5.2.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 червня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/2786/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Островської О.П.,
при секретарі: Тельдековій Н.В.,
за участю:
представника позивача: Залманова К.О.,
представника відповідача Луганської митниці Міндоходів: Гарбуз К.А.,.
представник відповідача Головного управління
Державної казначейської служби України в Луганській області: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луганську адміністративну справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Алчевський коксохімічний завод» до Луганської митниці Міндоходів, Головного управління Державної казначейської служби України в Луганській області про визнання противоправним та скасування рішень про визнання митної вартості товарів №702020001/2013/000799/2 від 25.10.2013 року, №702020001/2013/000867/2 від 14.11.2013 року, скасування карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуск товарів і транспортних засобів через митний кордон України №702020001/2013/000185, №702020001/2013/000217 та повернення надміру сплаченого ПДВ,-
ВСТАНОВИВ:
18 квітня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Алчевський коксохімічний завод» до Луганської митниці Міндоходів, Головного управління Державної казначейської служби України в Луганській області про визнання противоправним та скасування рішень про визнання митної вартості товарів №702020001/2013/000799/2 від 25.10.2013 року, №702020001/2013/000867/2 від 14.11.2013 року, скасування карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуск товарів і транспортних засобів через митний кордон України №702020001/2013/000185, №702020001/2013/000217 та повернення надміру сплаченого ПДВ.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що між позивачем та фірмою «SROYSERVICE RADING Limited» 26 вересня 2012 року було укладено зовнішньоекономічний контракт N 39/2012-STL AL в межах якого позивачем на митну територію України в жовтні 2013 року на умовах DAP RU станція Комунарськ (ІНКОТЕРМС 2010) було ввезено вантаж: вугілля марки «ОС».
Товар надійшов для розмитнення на Луганську митницю. На підставі вищезазначеного контракту N 39/2012-STL AL та додатків до нього позивачем було заявлено до митного оформлення в режимі імпорту зазначений товар (ВМД №702020001/2013/010780, ВМД №702020001/2013/011508) за ціною договору, а саме 135 доларів США за одну тону, та надано декларації митної вартості за формою ДМВ-1 і необхідний пакет документів, передбачений митним кодексом.
Для митного оформлення вантажу, відповідач - 1 пред'явив позивачу вимогу про надання:
- якщо рахунок сплачено - банківські платіжні документи;
- якщо здійснювалося страхування - страхові документи;
- за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару;
- договору (угоду, контракт) з третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається;
- рахунки при здійсненні платежів третім особам на користь продавця;
- виписку з бухгалтерської документації;
- каталоги, специфікації, прейскуранти виробника товару.
25.10.2013 року та 14.11.2013 року відповідачем - 1 були прийняті рішення №70202001/2013/000799/2 до ВМД №702020001/2013/010780, №702020001/2013/000867/2 до ВМД №702020001/2013/011508, згідно з якими визначення митної вартості товару за ціною угоди щодо товарів, які імпортуються неможливо у зв'язку з ненаданням декларантом інших додатково запрошених документів.
А також зазначено, що у зв'язку з неможливістю застосування першого методу, зазначеного у статті 58 Митного кодексу України митну вартість оцінюваного товару визначено відповідно до ст. 59 Митного кодексу України на підставі рівня митної вартості ідентичного товару із рахунку митної вартості 150 дол.США/тн.
25.10.2013 року та 14.11.2013 року відповідач - 1, Картками відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України №702020001/2013/000185, №702020001/2013/000217 відмовив позивачеві в митному оформленні товару. Підставою для відмови в митному оформленні зазначено: Проведення митної оцінки (рішення про визначення митної вартості №702020001/2013/000799/2, №702020001/2013/000867/2).
Позивач вважає дії та рішення Луганської митниці Міндоходів протиправними, такими, що не відповідають нормам законодавства України щодо митного оформлення товару та ч. 2 ст. 19 Конституції України.
Також, на підставі рішень Луганської митниці про визначення митної вартості товарів у жовтні - листопаді 2013 року публічним акціонерним товариством «Алчевський коксохімічний завод» було подано до митного оформлення нові митні декларації і декларації митної вартості, в яких зазначена митна вартість товарів за другим методом за ціною визначеною митним органом в рішенні - 150 доларів США/тн., та сплачено податок на додану вартість у сумі 446 009,40 грн., (замість 4014084,60 грн. при визначені митної вартості по ціні контракту 135 доларів США), переплата податку на додану вартість (із розрахунку 150 доларів США) складає 446009,40 грн., яка, на думку позивача, підлягає поверненню.
