Ухвала суду № 39215200, 22.05.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2014
Номер справи
804/3536/14
Номер документу
39215200
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

22 травня 2014 р. Справа № 804/3536/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Голобутовського Р.З. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Самара" до Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

07.03.2014 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Самара», в якому просить:

-визнати протиправними дії Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області по формуванню в акті перевірки від 14.05.2013 р. №138/225-30355604 висновків про використання Товариством з обмеженою відповідальністю «Агро-Самара» не за цільовим призначенням грошових коштів у розмірі 13427328,00 грн., що були перераховані на спец рахунок;

-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000372250 від 04.06.2013 р. на загальну суму 13427328,00 грн.;

-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000382250 від 04.06.2013 р. на загальну суму 510,00 грн.;

-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №00003971702 від 04.06.2013 р. на загальну суму 84324,69 грн.;

-скасувати акт від 14.05.2013 р. №138/225-30355604 позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Самара» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2012 р. по 28.02.2013 р.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що за позовною вимогою в частині скасування акта від 14.05.2013 р. №138/225-30355604 позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Самара» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2012 р. по 28.02.2013 р., суд повинен закрити провадження, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Статтею 4 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин, вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень, якщо платник податків вважає, що цими рішеннями, діями чи бездіяльністю його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші обмеження прав чи свобод (стаття друга, підпункт 1 пункту 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України).

Проаналізувавши норми, суд вважає, що особа на власний розсуд визначає, чи порушені її права рішеннями, дією або бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.

Однак, ці рішення, дія або бездіяльність повинні бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин.

В свою чергу висновки акта перевірки про виявлені порушення та власне сам акт (у тому числі акт, на підставі якого у подальшому було винесене рішення про застосування штрафу або застосовані інші заходи) не є рішенням органу владних повноважень, а відтак не породжує для особи настання будь-яких юридичних наслідків та не впливає на її права, обов'язки та законні інтереси, що у свою чергу виключає можливість такої особи, з урахуванням статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, на їх оскарження у судовому порядку.

Що стосується акта перевірки, на підставі якого у подальшому винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення, то висновки такого акта поряд з іншими доказами можуть бути предметом дослідження під час вирішення спору про оскарження цих рішень або дій винесених або вчинених на підставі відомостей, викладених в такому акті.

Таким чином, акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень, не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, лише фіксує допущені порушення та не є остаточним документом, зобов'язуючим до вчинення будь-яких дій, а отже, не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.

Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.

Отже, в розглянутій частині заявлений спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а справа в зазначеній частині не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак справи адміністративної юрисдикції.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене, суд закриває провадження в частині позовних вимог щодо скасування акта від 14.05.2013 р. №138/225-30355604 позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Самара» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2012 р. по 28.02.2013 р.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Самара» до Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та скасування податкових повідомлень-рішень в частині позовних вимог про скасування акта від 14.05.2013 р. №138/225-30355604 позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Самара» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2012 р. по 28.02.2013 р.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 КАС України.

Суддя Р.З. Голобутовський