Постанова № 39185895, 21.05.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.05.2014
Номер справи
826/5377/14
Номер документу
39185895
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

21 травня 2014 року № 826/5377/14

приміщення суду за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-А

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Соколової О.А. відповідно до вимог ст.183-2 КАС України, без виклику сторін, розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична кампанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у місті Києві до Публічного акціонерного товариства «Науково-виробниче підприємство «Каскад» про стягнення коштів у сумі 8 500,00грн., -

встановив:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Державного підприємства «Національна енергетична кампанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у місті Києві до Публічного акціонерного товариства «Науково-виробниче підприємство «Каскад» про стягнення коштів у сумі 8 500,00грн., -

Позовна вимога ґрунтується на: викладених в позовній заяві обставинах; акті перевірки від 05.03.2013 року №08/11-21-41 а/п, акті перевірки №08/11-21-165 а/п, акті перевірки від 23.01.2014 року №08/11-21-11 а/п, приписі від 05.03.2013 року №08/11-21-117, приписі від 05.09.2013 року №08/11-21-454, постанов від 05.02.2014 року № 08/11-21-9 та від 17.09.2013 року №08/11-21-164, які вручені відповідачу відповідно до наявних в матеріалах справи зворотних поштових повідомлень, витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 11.01.2014 року.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про електроенергетику", державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст.14 Закону України «Про теплопостачання» та п.1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживанняелектричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.06 № 131 із доповненнями), здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (далі - Інспекція), яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Інспекція є структурним підрозділом Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб’єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.

Відповідно до пп. 2 п. 4 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02. 2006 р. № 131 (далі - Положення про державний енергетичний нагляд) одним із завдань та функцій Держенергонагляду є здійснення в межах своєї компетенції контролю за усуненням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії виявлених порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.

Статтею 27 Закону України "Про електроенергетику" від 16.10.1997 р. № 575/97 - ВР передбачено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підпунктом 1 п. 11 Положення про державний енергетичний нагляд встановлено, що Держенергонагляд має право застосовувати до суб'єктів господарювання штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до п. 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312 (далі - Положення № 1312) штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Пунктом 7 Положення № 1312 визначено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду.

Згідно п. 10 Положення про порядок накладення штрафів суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

Оскільки постанови про накладення штрафу від 17.09.2013 року №08/11-21-164 та від 05.02.2014 року №08/11-21-9 відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржені, у тридцятиденний термін не сплачені, суд вважає, що сума штрафу підлягає стягненню.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у місті Києві.

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та законними, наявні матеріали справи свідчать про дотримання позивачем передбачених законодавством процедур щодо стягнення штрафу, надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для прийняття рішення по справі в порядку скороченого провадження про задоволення адміністративного позову.

Керуючись статтями . 69-71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 183-2, ст. 254 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

1. Позов Державного підприємства «Національна енергетична кампанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у місті Києві до Публічного акціонерного товариства «Науково-виробниче підприємство «Каскад» про стягнення коштів у сумі 8 500,00грн., задовольнити повністю.

2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Науково-виробниче підприємство «Каскад» (код ЄДРПОУ 21632282, 03151 м. Київ, пр-т. Повітрофлотський, 54) до Державного бюджету України (р/р № 31119106700008 УДКС Подільського району ГУДКСУ в м. Києві, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 820019, код ЄДРПОУ: 37975298, одержувач: Державний бюджет Подільського району м. Києва) штраф у розмірі 8 500, 00 грн. (вісім тисяч п’ятсот грн.).

3. Стягнути на користь відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у місті Києві з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 182 гривень 70 копійок.

4. Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч.8 ст.183-2, ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.А. Соколова