Враховуючи, що Державне казначейство України як бюджетна установа використовує бюджетні кошти лише за призначенням, а тому стягнення у судовому порядку коштів, у тому числі, відшкодування витрат, понесених внаслідок прийняття незаконних рішень органів державної влади, неможливо без відповідного виділення їх з державного бюджету (бюджетного призначення), позивачем було залучено до участі у справі орган Державного казначейства України.
На підставі викладеного позивач просить:
- визнати протиправними та скасувати рішення Луганської митниці Міндоходів про визнання митної вартості товарів №702020001/2013/000799/2 від 25.10.2013 року, № 702020001/2013/000867/2 від 14.11.2013 року;
- скасувати картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України №702020001/2013/000185, №702020001/2013/000217;
- повернути на рахунок публічного акціонерного товариства «Алчевський коксохімічний завод» надміру сплачене ПДВ у сумі 446 009,40 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Представник Луганської митниці в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав суду письмові заперечення проти позову (а.с.124-129) в яких просив суд у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
В обґрунтування заперечень зазначено, що згідно статті 318 Митного кодексу України (надалі МКУ), митному контролю підлягають усі товари комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України. При цьому, форму та обсяги проведення такого контролю визначені у статтях 336-337 Митного кодексу України.
На думку Луганської митниці, декларантом не було підтверджено заявлену митну вартість та не спростовано сумніви митного органу.
Керуючись положеннями частини 4 статті 57 та частини 5 статті 55 Кодексу між органом доходів і зборів та декларантом проведена процедура консультації з метою обґрунтованого вибору методу визначення митної вартості та визначення основи такої вартості. За результатами консультації, при здійснені обміну інформацією, яка наявна у декларанта та органу доходів і зборів, було досягнуто згоди щодо застосування 2 методу визначення митної вартості (відповідно до статті 59 Кодексу).
Позивачем, в порушення вимог чинного законодавства, не виконано в повному обсязі законні вимоги митниці щодо надання додаткових документів необхідних для розгляду питання щодо встановлення митної вартості товару та не спростовано сумніви митного органу щодо дійсної вартості заявленого до митного оформлення товару.
При цьому, документи що подаються декларантом повинні спростовувати наявні сумніви митного органу щодо дійсності митної вартості товару.
Інших способів, аніж витребування додаткових документів, надання часу для підтвердження заявленої митної вартості товару, у митного органу щодо узгодження митної вартості товару із декларантом законодавчими нормами не передбачено. Тобто декларант зобов'язаний підтвердити заявлену митну вартість таким чином, щоб спростувати сумніви митного органу.
Вказана правова позиція викладена в постанові Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012, ухвалі Вищого адміністративного суду України від 07.02.2012 у справі К/9991/39400/11 та ухвалі Вищого адміністративного суду України від 12.04.2012.
Щодо позовних вимог про стягнення коштів з державного бюджету України відповідач зазначив наступне.
У випадках, коли платники податків вважають, що митні органи не виконують свої функції, відмовляючи у поверненні надміро сплачених податків після скасування судами рішень про коригування митної вартості товарів, належним способом захисту прав таких платників має бути заявлення позовних вимог.
Так, суди встановивши протиправність рішень митного органу про визначення митної вартості товару за тим чи іншим методом, не вправі підміняти митний орган, стягуючи з державного бюджету надміру сплачену з такої вартості суму ПДВ, фактично визнаючи при цьому інший метод обчислення митної вартості.
Аналогічна правова позиція була висловлена і Верховним судом України у постанові від 17.12.2013 року у справі №21-439а13.
Зазначені операція позивачем включено до податкового обліку, у зв'язку з чим позивач скористався сплаченими сумами ПДВ за всіма вищезазначеними ВМД.
Представник Головного управління Державної казначейської служби України в Луганській області в судове засідання не прибув, повідомлявся належним чином, надав суду письмові заперечення проти позову (а.с.105) в яких просив суд у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
В обґрунтування заперечень зазначено, що на теперішній час існує наступні два способи та порядки повернення надміру сплачених митних платежів з Державного бюджету України. А саме - митний орган добровільно готує висновок про повернення з Державного бюджету України помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету платежів.
Цей порядок повернення надмірно сплачених платежів встановлено спільним наказом Державної митної служби України, Державного казначейства України від 20 липня 2007 року № 611/147, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2007 року за № 1095/14362 "Про затвердження Порядку взаємодії митних органів з органами Державного казначейства України в процесі повернення з Державного бюджету України помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладається на митні органи".
Відповідно до зазначеного Порядку Митний орган на підставі заяви платника готує висновок про повернення з Державного бюджету України помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладається на митні органи (далі - Висновок про повернення), форма якого наведена в додатку 1 до цього Порядку, та не пізніше п'яти робочих днів від дня прийняття керівником (заступником керівника) митного органу рішення про повернення з Державного бюджету України помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладається на митні органи, направляє його для виконання відповідному органу Державного казначейства України разом із супровідним листом, в якому вказується кількість висновків, загальна сума, яка підлягає поверненню, а також наводиться перелік висновків із зазначенням такої інформації: номера та дати висновку, найменування юридичної або ім'я фізичної особи - платника, ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ платника - юридичної особи або ідентифікаційного номера за ДРФО платника - фізичної особи (за наявності), суми, яка підлягає поверненню за кожним з висновків.
