Постанова № 39144219, 10.06.2014, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
10.06.2014
Номер справи
415/2385/14-а
Номер документу
39144219
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У.н. 415/2385/14-а

Н.п. 2-а/415/73/14

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10.06.2014 року Лисичанський міський суд Луганської області у складі:

головуючої судді Чернобривко Л.Б.,

при секретарі судового засідання Дьоміновій О.М.,

за участю позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Леонової З.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Лисичанську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до начальника Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Філімонової Ірини Анатоліївни про поновлення строку звернення до суду, визнання дій неправомірними та скасування постанови про адміністративне правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з вищеназваним позовом, в якому просив суд визнати причину пропуску строку для звернення до суду за захистом прав та законних інтересів поважними та поновити пропущений процесуальний строк. Визнати дії в.о. начальника ДПІ у місті Лисичанську Філімонової Ірини Анатоліївни неправомірними та скасувати постанову в.о. начальника ДПІ у місті Лисичанську Філімонової Ірини Анатоліївни серія РН № 332715 від 28.04.2014 року по справі про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 165-1 КУпАП.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав , просив задовольнити. У своїх поясненнях посилався на обставини викладеній у позові, про що надав суду відповідні докази. Доповнив, що на підприємстві він не працював з 08.01.2014 року по 08.05.2014 року , тому що перебував у черговій відпустці , а потім перебував на лікарняному. Тому в вважає, що по відношенню до нього не міг був складений протокол про адміністративне правопорушення та винесена постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності. Єдиний соціальний внесок підприємством був сплачений в повному обсязі - 7 639 267,03 грн. за січень 2014 року до 28.02.2014 року, що підтверджується наданими суду документами.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог, надала суду письмове заперечення в якому посилалась на те, що станом на 28.04.2014 року у ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску складала 7 639 267,03 грн., тому відповідно до п. 6 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року сплачені суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати заборгованості у порядку черговості виникнення. Протокол про адміністративне правопорушення від 25 квітня 2014 року та акт № 55/26349183/1703 від 25.04.2014 року позивачем отримано та підписано. Відповідно до п. 8 ст. 9 вищезазначеного Закону гірничі підприємства зобов'язані сплачувати єдиний внесок нарахований за календарний місяць не пізніше 28 числа наступного місяця. Відповідно до п. 11 ст. 9 вищезазначеного Закону посадові особи, винні у порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність. Відповідно акту № 55/26349183/1703 від 25.04.2014 року про результати камеральної перевірки з питання своєчасності сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ВП «Шахти ім. Д.Ф. Мельникова» встановлено порушення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року, тобто несвоєчасна оплата єдиного внеску за січень 2014 року, граничний термін сплати 28.02.2014 року.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_4 пояснив, що на керівника підприємства було складено протокол про адміністративне правопорушення за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску. На підприємстві є заборгованість по цьому виду платежу,тому суми які оплачує підприємство зараховуються у рахунок погашення встановленої заборгованості. Позивач запрошувався до ДПІ для вручення постанови, але не з»явився, тому постанова була направлена на підприємство до прийомної керівника, про що був складений акт.

Судом було досліджені наступні письмові докази: копія акту від 25.04.2014 року; копія протоколу про адміністративне правопорушення від 25.04.2014 року; копія постанови по справі про адміністративне правопорушення від 28.04.2014 року; копія авізо № 125; копія авізо № 187; копії платіжних доручень; копія таблиці нарахування єдиного внеску; копія статуту ПАТ «Лисичанськвугілля»; копія положення про відокремлений підрозділ «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова»; копія наказу від 08.01.2014 року; копія листів непрацездатності; копія записки про надання відпустки; копія акту про відмову від надання пояснень, підпису; копія корінця вимоги; копія акту № 320-20 від 03.03.2014 року.

Суд, заслухавши пояснення осіб, які приймають участь в справі, дослідивши письмові докази, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно частин 1, 2, 4, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Відповідно до ч. 5 ст. 165-1 КУпАП, несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що 25.04.2014 року завідувач сектору адміністрування єдиного соціального внеску Коробова Наталія Григорівна провела камеральну перевірку ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» ПАТ «Лисичанськвугілля» з питань своєчасності сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 року по 31.01.2014 року.

Актом від 25.04.2014 року № 55/26349183/1703 було встановлено, що згідно з п. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць. Не пізніше 28 числа наступного місяця. Камеральною перевіркою встановлено, що за період з 01.01.2014 року по 31.01.2014 року ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» ПАТ «Лисичанськвугілля» здійснювало діяльність. Граничний строк сплати єдиного соціального внеску становить 28.02.2014 року. Відповідальність платника за порушення порядку сплати єдиного соціального внеску визначена п. 2 ст. 25 Закону.

Відповідно до протоколу від 25.04.2014 року серії АА № 619816 вбачається, що ОСОБА_1 керівник ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» ПАТ «Лисичанськвугілля» вчинив правопорушення, а саме несвоєчасна сплата єдиного внеску за січень 2014 року, граничний термін сплати - 28.02.2014 року, п. 8 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 року «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення від 28.04.2014 року серії РН № 332715 встановлено, що ОСОБА_1 - керівник ВП «Шахти ім. Д.Ф. Мельникова» за несвоєчасну сплату єдиного внеску за січень 2014 року у сумі 7 639 267,03 грн., граничний термін сплати - 28.02.2014 року, притягнуто до адміністративного стягнення у вигляді штрафу 1717 грн.

