Постанова № 39188861, 30.05.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.05.2014
Номер справи
826/4174/14
Номер документу
39188861
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

30 травня 2014 року № 826/4174/14

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:

Судді Добрянської Я.І,

відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України, без виклику сторін, розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу:

за позовом Київського міського центру зайнятості

до відповідача ОСОБА_1

про стягнення незаконно отриманих коштів у розмірі 9 638,85 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Київського міського центру зайнятості до відповідача ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманих коштів у розмірі 9 638,85 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.04.2014 р., відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, суддею Добрянською Я.І. було відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 826/4174/14 та запропоновано відповідачу у строк до 25.04.2014 р. або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі № 826/4174/14 була 09.04.2014 р. скерована рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на адресу відповідача, що зазначена в адресній частині позовної заяви та підтверджується наявними матеріалами справи (даними персональної картки ОСОБА_1), а саме: 02097, АДРЕСА_1.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Однак, судова кореспонденція, що скеровувалася відповідачу на адресу його реєстрації, яка підтверджується наявними матеріалами справи (а саме даними персональної картки ОСОБА_1), була 12.05.2014 р. повернута до суду з відміткою поштового відділення «за закінченням встановленого строку зберігання».

Таким чином, ні станом на 25.04.2014 р., ні станом на час розгляду справи по суті 30.05.2014 р., жодних заперечень на позовну заяву та/або заяв чи клопотань від відповідача до суду не надходило.

Згідно вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Таким чином, розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач ОСОБА_1 зареєструвалась 05.03.2013 р. в Деснянському районному центрі зайнятості, як така, що шукає роботу, та 05.03.2013 р. написала заяву з проханням надати їй статус безробітного та призначити виплату допомоги по безробіттю в якій вказала що через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів.

Наказом Деснянського РЦЗ № НТ 130305 від 05.03.2013 р. відповідачу був наданий статус безробітної та наказом № НТ 130312 від 12.03.2013 р. призначена допомога по безробіттю з 12.03.2013 р., у відповідності до положень ст.ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Відповідно до Порядку обміну інформацією між Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Державної податкової адміністрації України № 259/407 від 12 липня 2006 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 липня 2006 року за № 876/12750, здійснюється обмін інформацією між Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання роботи за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом та під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами, ведення особистого селянського господарства, отримання пенсії. Даний обмін інформацією здійснюється з метою перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та визначення розміру матеріального забезпечення.

Як підтверджується наявними матеріалами справи, та жодним чином не було заперечено відповідачем, в процесі звірки отриманих даних з файлу (в електронному вигляді) Державної податкової інспекції з інформацією щодо розслідування страхових випадків за 1 квартал 2013 року виявлено, що під час перебування на обліку в Деснянському районному центрі зайнятості ОСОБА_1 перебувала у трудових відносинах з ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (ЄДРПОУ 04543387).

З метою підтвердження зазначеної інформації Переяслав-Хмельницьким міськрайонним центром зайнятості було здійснено перевірку в ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (ЄДРПОУ 04543387), про що свідчить Акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 93 від 12.09.2013 року.

Так, під час вказаної перевірки було виявлено, що ОСОБА_1 перебувала у трудових відносинах з ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» з 03.12.2012 р. (наказ № 174-к від 21.12.2012 р.) по 14.03.2013 р. (наказ № 29-к від 14.03.2013 р.)

Пунктом 4 ч. 2 ст. 44 Закону України «Про зайнятість населення», безробітні зобов'язані інформувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, визначені у частині першій статті 45 цього Закону (зокрема, зайнятості особи).

Відповідно до ч. 3 ст. 44 закону України «Про зайнятість населення», відповідальність за достовірність поданих до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.

Отже, згідно наявних у справі доказів, у період перебування на обліку в Деснянському РЦЗ та отримання допомоги по безробіттю, гр. ОСОБА_1 працювала у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», про що не повідомила центр зайнятості.

Згідно п.п. 2 та 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Згідно розрахунку коштів нарахованих на випадок безробіття (що наявний в матеріалах справи), ОСОБА_1 була нарахована та виплачена допомога по безробіттю у розмірі 9 638,85 грн. за період з 27.03.2013 р. по 30.07.2013 р.

З приводу зазначеного, ОСОБА_1 23.09.2013 року було направлено повідомлення № 22-3477 від 23.09.2013 р. про необхідність добровільно відшкодувати незаконно отримані кошти протягом 15 календарних днів у розмірі 9 638,85 грн. Повідомлення повернулось за закінченням встановленого строку зберігання, кошти на даний час не повернуто.

Відповідно до ст.ст. 7, 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.

В результаті несплати відповідачем вказаних коштів до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття - не надходять кошти спрямовані на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що зачіпає інтереси держави.

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Згідно вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач (що був належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження в даній справі) жодних заперечень щодо наявності такого боргу суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом стягнення з ОСОБА_1 незаконно отриманих коштів у розмірі 9 638,85 грн.

Враховуючи викладене, та керуючись ст.ст. 69-71, 158-163, ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з гр. ОСОБА_1 (02097, АДРЕСА_1, ід.код НОМЕР_1) незаконно отримані кошти в розмірі 9 638,85 грн. (дев'ять тисяч шістсот тридцять вісім гривень 85 коп.) на користь Київського міського центру зайнятості.

Стягувач - Київський міський центр зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ 03491091).

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.І.Добрянська