рекреаційний комплекс) у лісовому масиві ліворуч „Військової дороги" в заказнику місцевого значення „Давидковівці" квадрат 34, виділ 1, загальною площею 9431 кв.м., який є у постійному користуванні ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство".
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2013р. у справі №31549/10/9104 скасовано постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.07.2010 р. по адміністративній справі № 2-а-2162/10/2270/9, визнано неправомірними дії начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Хмельницькій області та зобов'язано відкликати виданий ним лист № 05/1896 від 22.10.2009р., яким гр. ОСОБА_6 погоджено розміщення тимчасових споруд на рекреаційне використання земельної ділянки площею 0,95га в межах лісового заказника місцевого значення „Давидковецький".
Прокурор, посилаючись на самовільне використання відповідачем земельної ділянки та самовільне будівництво тимчасових споруд, в інтересах держави в особі позивачів звернувся із позовом до суду, в якому просить: стягнути 11458,30 грн. збитків, заподіяних державі самовільним використанням землі для встановлення тимчасових споруд у межах об'єкту природно-заповідного фонду; зобов'язати відповідача демонтувати незаконно встановлені тимчасові споруди та привести земельну ділянку у стан, придатний для використання за цільовим призначенням.
Дослідивши зібрані у справі докази та давши їм правову оцінку в сукупності, судом прийнято до уваги наступне.
Відповідно до статті 121 Конституції України на прокуратуру покладено функції представництва інтересів громадянина або держави у випадках, визначених законом.
Статтями 20, 36-1 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що при виявленні порушень закону прокурор у межах своєї компетенції має право звертатися до суду в передбачених законом випадках. Підставою представництва прокурором інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави.
Згідно з ч. 3 ст. 2 ГПК України прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Частиною 2 ст. 45 Земельного кодексу України передбачено, що порядок використання земель природно-заповідного фонду визначається законом.
Відповідно до ст. 100 Лісового кодексу України порядок охорони, захисту, використання та відтворення лісів на землях природно-заповідного фонду визначається відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України", цього Кодексу та інших актів законодавства.
Згідно з абз. 2 преамбули Закону України „Про природно-заповідний фонд України" природно-заповідний фонд становлять ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища.
Згідно з ч. 1 ст. 44 Земельного кодексу України та ч. 1 ст. 3 Закону України „Про природно-заповідний фонд України" заказники включаються до земель природно-заповідного фонду України.
Згідно зі ст. 25 Закону України „Про природно-заповідний фонд України" заказниками оголошуються природні території (акваторії) з метою збереження і відтворення природних комплексів чи їх окремих компонентів. Оголошення заказників провадиться без вилучення земельних ділянок, водних та інших природних об'єктів у їх власників або користувачів.
Господарська, наукова та інша діяльність, що не суперечить цілям і завданням заказника, проводиться з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України „Про природно-заповідний фонд України" завдання, науковий профіль, особливості природоохоронного режиму та характеру функціонування заказників місцевого значення визначаються у положеннях про них, які розробляються відповідно до цього Закону і затверджуються органами центрального органу виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища на місцях.
Так, наказом Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області № 50 від 14.12.2006 р. затверджено Положення про лісовий заказник місцевого значення „Давидковецький" (був чинний на момент виникнення спірних правовідносин), який оголошено з метою збереження лісового масиву в якому переважають високопродуктивні насадження дуба черешчатого. Заказник загальною площею 506,0 га розташований в кварталах 28-34 Хмельницького лісництва ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" (п.п. 1.1., 1.3. Положення.).
Як вбачається з матеріалів справи, 09.02.2009 р. між Хмельницькою районною державною адміністрацією та ПП „Ресурс Інвест Агро" на підставі розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації від 01.10.2008 р. укладено договір №4 довгострокового тимчасового користування лісовою ділянкою, відповідно до умов якого ПП „Ресурс Інвест Агро" було передано у строкове платне користування, у рекреаційних цілях, лісову ділянку, яка знаходиться на території Давидковецької сільської ради Хмельницького району, без вилучення земель у постійного користувача ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство".
