ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 червня 2014 року м. Київ К/800/59842/13
Вищий адміністративний суд України у складі: суддя-доповідач Кочан В.М., судді Винокуров К.С., Пасічник С.С. розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю» на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 05.11.2013 р. у справі за позовом Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю» до Національного університету цивільного захисту України про визнання дій протиправними,
В С Т А Н О В И В :
У липні 2013 року Всеукраїнська громадська організація «Комітет конституційно-правового контролю» звернулася до суду з позовом до Національного університету цивільного захисту України про визнання дій протиправними.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 06.08.2013р. позов задоволено. Визнано протиправними дії Національного університету цивільного захисту України щодо ненадання інформації за запитом Управління контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю» від 06.03.2013р. № 132/1-13.
Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 05.11.2013р. постанову суду першої інстанції скасовано та прийнято нове рішення, яким в позові відмовлено.
У касаційній скарзі позивач, з посиланням на порушення норм матеріального і процесуального права, допущених судом апеляційної інстанції, просить рішення апеляційного суду скасувати та ухвалити нове про задоволення позову.
З'ясувавши обставини справи в межах, передбачених статтею 220 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів приходить до висновку про відхилення касаційної скарги з урахуванням наступного.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що 06.03.2013 р. Управління контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю» направило ректору Національного університету цивільного захисту України запит № 132/1-13 на інформацію з проханням надати належним чином засвідчені копії: статуту ВНЗ, свідоцтва про реєстрацію ВНЗ, довідки про включення ВНЗ до Державного реєстру ВНЗ України з додатками, ліцензії ВНЗ та додаток до неї, довідки з ЄДРПОУ, правила прийому до ВНЗ у 2013 р., положення про приймальну комісію ВНЗ, наказу про затвердження складу приймальної комісії ВНЗ, плану роботи та графіку засідань приймальної комісії ВНЗ, дислокації приміщень, які задіяні для підготовки та проведення прийому абітурієнтів до ВНЗ, встановлених квот прийому до ВНЗ різних категорій.
15.03.2013 р. відповідачем надано відповідь на вказаний запит листом № 01-06/880, в якому зазначено, що з урахуванням вимог щодо відкритості, прозорості та гласності в діяльності вищих навчальних закладів та їх взаємодії з громадськими організаціями, Статут Університету, Положення про приймальну комісію Університету, наказ про затвердження складу приймальної комісії Університету не є конфіденційною інформацією та розміщено на сайті Університету.
Позивач вважає, що відповідь йому надано з порушень вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», зокрема, вважає відповідь відповідача не мотивованою.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, що становить суспільний інтерес, визначений Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011р. № 2939-VI (далі - Закон № 2939).
Відповідно до частини 1 ст. 1 Закону № 2939 публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
За приписами п. 1 ч. 1 ст. 12 зазначеного Закону суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень.
Як встановлено судом апеляційної інстанції, всеукраїнська громадська організація «Комітет конституційно-правового контролю» належить до суб'єктів, які мають право запитувати інформацію в порядку, встановленому Законом № 2939. Із запитом на отримання інформації до відповідача звернулося Управління контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки.
Згідно з пунктом 1.1 Положення про Управління контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України» є консультативно-дорадчим структурним підрозділом Комітету.
Із витягу зі Статуту Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України» вбачається, що правом діяти від імені комітету без довіреності наділений його голова.
Запит на інформацію від 06.03.2013р. № 132/1-1 направлено Управлінням контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки за підписом Т. Снігир.
Враховуючи викладене колегія суддів приходить до висновку, що судом апеляційної інстанції обґрунтовано відмовлено в задоволенні позову, оскільки в Управління контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки відсутні права бути самостійним суб'єктом відносин у сфері доступу до публічної інформації та в ході судового розгляду не було надано доказів наявності у начальника Управління повноважень діяти від імені Комітету.
Доводи касаційної скарги висновку суду апеляційної інстанції не спростовують.
Відповідно до ч. 3 ст. 220-1 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Суд апеляційної інстанцій повно і всебічно встановив обставини справи, дав їм належну юридичну оцінку, правильно застосував норми матеріального і процесуального права, тому відсутні підстави для скасування або зміни прийнятого ним рішення.
Керуючись ст.ст. 220, 220-1, 223, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю» відхилити, а постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 05.11.2013 р. залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає, крім випадків, встановлених статтями 235-237 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя-доповідач Кочан В.М.
судді Винокуров К.С.
Пасічник С.С.