Рішення № 39134371, 04.06.2014, Господарський суд Чернівецької області

Дата ухвалення
04.06.2014
Номер справи
926/244/14
Номер документу
39134371
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"04" червня 2014 р. Справа № 926/244/14

За позовом прокурора Новоселицького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Магальської сільської ради Новоселицького району Чернівецької області

до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про внесення змін до договору оренди

Суддя І.В.Марущак

Представники:

Від позивача - Барателі Д.Т., довіреність від 25.04.2014 р.

Від відповідача - ОСОБА_3, довіреність від 11.03.2014 р.

В засіданні приймав участь прокурор - Нараєвська А.Ю.

СУТЬ СПОРУ:

Прокурор Новоселицького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Магальської сільської ради звернувся з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, с. Магала Новоселицького району Чернівецької області, про внесення змін до договору оренди землі від 05.09.2006 в частині розміру орендної плати за землю.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на рішення Магальської сільської ради за № 06 від 07.07.2011, згідно якого затверджена нова технічна документація по нормативній грошовій оцінці земель села Остриця, у зв'язку з чим змінився розмір орендної плати за земельну ділянку, та просить внести зміни до зазначеного договору, мотивуючи тим, що від внесення таких змін відповідач ухиляється.

Провадження у справі порушено ухвалою від 17.02.2014 р. Ухвалами господарського суду Чернівецької області розгляд справи неодноразово відкладався, зокрема, ухвалою від 09.04.2014 р. продовжено строк вирішення спору до 29.04.2014 року. (суддя Паскарь А.Д.)

Розпорядженням від 29.04.2014 р., призначення повторного автоматичного розподілу справ у зв'язку із тимчасовою непрацездатністю судді Паскаря А. Д. справу передано на розгляд судді Ніколаєву М.І.

В судовому засіданні 29.04.2014 року оголошено перерву розгляду справи до 05.05.2014 року 11 год. 00 хв. (суддя Ніколаєв М.І.).

Розпорядженням від 05.05.2014 р., щодо призначення повторного автоматичного розподілу справ у зв'язку із перебуванням у щорічній відпустці судді Ніколаєва М.І. справу передано на розгляд судді Марущак І. В.

В судовому засіданні 05.05.2014 року прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

Представник відповідача надав письмові пояснення в яких просить відмовити в задоволенні позову.

В судовому засіданні 05.05.2014 року оголошено перерву розгляду справи до 22.05.2014 року 11 год. 30 хв.

В судовому засіданні 22.05.2014 року прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

Представник відповідача просить відмовити в задоволенні позову та звернувся із клопотанням про призначення судово-економічної експертизи.

Відповідач пропонує на вирішення судово-економічну експертизи поставити наступні питання:

«- Чи виконано розрахунок нормативно-грошової оцінки земельної ділянки по АДРЕСА_1, яка знаходиться у користуванні ПП ОСОБА_1, згідно інформації по витягу з технічної документації про нормативно-грошову оцінку землі №860 від 11.02.2014 року відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затверджених Наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006 N 18/15/21/11, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2006 р. за N 388/12262.

- Надати розрахунок нормативно-грошової оцінки землі по АДРЕСА_1, яка знаходиться у користуванні 1111 ОСОБА_1, відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затверджених Наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006 N 18/15/21/11, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2006 р. за N 388/12262.». Проведення судово-економічної експертизи просить доручити судовому експерту ОСОБА_4.

Прокурор та представник позивача заперечують проти призначення судово-економічної експертизи.

Відповідно до ст. 41 ГПК України для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу.

Суд відмовляє в задоволенні клопотання про призначення судово-економічної експертизи, оскільки при вирішенні даного спору, а саме визначення розміру орендної плати необхідний висновок з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки виданий уповноваженим органом, а саме територіальним органом Держземагенства України, а висновок судового експерта в якому буде надано нормативно грошову оцінку земельної ділянки, буде неналежним доказом для підтвердження даних обставин.

