Ухвала суду № 39153477, 11.06.2014, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2014
Номер справи
260/1648/14-а
Номер документу
39153477
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Бескровна О.Л.

Суддя-доповідач - Гайдар А.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2014 року справа №260/1648/14-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючий суддя: Гайдар А.В.,

судді: Васильєва І.А., Чебанов О.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Ленінського районного суду м.Донецька від 02 квітня 2014 року по адміністративній справі № 260/1648/14-а за позовом ОСОБА_2 до управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Донецька про визнання неправомірними дій та рішення від 17 лютого 2014 року № 870 про відмову у призначенні пенсії за вислугу років, а також зобов'язання призначити пенсію за вислугу років з часу звернення до пенсійного органу, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Ленінського районного суду м.Донецька від 02 квітня 2014 року по адміністративній справі № 260/1648/14-а у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Донецька про визнання неправомірними дій та рішення від 17 лютого 2014 року № 870 про відмову у призначенні пенсії за вислугу років, а також зобов'язання призначити пенсію за вислугу років з часу звернення до пенсійного органу - відмовлено. (арк..справи 31-33)

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції позивач - ОСОБА_2 звернувся з апеляційною скаргою, пославшись на незаконність та необґрунтованість постанови суду першої інстанції, прийняту с порушенням норм матеріального права, просив постанову суду першої інстанції скасувати і прийняти нове рішення, яким задовольнити її позовні вимоги в повному обсязі. (арк.справи 35-39).

У відповідності до пункту 2 частини 1 статті 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

За правилами частини 1 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний перегляд постанови суду першої інстанції здійснюється в межах апеляційної скарги.

Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що позивач ОСОБА_2 звернулась до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Донецька про призначення пенсії за вислугу років згідно ЗУ «Про прокуратуру».

Рішенням відповідача від 17 лютого 2014 року №870 у призначенні пенсії ОСОБА_2 відмовлено (арк.справи 14), оскільки на час звернення позивача за призначенням пенсії її загальний стаж роботи складав 23 роки 04 місяці 00 днів, стаж роботи на прокурорських посадах з урахуванням половини строку навчання у вищих навчальних закладах та частково оплачуваної відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років складає 20 років 11 місяців 17 днів.

17.02.2014 року ОСОБА_2 повідомлено, що пенсія за вислугу років згідно ЗУ «Про прокуратуру» не може бути нарахована, оскільки заявник не має необхідного стажу роботи на прокурорських посадах. Право на пенсію може бути здобуто лише при наявності відповідного стажу - 21 рік 6 місяців, тобто з 20.08.2014 р.

За приписами ч. 1 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції Закону України від 12.07.2001, № 2663-ПІ "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру", прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку було встановлено.

Законом України від 08.07.2011 р. № 3668-УІ "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який набрав чинності з 01.10.2011 року, у статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" частину першу замінено двома частинами такого змісту:

"Прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше: по 30 вересня 2011 року - 20 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років; з 1 жовтня 2011 року по 30 вересня 2012 року - 20 років 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років 6 місяців; з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року - 21 рік, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 11 років; з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року - 21 рік 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 11 років 6 місяців; з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року - 22 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 12 років; з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року - 22 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 12 років 6 місяців; з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року - 23 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 13 років; з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року - 23 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 13 років 6 місяців; з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року - 24 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 14 років; з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року і пізніше - 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 15 років.

Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії".

Тобто, Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (далі - Закон № 3668-УІ), який набрав чинності з 01.10.2011 р., внесено зміни до ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ, зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права.

Відповідно до ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ у редакції Закону № 3668-УІ прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

На час звернення за призначенням пенсії позивач має загальний стаж роботи 23 роки 04 місяці 0 днів.

Стаж роботи позивача на прокурорських посадах ( з урахуванням половини строку навчання у вищих навчальних закладах і частково оплачувальної відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років) складає 20 років 11 місяців 17 днів.

Таким чином, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції, що на час звернення за призначенням пенсії позивач не мала необхідного стажу роботи на прокурорських посадах, а саме 21 рік 6 місяців, що передбачено Законом, діючим на час її звернення за призначенням пенсії.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Таким чином, судова колегія вважає, що рішення суду першої інстанції є обґрунтованим, прийняте на підставі з'ясованих та встановлених обставинах справи, які підтверджуються доказами, та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правильність прийнятого судом першої інстанції рішення.

Керуючись статтями 2, 11, 159, 160, 167, 184, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Ленінського районного суду м.Донецька від 02 квітня 2014 року по адміністративній справі № 260/1648/14-а - залишити без задоволення.

Постанову Ленінського районного суду м.Донецька від 02 квітня 2014 року по адміністративній справі № 260/1648/14-а - залишити без змін.

Направити особам, які беруть участь у справі протягом трьох днів з моменту підписання копії даної ухвали.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду у письмовому провадженні набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя А.В.Гайдар

Судді І.А.Васильєва

О.О. Чебанов