На підставі отриманого Висновку про повернення відповідний орган Державного казначейства України готує платіжні документи на перерахування коштів з рахунку з обліку доходів державного бюджету на рахунок, зазначений у Висновку, та протягом п'яти робочих днів від дати отримання Висновку здійснює повернення коштів з бюджету.
Інший спосіб повернення з Державного бюджету помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних платежів здійснюється органами Казначейства на підставі рішення суду шляхом безспірного списання коштів державного бюджету та їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету або у заяві про виконання рішення про стягнення надходжень до бюджету, з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів відповідно до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року № 845 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 року № 45).
На теперішній час до Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області не надходило відповідних документів, на підставі яких можливо здійснити повернення надмірно сплачених митних платежів та податку на додану вартість.
Заслухавши пояснення представників позивача та І-го відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню повністю, з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом під час судового розгляду, між публічним акціонерним товариством «Алчевський коксохімічний завод» та фірмою «SROYSERVICE RADING Limited» (Ciprus) 28 вересня 2012 року укладено контракт № 39/2012-STL AL , в межах якого позивачем на митну територію України в жовтні 2013 року на умовах DAP RU станція Комунарськ (ІНКОТЕРМС 2010) було ввезено вантаж: вугілля марки «ОС», за непрямим контрактом, контрактна вартість товару складає 135 доларів США за одну тону (арк. справи 27-42).
Так, 25.10.2013 року публічним акціонерним товариством «Алчевський коксохімічний завод» для митного оформлення товару надано митну декларацію № 702020001/2013/010780, разом з пакетом документів, який зазначено в графі 44 митної декларації (арк. справи 43-45).
Рішенням Луганської митниці про коригування митної вартості товарів від 25 жовтня 2013 року № 702020001/2013/000799/2 здійснено коригування митної вартості оцінюваних товарів за 2 методом відповідно до положень статті 59 Митного кодексу України на підставі рівня митної вартості ідентичного товару того ж самого виробника відповідно до ВМД: від 23.09.2013 року №702020001/2013/009395) із розрахунку митної вартості - 150 дол. США/тн. (арк. справи 16-17).
Карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 29 жовтня 2013 року № 702020001/2013/00185 повідомлено публічному акціонерному товариству «Алчевський коксохімічний завод» про відмову у митному оформленні (випуску) товарів на підставі пункту 2 частини 6 статті 54 Митного кодексу України у зв'язку з відмовою декларанта у наданні додаткових документів для підтвердження заявленої митної вартості, та відповідно відсутністю документального підтвердження відомостей про заявлену декларантом митну вартість товарів, що передбачено положеннями статті 58 Митного кодексу України. Також роз'яснено вимоги, виконання яких забезпечить можливість митного оформлення товарів: надати нову МД заповнену відповідно до рішення про коригування митної вартості товару 25.10.2013 року №702020001/2013/00799/2 (арк. справи 20-22).
З урахуванням рішення про коригування митної вартості від 25.10.2013 року №702020001/2013/00799/2 та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 29 жовтня 2013 року № 702020001/2013/00185 публічне акціонерне товариство «Алчевський коксохімічний завод» подало до Луганської митниці митну декларацію від 25.10.2013 року № 702020001/2013/010785, у якій зазначено митну вартість товару за 2 методом за ціною 150 доларів США за одну тону, та сплачено податок на додану вартість у сумі 219611,67 грн. (арк. справи 49-51).
Також, 14.11.2013 року публічним акціонерним товариством «Алчевський коксохімічний завод» для митного оформлення товару надано митну декларацію № 702020001/2013/011508, разом з пакетом документів, який зазначено в графі 44 митної декларації (арк. справи 46-48).
Рішенням Луганської митниці про коригування митної вартості товарів від 14 листопада 2013 року № 702020001/2013/000867/2 здійснено коригування митної вартості оцінюваних товарів за 2 методом відповідно до положень статті 59 Митного кодексу України на підставі рівня митної вартості ідентичного товару того ж самого виробника із розрахунку митної вартості - 150 дол. США/тн. (арк. справи 18-19).
Карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 14 листопада 2013 року № 702020001/2013/000217 повідомлено публічному акціонерному товариству «Алчевський коксохімічний завод» про відмову у митному оформленні (випуску) товарів на підставі пункту 2 частини 6 статті 54 Митного кодексу України у зв'язку з відмовою декларанта у наданні додаткових документів для підтвердження заявленої митної вартості, та відповідно відсутністю документального підтвердження відомостей про заявлену декларантом митну вартість товарів, що передбачено положеннями статті 58 Митного кодексу України. Також роз'яснено вимоги, виконання яких забезпечить можливість митного оформлення товарів: надати нову МД заповнену відповідно до рішення про коригування митної вартості товару від 14 листопада 2013 року № 702020001/2013/000867/2 (арк. справи 23-26).
З урахуванням рішення про коригування митної вартості від 14 листопада 2013 року № 702020001/2013/000867/2 та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 14 листопада 2013 року № 702020001/2013/000217 публічне акціонерне товариство «Алчевський коксохімічний завод» подало до Луганської митниці митну декларацію від 12 листопада 2013 року № 702020001/2013/011589, у якій зазначено митну вартість товару за 2 методом за ціною 150 доларів США за одну тону, та сплачено податок на додану вартість у сумі 226397,73 грн. (справи 52-54).
Судом встановлено, що між сторонами виник спір щодо правомірності визначення митним органом вартості товару за другим методом, при наявності тих документів, які були наданні позивачем при митному оформлені, у тому числі при неможливості надання додаткових документів.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених позовних вимог, оцінюючи обґрунтованість заперечень І відповідача, суд виходить з такого.
Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 4 Митного кодексу України декларація митної вартості - документ встановленої форми, що подається декларантом і містить відомості щодо митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України чи стосовно яких змінюється митний режим.
Згідно з частиною 1 статті 49 Митного кодексу України митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Відповідно до статті 52 Митного кодексу України заявлення митної вартості товарів здійснюється декларантом або уповноваженою ним особою під час декларування товарів у порядку, встановленому розділом VIII цього Кодексу та цією главою.
Декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов'язані:
1) заявляти митну вартість, визначену ними самостійно, у тому числі за результатами консультацій з органом доходів і зборів;
2) подавати органу доходів і зборів достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню;
3) нести всі додаткові витрати, пов'язані з коригуванням митної вартості або наданням органу доходів і зборів додаткової інформації.
У випадках, визначених цим Кодексом, для заявлення митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України відповідно до митного режиму імпорту, органу доходів і зборів, який проводить митне оформлення цих товарів, разом з митною декларацією та іншими необхідними для митного оформлення зазначених товарів документами в установленому порядку подається декларація митної вартості.
Відповідно до частини 1 статті 53 Митного кодексу України у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає органу доходів і зборів документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.
Згідно до частини 2 статті 53 Митного кодексу України документами, які підтверджують митну вартість товарів, є:
1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п'ятій шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;
2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;
3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об'єктом купівлі-продажу);
4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;
5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;
6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;
7) копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;
8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.
У разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів зобов'язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи:
1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається;
2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);
3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов'язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту);
4) виписку з бухгалтерської документації;
5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів;
6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару;
7) копію митної декларації країни відправлення;
8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини (частина 3 статті 53 Митного кодексу України).
Відповідно до частини 4 статті 53 Митного кодексу України у разі якщо орган доходів і зборів має обґрунтовані підстави вважати, що існуючий взаємозв'язок між продавцем і покупцем вплинув на заявлену декларантом митну вартість, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів, крім документів, зазначених у частинах другій та третій цієї статті, подає (за наявності) такі документи:
1) виписку з бухгалтерських та банківських документів покупця, що стосуються відчуження оцінюваних товарів, ідентичних та/або подібних (аналогічних) товарів на території України;
2) довідкову інформацію щодо вартості у країні-експортері товарів, що є ідентичними та/або подібними (аналогічними) оцінюваним товарам;
3) розрахунок ціни (калькуляцію).
Забороняється вимагати від декларанта або уповноваженої ним особи будь-які інші документи, відмінні від тих, що зазначені в цій статті. Декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням може подати додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару (частини 5, 6 статті 53 Митного кодексу).
Відповідно до частин 2, 3 статті 54 Митного кодексу України контроль правильності визначення митної вартості товарів за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції), здійснюється органом доходів і зборів шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом, за відсутності застережень щодо застосування цього методу, визначених у частині першій статті 58 цього Кодексу. За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів орган доходів і зборів визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування відповідно до положень статті 55 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини 4 статті 54 Митного кодексу України встановлено, що орган доходів і зборів під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів зобов'язаний, здійснювати контроль заявленої декларантом або уповноваженою ним особою митної вартості товарів шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості, наявності в поданих зазначеними особами документах усіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Відповідно до частини 6 статті 54 Митного кодексу України орган доходів і зборів може відмовити у митному оформленні товарів за заявленою декларантом або уповноваженою ним особою митною вартістю виключно за наявності обґрунтованих підстав вважати, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, у разі, зокрема: неподання декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у частинах другій - четвертій статті 53 цього Кодексу, або відсутності у цих документах всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Статтею 55 Митного кодексу України митному органу надано право коригувати митну вартість товарів.
Рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту, приймається митним органом у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо митним органом у випадках, передбачених частиною шостою статті 54 цього Кодексу, виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів.
Аналіз наведених вище норм законодавства свідчить, що до виключної компетенції митних органів належить перевірка та контроль правильності обчислення декларантом митної вартості товару. Саме митний орган встановлює достатність наданих декларантом документів для підтвердження митної вартості товару.
10 квітня 2008 року Верховна Рада України шляхом прийняття Закону України № 250-VI ратифікувала Протокол про вступ України до Світової організації торгівлі (надалі - СОТ) та приєдналася до Угоди про СОТ, чим взяла на себе зобов'язання, серед іншого, дотримуватися положень Генеральної угоди про тарифи та торгівлю 1994 року (ГАТТ 1994).
Відповідно до статті VII пункт 2 (a) Генеральної угоди по тарифам и торгівлі 1947 року (ГАТТ 1947) оцінка імпортованого товару для митної мети повинна ґрунтуватись на дійсній вартості імпортованого товару, який обкладається митом, або аналогічного товару, та не повинна ґрунтуватись на вартості товару національного походження або на вільних чи фіктивних оцінках.
В статті VII пункт 2 "b" цієї угоди вказано, що під "дійсною вартістю" слід розуміти ціну, за яку, під час та в місці, визначеними законодавством імпортуючої країни, такий чи подібний товар продається або пропонується до продажу при звичайному ході торгівлі за умов повної конкуренції. У тому ступені, в якому на ціну такого чи подібного товару впливає кількість окремої трансакції, ціна, що розглядається, повинна єдиним способом пов'язуватися або і) з порівнюваними кількостями, або іі) з кількостями, не менш сприятливими для імпортерів, ніж ті, в яких більший обсяг товарів продається у торгівлі між країнами експорту та імпорту.
Статтею 17 Угоди про застосування статті VII ГАТТ 1994 року визначено, що ніщо в цій Угоді не тлумачиться як обмежуюче або таким, що ставить під сумнів право податкових адміністрацій переконуватися у правдивості або точності будь якої заяви, документу або декларації, що надаються для цілей митної оцінки.
З рішення про коригування митної вартості товарів від 25.10.2013 року №702020001/2013/00799/2, запиту додаткових документів та консультації з декларантом за митною декларацією від 25.10.2013 року № 702020001/2013/010780 вбачається, що Луганською митницею за результатами опрацювання наданих декларантом документів, перелік яких наведено у пункті 18 цього рішення, враховуючи результати порівняння з рівнями митної вартості ідентичних та подібних товарів, митне оформлення яких здійснено, на підставі виявлених розбіжностей у поданих документах, що підтверджують числові значення складових митної вартості заявленого до митного оформлення товару, тоді як згідно наданих документів, а саме: залізничних накладних, сертифікатів якості, копії експортної митної декларації, декларанту було запропоновано надати додаткові документи для підтвердження заявленої митної вартості, а саме: 1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається; 2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом); 3) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; 4) інші додаткові наявні документи за власним бажанням відповідно до положень частини 6 статті 53 Митного кодексу України.
Листом від 25.10.2013 року № 003-2561/1 публічне акціонерне товариство «Алчевський коксохімічний завод» відмовило у наданні додаткових документів, що запитувались митним органом та надало витяги з журналу «Новости рынков угля СНГ» №40 (220) від 04.10.2013 року (арк. справи 167, 168-169).
З рішення про коригування митної вартості товарів від 14 листопада 2013 року № 702020001/2013/000867/2, запиту додаткових документів та консультації з декларантом за митною декларацією від 12.11.2013 року № 702020001/2013/011508 вбачається, що Луганською митницею за результатами опрацювання наданих декларантом документів, перелік яких наведено у пункті 18 цього рішення, враховуючи результати порівняння з рівнями митної вартості ідентичних та подібних товарів, митне оформлення яких здійснено, на підставі виявлених розбіжностей у поданих документах, щодо даних відповідно до обраного декларантом методу визначення митної вартості за заявленою митною декларацією, тоді як згідно наданих документів, а саме: залізничних накладних, сертифікатів якості, копії експортної митної декларації Російської Федерації, декларанту було запропоновано надати додаткові документи для підтвердження заявленої митної вартості, а саме: 1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається; 2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом); 3) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; 4) інші додаткові наявні документи за власним бажанням відповідно до положень частини 6 статті 53 Митного кодексу України.