В судовому засіданні 22.05.2014 року оголошено перерву розгляду справи до 03.06.2014 року 12 год. 00 хв.

В судовому засіданні 03.06.2014 року прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, не надали витребувані документи.

Представник відповідача просить відмовити в задоволенні позову та звернувся із клопотанням про зупинення провадження по справі. В даному клопотанні відповідач просить зупинити розгляд даної справи до розгляду справи Чернівецьким окружним адміністративним судом № 824/1660/14-а за адміністративним позовом приватного підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держземагенства України в Чернівецькій області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії. До даного клопотання додано копію ухвали Чернівецького окружного адміністративного суду 23.05.2014 року по справі № 824/1660/14-а.

Прокурор та представник позивача заперечують проти клопотання про зупинення провадження по справі.

Відповідно до ст. 79 ГПК України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.

Суд відмовляє в задоволенні клопотання про зупинення провадження по справі, оскільки дану справі можливо вирішити до вирішення адміністративної справи № 824/1660/14-а, також суд зазначає, що при розгляді даної справи вже відмовлялося іншим складом суду, в задоволення ідентичного клопотання відповідача.

В судовому засіданні 03.06.2014 року оголошено перерву розгляду справи до 04.06.2014 року на 11 год. 00 хв.

В судовому засіданні 04.06.2014 р. прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, надали витребувані документи.

Представник відповідача у відзиві на позов та в судовому засіданні просить відмовити в задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представників сторін в судовому засіданні, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини між сторонами, суд встановив наступне.

Рішенням 4 сесії 5 скликання Магальської сільської ради № 05 від 19 серпня 2006 року затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, надано в оренду земельну ділянку площею 0,6753 га під розміщення пилорами приватному підприємцю ОСОБА_1 строком на 10 (десять) років, встановлено орендну плату в розмірі 8102,66 грн.(вісім тисяч сто два грн.66 коп.) в рік до здачі об'єкта в експлуатацію, що складає 10 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, з наступною обов'язковою індексацією при введенні нового коефіцієнту індексації грошової оцінки земель, та уповноважено сільського голову укласти договір оренди земельної ділянки.

На підставі вказаного рішення Магальська сільська рада в особі голови Нандриш О.Т. та приватний підприємець ОСОБА_1 05 вересня 2006 року уклали договір оренди землі, який зареєстрований у Новоселицькому районному секторі Чернівецької регіональної філії «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України», про що у Книзі записів договорів оренди здійснено запис за № 040681600006 від 20 вересня 2006 року. Це також підтверджується довідкою відділу Держземагенства у Новоселицькому районі №865 від 11.02.2014 року.

Згідно із умовами даного договору орендодавець (позивач) надає, а орендар (відповідач) приймає у строкове платне користування земельну ділянку під розміщення пилорами в АДРЕСА_1, загальною площею 0,6753 га.

Кадастровий номер земельної ділянки 7323083600:03:003:0041, згідно додатку до договору кадастрового плану.

Згідно п. 3 договору оренди землі від 05.09.2006 року нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 81026,58 грн.

Договір укладено на 10 (десять) років, починаючи з дати його реєстрації (пункт 4).

Згідно пунктів 12 та 13 договору оренди землі від 05.09.2006 року: «Земельна ділянка передається в оренду для розміщення пилорами. Цільове призначення земельної ділянки - розміщення пилорами - комерційного призначення.».

Пунктом 5 договору оренди землі від 05.09.2006 року передбачено: «Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі на рахунок Магальської сільської ради в банку УДК І МФО 856135 код 13050500 р/р 33216815600170 в розмірі 10 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, і що становить 8102,66 гривень (вісім тисяч сто два грн., 66 коп.) в рік за об'єкт оренди.».

Відповідно до пункту 6 договору оренди землі від 05.09.2006 року: «Розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі:

- зміни умов господарювання, передбачених договором;

- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі відсотка інфляції;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;

- прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати;

- в інших випадках, передбачених законом.».