Судом встановлено, що лісова ділянка, яка була передана в тимчасове довгострокове користування відповідачу за договором № 4 від 09.02.2009р., знаходиться в межах лісового заказника місцевого значення „Давидковецький" Хмельницького району Хмельницької області.
Пунктом 3.2. Положення про лісовий заказник місцевого значення „Давидковецький" визначено, що на території заказника дозволяється в установленому порядку, зокрема, рекреаційна діяльність.
Можливість використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду в оздоровчих та інших рекреаційних цілях передбачена також ч. 1 ст. 9 Закону України „Про природно-заповідний фонд України".
Визначення рекреаційної діяльності міститься в Положенні про рекреаційну діяльність у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду України, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 22.06.2009 № 330, відповідно до якого рекреаційна діяльність - діяльність, спрямована на відновлення розумових, духовних і фізичних сил людини шляхом загальнооздоровчого і культурно-пізнавального відпочинку, туризму, санаторно-курортного лікування, любительського та спортивного рибальства, полювання тощо.
При цьому, необґрунтованим є посилання прокурора на п. 2.2 Положення про рекреаційну діяльність у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду України, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 22.06.2009 № 330, відповідно до якого рекреаційна діяльність в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду України, здійснюється установами, підприємствами та організаціями, яким ці території та об'єкти підпорядковані.
Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Зазначене Положення прийняте після укладення договору № 4 від 09.02.2009 р. і норма Положення, аналогічна наведеній вище, була відсутня в законодавстві, що діяло на момент укладення договору.
Прокурор звертаючись із позовом, стверджує, що відповідачем завдані збитки самовільним використанням землі для встановлення тимчасових споруд у межах об'єкту природно-заповідного фонду.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" самовільне зайняття земельної ділянки - будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
Разом з тим, в чинному законодавстві відсутнє визначення „самовільне використання земельної ділянки", про що стверджує прокурор та не обґрунтовує свою позицію з приводу самовільного використання земельної ділянки відповідачем.
Судом враховується, що на час виникнення спірних відносин відповідач правомірно користувався наданою йому земельною ділянкою площею 0,95 га, що знаходиться в межах лісового заказника місцевого значення „Давидковецький" згідно чинного на той час договору № 4 від 09.02.2009 р., що був укладений на підставі розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації № 503/2008-р від 01.10.2008 р. „Про надання у користування ПП „Ресурс Інвест Агро" лісової ділянки". При цьому, вказане розпорядження прийняте на підставі погоджень ДП „Хмельницьке лісопромислове господарство" від 09.08.2006 р. № 751, обласного управління лісового та мисливського господарства від 10.01.2008 р. № 05-47, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області від 28.11.2007 р. № 05/2424.
Крім того, надання відповідачу лісової ділянки в довгострокове тимчасове користування було здійснено без вилучення земель у постійного користувача - ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" (п. 1 договору № 4 від 09.02.2009 р.).
Також суд неодноразово зобов'язував прокурора (ухвали від 11.03.2014 р., 25.03.2014 р., 03.04.2014 р., 23.04.2014 р.) подати копії матеріалів адміністративної справи, що підтверджують факт самовільного використання земельної ділянки (вчинення правопорушення). Станом на момент вирішення спору такі докази в матеріалах справи відсутні.
З огляду на зазначене, твердження прокурора про самовільне використання відповідачем земельної ділянки є необґрунтованим та безпідставним, оскільки спростовується доказами, наявними у матеріалах справи.
Судом критично оцінюється посилання прокурора на постанови Київського апеляційного господарського суду від 30.06.2010 р. та 16.03.2011 р. у справі №32/701, постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 10.10.2013 р. у справі № 31549/10/9104, якими визнано недійсними договір № 4 від 09.02.2009 р., розпорядження № 503/2008-р від 01.10.2008 р., а також зобов'язано відкликати лист № 05/1896 від 22.10.2009р. начальника Державного управління охорони навколишнього природного яким гр. ОСОБА_6 (директор ПП „Ресурс Інвест Агро") погоджено розміщення тимчасових споруд на рекреаційне використання земельної ділянки площею 0,95га в межах лісового заказника місцевого значення „Давидковецький", оскільки на момент виникнення спірних правовідносин зазначені документи (розпорядження, договір та погодження) були чинними.
