Ухвала суду № 39223958, 10.06.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2014
Номер справи
826/1635/14
Номер документу
39223958
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/1635/14 Головуючий у 1-й інстанції: Амельохін В.В. Суддя-доповідач: Файдюк В.В.

У Х В А Л А

Іменем України

10 червня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Файдюка В.В.

суддів: Чаку Є.В.

Мєзєнцева Є.І.

При секретарі: Бібко А.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Райсіо Україна" та Київської міжрегіональної митниці Міндоходів на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 квітня 2014 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Райсіо Україна" до Київської міжрегіональної митниці Міндоходів, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 квітня 2014 року адміністративний позов ТОВ "Райсіо Україна" до Київської міжрегіональної митниці Міндоходів, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - задоволено частково.

Не погоджуючись з зазначеною постановою, позивач звернувся до суду з апеляційною скаргою в якій просить її скасувати та ухвалити нову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Крім того, апеляційну скаргу подав відповідач, в якій просить постанову скасувати та ухвалити нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, 25 грудня 2013 року позивач на підставі постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 серпня 2013 року, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 04 грудня 2013 року звернувся з заявою №2512/13 до Київської міжрегіональної митниці Міндоходів про повернення митних платежів, надмірно сплачених до бюджету, для подальших розрахунків, як передплата в розмірі 932 946,34 грн. (дев'ятсот тридцять дві тисячі дев'ятсот сорок шість грн. 34 коп.), з яких: 777 455,35 грн. (сімсот сімдесят сім тисяч чотириста п'ятдесят п'ять грн. 35 коп.) - ввізне мито, 155 490,99 грн. (сто п'ятдесят п'ять тисяч чотириста дев'яносто грн. 99 коп.) - податок на додану вартість.

Листом від 08 січня 2014 року №82/1/26-70-52-02 Київська міжрегіональна митниця Міндоходів повідомила про відсутність правових підстав для повернення коштів з Державного бюджету України, оскільки митне оформлення товарів за митними деклараціями, зазначеними позивачем у заяві, здійснено без застосування преференційного режиму.

Додатково повідомлено, що 23 грудня 2013 року на вказані судові рішення подано касаційну скаргу.

Відповідач - 1 зазначено, що ухвалою Вищого адміністративного суду України від 27 грудня 2013 року К/800/66170/13 зупинено виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва та ухвали Київського апеляційного адміністративного суду по справі №826/12452/13-а до закінчення розгляду справи судом касаційної інстанції.

Не погоджуючись з зазначеними діями відповідачів, позивач оскаржив їх в судовому порядку.

Відповідно до статей 45 та 78 Бюджетного кодексу України Державне казначейство України веде бухгалтерський облік усіх надходжень державного та місцевих бюджетів України та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету (погоджених з відповідними місцевими фінансовими органами у разі повернення коштів з місцевих бюджетів), здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.

Згідно статті 301 Митного кодексу України повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів здійснюється відповідно до Бюджетного та Податкового кодексів України.

Згідно ч. 2, 6 статті 301 МК України, у разі виявлення факту помилкової та/або надмірної сплати митних платежів митний орган не пізніше одного місяця з дня виявлення такого факту зобов'язаний повідомити платника податків про суми надміру сплачених митних платежів. Таке повернення сум надміру сплачених сум митних платежів здійснюється за заявою платника податків за умови, що така заява подається не пізніше одного року з дня, наступного за днем виникнення обставин, що тягнуть за собою повернення сплачених сум митних платежів.

Процедуру повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, визначає Порядок повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, затверджений наказом Державної митної служби України від 20 липня 2007 року № 618, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2007 року та Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затверджений наказом Державного казначейства України від 10 грудня 2002 року № 226 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 грудня 2002 року.

