Постанова № 39153929, 06.06.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.06.2014
Номер справи
813/7004/13-а
Номер документу
39153929
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 червня 2014 року № 813/7004/13-а

10 год. 30 хв. зал судових засідань №13

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Братичак У.В.,

секретар судового засідання Хміль Х.З.,

за участю:

представник позивача не з’явився,

представник відповідача не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до кредитної спілки “Надія” про стягнення штрафу, –

встановив:

16 вересня 2013 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до кредитної спілки “Надія” про стягнення штрафу у сумі 5100 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, відповідачем не сплачено суму штрафних санкцій у розмірі 5100 грн., застосованих відповідно до постанови № 74/15/3 від 24.04.2013 року про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг. Вказана постанова відповідачем не оскаржена та не виконана. Просив позов задовольнити.

Представник позивача надіслав до суду клопотання від 30.09.2013р №239 (а.с.49) про розгляд справи без його участі.

Позиція відповідача викладена у запереченні на адміністративний позов (а.с.28). Заперечення обґрунтовує тим, що перевірка позивачем проведена формально, що призвело до втрати відповідачем депозитних вкладів. Звертає увагу, що відповідач був позбавлений можливості повноцінно функціонувати у зв’язку із арештом коштів та конфіскацією майна, у тому числі комп’ютерної техніки, у межах відкритого виконавчого провадження. З огляду на наведене вважає адміністративний позов необґрунтованим та просить відмовити у його задоволенні.

Відповідач не забезпечив участі свого представника в судовому засіданні, хоча про час та дату його проведення належним чином повідомлений, що підтверджено повідомленням про вручення судової повістки від 28.05.2014 року.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши повідомлені сторонами обставини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Кредитна спілка “Надія” зареєстрована у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 02.07.2004 року.

05.04.2013 року позивачем проведено перевірку звітних даних Кредитної спілки “Надія” за 2012 рік, за наслідками якої складено Акт про правопорушення № 55/15/3 від 05.04.2013 року. Перевіркою встановлено порушення відповідачем абзацу 2 частини 1 статті 22 Закону України “Про кредитні спілки” щодо неподання Уповноваженому органу фінансової звітності та інших звітних даних в обсягах, формах та у строки, встановлені Уповноваженим органом; підпункту 2.2.3 пункту 2.2 розділу II Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 25.12.2003 року № 177, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.2004 року за № 69/8668 щодо неподання звітних даних за 2012 рік.

Вказаний акт отримано відповідачем, що підтверджено копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.19).

24.04.2013 року позивачем на підставі акта про правопорушення № 55/15/3 від 05.04.2013 року прийнято постанову № 74/15/3 про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, якою за порушення абзацу 2 частини 1 статті 22 Закону України “Про кредитні спілки”, абз. 2 підпункту 2.2.2 пункту 2.2 розділу II Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, абз. 1, 4 п. п. 2.2.3. п. 2.2. розділу II Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 5100 грн. Вказану постанову отримано відповідачем 16.07.2013 року, що підтверджено копією повідомлення про вручення поштового відправлення а.с.19).

Згідно з ч. 1 ст. 22 Закону України “Про кредитні спілки” кредитна спілка зобов'язана вести оперативний і бухгалтерський облік результатів своєї діяльності відповідно до законодавства України, а також статистичну звітність та подавати її в установлених порядку та обсязі органам статистики.

Кредитна спілка подає Уповноваженому органу фінансову звітність та інші звітні дані в обсягах, формах та у строки, встановлені Уповноваженим органом, а також надає на запити Уповноваженого органу необхідні пояснення щодо звітних даних.

Відповідно до п. 1 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1070 (далі - Положення), органом, що уповноважений здійснювати державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, є Нацкомфінпослуг.

Відповідно до п. 4 цього ж Положення, Нацкомфінпослуг відповідно до покладених на неї завдань, крім іншого, встановлює правила підготовки, надання та обробки даних щодо діяльності фінансових установ за напрямами здійснення нагляду, проводить у межах своїх повноважень самостійно або разом з іншими уповноваженими органами виїзні та безвиїзні перевірки діяльності фінансових установ, встановлює згідно із законом порядок та умови застосування заходів впливу, у разі порушення законодавства про фінансові послуги накладає адміністративні стягнення за правопорушення та застосовує відповідно до закону заходи впливу.

Відповідно до п. 1.1. Розділу 1 Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 25.12.2003 року № 177 (далі - Порядок), цей Порядок визначає порядок складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками (далі - кредитні спілки) до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, установлює загальні вимоги до заповнення звітних форм та терміни їх подання.

Відповідно до п. п. 2.2.2. п. 2.2. Розділу 2 Порядку, звітні дані за квартал подаються не пізніше 25-го числа місяця, що настає за звітним кварталом, звітні дані за рік - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.

Згідно п. п. 2.2.3. п. 2.2. Розділу 2 Порядку, звітні дані подаються в електронній та паперовій формах та обсязі, які встановлені цим Порядком у форматі, визначеному Нацкомфінпослуг.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 40 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, може застосовувати заходи впливу, у тому числі накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 41 цього ж Закону, уповноважений орган застосовує до учасників ринків фінансових послуг (крім споживачів фінансових послуг) штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі від 100 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 1 ст. 42 цього ж Закону штрафи, передбачені статтею 41 цього Закону, накладаються Головою Уповноваженого органу, його заступниками, директорами департаментів чи головою відповідного територіального управління після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Відповідно до п. 2.4. Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Розпорядженням Нацкомфінпослуг № 2319 від 20.11.2012 року, рішення про накладення штрафної санкції (штрафу) на особу за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг, приймається у вигляді постанови уповноваженої особи Нацкомфінпослуг. У разі несплати штрафу особою в добровільному порядку у строк, передбачений постановою, він стягується Нацкомфінпослуг у судовому порядку.

Відповідно до п. 4.18 цього ж Положення, рішення про застосування заходу впливу або закриття справи про правопорушення надсилається особі рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі під підпис протягом 5 днів з дати його прийняття.

Згідно з п. 4.24 Положення, особа може оскаржити рішення про застосування заходу впливу у встановленому законодавством порядку.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що позивачем на виконання своїх повноважень встановлено порушення відповідачем вимог законодавства про фінансові послуги та застосовано до останнього заходи впливу у виді штрафу. Застосування позивачем до відповідача заходів впливу відбулось з дотриманням процедури, встановленої чинними на момент виникнення спірних правовідносин нормативно-правовими актами. Постанова про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, відповідачем у встановлені строки не оскаржена.

Покликання представника відповідача на те, що усе майно та кошти кредитної спілки арештовано виконавчою службою суд оцінює критично, оскільки зазначене не є підставою для звільнення від обов’язку, встановленого законом.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ст. ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов’язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.

Беручи до уваги те, що відповідачем суму штрафних санкцій у розмірі 5100 грн. не сплачено, обов’язок сплати відповідачем суми штрафних санкцій підтверджено наявними у матеріалах справи доказами, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову та стягнення з кредитної спілки “Надія” штрафу у сумі 5100 грн.

Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню зі сторін не підлягають.

Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 158-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Кредитної спілки “Надія” (81600, Львівська область, м. Миколаїв, пл.Ринок, буд. 16, код ЄДРПОУ 25238352) до Державного бюджету України (на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 “Надходження до загального фонду державного бюджету”, код бюджетної класифікації за доходами 21081100 “Адміністративні штрафи та інші санкції”, символ звітності 106) штраф у сумі 5100 (п’ять тисяч сто гривень).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови складений та підписаний 11.06.2014 року.

Суддя Братичак У.В.