Відповідно до авізо № 125 ПАТ «Лисичанськвугілля» передало ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» бюджетні кошти на оплату єдиного соціального внеску за січень 2014 року 49,7 % у сумі 2 358 637 грн., соціального внеску за січень 2014 року 3,6 % у сумі 168 600 грн.

Відповідно до авізо № 187 ПАТ «Лисичанськвугілля» передало ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» бюджетні кошти на оплату єдиного соціального внеску за січень 2014 року 49,7 % у сумі 1 308 736,90 грн., соціального внеску за січень 2014 року 3,6 % у сумі 111 000 грн. та єдиний соціальний внесок за січень 2014 року 49,7 % у сумі 1 607 735 грн.

Як вбачається з платіжного доручення № 422 від 28.02.2014 року перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за січень 2014 року 2 % у сумі 683,16 грн.

Відповідно до платіжного доручення № 390 від 27.02.2014 року перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за січень 2014 року 49,7 % у сумі 4000 грн.

Відповідно до платіжного доручення № 347 від 27.02.2014 року перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за січень 2014 року 2 % з лікарняних у сумі 5312,30 грн.

Відповідно до платіжного доручення № 400 від 28.02.2014 року перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за січень 2014 року 2 % з лікарняних у сумі 5720,64 грн.

Відповідно до платіжного доручення № 345 від 27.02.2014 року перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за січень 2014 року 34,7 % у сумі 42 562,06 грн.

Відповідно до платіжного доручення № 343 від 27.02.2014 року перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за січень 2014 року 8,41 % у сумі 4077,63 грн.

Відповідно до платіжного доручення № 342 від 27.02.2014 року перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за січень 2014 року 49,7 % у сумі 300727,74 грн.

Відповідно до платіжного доручення № 344 від 27.02.2014 року перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за січень 2014 року 33,2 % у сумі 193319,11 грн.

Відповідно до платіжного доручення № 348 від 27.02.2014 року перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за січень 2014 року 2,6 % у сумі 3189,09 грн.

Відповідно до платіжного доручення № 346 від 27.02.2014 року перераховано до ДПІ у м. Лисичанську єдиний соціальний внесок за січень 2014 року 3,6 % у сумі 31930,49 грн.

Таким чином єдиний соціальний внесок за січень 2014 року було перераховано до перераховано до ДПІ у м. Лисичанську до 28.02.2014 року у сумі 7 639 267,03 грн.

Відповідно до статуту ПАТ «Лисичанськвугілля» ВП «шахта ім. Д.Ф. Мельникова» є підрозділом ПАТ «Лисичанськвугілля». Товариство є власником майна, переданого йому засновниками (акціонерами) товариства у власність, як вклад до статутного капіталу, продукції (послуг), виробленої Товариством у результаті господарської діяльності, одержаних доходів. Іншого майна. Набутого на підставах, на заборонених законом. Товариство вільно володіє, користується та розпоряджається належним йому майном відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства.

Таким чином позивач як директор ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» не має права розпоряджатися грошовими коштами, отриманими від реалізації продукції. Тобто у позивача відсутня пряма вина, яка відповідно до ст. 9 КУпАП є складовою адміністративного правопорушення.

До того ж відповідно до наказу від 08.01.2014 року № 4-к, ОСОБА_1 директору шахти ім. Д.Ф. Мельникова було надано чергову відпустку з 08.01.2014 року по 06.02.2014 року. Перебуваючи у відпустці з 08.01.2014 року , знаходився на лікарняному, а потім продовжив відпустку. В період з 15.03.2014 року по 08.05.2014 року позивач знаходився на лікарняному, про що свідчать додані до матеріалів справи копії листів непрацездатності.

За таких обставин, враховуючи недоведеність відповідачем прямої вини позивача в скоєнні адміністративного правопорушення, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, тому постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності є незаконною та підлягає скасуванню.

Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Враховуючи те, що позивач просить суд поновити йому строк на оскарження постанови про накладення на нього адміністративного стягнення, який був пропущений у зв'язку з тим, що позивач перебував на лікарняному, суд приходить до висновку, що строк на оскарження постанови пропущено позивачем з поважних причин та такий, що слід поновити.

На підставі викладеного, керуючись ст. 9, 165-1 КУпАП, ст.ст. 9, 71, 159-163, 171-2 КАС України,-

П О С Т А Н О В И В:

Визнати поважною причину пропуску строку звернення до суду за захистом прав та законних інтересів. Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду з адміністративним позовом.

Адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Філімонової Ірини Анатоліївни про поновлення строку звернення до суду, визнання дій неправомірними та скасування постанови про адміністративне правопорушення задовольнити.

Визнати дії начальника Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Філімонової Ірини Анатоліївни щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 неправомірними.

Скасувати постанову серія РН № 332715 від 28 квітня 2014 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за статтею 165-1 ч. 5 КУпАП, стягнення штрафу в сумі 1717 (одна тисяча сімсот сімнадцять) грн.. та провадження по справі закрити.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.

Суддя Л.Б. Чернобривко