Суд вважає також безпідставним посилання прокурора на документи, які на його думку підтверджують позовні вимоги, а саме: акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 09.10.2009 р., акт перевірки вимог земельного законодавства від 15.10.2009 р., акт проведення перевірки дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва від 15.10.2009 р.
Суд, оцінивши надані акти перевірки доходить до висновку про те, що зазначені документи не підтверджують факт самовільного використання землі для встановлення тимчасових споруд у межах об'єкту природно-заповідного фонду та завдання збитків державі з боку відповідача.
Згідно з ч. 5 ст. 20 Земельного кодексу України види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.
Статтею 26 Закону України „Про природно-заповідний фонд України" передбачено, що на території заказника обмежується або забороняється діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник.
Статтею 30 Закону України „Про природно-заповідний фонд України" встановлено, що на території заповідних урочищ забороняється будь-яка діяльність, що порушує природні процеси, які відбуваються у природних комплексах, включених до їх складу, відповідно до вимог, встановлених для природних заповідників. Власники або користувачі земельних ділянок, водних та інших природних об'єктів, оголошених заповідними урочищами, беруть на себе зобов'язання щодо забезпечення режиму їх охорони та збереження.
Пунктом 3.1. Положення передбачено, що на території заказника забороняється будь-яка діяльність, що не пов'язана з виконанням покладених на нього завдань і загрожує його збереженню, зокрема, проведення такої господарської діяльності та іншої, яка може спричинити шкоду заказнику та порушити екологічну рівновагу, будівництво капітальних споруд.
В п. 3. охоронного зобов'язання від 29.12.2007 р., виданого землекористувачу - ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" визначено, що на території заказника забороняється будь-яке будівництво, не пов'язане з охороною території заказника.
Прокурор обґрунтовуючи заявлений позов зазначає, що відповідач у порушення вимог законодавства та охоронного режиму, без дозволу ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" самовільно провів встановлення тимчасових споруд на лісовій ділянці, внаслідок чого створив перешкоди для основної мети створення заказника - збереження лісового масиву, в якому переважають високопродуктивні насадження дуба черешчатого.
Проте, такі доводи прокурора не відповідають фактичним обставинам справи. Зокрема, твердження прокурора про те, що ПП „Ресурс Інвест Агро" самовільно без дозволу ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" провів встановлення тимчасових споруд на лісовій ділянці спростовується наявними в матеріалах справи доказами, а саме: листом від 22.10.2009 р. за №05/1896, згідно якого Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області погодило розміщення тимчасових споруд та рекреаційне використання земельної ділянки площею 0,95 га в межах лісового заказника місцевого значення „Давидковецький" (квартал 34, виділ 1) та листом від 20.11.2009 р. за № 1085, яким ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" погодило відповідачу розміщення тимчасових споруд та рекреаційне використання земельної ділянки площею 0,95 га в межах лісового заказника місцевого значення „Давидковецький" (квартал 34, виділ 1 Хмельницького лісництва) при умові дотримання вимог ст. 20 Лісового кодексу України, природоохоронного законодавства та встановлення заповідного режиму.
Крім того, право відповідача на зведення тимчасових будівель та споруд в установленому порядку, за погодженням із постійним лісокористувачем було передбачено в п. 8 договору № 4 довгострокового тимчасового користування лісовою ділянкою від 09.02.2009 р.
Суд звертає увагу на некоректне посилання прокурора на п. 3.1 Положення про лісовий заказник місцевого значення „Давидковецький" затвердженого наказом Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Хмельницькій області № 50 від 14.12.2006 р. зазначаючи про те, що на території заказника забороняється будівництво споруд, що можуть вплинути на зміну характеру місцевості, ландшафту і спричинити шкоду заказнику, оскільки в п. 3.1. даного Положення вказано про заборону капітального будівництва на території заказника, яке в даному випадку відсутнє, а предметом спору є демонтування тимчасових споруд.
Одночасно в позовній заяві прокурор просить стягнути з відповідача 11458,30 грн. збитків, заподіяних самовільним використанням землі для встановлення тимчасових споруд у межах об'єкту природно-заповідного фонду, надавши розрахунок розміру шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу. При цьому, прокурором не обґрунтовано в чому саме полягає завдана шкода і які збитки заподіяно державі.
