Постанова № 39181051, 06.06.2014, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.06.2014
Номер справи
823/2808/13-а
Номер документу
39181051
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2014 року справа № 823/2808/13-а

м. Черкаси

10 год. 44 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Паламар П.Г.,

при секретарі Овсієнко О.І.,

за участю представника позивача Янчука В.Ю. - за довіреністю, відповідача ОСОБА_2 - особисто, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Черкаського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів,-

ВСТАНОВИВ:

Черкаський районний центр зайнятості (далі позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з ОСОБА_2 (далі - відповідач) коштів, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 23218 грн. 52 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в період з 22.08.2012 по 15.07.2013 відповідач перебував на обліку в Черкаському районному центру зайнятості. 29.08.2012 відповідачу надано статус безробітного, відповідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення", ст.ст. 22, 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

В період перебування на обліку в Черкаському районному центрі зайнятості з 22.08.2012 по 15.07.2013 відповідачу виплачено 23218 грн. 52 коп.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач проти позову заперечував повністю та надав заперечення, в якому зазначив, що наказ №14 від 12.07.2013р. є неправомірним, ґрунтується на недостовірній інформації.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з огляду на таке.

Відповідно до законів України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", «Про зайнятість населення» та згідно заяви від 29.08.2012р. ОСОБА_2 надано статус безробітного, на підставі якої призначено допомогу по безробіттю.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем зазначено, що відповідач не мав постійного або тимчасового заробітку, не є членом особистого селянського господарства, не є фермером або членом сім'ї фермера, що бере участь у виробництві, не зареєстрований як фізична особа-підприємець та не займається трудовою діяльністю.

Під час перебування на обліку виявлено факт приховування відомостей про реєстрацію відповідача як фізичної особи-підприємця. Для підтвердження вищезазначених даних було направлено запит до Державного реєстратора Черкаського району та 04.06.2013р. отримано довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, в якій зазначено інформацію про державну реєстрацію відповідача як фізичної особи - підприємця.

Отже, допомога по безробіттю за період з 22.08.2012 по 15.07.2013 отримана відповідачем незаконно. Сума такої допомоги склала 23218 грн. 52 коп.

12.07.2013р. позивачем прийнято наказ №14 про повернення коштів ОСОБА_2 та Черкаським районним центром зайнятості 15.07.2013р. відповідача було знято з обліку.

Оскільки відповідачем добровільно не сплачено кошти в повному обсязі до Черкаського районного центру зайнятості, виплачені як допомога по безробіттю, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення вказаних коштів у сумі 23218 грн. 52 коп.

Згідно Закону №1533-ІІІ джерела коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття формуються із страхових внесків страхувальників. Фонд є цільовим централізованим страховим органом та створюється для збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення» та ч.2, ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» зазначено, що до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою. Застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

До зайнятого населення належать та не можуть бути безробітними і отримувати допомогу по безробіттю громадяни, які не мають постійного або тимчасового заробітку, не є членами особистого селянського господарства, не є фермером або членом сім'ї фермера, що бере участь у виробництві, не зареєстрований як фізична особи-підприємець, не належать до громадян, які забезпечують себе роботою самостійно (Закон України «Про зайнятість населення» № 5067-VI від 05.07.2012 року).

Відповідно до пп.8 п.1 ст.31 Закону №1533-ІІІ виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі: призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.

Зокрема, застраховані особи зобов'язані у повному обсязі повідомляти про обставини, що спричиняють зміни розміру матеріального забезпечення та порядку його надання. Сума вартості матеріального забезпечення та соціальних послуг, наданих застрахованій особі внаслідок зловживання або невиконання нею своїх обов'язків, стягується з цієї особи в судовому порядку (п. 6.14. Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Мінпраці та соціальної політики України від 20.11.2000р. №307).

Дослідивши та проаналізувавши надані суду докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 94, 159 - 163 КАС України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, індетифікаційний номер НОМЕР_1), кошти виплачені як допомога по безробіттю в сумі 23 218 (двадцять три тисячі двісті вісімнадцять) грн. 52 коп. на користь Черкаського районного центру зайнятості на рахунок 37177002000137 в ГУДКСУ в Черкаській області МФО 854018 код ЄДРПОУ 14191083.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя П.Г. Паламар

Повний текст постанови виготовлений 11 червня 2014 року