Земельна ділянка передана згідно акту встановлення і погодження меж земельної ділянки та передачі і прийому її в натурі (на місцевості).

Згідно довідки відділу Держземагенства у Новоселицькому районі №865 від 11.02.2014 року земельна ділянка передана по договору оренди землі від 05.09.2006 року, розташована на території села Остриця Магальської сільської ради Новоселицького району Чернівецької області.

Згідно довідки виконавчого комітету Магальської сільської ради №351 від 04.05.2014 року, село Остриця входить до складу населених пунктів Магальської сільської ради Новоселицького району Чернівецької області

Відповідно до п.п. "а" ст. 12 Земельного кодексу України в редакції, чинній на дату прийняття спірного рішення (далі - ЗК України), до повноважень сільських рад належить право розпорядження землями територіальних громад.

Згідно ч. 1 ст. 122 ЗК України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Частинами 1, 2 ст. 83 ЗК України передбачено, що землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за їх межами, на яких розташовані об'єкти комунальної власності.

Згідно п.12 розділу Х "Перехідні положення" ЗК України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Станом на момент прийняття рішення про надання в оренду та укладення договору оренди землі розмежування земель державної і комунальної власності в межах села Остриця Магальської сільської ради Новоселицького району Чернівецької області не проводилось, в матеріалах справи відсутні докази протилежного.

Таким чином, враховуючи те, що спірна земельна ділянка знаходиться у межах села Остриця Магальської сільської ради Новоселицького району Чернівецької області, а також те, що розмежування земель державної і комунальної власності в даному населеному пункті не проводилося, у відповідності до п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", п.п. "а" ст. 12, ст.ст. 83, 122, п. 12 розділу Х "Перехідні положення" ЗК України, позивач мав усі необхідні повноваження щодо розпорядження зазначеною земельною ділянкою.

Відповідно до Свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 03.10.2006 року та витягів про реєстрацію права власності ОСОБА_1 є власником нежитлових приміщень по обробці деревини, що знаходиться АДРЕСА_1.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за землю -це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Частиною 1 статті 286 Податкового кодексу України передбачено, що відповідні центральні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Разом із цим, згідно з частиною 1 статті 289 ПК України, для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

Рішеннями 6 сесії 6 скликання Магальської сільської ради за № 06 від 07.07.2011 р. затверджена технічна документація по нормативній грошовій оцінці земель в межах населеного пункту Остриця, Магальської сільської ради

Цим же рішенням, застосовано нормативну грошову оцінку земель населеного пункту Остриця з 01 січня 2012 року.

Відповідно до витягу з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки для розміщення та обслуговування пилорами п/п ОСОБА_1 в межах населеного пункту АДРЕСА_1 від 11.02.2014 № 860 виготовленого Відділом Держземагенства в Новоселицькому районі, нормативно-грошова оцінка земельної ділянки, якою користується відповідач за адресою по АДРЕСА_1, загальною площею 6753 м.кв становить 1827017,40 грн.

Відповідачем не надано доказів в підтвердження скасування даного витягу, визнання його незаконним. Цим спростовуються доводи відповідача про неправомірність витягу з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки.

Пунктом 32 договору та статтею 30 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що зміна умов здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору, спір розв'язується у судовому порядку.

У разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку (п. 2.19 Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин»№ 6 від 17.05.2011).

За таких обставин суд погоджується з позицією позивача, що у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Вирішуючи спір, суд приймає до уваги також і те, що згідно листа Вищого господарського суду України «Узагальнення судової практики розгляду господарськими судами справ у спорах, пов'язаних із земельними правовідносинами»від 01.01.2011, установивши, що законодавчо змінено розмір орендної плати за землю, про що орендар був повідомлений, але ухилявся від вчинення дій, спрямованих на внесення відповідних змін до договору оренди землі, суди повинні враховувати вказані нормативні акти при вирішенні спорів про внесення змін до договорів у частині зміни орендних ставок.

