Постанова № 39124841, 10.06.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.06.2014
Номер справи
826/6234/14
Номер документу
39124841
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 червня 2014 року справа № 826/6234/14

Окружний адміністративний суд м.Києва у складі судді Клименчук Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом

Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до

Приватного акціонерного товариства «БК «ЄАУ»

про

стягнення штрафу в сумі 1700,00грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Центральний територіальний департамент Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства «БК «ЄАУ» про стягнення штрафу в сумі 1700,00грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивачем у відношенні ПАТ «БК «ЄАУ» складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 12.09.2013 №2408-ЦД-1-Е, яким встановлено порушення вимог ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», п.1 гл.7 р.V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів». У зв’язку з чим, позивачем накладено санкцію на відповідача у вигляді штрафу у розмірі 1700,00грн.

В судове засідання представник відповідача не з’явився, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання зазначену особу повідомлено належним чином.

Враховуючи відсутність у необхідності заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливість здійснювати розгляд справи в порядку письмового провадження відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст.1 Закону України «Про державне регулювання цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері

Згідно ст.5 Закону України «Про державне регулювання цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством. Пунктом 3 ст.7 Закону України «Про державне регулювання цінних паперів в Україні» визначено, що одним із основних завданням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України, а також у сфері спільного інвестування.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання цінних паперів в Україні» та п.1 р. ХVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 №1470, передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції.

Актом №2408-ЦД-1-Е від 12.09.2013 про правопорушення на ринку цінних паперів встановлено порушення ПАТ «БК «ЄАУ» встановлено порушення вимог ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», п.1 гл.7 р.V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 за №97/13364, а саме: нерозміщення ПАТ «БК «ЄАУ» регулярної річної інформації за 2012 рік на веб-сайті загальнодоступної інформації бази даних Комісії про ринок цінних паперів за адресою: www.stockmarket.gov.ua.

Відповідно до ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» регулярна інформація про емітента – річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом:

- розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

- опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

- розміщення на власному веб-сайті.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Пунктом 1 гл.7 р.V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється в такі строки:

- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії – у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- опублікування у офіційному друкованому виданні – у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за завітним;

- подання до Комісії – не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем не розмістило річну інформацію про результати фінансово-господарської діяльності за 2012 рік у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Пунктом 6 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачена відповідальність юридичних осіб за неподання зазначеної інформації.

Постановою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 13.09.2013 повідомлено ПАТ «БК «ЄАУ», що розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів відбудеться 25.09.2013 о 10год. 24хв.

За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів Центральним територіальним департаментом Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку 25.09.2013 винесено постанову №2357-ЦД-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, якою за неподання інформації до Комісії у відношення застосовано санкцію у вигляді штрафу у розмірі 1700,00грн.

Відповідно до п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до ст.11 Закону України «Про державне регулювання цінних паперів в Україні» встановлено, що у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно із ст.12 Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.

Відповідно до ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» штрафи, накладені ЦТД НКЦПФР, стягуються в судовому порядку.

Суд з’ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, а також враховуючи те, що відповідачем не усунуто порушення законодавства та не оскаржено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 25.09.2013 №2357-ЦД-1-Е, приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Статтею 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Відповідно до ст.9 КАС України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1, 2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За таких обставин, суд за правилами, встановленими ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази та заслухавши пояснення представників сторін, вважає заявлені позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.2, 6, 158, 161, 162, 163, 167, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути із ПАТ «БК «ЄАУ» штраф у розмірі 1700грн. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.

Стягнути з Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (адреса: 03680, м. Київ, вул. Горького, 51, код ЄДРПОУ 38039715) суму судового збору у розмірі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 коп. на розрахунковий рахунок №31218206784007 до ГУ ДКСУ у місті Києві, код 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: «Судовий збір за розгляд Окружним адміністративним судом м. Києва адміністративної справи №826/6234/14».

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Н.М. Клименчук