Справа № 2-а-3483/09/1170
Категорія статобліку - 6.14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2009 р. м. Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді - Мирошниченка В.С.
при секретарі - Поліщук Т.С.
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1. (довіреність від 16.03.2009 р. № 01-51-11);
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від імені якого діє виконавча дирекція до державної холдінгової компанії «Олександріявугілля» про стягнення заборгованості по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витрати, зумовлені похованням , -
ВСТАНОВИВ:
12 березня 2009 року виконавча дирекція ВФСТП звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з ДХК «Олександріявугілля» заборгованість в сумі 5589,63 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що згідно рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій від 20 листопада 2008 р. № 1062, прийнятого за результатами перевірки від 12.11.2008 р., до ДХК «Олександріявугілля» застосовано фінансові (штрафні) санкції у вигляді пені в сумі 509 грн., штрафу за несвоєчасність сплати страхових внесків у розмірі 4924,33 грн., штрафу за порушення порядку витрачання страхових коштів у розмірі 162,33 грн. та не прийнято до зарахування витрат в сумі 324,66 грн. Фінансові санкції на загальну суму 5920,32 грн. підлягали зарахуванню до бюджету Фонду та відображенню в звіті Ф4-ФСС з ТВП за 2008 р.
Оскільки підприємством в добровільному порядку недоїмка не погашена, у виконавчої дирекції виникла необхідність у зверненні до суду.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов з підстав зазначених в позовній заяві.
Відповідач в судове засіданні двічі не з'явився, хоча про час, дату та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.12, 15). Заперечень на адміністративний позов суду не надав.
Вислухавши думку представника позивача стосовно розгляду справи за відсутності відповідача, який вважав можливим розглянути справу без участі відповідача, суд визнав можливим розглянути справу у відсутності представника відповідача зважаючи на те, що в матеріалах справи достатньо доказів про права та взаємовідносини сторін, а також те, що ст.122 КАС України визначений строк для розгляду адміністративних справ.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Згідно ч.1 ст.9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року N 2240-III Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Ч.5 ст.10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року N 2240-III (далі Закон) визначено, що робочими органами виконавчої дирекції Фонду та його відділень є виконавчі дирекції відділень в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі. Статутом Фонду може бути передбачено створення виконавчих дирекцій або уповноважених представників відділень у районах та містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення.
Згідно п.1.3 Положення «Про відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», затверджено Головою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 19.09.2001 р. № 42, відділення Фонду діє як регіональна структура Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і є юридичною особою.
П.1.1 Положення «Про виконавчі дирекції відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі», затвердженого розпорядженням Голови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18.10.2001 р. № 71(далі Положення) визначено, що виконавчі дирекції відділень Фонду в Автономній Республіці Крим, областях та містах Києві і Севастополі (далі виконавчі дирекції відділень Фонду) є робочими органами Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та його відділень.
Державна холдінгова компанія «Олександріявугілля» була зареєстрована виконавчим комітетом міської ради народних депутатів 21.07.1997 р. та включена в Єдиний Державний реєстр підприємств та організацій України 25.07.1997 р.
Згідно п.2 ч.2 ст.27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року N 2240-III страхувальник зобов'язаний: нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно п.2.1 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджена постановою правління ФССзТВП від 26.06.01 р. №16 (далі Інструкція), обов'язковому взяттю на облік в якості страхувальника Фонду підлягають: 2.1.1. Підприємства, установи, організації, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи й організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, в особі власника або уповноваженого ним органу. 2.1.2. Філії, відділення та інші відокремлені підрозділи страхувальників, зазначених в підпункті 2.1.1, що не мають статусу юридичної особи і самостійно проводять розрахунки з оплати праці, інші суб'єкти господарської діяльності, що використовують працю найманих працівників і не мають статусу юридичної особи.
Абз. 1 пп.4.1 п.4 Інструкції страхувальники, зазначені в пунктах 2.1 та 2.2 цієї Інструкції, щомісяця нараховують страхові внески в розмірах, встановлених чинним законодавством. При цьому не мають значення джерела фінансування витрат на оплату праці. Нарахування здійснюються без зменшення заробітної плати на суму податків та обов'язкових платежів.
Відповідачем своєчасно не були сплачені страхові внески.
П.1ч.1 Закону страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. Фізична особа, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, додатково несе відповідальність за ухилення від взяття на облік як платника страхових внесків.
Згідно абз.8 п.3.1 Положення виконавчі дирекції відділень Фонду мають право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законодавством.
Позивачем за результатами перевірки від 12.11.2008 р. було прийнято рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій № 1062 від 20 листопада 2009 року, яким застосовано фінансові (штрафні) санкції у вигляді пені в сумі 509 грн., штрафу за несвоєчасність сплати страхових внесків у розмірі 4924,33 грн., штрафу за порушення порядку витрачання страхових коштів у розмірі 162,33 грн. та не прийнято до зарахування витрат в сумі 324,66 грн. (а.с.5).
Фінансові санкції на загальну суму 5920,32 грн. підлягали зарахуванню до бюджету Фонду та відображенню в звіті Ф4-ФСС з ТВП за 2008 р.
Згідно поданого страхувальником звіту Ф4-ФСС з ТВП за 2008 р., станом на 01.01.2009 р., в результаті часткового проведення взаємозаліку, відповідач має заборгованість по коштах Фонду в розмірі 6816,55 грн., в тому числі прострочені заборгованість в сумі 5589,63 грн ., що також підтверджується актом звірки взаємних розрахунків від 25.02.2009 р. (а.с.4).
Спірні питання, що виникають між платником страхових внесків в виконавчою дирекцією відділення Фонду вирішуються в судовому порядку, а тому заборгованість в сумі 5589,63 грн. підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 9,10,30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року N 2240-III, Згідно п.1.3, п.3.1 Положення «Про відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», затверджено Головою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 19.09.2001 р. № 42, та ст.ст.71, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від імені якого дії виконавча дирекція задовольнити повністю.
Стягнути з державної холдінгової компанії «Олександріявугілля» (28000, м. Олександрія пр-т Леніна,77 код ЄДРПОУ 05402737 р/р 260063111265 в Олександрійському відділенні ДОБУ, МФО 323806) на користь дирекції Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та витратами, замовленими похованням (25006, м.Кіровоград вул..Преображенська,4 код ЄДРПОУ 26070328, р/р 37176001002812 в УДК в Кіровоградській області, МФО 823016) заборгованість по страхових внесках до Фонду в розмірі 5589 (п'ять тисяч п'ятсот вісімдесят дев'ять) гривень 63 копійки.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградській окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду В.С.Мирошниченко