ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/929/14-a
22 травня 2014 року
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Баранюка А.З.
при секретарі Дудар М.В.
за участю:
прокурора – Смовж О.В..;
позивача – не з’явився;
відповідача – не з’явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу
за адміністративним позовом Прокурора Лановецького району в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до Відкритого акціонерного товариства «Лановецький хлібзавод»
про стягнення фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Лановецького району в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, надалі позивач, звернувся до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Лановецький хлібзавод», надалі відповідач, про стягнення штрафних санкцій у розмірі 5100,0 грн.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі з мотивів викладених в позовній заяві та просив позов задовольнити.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, про дату час і місце розгляду справи, повідомлявся належним чином.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату час і місце розгляду справи, повідомлявся належним чином, заперечень проти адміністративного позову не надав.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення позивача та відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи та реалізації ними права судового захисту прав та інтересів, а тому можливо розглянути справу без участі позивача та відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши пояснення прокурора, повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що відкрите акціонерне товариство «Лановецький хлібзавод» зареєстроване як юридична особа.
Уповноваженою особою Комісії - т.в.о. начальника Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акти №190-ПР-3-Е, №191-ПР-3-Е, №192-ПР-3-Е від 29.07.2013 року про правопорушення на ринку цінних паперів, допущені відповідачем.
На підставі статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», пункту 1 розділу ХVІІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 року за № 120/14811, та вказаних актів про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Комісії - т.в.о. начальника Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку були винесені постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 192-ПР-3-Е, № 193-ПР-З-Е, № 194-ПР-З-Е від 07.08.2013 року у відношенні відповідача за не опублікування регулярної річної інформації в офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку застосовано фінансові санкції у розмірі 5100,0 грн.
Вищевказані постанови надіслані відповідачу, про що свідчить копії поштових відправлень. Вказані постанови у встановленому законом порядку не оскаржені, фінансові санкції відповідачем не сплачені.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено в Законі України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року № 448/96-ВР, з змінами і доповненнями (далі - Закон № 448/96-ВР).
Відповідно до статей 5, 6 Закону № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, яка виконує свої повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку згідно з пунктами 8, 14 статті 8 Закону № 448/96-ВР, серед іншого, має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань встановлює вимоги, порядок та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства (пункт 15 частини другої статті 7 Закону № 448/96-ВР).
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) регулюється Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364.
Відповідно до пункту 3 розділу І Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів емітенти цінних паперів у випадках, передбачених цим Положенням, зобов'язані розкривати на фондовому ринку у такій послідовності Інформацію шляхом: розміщення на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або в її інформаційному ресурсі, поновлюваному у режимі реального часу; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії; подання до Комісії.
Пунктом 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів визначено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відповідно до пункту 14 статті 8, пунктів 5-7 статті 11 Закону № 448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб, зокрема, фінансові санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за:
неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації;
нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;
неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно зі статтею 12 вказаного Закону № 448/96-ВР санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.
Частиною третьої статті 11 Закону № 448/96-ВР визначено, що у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до пункту 16 розділу І Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 року за № 120/14811 (чинних на момент виникнення спірних правовідносин), постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом. Доказом надіслання постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акта про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпелю та касовий чек. Пунктом 3 розділу XVIII цих же Правил визначено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.
Таким чином, постанови уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку – т.в.о. начальника територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку паперів № 192-ПР-3-Е, № 193-ПР-З-Е, № 194-ПР-З-Е від 07.08.2013 року прийняті з дотриманням вимог чинного законодавства, у встановленому законом порядку не скасовані. Разом з тим, відповідач добровільно санкції не сплатив, а тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 5100,0 грн. підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 6, 50, 86, 128, 158, 163-163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Стягнути із Відкритого акціонерного товариства «Лановецький хлібзавод» (47400, вул. Вишнівецька, 1, м. Ланівці, Тернопільська область, код за ЄДРПОУ — 05510964) 5100 грн. (п’ять тисяч сто гривень) фінансових санкцій в Державний бюджет України за правопорушення на ринку цінних паперів, згідно постанов № 192-ПР-З-Е, № 193-ПР-З-Е, № 194-ПР-З-Е від 07.08.2013 року, які перерахувати на рахунок №31118106700347 управління Державної казначейської служби України у Лановецькому районі Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області, код одержувача 37377870, МФО 838012, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд у порядок і строки, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Баранюк А.З.
копія вірна
Суддя Баранюк А.З.