Також судом враховується, що на момент вирішення спору, наявне погодження Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області на провадження рекреаційної діяльності ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" на території майданчику для відпочинку розташованого в лісовому заказнику місцевого значення „Давидковецький" квартал 34 виділ 1 за умов дотримання вимог природоохоронного законодавства України.
При цьому, 25.05.2012 р. між ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" та ПП „Ресурс Інвест Агро" з метою забезпечення рекреаційної діяльності на території земельної ділянки площею 0,9431 га в кварталі 34 виділ 1 Давидковецької сільської ради уклали договір № 1 про створення ландшафтно-паркового комплексу та передачу його у власність. За умовами п. 1.1. зазначеного договору ПП „Ресурс Інвест Агро", діючи як підрядник, за власні кошти створює ландшафтно-парковий комплекс та передає його у власність ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство", шляхом завершення зведення розпочатого під час використання лісової ділянки раніше ландшафтно-паркового комплексу з водоймами, малими архітектурними формами, квітниками, альпінарієм, розважальними майданчиками для дітей та кафе (далі - рекреаційний комплекс) у лісовому масиві ліворуч „Військової дороги" в заказнику місцевого значення „Давидковівці" квадрат 34, виділ 1, загальною площею 9431 кв.м., який є у постійному користуванні власність ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство".
При вирішенні спору судом береться до уваги позиція позивача-2 - ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство" (постійного користувача лісовою ділянкою), який не заперечує проти розміщення тимчасових споруд та рекреаційного використання земельної ділянки площею 0,95га в межах лісового заказника місцевого значення „Давидковецький".
Згідно зі ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд, у визначеному законом порядку, встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ст. ст. 33, 34 ГПК України).
Враховуючи, вищезазначене, прокурором не доведено в чому полягало порушення інтересів держави на момент звернення з позовом та порушення прав позивачів у справі, а також заподіяння відповідачем шкоди державі. Крім того, в матеріалах справи відсутні докази самовільного використання відповідачем земельної ділянки, самовільного будівництва тимчасових споруд, та докази того, що земельна ділянка використовується ним не за цільовим призначенням (рекреаційні цілі).
За таких обставин, суд не вбачає підстав для стягнення з ПП "Ресурс Інвест Агро" збитків в сумі 11458,30 грн., з огляду на відсутність доказів самовільного використання відповідачем земельної ділянки для встановлення тимчасових споруд у межах об'єкту природно-заповідного фонду.
Також відсутні підстави для зобов'язання відповідача демонтувати тимчасові споруди, а саме: павільйони для відвідувачів площами 18 м. км., 4,91 м. кв. та два площею по 7,84 м. кв., бетонну стяжку під адміністративний будинок площею 107,6 м. кв., огорожу загальною площею 17,5 м. кв. та привести земельну ділянку у стан придатний для використання за цільовим призначенням, оскільки розміщення таких тимчасових споруд здійснювалося за погодженням із Державним управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області та ДП „Хмельницьке лісомисливське господарство". При цьому, прокурором не обґрунтовано яким чином встановлення тимчасових споруд на лісовій ділянці створює перешкоди для основної мети оголошення заказника - збереження лісового масиву, в якому переважають високопродуктивні насадження дуба черешчатого.
З огляду на зазначене, позовні вимоги є не обґрунтовані, не підтверджені належними доказами, тому в їх задоволенні необхідно відмовити.
Згідно з п. 4.6. постанови Пленуму ВГС України № 7 від 21.02.2013р. "Про деякі питання практики застосування розділу VI ГПК України" приймаючи рішення зі справи, провадження в якій порушено за заявою прокурора, господарський суд у разі повного або часткового задоволення позову (скарги) стягує судовий збір з відповідача (повністю або пропорційно задоволеним вимогам), якщо він не звільнений від сплати судового збору; у разі ж повної або часткової відмови в позові судовий збір стягується з визначеного прокурором позивача (так само повністю або пропорційно задоволеним вимогам), за винятком випадків, коли останнього звільнено від сплати судового збору, та коли позивачем у справі є сам прокурор.
