УХВАЛА
03 червня 2014 р. № 804/7708/14
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Державного підприємства «Криворізька теплоцентраль» до Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0001251500 від 15.05.2014 р.,-
в с т а н о в и в:
30 травня 2014 року Державне підприємство «Криворізька теплоцентраль» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області № 0001251500 від 15.05.2014 р.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст.ст. 105-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд доходить до висновку, що вона подана з порушенням вимог закону.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує: чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, чи має представник належні повноваження, якщо позовну заяву подано представником, чи відповідає позовна заява вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ч. 3 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України, здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Відповідно до ч. 3 ст. 58 Кодексу адміністративного судочинства України, довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Адміністративний позов підписаний від імені Державного підприємства «Криворізька теплоцентраль» його представником Ушаковою Н.П. за довіреністю № 111/01 від 13.01.2014 р., яка підписана генеральним директором ДП «Криворізька теплоцентраль» Бульбас С.В.
Разом з тим, документів на підтвердження адміністративно-процесуальної дієздатності позивача (Державного підприємства «Криворізька теплоцентраль», як юридичної особи), та повноважень особи, якою підписано довіреність представника, на підписання довіреностей від імені Державного підприємства «Криворізька теплоцентраль», до матеріалів позовної заяви не долучено.
Крім того, частиною 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" вiд 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами, внесеними Законом № 590-VII від 19.09.2013 р.), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 зазначеної статті передбачено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Позивачем заявлено вимогу про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0001251500 від 15.05.2014 р. про донарахування податкових зобов'язань на загальну суму 597 556 грн. 00 коп.
Згідно листа Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 р. № 165/11/13-12, адміністративним позовом майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень суб'єкта владних повноважень, які впливають на склад майна позивача, у тому числі, про визначення грошових зобов'язань платників податків, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій, тощо.
Таким чином, заявлені позивачем вимоги про скасування податкового повідомлення-рішення належать до майнових вимог, а отже, за звернення з ними до адміністративного суду має бути сплачений судовий збір за ставкою, передбаченою для майнових вимог.
При цьому, частиною 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" від 16.01.2014 р., мінімальна заробітна плата з 1 січня встановлена на рівні 1218 гривень.
Отже, при зверненні до суду із даним адміністративним позовом, позивачу необхідно було сплатити судовий збір в сумі 487 грн. 20 коп. (10 відсотків розміру ставки судового збору, який не може бути більшим, ніж 4 872 грн., що складає 4 розміри мінімальної заробітної плати) із заявлених ним майнових вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Проте, на порушення зазначених норм закону, позивачем долучено до позову платіжне доручення № 3947 від 26 травня 2014 р. про сплату судового збору у розмірі меншому, ніж передбачено законом - на суму 182 грн. 70 коп.
Таким чином, позивачу слід доплатити судовий збір у сумі 304 грн. 50 коп. із заявлених ним майнових вимог на реквізити: одержувач - УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код ОКПО 37989253, розрахунковий рахунок 31210206784008, МФО 805012, код класифікації доходів бюджету - 22030001.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 105-107 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення цих недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в:
Адміністративний позов Державного підприємства «Криворізька теплоцентраль» - залишити без руху.
Позивачу надати строк до 05 липня 2014 р. для усунення вказаних недоліків позовної заяви, а саме: надання документів на підтвердження адміністративно-процесуальної дієздатності позивача (Державного підприємства «Криворізька теплоцентраль», як юридичної особи), надання документів на підтвердження повноважень Бульбаса С.В. на підписання довіреності від імені Державного підприємства «Криворізька теплоцентраль», надання оригіналу документа про доплату судового збору із заявлених позивачем майнових вимог у розмірі 304 грн. 50 коп. на реквізити суду, зазначені в ухвалі.
Роз'яснити позивачу, що у відповідності до п. 1. ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, в разі невиконання вимог ухвали суду і не усунення недоліків до вказаного строку, позовна заява буде вважатися неподаною, і повертається особі, яка її подала.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.В. Чорна