Магальська сільська рада неодноразово листами від 26.12.2012 p. № 764, від 14.08.2013 р. №536, від 02.09.2013р. №60 (докази направлення листів містяться в матеріалах справи) зверталася до відповідача п/п ОСОБА_1 з повідомленням про прийняття рішення 6 сесії 6 скликання Магальської сільської ради за № 06 від 07.07.2011 р. яким затверджена технічна документація по нормативній грошовій оцінці земель в межах населеного пункту Остриця, Магальської сільської ради та зазначала про необхідність відповідачу отримати у Відділі Держземагенства в Новоселицькому районі, витягу з нормативно грошової оцінки земельної ділянки.

Магальська сільська рада звернувся до відповідача з листом від 19.11.2013 №753 з метою перегляду умов договору та приведення його до вимог чинного законодавства та про укладення додаткових договорів. До даного листа додано два примірника проекту додаткового договору від 01.11.2013 р. до договору оренди землі від 05.09.2013 року, щодо проведення перерахунку річної орендної плати, лист направлено відповідачу 25.11.2013 р., що підтверджується штемпелем на конверті. Даний лист згідно довідки відділення поштового зв'язку повернуто.

Відповідач не відреагував та станом на день вирішення спору додаткових угод з позивачем не уклав.

Однак п/п ОСОБА_1 ухилилась від укладення відповідних договорів щодо перегляду розміру орендної плати в сторону збільшення.

Згідно з частиною 3 статті 179 Господарського кодексу України, укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Разом із цим, відповідно до частини 1 статті 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Відповідно до ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору (ст. 652 ЦК України).

Згідно ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Оскільки відповідно до ч. 1 ст. 188 ГК України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, внесення змін до договору оренди землі у разі зміни ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів уповноваженим органом повинно здійснюватися з дотриманням порядку, визначеного цією статтею ГК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 653 ЦК України, у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Згідно п. 2.19 Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин»№ 6 від 17.05.2011: «Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. При цьому надсилання відповідачеві пропозицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог частини другої статті 188 ГК України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору.».

Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість збільшення розміру орендної плати (п. 6 договору), а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору (постанови Верховного Суду України від 06.12.2010 № 2-1/10068-2008 та від 23.05.2011 №7/105-10(30/234-09), від 30.05.2011 №17/299-10, від 04.07.2011 № 41/81пд).

Розмір орендної плати за землю визначається сторонами у договорі, в тому числі може визначатися шляхом встановлення відсоткового відношення до нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що відповідає чинному законодавству України, зокрема, приписам частини першої статті 15, статті 21 Закону України "Про оренду землі".

Спростовується посилання відповідача у відзиві на позов, щодо зміни відсоткової ставки позивачем від 3 до 12 %. Адже згідно умов договору оренди річна орендна плата становить 10 % від нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки та даний відсоток не просить змінити позивач в сторону збільшення.

Відділом Держземагенства в Новоселицькому районі встановлено, що нормативна грошова оцінка орендованої відповідачем земельної ділянки за адресою по АДРЕСА_1, загальною площею 6753 м.кв становить 1827017,40 грн. що підтверджується витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 11.02.2014 № 860. Тому розмір річної орендної плати за згадану земельну ділянку складає 182701,74 грн. на рік, що становить 10 % від нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки.

Щодо посилань відповідача не, те, що ним в 2013 році згідно довідки Новоселицької ОДПІ від 07.04.2014 року, отримано суму чистого доходу в сумі 20296,76 грн., суд зазначає, що підприємницька діяльність є господарською діяльністю на власний страх та ризик. Також відповідач не позбавлений права зменшити розмір орендованої земельної ділянки для сплати меншого розміру орендної плати, оскільки, як випливає із кадастрового плану земельної ділянки лише частина (менша) земельної ділянки знаходиться під забудовою.