Листом від 13 листопада 2013 року № 003-2675 публічне акціонерне товариство «Алчевський коксохімічний завод» відмовило у наданні додаткових документів, що запитувались митним органом та надало витяги з «Метал-Експерт» від 18.10.2013 року 42(222), від 11.10.2013 року №41 (221), від 04.10.2013 року №40 (220) (а.с. 202).
Матеріалами справи підтверджено наявність зазначених Луганською митницею розбіжностей у документах, які підтверджують митну вартість товарів, а тому суд вважає правомірною вимогу контролюючого органу при здійсненні контролю правильності визначення митної вартості товару під час проведення митного контролю та митного оформлення відповідно до частини 3 статті 53 Митного кодексу України надати до митного оформлення додаткові документи.
Листами від 25.10.2013 року № 003-2561/1 та від 13 листопада 2013 року № 003-2675 декларант відмовився від надання додаткових документів на запит митного органу.
Таким чином, судом встановлено, що декларантом не виконано вимоги пункту 2 частини 2 статті 52 Митного кодексу України щодо обов'язку надання органу доходів і зборів достовірних відомостей про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню, та частини 3 статті 53 Митного кодексу України щодо обов'язку надання додаткових документів на вимогу Луганської митниці.
Посилання публічного акціонерного товариства «Алчевський коксохімічний завод» на висновок державного підприємства «Держзовнішінформ» від 21 жовтня 2013 року № 10/496, як на підтвердження заявленої декларантом митної вартості товарів у розмірі 135 доларів США за тону, суд оцінює критично, оскільки якість товару, що був предметом дослідження за вказаними висновками, не відповідає якості товару, заявленого до митного оформлення згідно митних декларацій, а саме наявна розбіжність таких показників, як вміст сірки, вміст золи, граничний вміст летючих речовин та граничний показник вологості (арк. справи 158).
Відтак, судом встановлено, що І-й відповідач мав всі законні підстави для прийняття рішень від 25.10.2013 року № 702020001/2013/000799/2 та від 14.11.2013 року № 702020001/2013/000867/2 про коригування митної вартості відповідно до статі 55 Митного кодексу України та відмови у митному оформленні товарів за заявленою декларантом у митних деклараціях від 25.10.2013 року № 702020001/2013/010780 та від 14.11.2013 року № 702020001/2013/01150/ митною вартістю 135 доларів США за тону, про що складено картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 25.10.2013 року № 702020001/2013/000185 та від 14.11.2013 року № 702020001/2013/000217.
Що стосується визначення Луганською митницею митної вартості товару за другим методом, суд зазначає таке.
Відповідно до частини 1 статті 57 Митного кодексу України визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами: 1) основний - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції); 2) другорядні: а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.
Основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод - за ціною договору (вартість операції) (частина 2 статті 57 Митного кодексу України).
Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу (частина 3 статті 57 Митного кодексу України).
Застосуванню другорядних методів передує процедура консультацій між органом доходів і зборів та декларантом з метою визначення основи вартості згідно з положеннями статей 59 і 60 цього Кодексу. Під час таких консультацій орган доходів і зборів та декларант можуть здійснити обмін наявною у кожного з них інформацією за умови додержання вимог щодо її конфіденційності (частина 4 статті 57 Митного кодекс України).
Відповідно до частини 2 статті 58 Митного кодексу України метод визначення митної вартості товарів за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються, не застосовується, якщо використані декларантом або уповноваженою ним особою відомості не підтверджені документально або не визначені кількісно і достовірні та/або відсутня хоча б одна із складових митної вартості, яка є обов'язковою при її обчисленні.
У разі якщо митна вартість не може бути визначена за основним методом, застосовуються другорядні методи, зазначені у пункті 2 частини першої статті 57 цього Кодексу (частина 3 статті 58 Митного кодексу України).
Згідно з частиною 5 статті 58 Митного кодексу України ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, - це загальна сума всіх платежів, які були здійснені або повинні бути здійснені покупцем оцінюваних товарів продавцю або на користь продавця через третіх осіб та/або на пов'язаних із продавцем осіб для виконання зобов'язань продавця.
Платежі можуть бути здійснені прямо чи опосередковано. Прикладом опосередкованого платежу може бути врегулювання покупцем повністю чи частково боргу продавця (частина 6 статті 58 Митного кодексу України).
Розрахунки згідно із цією статтею робляться лише на основі об'єктивних даних, що підтверджуються документально та піддаються обчисленню (частина 9 статті 58 Митного кодексу України).
Статтею 59 Митного кодексу України передбачено, що у разі якщо митна вартість оцінюваних товарів не може бути визначена згідно з положеннями статті 58 цього Кодексу, за основу для її визначення береться вартість операції з ідентичними товарами, що продаються на експорт в Україну з тієї ж країни і час експорту яких збігається з часом експорту оцінюваних товарів або є максимально наближеним до нього.
