КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 810/5069/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Спиридонова В.О. Суддя-доповідач: Ганечко О.М.
У Х В А Л А
Іменем України
12 червня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Ганечко О.М.,
суддів: Коротких А.Ю., Хрімлі О.Г.,
при секретарі Біднячук Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Київського окружного адміністративного суду від 16.01.2014 року у справі за позовом Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Державного авіаційного підприємства «Україна» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до Державного авіаційного підприємства «Україна» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 16.01.2014 року в задоволені позову відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою задовольнити позов в повному обсязі, посилаючись на незаконність, необ'єктивність, необґрунтованість рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
Представник відповідача заперечував проти задоволення позову, просив залишити постанову суду першої інстанції без змін.
Представник позивача заперечував проти задоволення апеляційної скарги, просив залишити постанову суду першої інстанції без змін.
Заслухавши суддю-доповідача, представника апелянта, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України - за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Як вбачається з матеріалів справи, що Державне авіаційне підприємство «Україна», зареєстровано як юридичну особу 28.09.1997 Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією.
Відповідно до довідки з ЄДРПОУ серії АБ №660083 від 14.01.2013, організаційно-правовою формою ДАП «Україна» за КОПФГ є державне підприємство (140), інституційний сектор економіки за KICE - S.11001 - державні нефінансові корпорації.
Вимоги позивача про притягнення відповідача до відповідальності та застосування до нього адміністративно-господарських санкцій ґрунтуються на звіті про зайнятість і працевлаштування інвалідів за формою 10-ПІ за 2012 рік, поданим відповідачем до Фонду соціального захисту інвалідів, з якого випливає, що на Підприємстві повинні працювати 19 осіб-інвалідів, проте працюють тільки 3. Оскільки з визначеного законом нормативу по створенню робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів вільними є 16 робочих місць, позивачем зроблено висновок про порушення вимог закону стосовно працевлаштування інвалідів. Суму адміністративно-господарських санкцій позивач доказує відповідними розрахунками виходячи із середньої річної заробітної плати працівника на Підприємстві.
Відповідно до ч. 3 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі Закон №875-XI), підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць, виходячи з вимог ст. 18 Закону №875-XI.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону №875-XI, підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Статтею 20 Закону №875-XI, встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
З листа начальника фінансового управління Державного управління справами Президента України від 23.01.2012 №08.1/10 «Про статус Державного авіаційного підприємства «Україна» вбачається, що Підприємство було створено Указом Президента України від 15.07.1997 №664 «Про Державне авіаційне підприємство «Україна». У Законі України «Про державний бюджет України на 2012 рік» для ДАП «Україна» за бюджетною програмою «Забезпечення перевезень вищих посадових осіб держави авіаційним транспортом» (КПКВК 0301380) передбачені кошти загального фонду державного бюджету за КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».
Відповідно до розпорядження Керівника Державного управління справами від 11.01.2012 №4, ДАП «Україна» включено до мережі установ і організацій, які отримують кошти з Державного бюджету України в 2012 році, як одержувач бюджетних коштів.
Зазначене підтверджується Лімітною довідкою про бюджетні асигнування та кредитування на 2012 рік, виданою Підприємству Державним управлінням справами Президента України.
Також, на підтвердження утримання Підприємства у 2012 році за рахунок Державного бюджету України, позивачем надані належним чином завірені копії фінансового плану Підприємства на 2012 рік та звіту про виконання фінансового плану на 2012 рік.
Крім того, як вбачається із Статуту Державного авіаційного підприємства «Україна», затвердженого розпорядженням Керівника Державного управління справами від 22 травня 2006 року №179, Підприємство засновано на державній власності (п. 1.3), відповідно до Указу Президента України підпорядковане Державному управлінню справами (п. 1.4), та створено, зокрема, з метою організації, забезпечення та виконання повітряних перевезень спеціальними рейсами вищих посадових осіб та офіційних делегацій України і інших держав у межах України та за її кордонами з дотриманням вимог та правил, що передбачені у відповідних нормативних документах (п. 2.1.1); майно Підприємства ж державною власністю і закріплено за ним на праві господарського відання (п. 4.2).
Враховуючи викладене вище, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки, як встановлено, у 2012 році відповідач - ДАП «Україна» повністю утримувалось за рахунок коштів державного бюджету, а тому, положення ст. 20 Закону України №875-XII, щодо накладення адміністративно-господарських санкцій та нарахування відповідної пені, не поширюються на це Підприємство.
За таких обставин, апеляційна скарга є необґрунтованою, її доводи не знайшли свого підтвердження під час судового розгляду, не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому у її задоволенні необхідно відмовити, а рішення суду першої інстанції підлягає залишенню без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 167, 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - залишити без задоволення.
Постанову Київського окружного адміністративного суду від 16.01.2014 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя: О.М. Ганечко
Судді: А.Ю. Коротких
О.Г. Хрімлі
Повний текст ухвали виготовлений 13.06.2014 року.
.
Головуючий суддя Ганечко О.М.
Судді: Коротких А. Ю.
Хрімлі О.Г.