Ухвала суду № 39177315, 10.06.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.06.2014
Номер справи
826/7901/14
Номер документу
39177315
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. № 8/168

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

10 червня 2014 року м. Київ № 826/7901/14Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою

за позовомГромадського об'єднання "Український суспільно-правовий рух Демократія через право" до1.Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики Чорновола Тетяни Миколаївни 2.Члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції - ОСОБА_2 3.Члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції - ОСОБА_3 4.Члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції - ОСОБА_4 5.Члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції - ОСОБА_5 6.Члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції - ОСОБА_6 третя особаВища Рада Юстиціїпровизнання протиправним та скасування наказу/розпорядження, зобов'язання вчинити дії,ВСТАНОВИВ:

05.06.2014р. до Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов Громадського об'єднання «Український суспільно-правовий рух: Демократія через право» (надалі - Позивач) до Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики Чорновол Тетяни Миколаївни (надалі - Відповідач-1); Члена тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - ОСОБА_2 (надалі - Відповідач-2); Члена тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - ОСОБА_5 (надалі - Відповідач-3); Члена тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - ОСОБА_3 (надалі - Відповідач-4); Члена тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - ОСОБА_6 (надалі - Відповідач-5); Члена тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - ОСОБА_4 (надалі - Відповідач-6) за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача: Вищої Ради Юстиції, в якому просить суд:

1.Витребувати від Відповідача-1 наказ/розпорядження Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики Чорновол Т.М., яким було призначено членів Тимчасової спеціальної комісії з питань перевірки діяльності суддів загальної юрисдикції ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_4.

2.Визнати протиправними та скасувати з моменту прийняття наказ/розпорядження Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики Чорновол Т.М., яким було призначено членів Тимчасової спеціальної комісії з питань перевірки діяльності суддів загальної юрисдикції ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_4.

3. Визнати відсутність повноважень члена тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - ОСОБА_2.

4. Визнати відсутність повноважень члена тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - ОСОБА_5.

5. Визнати відсутність повноважень члена тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - ОСОБА_3.

6. Визнати відсутність повноважень члена тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - ОСОБА_6.

7. Визнати відсутність повноважень члена тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - ОСОБА_4.

8. Стягнути із Відповідачів понесені судові витрати.

Розглянувши адміністративний позов, суддя визнав подану позовну заяву і доданих до неї документів достатніми для відкриття провадження у справі згідно ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі-КАС України) та відповідно надіслати копії адміністративного позову та доданих документів Відповідачам.

Відповідно до ст. 53 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду.

Виходячи з вище зазначене, суд дійшов висновку про необхідність залучення Вищої Ради Юстиції до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, з огляду на те що рішення по справі може вплинути на її права та охоронювані законом інтереси.

Згідно положень ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

Відповідно до ч.5 ст. 71 КАС України, суд може збирати докази з власної ініціативи, при цьому суд акцентує увагу на тому, що згідно з ч.6 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Так, при розгляді матеріалів позову, суд дійшов висновку про необхідність витребувати у сторін додаткових документів.

Керуючись ст.ст. 104-107 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись під головуванням судді Саніна Б.В.

2. Призначити попередній розгляд справи на 23.06.2014 р. о 13:00 год., яке відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання № 10.

3. Явку повноважних представників сторін визнати обов'язковою.

4. Витребувати від позивача:

- належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких діє позивач;

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;

5. Запропонувати відповідачам подати до суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

6. Витребувати від відповідача-1:

- належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких діє відповідач;

- належним чином завірену копію наказу/розпорядження Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики Чорновол Т.М., яким було призначено членів Тимчасової спеціальної комісії з питань перевірки діяльності суддів загальної юрисдикції ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_4.

7. Покласти персональну відповідальність за виконання п.6 резолютивної частини ухвали на Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики Чорновол Тетяну Миколаївну.

8. Суд звертає увагу осіб, які беруть участь у справі, що відповідно до ч.2 ст.114 КАС України у разі несвоєчасного надання витребуваних судом доказів та пояснень (без поважних причин), зазначені докази (пояснення) судом не приймаються та справу може бути вирішено на підставі наявних доказів відповідно до ч.6 ст.71 КАС України.

У випадку неможливості з'явитись в судове засідання, сторонам подати відповідне повідомлення, в якому вказати обґрунтування поважності неможливості з'явитись до судового засідання та надати відповідні докази, що посвідчують поважність причин.

Суддя Б.В. Санін

Додаток на адресу відповідача: позовна заява з додатками.

Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

Роз'яснення прав та обов'язків особі, яка може бути притягнута до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.