Справа № 2а-3039/09/1270
Категорія 6.6.4.
ПОСТАНОВА
Іменем України
«04» червня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Солоніченко О.В.,
при секретарі с/з: Лященко М.С.,
за участю представників:
позивача: ОСОБА_1., за дов. від 15.01.2009 року, за № 292/8/10;
відповідача: ОСОБА_2. за дов. від 01.06.2009 року за № 18/01-140-09;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Старобільської міжрайонної Державної податкової інспекції Луганської області в особі Новопсковського відділення до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про стягнення суми податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи боржника,-
ВСТАНОВИВ:
12.11.2008 року позивач звернувся до суду з позовом до Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» (далі - Відповідач) про стягнення суми податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи боржника, в якому зазначив, що підприємство відповідача станом на 29.10.2008 року має загальну податкову заборгованість в сумі 231751,10 грн., у тому числі пеню за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань в сумі 4240,22 грн., податкові зобов'язання в сумі 214133,35 грн., штрафні санкції в сумі 13377,23 грн., плата за податковий кредит - 308,82 грн.
Згідно з ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 09.04.1999р. № 588-XIV (далі - ЗУ №588-XIV) платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.
Підприємство відповідача зареєстровано відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 06.09.2000 року, про що зроблено запис в журнал обліку та реєстрації за № 25370169Ю0010625 та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 07.09.2000 року за № 03340529.
Згідно п. 1.2 Статуту підприємства, затвердженого 08.08.2000 року Головою Луганської обласної ради підприємство є юридичною особою.
Згідно п. 1.3. Статуту підприємства до складу підприємства входять його структурні підрозділи. На території смт. Новопсков знаходиться філія Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплоенерго» - Новопсковська експлуатаційна дільниця № 3 «Теплокомуненерго» (далі - Філія), яка діє на підставі Положення. Відповідно до Положення філія є юридичною особою.
Філія взята на податковий облік в Новопсковському відділенні Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції (далі - МДПІ) як платник податків, зборів та обов'язкових платежів.
Відповідно до п. 5.2.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобов'язання.
Приймаючи до уваги, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення податкового боргу виключно за рішенням суду позивач просив стягнути з відповідача суму боргу, звернувши стягнення на його активи.
Представник позивача до початку судового засідання надав суду заяву про уточнення позовних вимог згідно якої просив стягнути з підприємства відповідача суму податкового боргу з податку на прибуток, що виник станом на 29.10.2008 року на загальну суму 231751,10 грн. на користь Державного бюджету України та просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав та надав заперечення на позов у яких зазначив.
Підприємство відповідача засновано на майні спільної власності територіальних громад області, оперативним управлінням яким здійснює Луганська обласна рада, що підтверджується відповідним рішеннями Луганської обласної ради за № 22/5 від 20.02.1998 року та за № 22/11 від 20.02.1998 року.
Згідно п.1.7. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» примусово не може бути стягнено майно, що знаходиться в оперативному управлінні підприємства-боржника.
Також, акт опису майна від 03.06.2003 року був складений з порушенням законодавства. Майно, відносно до якого був складений відповідний акт не поширюється податкова застава.
За таких обставин, представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні дані суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради за № 25370169Ю0010625 від 06.09.2000 року та внесене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій (а.с. 5-9).
Новопсковська експлуатаційна дільниця № 3 «Теплокомуненерго» є філією підприємства відповідача, та вона не є самостійною юридичною особою, що підтверджується довідкою Головного управління статистики у Луганській області за № 13-48/3821 від 21.08.2008 року та Положенням (а.с. 13-15).
Відповідач є юридичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності, що підтверджується п.1.2. ст.1 Статуту підприємства відповідача, затвердженого головою Луганської обласної ради від 08.08.2000 року (а.с. 5-9).
Відповідач взятий на податковий облік позивачем, про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ (а.с. 16).
Згідно п. 1. 3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підприємство відповідача станом на 29.10.2008 року має податкову заборгованість у загальному розмірі - 231751,10 грн., що складається з податку на прибуток підприємства - 231436,03 грн., штрафних санкцій - 13377,23 грн., суми несплаченої пені. - 3931,70 грн., плати за податковий кредит - 308,82 грн. (а.с. 18).