При застосуванні цього методу визначення митної вартості за основу береться прийнята органом доходів і зборів вартість операції з ідентичними товарами з дотриманням умов, зазначених у цій статті. При цьому під ідентичними розуміються товари, однакові за всіма ознаками з оцінюваними товарами, у тому числі за такими, як:
1) фізичні характеристики;
2) якість та репутація на ринку;
3) країна виробництва;
4) виробник.
Незначні зовнішні відмінності не можуть бути підставою для відмови у розгляді товарів як ідентичних, якщо в цілому такі товари відповідають вимогам частини другої цієї статті.
Ціна договору щодо ідентичних товарів береться за основу для визначення митної вартості товарів, якщо ці товари ввезено приблизно в тій же кількості та на тих же комерційних рівнях, що й оцінювані товари.
У разі відсутності такого продажу використовується вартість операції з ідентичними товарами, що продавалися в Україну в іншій кількості та/або на інших комерційних рівнях. При цьому їх ціна коригується з урахуванням зазначених розбіжностей незалежно від того, чи веде це до збільшення або зменшення вартості. Інформація, що використовується при здійсненні коригування, повинна бути документально підтверджена.
У разі якщо кошти та витрати, зазначені в пунктах 5 - 7 частини десятої статті 58 цього Кодексу, включаються у вартість операції, здійснюється коригування для врахування значної різниці в таких коштах і витратах між оцінюваними товарами та відповідними ідентичними товарами, що зумовлено різницею у відстанях і способах транспортування.
У разі якщо для цілей застосування цього методу виявляється більш як одна вартість договору щодо ідентичних товарів, для визначення митної вартості оцінюваних товарів використовується найменша така вартість.
З огляду на вищевикладене, з урахуванням неподання декларантом всіх документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у частинах 2, 3 статті 53 Митного кодексу України, що потягло за собою відсутність відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, та відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за такі товари, судом встановлено, що Луганською митницею правомірно відмовлено декларанту у застосуванні методу визначення митної вартості за ціною договору щодо товарів, які імпортуються.
Матеріалами справи підтверджено, що митним органом проведено консультацію з декларантом згідно з вимогами частини 4 статті 57 Митного кодексу України, в процесі якої декларанту надано роз'яснення щодо причин незастосування попереднього методу визначення митної вартості за ціною договору щодо товарів, які імпортуються, та запропоновано здійснити коригування митної вартості оцінюваного товару за другим методом визначення митної вартості товару (за ціною договору щодо ідентичних товарів) відповідно до статті 59 Митного кодексу України.
На підставі вищевикладеного, судом встановлено, що Луганська митниця при прийнятті оскаржуваних рішень про визначення митної вартості товарів, при складанні та видачі карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Митним кодексом України, а, відтак, у задоволенні цієї частини позовних вимог слід відмовити.
Що стосується позовних вимог про повернення публічному акціонерному товариству «Алчевський коксохімічний завод» надмірно сплаченого податку на додану вартість в сумі 282278,16 грн., суд зазначає таке.
Судом встановлено, що публічне акціонерне товариство «Алчевський коксохімічний завод» у межах спірних правовідносин подало до митного оформлення такі митні декларації: від 25.10.2013 року № 702020001/2013/010780, від 14 листопада 2014 року № 702020001/2013/011508, від 25 жовтня 2013 року № 702020001/2013/010785, 14.11.2013 року № 702020001/2013/011589.
На виконання вимог рішень про коригування митної вартості товарів від 25.10.2013 року № 702020001/2013/00799/2 та від 14.11.2013 року № 702020001/2013/000867/2 публічне акціонерне товариство «Алчевський коксохімічний завод» подало до Луганської митниці 2 митні декларації, а саме: від 25.10.2013 року № 702020001/2013/010785 та від 12 листопада 2013 року № 702020001/2013/011589 за якими різниця між сумою податку на додану вартість, визначеною декларантом та митним органом, складає 3568075,20 грн.
Оскільки судом встановлено правомірність та обґрунтованість рішень про коригування митної вартості товарів від 25.10.2013 року № 702020001/2013/00799/2 та від 14.11.2013 року № 702020001/2013/000867/2, відповідно, відсутні підстави для стягнення з Державного бюджету України на користь публічного акціонерного товариства «Алчевський коксохімічний завод» суми податку на додану вартість за митними деклараціями від 25.10.2013 року № 702020001/2013/010780, від 14 листопада 2014 року № 702020001/2013/011508, від 25 жовтня 2013 року № 702020001/2013/010785, 14.11.2013 року № 702020001/2013/011589, оскільки вимога про повернення надмірно сплаченого податку на додану вартість за цими деклараціями є похідною від вимог про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товарів, карток відмови у митному оформленні товарів.