Відповідно до Порядку № 618 для повернення з Державного бюджету України митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, платником податків до загального відділу митного органу, яким здійснювалося оформлення митної декларації, подається заява довільної форми, яка підписується керівником та головним бухгалтером суб'єкта господарської діяльності або фізичною особою

За результатами розгляду такого звернення платника митним органом та за наявності підстав для повернення таких коштів Керівник (заступник керівника) митного органу підписує Висновок про повернення з Державного бюджету України помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладається на митні органи згідно додатку № 1 до Порядку взаємодії митних органів з органами Державного казначейства України в процесі повернення з Державного бюджету України помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладається на митні органи, затвердженим наказом Державної митної служби України, Державного казначейства України від 20 липня 2007 року № 611/147.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 серпня 2013 року по справі №826/12452/13-а та ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 04 грудня 2013 року підтверджено протиправність митного органу щодо відмови позивачу здійснити підготовку та направлення до виконання органу Державного казначейства України висновку про повернення до Державного бюджету України надмірно зарахованих до бюджету митних платежів в розмірі 932 946,34грн.

Відповідно до ч. 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

З огляду на викладене, судом першої інстанції обґрунтовано зазначено, про наявність підстав для підготовки Митним органом Висновку про повернення коштів, а тому оскаржувана відмова Київської міжрегіональної митниці Міндоходів від 08 січня 2014 року про повернення надмірно сплачених митних платежів є протиправною.

Разом з тим, своєму адміністративному позові позивач фактично просить суд зобов'язати Київську міжрегіональну митницю Міндоходів вчинити дії щодо повернення з Державного бюджету України надмірно сплачених товариством з обмеженою відповідальністю «Райсіо Україна» та зарахованих до Державного бюджету України митних платежів в сумі 932 946, 34 грн. (дев'ятсот тридцять дві тисячі дев'ятсот сорок шість) грн. 34 коп., з яких: 777 455,35 грн. (сімсот сімдесят сім тисяч чотириста п'ятдесят п'ять) грн. 35 коп. - ввізне мито, 155 490,99 грн. (сто п'ятдесят п'ять тисяч чотириста дев'яносто) грн. 99 коп. - податок на додану вартість, за напрямом перерахування коштів: на депозитний рахунок 3734, відкритий на ім'я Київської міжрегіональної митниці Міндоходів в Головному управлінню Державної казначейської служби України у м. Києві - для подальших розрахунків як передплата товариства з обмеженою відповідальністю «Райсіо Україна».

Колегія суддів не може погодитися з такою правовою позицією позивача, оскільки вказані повноваження є дискреційними, тобто відносяться до виключної компетенції відповідача, а тому суд не може перебирати на себе його функцій.

Виходячи з зазначеного, суд апеляційної інстанції вважає, що даний адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

Отже при винесенні постанови судом було дотримано всіх вимог законодавства, а тому відсутні підстави для її скасування.

Крім того, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що позивачем в порушення зазначених вимог законодавства було додано до апеляційної скарги документ про сплату судового збору не в повному обсязі та не надано жодних доказів щодо неможливості його сплати відповідно до Закону України «Про судовий збір».

Згідно пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду - 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

Судовий збір по даній справі мав бути сплачений у розмірі 2 436,00 грн., відповідно до підпункту 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

На виконання вищевказаної ухвали, товариством сплачено судовий збір не в повному обсязі, а саме, у розмірі 243,60 грн., що підтверджується платіжним дорученням №1515 від 09 квітня 2014 року.

Отже, 2 436,00 грн. - 243,60 грн. = 2192,40 грн., що підлягає стягненню з Товариства з обмеженою відповідальністю "Райсіо Україна".

Відповідно до статті 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Райсіо Україна" та Київської міжрегіональної митниці Міндоходів - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 квітня 2014 року - залишити без змін.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Райсіо Україна" до Державного бюджету судовий збір в сумі 2192,40 грн. який недоплачено при подачі апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтею 212 КАС України.

Головуючий суддя:

Судді:

Головуючий суддя Файдюк В.В.

Судді: Чаку Є.В.

Мєзєнцев Є.І.