ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
04 червня 2014 року № 826/6689/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомКременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1простягнення податкового боргу
встановив:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача, в якому просив стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість по земельному податку у розмірі 155 721,34 грн.
Позовні вимоги вмотивовано тим, що за відповідачем обліковується податковий борг з земельного податку в загальній сумі 155 721,34 грн., який виник в результаті самостійного подання до податкового органу податкової звітності та у зв'язку з несплатою у встановлений законом строк земельного податку з юридичних осіб.
Позивач в судове засідання не прибув, просив розглядати дану справу без його участі.
Відповідач в судове засідання не прибув, свого відношення не висловив, хоча попереджався про дату, час та місце проведення судового засідання належним чином.
Керуючись ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглянув справу у письмовому провадженні.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебуває на обліку у Кременчуцькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області та є платником податків, зокрема земельного податку, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.
Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI врегульовано відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначено вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно ст. 110.1 Податкового кодексу України платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Пунктом 287.3 ст. 287 Податкового кодексу, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Судом встановлено, що на момент розгляду даної справи Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 має заборгованість по сплаті до місцевого бюджету податків та інших обов'язкових платежів у розмірі 155 721,34 грн., а саме по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності з фізичних осіб, в тому числі недоїмка- 155 601,67 грн., та пеня 119,67 грн.
Дана заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності з фізичних осіб виникла внаслідок проведеної працівниками Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області документальної невиїзної перевірки по питанню визначення податкових зобов'язань з плати за землю за 2012 рік, за результатами, якої оформлено акт від 22.05.2013 року № 3956/17.2/НОМЕР_1.
На підставі акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 27.05.2013 року № 4301, яким відповідачу збільшено грошове зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб за основним платежем 144 482,04 грн. та нараховано штрафні санкції у розмірі 36 120,51 грн.
Податкове повідомлення-рішення направлено платнику податків на зареєстровану адресу місцезнаходження відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення 30.05.2013 року, яке вручено особисто відповідачу.
Податкове повідомлення-рішення в судовому чи адміністративному порядку не скасоване.
Згідно п. 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання в установлені строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу.
Згідно даної норми відповідачу 06.09.2013 року було вручено податкову вимогу № 645-19/162 від 27.06.2013 року. Проте, такі заходи, вчинені податковим органом спрямовані на погашення податкового боргу, не принесли позитивних результатів по погашенню заборгованості.
Податкова вимога в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалась.
Відповідно до положень статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 20.1.18. статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 податкового боргу в сумі 155 721,34 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області задоволити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (іпн. НОМЕР_2) заборгованість по орендній платі з фізичних осіб у розмірі 155 721,34 грн. (сто п'ятдесят п'ять тисяч сімсот двадцять одну грн. 34 коп., на р/р 33215815700008, одержувач: місцевий бюджет м. Кременчук, код одержувача: 37965850, банк одержувача: ГУДКС України у Полтавській області, МФО: 831019.
Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Шейко Т.І.