Також, судом встановлено, що Луганською митницею коригування митної вартості за митними деклараціями від 25.10.2013 року № 702020001/2013/010780, від 14 листопада 2014 року № 702020001/2013/011508, від 25 жовтня 2013 року № 702020001/2013/010785, 14.11.2013 року № 702020001/2013/011589 не здійснювалось, а позивачем самостійно у зазначених митних деклараціях визначено митну вартість товару за другим методом.
Відповідно до частини 1 статті 246 Митного кодексу України метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.
Згідно з частиною 1 статті 248 Митного кодексу України митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.
Відповідно до пункту 46.1 статті 46 Податкового кодексу України податкова декларація - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суму доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Митні декларації прирівнюються до податкових декларацій для цілей нарахування та/або сплати податкових зобов'язань.
Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку визначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків (підпункт 56.11 статті 56 Податкового кодексу України).
Отже, судом встановлено, що публічним акціонерним товариством «Алчевський коксохімічний завод» у митних деклараціях від 25.10.2013 року № 702020001/2013/010780, від 14 листопада 2014 року № 702020001/2013/011508, від 25 жовтня 2013 року № 702020001/2013/010785, 14.11.2013 року № 702020001/2013/011589 самостійно визначено суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість.
Суд зазначає, що згідно з нормами Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право звернутись до адміністративного суду з позовом лише у разі, якщо він вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю відповідача (суб'єкта владних повноважень) порушено його права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. При цьому, обставину дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів позивача має довести належними та допустимими доказами саме позивач.
Права та інтереси позивача можуть порушуватись рішеннями митного органу у разі прийняття відповідачем рішення про коригування митної вартості товарів та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення, та саме на оскарження цих рішень позивач має право, встановлене законом.
Таким чином, судом встановлено, що у даному випадку, права публічного акціонерного товариства «Алчевський коксохімічний завод» Луганською митницею не порушувались, а відтак відсутня можливість захисту судом порушеного права та, відповідно, прийняття судом рішення на користь позивача в цій частині позовних вимог.
Луганська митниця як суб'єкт владних повноважень, на якого частиною 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов'язок щодо доказування правомірності своїх дій та рішень, довела суду правомірність прийнятих нею рішень про коригування митної вартості товарів та карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову повністю.
Судові витрати зі сплати судового збору покладаються на позивача.
Відповідно до частини 1 статті 98 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».
Законом України від 19 вересня 2013 року № 590-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набув чинності 23 жовтня 2013 року, внесені зміни до Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із частиною 3 статті 6 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Статтею 8 Закону України від 16 січня 2014 року № 719-VIІ «Про Державний бюджет України на 2014 рік» установлено на 2014 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 1218 гривень.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» встановлена ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат, немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
З огляду на розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2014 року, встановленої статтею 8 Закону України від 16 січня 2014 року № 719-VIІ «Про Державний бюджет України на 2014 рік», за подання до адміністративного суду у 2014 році позовної заяви майнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1827,00 грн. та не більше 4872,00 грн., немайнового характеру - 73,08 грн.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Враховуючи, що позивачем при зверненні до суду з позовом, який одночасно має майновий і немайновий характер, сплачено усього 560,28 грн. (73,08 грн. + 487,20 грн.), а ставка судового збору в даній адміністративній справі складає: за подання адміністративного позову немайнового характеру - 73,08 грн.; за подання адміністративного позову майнового характеру - 4872,00 грн., з позивача підлягає стягненню на користь Державного бюджету України судовий збір в сумі 4384,80 грн. (73,08 грн. + 4872,00 грн. - 560,28 грн.).
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 04 червня 2014 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 10 червня 2014 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства «Алчевський коксохімічний завод» до Луганської митниці Міндоходів, Головного управління Державної казначейської служби України в Луганській області про визнання противоправним та скасування рішень про визнання митної вартості товарів №702020001/2013/000799/2 від 25.10.2013 року, №702020001/2013/000867/2 від 14.11.2013 року, скасування карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуск товарів і транспортних засобів через митний кордон України №702020001/2013/000185, №702020001/2013/000217 та повернення надміру сплаченого ПДВ - відмовити повністю.
Стягнути з публічного акціонерного товариства «Алчевський коксохімічний завод» (ідентифікаційний код 00190816, місцезнаходження: 94200, Луганська область, м. Алчевськ, вул. Красних партизан, буд. 1) на користь Державного бюджету України судовий збір в сумі 4384,80 грн. (чотири тисячі триста вісімдесят чотири гривні вісімдесят копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова у повному обсязі буде складена та підписана 10 червня 2014 року.
Суддя О.П. Островська