Також суд зазначає, що рішенням 4 сесії 5 скликання Магальської сільської ради № 05 від 19 серпня 2006 року надано в оренду земельну ділянку встановлено орендну плату в розмірі 8102,66 грн.(вісім тисяч сто два грн.66 коп.) в рік до здачі об'єкта в експлуатацію, що складає 10 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, з наступною обов'язковою індексацією при введенні нового коефіцієнту індексації грошової оцінки земель. На даних умовах укладався договір оренди землі від 05.09.2006 року.

А згідно Свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 03.10.2006 року та витягів про реєстрацію права власності ОСОБА_1 оформлено право власності на нежитлові приміщеня по обробці деревини, що знаходиться на земельній ділянці переданій в оренду, а відповідно дані приміщення в послідуючому здані в експлуатацію.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що встановивши підстави для перегляду розміру орендної плати у договорі через зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції, Магальська сільська рада Новоселицького району вправі вимагати від орендаря приведення договору у відповідність до вимог законодавства шляхом внесення відповідних змін, зокрема, шляхом звернення з позовною заявою до суду.

Таким чином, для приведення у відповідність вищезазначеного договору вимогам діючого законодавства, необхідно внести зміни до договору оренди землі від 05 вересня 2006 року, який укладений між Магальською сільською радою Новоселицького району (60313, с. Магала, Новоселицького району, р/рах 33216812700170 в УДК в Чернівецькій області МФО 856135, код ЄДРПОУ 13050500) та приватним підприємцем ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, код за ЄДРПОУ код НОМЕР_1) та зареєстрований у Новоселицькому районному секторі Чернівецької регіональної філії «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України про що у Державному реєстрі земель здійснено запис за №040681600006 від 20 вересня 2006 року, а саме:

- викласти пункт 3 договору в наступній редакції: «Загальна нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1827017,40 грн.»;

- викласти пункт 5 договору в такій редакції: «Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі в розмірі 182701,74 грн. на рік, що становить 10 % від нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки.».

Відтак, позов, як обґрунтований, підлягає задоволенню.

Статтею 33 ГПК України передбачено що, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Оскільки позов подано прокурором, то судові витрати у зв'язку із задоволенням позовних вимог належить стягнути з відповідача в дохід Державного бюджету у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 12, 49, 82, 83, 84, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

1. Позов задовольнити.

2. Внести зміни до договору оренди землі від 05 вересня 2006 року, який укладений між Магальською сільською радою Новоселицького району (60313, с. Магала, Новоселицького району, р/рах 33216812700170 в УДК в Чернівецькій області МФО 856135, код ЄДРПОУ 13050500) та приватним підприємцем ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, код за ЄДРПОУ код НОМЕР_1) та зареєстрований у Новоселицькому районному секторі Чернівецької регіональної філії «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України про що у Державному реєстрі земель здійснено запис за №040681600006 від 20 вересня 2006 року, а саме:

- викласти пункт 3 договору в наступній редакції: «Загальна нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1827017,40 грн.»;

- викласти пункт 5 договору в такій редакції: «Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі в розмірі 182701,74 грн. на рік, що становить 10 % від нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки.».

3. Стягнути приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, код ЄДРПОУ код НОМЕР_1)

в дохід Державного бюджету України судовий збір у сумі 1218 грн., отримувач коштів УДКСУ у м. Чернівці, код отримувача 37978173, банк отримувача ГУДКСУ у Чернівецькій області, код банку 856135, рахунок отримувача 31210206783002, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: судовий збір, господарський суд Чернівецької області, код 03500074 (стягувач - Новоселицька ОДПІ).

4. З набранням судовим рішенням законної сили видати наказ.

За згодою прокурора та представників сторін в судовому засіданні 04.06.2014 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Оформлене у відповідності до вимог ст. 84 Господарського процесуального кодексу України рішення підписане 10.06.2014 року.

СуддяІ.В. Марущак