Враховуючи зазначене, судовий збір підлягає стягненню в дохід Державного бюджету України з визначених прокурором позивачів у зв'язку з відмовою в позові. (1147,00 грн. - судовий збір із позовної вимоги про стягнення 11458,30 грн. збитків, заподіяних самовільним використанням землі для встановлення тимчасових споруд у межах об'єкту природно-заповідного фонду та 1827,00 грн. - судовий збір із позовної вимоги про зобов'язання Приватного підприємства "Ресурс Інвест Агро" демонтувати незаконно встановлені тимчасові споруди, а саме: павільйони для відвідувачів площами 18 м. км., 4,91 м. кв. та два площею по 7,84 м. кв., бетонну стяжку під адміністративний будинок площею 107,6 м. кв., огорожу загальною площею 17,5 м. кв. та привести земельну ділянку у стан придатний для використання за цільовим призначенням).
Керуючись ст. ст. 1, 12, 22, 33, 34, 44, 49, 82, 84, 85, 87 ст. 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
В позові Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора м. Нетішин в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області м. Хмельницький, Державного підприємства "Хмельницьке лісомисливське господарство" с. Червона зірка Хмельницький район до Приватного підприємства "Ресурс Інвест Агро" м. Хмельницький за участю третіх осіб на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору: Хмельницької обласної державної адміністрації, м. Хмельницький; Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації про стягнення 11458,30 грн. збитків, заподіяних самовільним використанням землі для встановлення тимчасових споруд у межах об'єкту природно-заповідного фонду, які перерахувати одержувачу коштів - Давидковецькій сільській раді с. Давидківці Хмельницького району; зобов'язання Приватного підприємства "Ресурс Інвест Агро" демонтувати незаконно встановлені тимчасові споруди, а саме: павільйони для відвідувачів площами 18 м. км., 4,91 м. кв. та два площею по 7,84 м. кв., бетонну стяжку під адміністративний будинок площею 107,6 м. кв., огорожу загальною площею 17,5 м. кв. та приведення земельної ділянки у стан придатний для використання за цільовим призначенням відмовити.
Стягнути з Державної екологічної інспекції (м. Хмельницький, вул.. Івана Франка, б. 2/2, код ЄДРПОУ 34971547) в дохід Державного бюджету України (по коду класифікації доходів бюджету 22030001, р/р 31218206783002, отримувач УДКСУ у м. Хмельницькому, код ЄДРПОУ отримувача 38045529, банк отримувача ГУДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013, призначення платежу: "Судовий збір, Код 03500128, пункт ставок судового збору") судовий збір в розмірі 1522,50 грн. (одна тисяча п'ятсот двадцять дві гривні 50 коп.).
Видати наказ.
Стягнути з Державного підприємства "Хмельницьке лісомисливське господарство" (Хмельницька область, Хмельницький район, с. Червона зірка, вул. Олімпійського вогню, б. 67, код ЄДРПОУ 33285303) в дохід Державного бюджету України (по коду класифікації доходів бюджету 22030001, р/р 31218206783002, отримувач УДКСУ у м. Хмельницькому, код ЄДРПОУ отримувача 38045529, банк отримувача ГУДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013, призначення платежу: "Судовий збір, Код 03500128, пункт ставок судового збору") судовий збір в розмірі 1522,50 грн. (одна тисяча п'ятсот двадцять дві гривні 50 коп.).
Видати наказ.
Повне рішення складено 13.06.2014 р.
Суддя О.Є. Танасюк
Від друк. 7 прим.
1 - до справи;
2 - позивачу 1 - м. Хмельницький, вул. І. Франка, б. 2/2;
3 - позивачу 2 - область, Хмельницький район, с. Червона Зірка, вул. Олімпійського вогню, б. 67 - простим;
4 - відповідачу - м. Хмельницький, вул. Проспект Миру, 69;
5 - третій особі -Хмельницькій ОДА - м. Хмельницький, Будинок рад.;
6 - третій особі - Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації, ( 29000, м. Хмельницький, вул. І.Франка,2/2) - простим;
7 - Хмельницькій міжрайонній природоохоронній прокуратурі - м. Нетішин, вул. Лісова, 6, а/с 498 - простим.