Згідно п. п. 3, 5.3.1. ст. 5 у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п. п. 5.2., 5.2.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, яким передбачено порядок оскарження рішень податкових органів.
Відповідно до п. 5.2.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобов'язання.
Згідно п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.
Податкова заборгованість, з податку на прибуток підприємства у розмірі - 231436,03 грн., підтверджується деклараціями з податку на прибуток підприємства, та розрахунками податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства, складеними відповідачем (а.с. 20-29).
Податкова заборгованість щодо суми пені у розмірі - 3931,70 грн., підтверджується розрахунком пені за несвоєчасну сплату податкового боргу з податку на прибуток підприємства (а.с. 19).
Позивачем були винесені повідомлення-рішення форми «Ш» за № 0000771530 від 22.08.2006 року, за № 0000312302/0 від 31.08.2007 року, за № 0000291530/0 від 22.06.2007 року щодо стягнення податкової заборгованності.
Відповідно до п. п. 6.2.1., 6.2. ст. 6 зазначеного закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п. п. 6.2.3., 6.2., ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» перша податкова вимога за № 1/56 від 05.10.2001 року на суму податкового боргу. Друга податкова вимога за № 2/158 від 15.11.2001 року на суму податкового боргу (а.с. 32, 33).
Сума податкової заборгованості не сплачена відповідачем у добровільному порядку.
Згідно п.п. 3.1.1., 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Крім того, рішенням Луганського обласної ради від 21.03.2008 року за № 21/44 «Про відчуження шляхом продажу на аукціоні майно ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» Луганської обласної радою, яка здійснює оперативне управління майном підприємства відповідача наданий дозвіл на відчуження майна відповідача шляхом продажу на аукціоні серед інших згідно додатку пмт. Новопсков, Котільна № 3, вул. Гагаріна, 9а (приміщення Котільної), Котільна № 4 ЦРЛ, вул. Пролетарська, 34а (приміщення котільної).
Судом не приймається до уваги посилання відповідача про те, що майно відповідача, було описано податковим керуючим та внесено до податкової застави з порушенням Закону з наступних підстав.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу.
Право податкової застави виникає згідно із законом та не потребує письмового оформлення.
Відповідно до ст. 8.2.3. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» п раво податкової застави не поширюється:
- на іпотечні активи, що належать емітенту та є забезпеченням відповідного випуску іпотечних сертифікатів з фіксованою доходністю, та грошові доходи від цих іпотечних активів, до повного виконання емітентом зобов'язань за цим випуском іпотечних сертифікатів з фіксованою доходністю;
- на склад іпотечного покриття та грошові доходи від нього до повного виконання емітентом зобов'язань за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій.
Тобто, відповідачем доказів порушення закону при встановлені податкової застави на його майно не наведено, тому суд визнає цю вимогу необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.
Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, суд вважає за можливе стягнути з відповідача, суму податкового боргу у загальному розмірі 231751 ,10 грн. шляхом перерахування відповідних коштів до Державного бюджету.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Старобільської міжрайонної Державної податкової інспекції Луганської області в особі Новопсковського відділення задовольнити повністю.
Стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго», яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 код ЄДРПОУ 03340529, податковий борг у загальному розмірі 231751,10 грн. (двісті тридцять одна тисяча симсот пятьдесят одна грн., десять коп.) :
• в дохід Державного бюджету - 315,07 (триста п'ятнадцять грн. 07 коп.) на р/р 31111013700223, код платежу 11021500, одержувач Державний бюджет Новопсковського району, банк одержувача ГУДКУ в Луганській області МФО 804013, код одержувача 24046685.
• В дохід місцевого бюджету - 231436,03 грн. (двісті тридцять одна тисяча чотириста тридцять шість грн.. 03 коп.) на р/р 33210860700223, код платежу 11020200, одержувач місцевий бюджет Новопсковського району, банк одержувач ГУДКУ в Луганській області, код 24046685, МФО 804013.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
СУДДЯ